» »

Družbeno mreženje

Družbeno mreženje

Grizzly ::

Pri sebi sem opazil, da novih ljudi ne spoznavam več tako hitro kot včasih, na primer v študentskih letih. Hkrati pa opažam, da so dobri medsebojni odnosi skoraj nuja. Nikoli ne veš, kdaj boš potreboval kakšno informacijo ali kakšnega človeka, zato je zmeraj dobro poznati ljudi. Zadnje čase o tem veliko razmišljam.

Na družbenih omrežjih (linkedin, facebook, instagram, snapchat ipd) prej nisem bil veliko aktiven. Sem pa med svojim razmišljanjem ugotovil, da se jih da lepo izkoristiti za merjenje dosega poznanstev oz. velikosti družbenega kroga. Največ ljudi je itak na fb (kdor ima linkedin je skoraj sigurno tudi na facebooku). Tu imam jaz 230 stikov, s tem, da je 5% takih, ki jih v živo ne poznam, z vsemi ostalimi sem v živo že imel kakšen kontakt. Našel bi še morda 20 ljudi, ki jih poznam, a iz kakšnega razloga nismo povezani na družbenih omrežjih. Od vseh teh stikov pa jih je 10 do 30 takih, s katerimi sem bolj povezan - ali oni sledijo moji aktivnosti ali jaz njihovi. Takšen je moj realen doseg poznanstev oz. nekakšna družbena ocena.

Potem pa gledam druge številke, recimo da gre za vrstnike. Imaš primere, ko ima oseba na seznamu 800 stikov in se jih na neko aktivnost odzove 80 (to že predstavlja tretjino mojih poznanstev). Ob takšnih številkah se vprašam, ali jaz tako počasi spoznavam ali drugi hitro spoznavanjo? Obstaja kakšna realna ocena (na podlagi kakšne raziskave), koliko ljudi spoznamo do katerega leta? Pa še enkrat poudarjam, da mi ni za kakšno zbiranje "lajkov", ampak širjenje kroga poznanstev, ker več ljudi kot poznaš, boljše je zate kot posameznika (večkrat probal).

GummyBear ::

Podoben problem pri meni.
Spoznavanje se je pri meni popolnoma zaustavilo, samo še kuča - pos'o - kuča.

Dober dan ::

A vesta, da nista edina?

Zimonem ::

Bolj alianj je to vsebinsko povezano. Z leti se specializiraš. Oz nimaš več časa/energije za vse stvari, četudi te zanimajo. Spoznastva sklepaš potem v tem prostoru. Se pa strm odrečeš nekaterim starim.

6bt9hmDwY ::

Enkrat začneš imeti vedno manj znancev, ker britof.
Pa družba ponikne, se umiri, zreproducira.
Sorry, nisi več prioriteta.

Tako to pač je.

Ganon ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Sorry, nisi več prioriteta.


Povedano drugače, znebil si se balasta. Nikoli nisi bil prioriteta. Niso bili prijatelji.

6bt9hmDwY ::

Ganon je izjavil:

Povedano drugače, znebil si se balasta. Nikoli nisi bil prioriteta. Niso bili prijatelji.

Ne tako strogo gledat na življenje, ima Bendover vseeno prav.
Cool je, spremeniš se ti, spremeni se družba.
Očitno tako mora biti, jebiga.

Comandante ::

Tudi jaz opazam isto. Zadevo smatram za pozitivno, ocitno podzavestno dajem prednosti kvaliteti pred kvantiteto. Par ljudi sem recimo popolnoma odrezal, ker so prinasali negativno energijo (zdaj se ne spomnim boljsega izraza) v moje zivljenje.

Manj kolegov, ampak tisti tapravi. To je to.

Zimonem ::

Tako nekako. Saj ne da ni na svete čase fajn videti tudi druge. Ampak če se nekdo dere po 3jem piru... Je fajn občasno it pa spizdit pravi čas.

6bt9hmDwY ::

Tisto simpatično internet flirtanje so zaprli, kaj mate to neke robo-moderatorje, brez vsakega smisla za romantiko? A je danes sploh možno osvojiti žensko, če ravno ničesar nimaš, ali smo tudi tu bolj kapitalistični od Amerike? A takšno petje še naredi razliko izven srednje šole? No, v resnici nikdar ni, pa vseeno. :))

Kayzon ::

Pa saj se najdejo ljudje s podobnimi hobiji. Npr. vozis motor,najdes forum za motoriste in se zmenite kdaj za skupno voznjo,od tam dalje vidis kok si pases s kom in imas posledicno nove prijatelje. Isto s fitnesom,borilnimi vescinami itd. Najde se ce se ti da iskati.

sci3nc3 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Tisto simpatično internet flirtanje so zaprli, kaj mate to neke robo-moderatorje, brez vsakega smisla za romantiko? A je danes sploh možno osvojiti žensko, če ravno ničesar nimaš, ali smo tudi tu bolj kapitalistični od Amerike? A takšno petje še naredi razliko izven srednje šole? No, v resnici nikdar ni, pa vseeno. :))


Saj ni čudno. Namesto, da bi poiskali neko univerzalno rešitev, kateri podleže 75% žensk, ste debatirali o plehu.

Lej, bilo je povedano. Lahko bi se zorganizirala ekipa samskih in skupaj šli na lov za ženske. Spoznali bi se med seboj, si razširili poznanstva in poiskali žensko zase. Zdaj pa imate zaprto temo.

Likalnik ::

Pri meni je zelo podobno...s tem da sem opazil, da imam odpor spoznavati nove ljudi...pač na splošno mi gre "folk" na živce...ne morem jih gledat...še manj pa imeti opravka z njimi (ne vem zakaj, mogoče leta?)...imam pač tist svoj krog prijateljev (včasih mi gredo še oni na živce) s katerimi se vidimo kar nekajkrat na leto oziroma vsak mesec s kom....imam velik krog prijateljev...ta se je sicer z leti zmanjšal...določeni so pa ostali...in so čisto različni...določeni so pivski kolegi, gremo na pir lahko med tednom ali pa zabluzimo kakšno soboto (ne spomnim se kdaj je bilo to nazadnje)....imam pa prijatelje po parih...s katerim se skupaj z družino dobimo.
Da bi pa spoznaval nove ljudi...pa ni želje...si ne predstavljam, če bi sedaj menjal službo...kjer si pa prisiljen se spoznati z novimi ljudmi

m0LN4r ::

Grizzly je izjavil:

Pri sebi sem opazil, da novih ljudi ne spoznavam več tako hitro kot včasih, na primer v študentskih letih. Hkrati pa opažam, da so dobri medsebojni odnosi skoraj nuja. Nikoli ne veš, kdaj boš potreboval kakšno informacijo ali kakšnega človeka, zato je zmeraj dobro poznati ljudi. Zadnje čase o tem veliko razmišljam.

Na družbenih omrežjih (linkedin, facebook, instagram, snapchat ipd) prej nisem bil veliko aktiven. Sem pa med svojim razmišljanjem ugotovil, da se jih da lepo izkoristiti za merjenje dosega poznanstev oz. velikosti družbenega kroga. Največ ljudi je itak na fb (kdor ima linkedin je skoraj sigurno tudi na facebooku). Tu imam jaz 230 stikov, s tem, da je 5% takih, ki jih v živo ne poznam, z vsemi ostalimi sem v živo že imel kakšen kontakt. Našel bi še morda 20 ljudi, ki jih poznam, a iz kakšnega razloga nismo povezani na družbenih omrežjih. Od vseh teh stikov pa jih je 10 do 30 takih, s katerimi sem bolj povezan - ali oni sledijo moji aktivnosti ali jaz njihovi. Takšen je moj realen doseg poznanstev oz. nekakšna družbena ocena.

Potem pa gledam druge številke, recimo da gre za vrstnike. Imaš primere, ko ima oseba na seznamu 800 stikov in se jih na neko aktivnost odzove 80 (to že predstavlja tretjino mojih poznanstev). Ob takšnih številkah se vprašam, ali jaz tako počasi spoznavam ali drugi hitro spoznavanjo? Obstaja kakšna realna ocena (na podlagi kakšne raziskave), koliko ljudi spoznamo do katerega leta? Pa še enkrat poudarjam, da mi ni za kakšno zbiranje "lajkov", ampak širjenje kroga poznanstev, ker več ljudi kot poznaš, boljše je zate kot posameznika (večkrat probal).


Jaz sem to opazil, od kar so se zacelo lockdowni in krivim samo to korona sranje za nastalo situacijo, ko so zaprli prakticno vse mozne lokacije za druzenje, tak star pa nisem in sovrstniki tudi ne, da bi se dobivali v random gozdu in nabirali gobe.

Druzbeno mrezenje je super, ampak bi rekel, da nekje 1/10 jih je od tega potem na koncu pripravljenih na fizicni kontakt oz. pomoc. Tak je to, kot si napisal. Mi smo organizirali srecanje, casa je bilo vsaj pol leta vnaprej, na koncu vsi rep med noge in jih je od ene 200 prislo samo okol 10. To je to.

Menim, da pac na socialnih omrezjih so vsi glasni in lajajo, good guysi, wariorsi, friendsi pa nevemkaj, ko pa jih res rabis pa, joj "nimam casa"

Verjemi to je normalno. Sodelavki se sprazni akumulator, ima 1200 prijateljev na socialnih omrezjih, koncam z delom, se kr na parkplacu tipka po telefonu, na koncu sem ji jaz pomagal in ostal dlje tam, pa nisva prijatelja na socialnih omrezjih.

Takle imamo, ampak se ni treba prevec sekirati zaradi tega. Zato pa imas zdaj po novem sortiranje po closest friends in samo friends.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Likalnik je izjavil:

Pri meni je zelo podobno...s tem da sem opazil, da imam odpor spoznavati nove ljudi...pač na splošno mi gre "folk" na živce...ne morem jih gledat...še manj pa imeti opravka z njimi (ne vem zakaj, mogoče leta?)...imam pač tist svoj krog prijateljev (včasih mi gredo še oni na živce) s katerimi se vidimo kar nekajkrat na leto oziroma vsak mesec s kom....imam velik krog prijateljev...ta se je sicer z leti zmanjšal...določeni so pa ostali...in so čisto različni...določeni so pivski kolegi, gremo na pir lahko med tednom ali pa zabluzimo kakšno soboto (ne spomnim se kdaj je bilo to nazadnje)....imam pa prijatelje po parih...s katerim se skupaj z družino dobimo.
Da bi pa spoznaval nove ljudi...pa ni želje...si ne predstavljam, če bi sedaj menjal službo...kjer si pa prisiljen se spoznati z novimi ljudmi

Prijatelji iz mladosti so najboljsi, ce ostanejo, ampak je pa treba spoznavati tudi nove ljudi tekom zivljenja, drugace postane zadeva monotona in postanes vedno vecji samotar in zategnjen starec, tudi ce imas tistih nekaj pivskih kolegov, ampak problem je, da ste isti kaliber. Ko se enkrat tega odvadis, vec ni enostavno, ker si se oddaljil od socialnih vescin in sprejemanja drugacnosti, da nismo vsi enaki.
Meni je pa vsec spoznavati nove, razlicne ljudi, pa to se ne pomeni, da se z njimi neki druzim, ampak je zanimivo. Pa ne me narobe razumet mi gredo tudi na zivce, ampak ce sprejmes drugacnost se temu lahko tudi nasmehnes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

tudi jaz sem mislil da ne bom več spoznal novih ljudi, ko bom izven 'mladostnih' let. ampak sem jih; so prišli novi hobiji, nova služba, in najdeš ljudi katere kdaj pa kdaj pokličeš in greš z njimi na pijačo.

je vsekakor drugače kot s tistimi, s katerimi si 8 ali 12 ali 16 let gulil šolske klopi in se igral iste igrice v vrtcu, ampak tudi s tistimi nimam trenutno prav nobenih stikov, ker so nas življenske poti vodile v čisto druga področja, zanimanja, miselnosti, kraje...

takoj ko nek razlog za vezivo iz mladosti razpade (šola, pijača, sosedi...) se odnosi spremenijo. tudi z najbližjimi sosedi ne bom več bluzil po cele dneve, ker že imajo družine in tudi jaz se raje zaprem med meni bolj znane ljudi ali hobije.

odraščanje pač. treba pa je to razumeti, in se veseliti stika z ljudmi kot takega, in ne iskati neke 'kot mladostne' povezanosti, ker to je za vedno mimo. vsak ima svoje lajf, svoje interese, svoje najbližje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Jap, same here. S tem da mam 4 frende ki se skos družimo in slišimo. Vmes še kakšen iz OŠ, to je pa to, da bi nekaj na novo spoznaval se mi pa ne da, že na tinder match se mi ne da it počasi :D

GummyBear ::

Sploh zdaj v koronskem času je spoznavanje nemogoče, razen tam kjer si "prisiljen" (služba in razni obvezni dogodki). Jaz facebook redno spremljam, objavljal pa že leta nisem nič. Gor imam kakih 300 ljudi, včasih me doda kdo nepoznan, včasih sam koga dodam, če mi deluje pozitivno. Nimam neke aktivnosti na časovnici, zato me neznanci v mojem profilu ne motijo. Če vidim, da je človek na mestu, sem ga pripravljen spoznati tudi v živo in predlagam kakšno srečanje v RL, ampak pri večini se tu konča. Mi je že ratalo spravit kakšno žensko tako na pijačo - žal zasedena, a se ji je zdelo zanimivo spoznati nekoga novega. Na drugi strani pa imaš samske, ki jim je težko reskirati kakšno uro za pijačo in človeka bolj spoznati.

one-half ::

Zimonem je izjavil:

nimaš več časa/energije za vse stvari


Comandante je izjavil:

podzavestno dajem prednosti kvaliteti pred kvantiteto


Tole oboje. Druzabna omrezja so za svoj profit prepricala ljudi, da rabijo na desettisoce """prijateljev""" (dejansko pa so samo mapirali povezave), razni zavedeni so ogromno casa zmetali vanje (podobno kot zasvojeni z igrami mecejo vanje denar), dejansko pa to niso prijatelji ampak samo tekst na njihovih straneh. Prijateljev imas toliko, kolikor jih kdaj poklice po telefonu, grejo s tabo na pijaco. Izven interneta. Vse ostalo je farsa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

Sparkxl ::

Točno to. Številka na fb ni nič vredna, ko izmed 500 ni enega, ki ga lahko pokličeš da greš na kavo

Likalnik ::

FB je drek...jest ga imamo samo še za na skret...kjer scrolam in se režim kaj se je sosedovemu Janezu pripetilo...mogoče se potem tudi zaradi tega lažje in lepše podelam:)

mogoče kaj za kupit/prodat preko FB marketa oziroma, da voščiš lepe želje za kakšen rojstni dan..ko te ravno FB opomne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

GummyBear ::

Sparkxl je izjavil:

Točno to. Številka na fb ni nič vredna, ko izmed 500 ni enega, ki ga lahko pokličeš da greš na kavo


Poskrbi za to. Jaz se vsake toliko časa spomnem in komu pišem v stilu "dolgo se nisva videla, kje si zdaj kaj, se dobiva kdaj na pijači?" Ponavadi ljudem to veliko pomeni, ker vidijo, da nekdo misli na njih. Potem je pa odvisno od človeka, lahko pristane, lahko zavrne. Če pa vidim, da si nekdo kljub povabilu ne more vzeti čas, takemu človeku ne pišem več (on je na potezi).

Malo bolj aktiven sem na instagramu. Vsake toliko časa vržem gor kakšno sliko in vidim, da mi sledijo tudi ljudje, ki jih niti ne poznam. Občutek je dober (vidiš, da dejansko nisi tako zamorjen in si komu tudi zanimiv) in z veseljem sem pripravljen takega človeka spoznat tudi v živo. Enako tudi, če koga dodam in ga ne poznam, se zmeraj najprej predstavim in po nekaj aktivnosti predlagam srečanje v živo.

Raje kot lajke vidim, da je človek pripravljen umaknit pogled z ekrana in se podružiti v živo. Ali se poznamo ali ne, mi niti ni toliko pomembno... imaš priložnost, da me spoznaš in samo v živo lahko izveš, kakšen sem v resnici. Morda bo po prvi kavi sledila še druga, tretja itd. Ne moreš vedet, dokler ne probaš. Škoda je le, ker niso vsi tako dostopni za spoznavanje.

6bt9hmDwY ::

Sem tako mimo, da še FB ne poznam kaj posebej, vem sicer, za kaj gre, ampak ne uporabljam. Enkrat, ene 15 let nazaj, se me je skušalo gor povleči na silo, pa ni bilo 'kemije'. Od takrat sem očitno neandertalec.

Sparkxl ::

Nisi edini. Sem ga uporabljal od začetka, ko smo gor še bili res samo prijatelji. Ampak potem se je to izrodilo v neko čudno mešanico propagande, reklam, leglo za fake news, pumpanja ega, vohunjenja za drugimi...sem že dolgo nazaj med neandertalci

m0LN4r ::

FB je umrl ca. 5 let nazaj. Ta vlak je ze odpelal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Hangman ::

m0LN4r je izjavil:

FB je umrl ca. 5 let nazaj. Ta vlak je ze odpelal.


Ni umrl. Vsak teden se enkrat prijavim gor in pogledam dogajanje. Folk za eno sliko dobi 300 lajkov (ampak ene so res hude) in če upoštevaš, da vsi niso aktivni, ima taka oseba lahko 1000 online prijateljev. Eni še na pijačo s kolegom ne morejo, ne da bi vmes pogledali dogajanje na fb. Da ne omenjam messenger - če izberem random prijatelja in pogledam, kdaj je bil nazadnje prijavljen, je to skoraj sigurno v zadnjih 24-ih urah.

Res pa je, da prej na fb ni bilo toliko oglasov in druge nepotrebne solate.

Zimonem ::

FB je zgolj orodje, kot vse ostale platforme. Tudi če bi hotel se ne da šraufat z kladivom in zabijat žeblje z izvijačem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Samsko življenje brez resne zveze (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35069431 (11873) BigWhale
»

Spoznavanje novih ljudi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11224956 (18069) vostok_1
»

Kakšne imate izkušnje z online dating stranmi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36880983 (73031) Yosh

Kako si najti punco? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
827161010 (132548) Mesar

Več podobnih tem