» »

Kako spravim ram na 3200 mhz?

Kako spravim ram na 3200 mhz?

Hojzz ::

Pozdravljeni, imam računalnik z naslednjimi specifikacijami: Ryzen 5 2600x, Patriot viper 4 series 2x8 Gb 3200 mhz, RX 580, Corsair TX550m, ASRock b450m pro4-f.
Problem je, da ram teče na 2133 mhz in bi ga rad spravil na 3200 mhz. Probal sem naslednje rešitve, vse brez uspeha (windwos se ne zažene): Zloadal sem XMP nastavitev, nastavil ProcODT na 60ohm, soc voltage na 1.1V in dram voltage na 1.4V. Spremenil sem tudi pozicijo ramov iz A2 in B2 na A1 in B1, vse brez uspeha. V čem je težava?

Littlaman ::

A2:B2. V biosih tam ko izbereš xmp 2.0. klikni ali pa pritisni na tipkovnici tipko navzdol. Odpre se meni. Za začetek izberi 2933, restart in počasi navzgor. Če imaš soliden napajalnik, seveda:D

Buggy ::

Littlaman je izjavil:

A2:B2. V biosih tam ko izbereš xmp 2.0. klikni ali pa pritisni na tipkovnici tipko navzdol. Odpre se meni. Za začetek izberi 2933, restart in počasi navzgor. Če imaš soliden napajalnik, seveda:D


1:biosih -> BIOS - ednina
2:OC RAM-a nima nobene veze z napajalnikom

@OP:

-ce imas nesreco in plata in ram nista kompatibilna potem bo problem. Probaj z novim/starim/drugim BIOS-om.

-pusti XMP profil probaj rocno nastavit 3200Mhz in recimo 1.4V ostalo pusti privzeto. Tudi ce je RAM specificiran kot 3200Mhz se ni receno da ga XMP profil od plate res zna pravilno nastavit.

-v BIOS-u preventivno load safe defaults, pa vse od zacetka nastavi.

Littlaman ::

Buggy je izjavil:

Littlaman je izjavil:

A2:B2. V biosih tam ko izbereš xmp 2.0. klikni ali pa pritisni na tipkovnici tipko navzdol. Odpre se meni. Za začetek izberi 2933, restart in počasi navzgor. Če imaš soliden napajalnik, seveda:D


1:biosih -> BIOS - ednina
2:OC RAM-a nima nobene veze z napajalnikom


1. Grammar naci. 8-)
2. Mogoče za predebatirat, iz moje izkušnje lahko ima vezo, ampak ne bom vstrajal za vsako ceno pri svoji trditvi. :)

@ OP reset to default mogoče res nebi bilo slabo. ;)

hojnikb ::

ryzen calc pa rocno nastavi
#brezpodpisa

vezalke ::

https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M%20P...

Piše, da laufa na 2933. Če boš imel srečo, ga morda lahko spraviš na 3200. Tako kot je napisal hojnik - uporabi ryzen calc.

Hojzz ::

hojnikb je izjavil:

ryzen calc pa rocno nastavi

ja to sem že gledal, samo ne vem kaj nastavit pod "memory type"

Buggy je izjavil:

Littlaman je izjavil:

A2:B2. V biosih tam ko izbereš xmp 2.0. klikni ali pa pritisni na tipkovnici tipko navzdol. Odpre se meni. Za začetek izberi 2933, restart in počasi navzgor. Če imaš soliden napajalnik, seveda:D


1:biosih -> BIOS - ednina
2:OC RAM-a nima nobene veze z napajalnikom

@OP:

-ce imas nesreco in plata in ram nista kompatibilna potem bo problem. Probaj z novim/starim/drugim BIOS-om.

-pusti XMP profil probaj rocno nastavit 3200Mhz in recimo 1.4V ostalo pusti privzeto. Tudi ce je RAM specificiran kot 3200Mhz se ni receno da ga XMP profil od plate res zna pravilno nastavit.

-v BIOS-u preventivno load safe defaults, pa vse od zacetka nastavi.

zaenkrat sem ga uspel spravit na 2866 mhz, zakaj več pa sistem ni stabilen. Razen, če mogoče še probam z ryzen calculator. Ampak realno, se mi splača sploh s tem ubadat? Kakšen performance gain lahko dobim, če pridem iz 2866 mhz na 3200?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hojzz ()

mulc007 ::

28.7 proti 32.0 Razlika je 10 %.

Mene pa zanima če se RAM 3200 Ghz, nameščen na plati ki podpira do 3200 Ghz še lahko kaj navije.

hojnikb ::

lahko se, koliko bo pa odvisno od same plate in proca.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
271885 (1012) B34ST
»

Združljivost komponent - Ryzen

Oddelek: Kaj kupiti
341823 (943) hojnikb
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616514 (12152) Predator X
»

Ideja za dokaj univerzalno delovno postajco...

Oddelek: Kaj kupiti
485309 (3235) Brane3
»

Uporabno samo 50 % RAM računalnika

Oddelek: Strojna oprema
274539 (3740) solo5

Več podobnih tem