» »

Nova kišta | 1000€ | video obdelava

Nova kišta | 1000€ | video obdelava

1
2
3

Lonsarg ::

@RatedR, SSD diski so ratali poceni, to je to :) Saj tut konkurenca ni dosti dražja, če bi hotel malo bolj popularno znamko kar se SSDjev tiče vzeti (pridobil sicer ne boš nič):
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Jaz bi drugače res raje 1x16GB pri ramu namesto 2x8GB kot si ti dal. Ker če nadgradiš boš na 4x8GB, in imam slabe izkušnje z več kot 2 palčkama (zato kupujem kar mATX plošče tudi za gaming/video editing, ki imajo 2 slota za RAM).

dominuspro ::

Vsakič, ko želim preverjati kompatibilnosti RAM/MB za ryzen, gre moje mnenje v prid intelu. Najprej moraš najdet nek modul, da sploh obstaja na listi. Nato ugotoviš, da bo delal na nižji hitrosti od specifikacij rama in še cvetka za konec mnogo jih ne dela z več kot dvemi moduli.

Žal mi je za morebitno povečanje dilem. Jasno je, da je v tapravem multithread delu boljši ryzen 2700 ampak jaz bi vzel nekaj takega:

CPU 9600k
MB asrock z390 pro4
RAM ddr4 16gb 3200 c16 npr. Crucial Ballistix Sport LT
PSU 450W Seasonic Focus
SSD 1TB Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB
---------------
Znese ~750EUR pri italijanskem bpm-power
+1070 grafo na bolhi za ~200EUR

Napajalc inter-tech pa ni za vzet, upoštevaj vsaj to in kupi nekaj normalnega.

Kurzweil ::

Če bo računalnik izključno za video montažo in grafiko, potem poglej po kakšnih refurbished work stationih, po možnostih še v kakšni akciji. Kakšno stvar boš moral čez čas upgrejdat, drugače pa za video montažo, boš tako dobil največ.

dxx ::

Mr.B je izjavil:

dxx je izjavil:

"
potem pa na uradni prestavitvi ne upajo proc prikazati z defult hladilnikom, ..."

Kakšen pa je "default" hladilnik?
Kolikor sem seznanjen, se inteli zadnjih generacij prodajajo brez hladilnika.

Normalno, kako bi pa zgledal hladilnik za oglasevanih 65W porabe hladiti mora pa 105W.

Ok. Bom vzel za normalno, glede na tvoj naziv.
Zdej al nisi dojel, al se mal norčuješ ali pa pač ne razumeš kaj sem te vprašal. Odgovoril si na neobstoječo vprašanje, pa še to z bullshitom, oprosti, deluješ kot da pojma nimaš.

RatedR ::

Dilema zdaj je le še matična plošča, eni pravite ATX drugi mATX. Katero?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

dxx ::

Če imaš dovolj veliko ohišje nimaš razloga za mATX.

D3m ::

Vseeno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

dominuspro je izjavil:

Vsakič, ko želim preverjati kompatibilnosti RAM/MB za ryzen, gre moje mnenje v prid intelu. Najprej moraš najdet nek modul, da sploh obstaja na listi. Nato ugotoviš, da bo delal na nižji hitrosti od specifikacij rama in še cvetka za konec mnogo jih ne dela z več kot dvemi moduli.


To si samo ti.
Jaz furam "nekompatibilne" 3200 32GB RAMe na CL14, kot je na specifikacijah.
Tudi pri 16GB je bilo tako.

Že tako ima zelo zategnjeno denarnico. Ti pa predlagaš, da gre še na več kompromisov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

RatedR ::

Načeloma sem vas poskušal upoštevat čim več, ampak ker kupujem nove komponente znanih proizvajalcev bom zaupal občutku. Računalnik mi bo sestavil in testiral Funtech, tako da bi moralo vse štimat.

Par dobrih nasvetov sem upošteval in prilagodil konfiguracijo, zdaj bi prosil le še za ocene 1-10 (min-max) in kakšen komentar, sicer je pa to to.

o AMD Ryzen 7 2700 procesor z Wraith Spire LED hladilnikom
o ASUS GeForce GTX 1660 Phoenix O6G, 6144 MB GDDR5
o ASUS MB PRIME B450-PLUS, AMD AM4, DDR4, ATX
o DDR4 1x 16GB PC 3200 CL16 Crucial Ballistix Sport retail
o Western Digital Black, SATA 6G, 7200RPM 2,5'' 1TB
o Intel SSD 660p Series 1TB NVMe M.2
o Corsair VS Series VS650 - 650W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

blackbfm ::

D3m ::

V redu bo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Računalo bo vredu, ni pa to za video obdelavo.
Za video obdelavo so računala s 64GB+ RAMa.

Jaz imam računalo za programiranje. Za ta opravila je 16GB dovolj, pa imamm 32.

Tole je največ, kar se za tvoje potrebe in porabljen denar da dobiti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TOP ::

dominuspro je izjavil:

Vsakič, ko želim preverjati kompatibilnosti RAM/MB za ryzen, gre moje mnenje v prid intelu. Najprej moraš najdet nek modul, da sploh obstaja na listi. Nato ugotoviš, da bo delal na nižji hitrosti od specifikacij rama in še cvetka za konec mnogo jih ne dela z več kot dvemi moduli.

Žal mi je za morebitno povečanje dilem. Jasno je, da je v tapravem multithread delu boljši ryzen 2700 ampak jaz bi vzel nekaj takega:

CPU 9600k
MB asrock z390 pro4
RAM ddr4 16gb 3200 c16 npr. Crucial Ballistix Sport LT
PSU 450W Seasonic Focus
SSD 1TB Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB
---------------
Znese ~750EUR pri italijanskem bpm-power
+1070 grafo na bolhi za ~200EUR

Napajalc inter-tech pa ni za vzet, upoštevaj vsaj to in kupi nekaj normalnega.

Pa daj nehajte bluzit o kompaktibilnosti ramov pri tem Ryznu,ni nobenih težav vzemi Gskill in si 100%,da bo delalo.

Lonsarg ::

FireSnake je izjavil:

Računalo bo vredu, ni pa to za video obdelavo.
Za video obdelavo so računala s 64GB+ RAMa.
Ko si imel HDD z 100MB/s si res hotel v RAMu držati vse. Če si imel projekt ki je razpakiran porabil 80GB ti je tudi ob 64GB RAMa cachiralo na disk in delalo zelo počasi, torej je tudi 64GB bilo marsikdaj premalo.

Od kar imamo 2000MB/s+ PCI-E SSDje se da preživeti brez tečnega upočasnevanja z manj RAMa komot. Profi video buildi leta 2019 tako raje žrtvujejo RAM in dajo namesto 128GB RAMA "samo" 64GB ali celo samo 32GB. V zameno si lahko privoščijo eno ali več takalih zadev: https://www.computeruniverse.net/en/sam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hamez66 ::

RatedR je izjavil:

Načeloma sem vas poskušal upoštevat čim več, ampak ker kupujem nove komponente znanih proizvajalcev bom zaupal občutku. Računalnik mi bo sestavil in testiral Funtech, tako da bi moralo vse štimat.

Par dobrih nasvetov sem upošteval in prilagodil konfiguracijo, zdaj bi prosil le še za ocene 1-10 (min-max) in kakšen komentar, sicer je pa to to.


o DDR4 1x 16GB PC 3200 CL16 Crucial Ballistix Sport retail


Kolikor mi je znano, je bolje, da kupiš 2x8GB kot 1x16, ker bo potem ram delal v dual channel, kar se pri Ryznih baje zelo pozna. No, pa tudi pri intelu načeloma gledaš, da imaš zapolnjeno sodo število rež.

Lonsarg ::

Ja če nima namena v kratkem nadgraditi na 32GB je morda to res... Ampak jaz mu res srčno priporočam da cilja na 32GB, dobra grafična je manj od tega pomembna.. Pa pri matični plošči se da tudi še prišparat, tam pri 60-70EUR imaš zelo solidne, ni potrebe po več, to pol že za pol 16GB palčke RAMa pridobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hamez66 ::

Lonsarg je izjavil:

Ja če nima namena v kratkem nadgraditi na 32GB je morda to res... Ampak jaz mu res srčno priporočam da cilja na 32GB, dobra grafična je manj od tega pomembna.. Pa pri matični plošči se da tudi še prišparat, tam pri 60-70EUR imaš zelo solidne, ni potrebe po več, to pol že za pol 16GB palčke RAMa pridobiš.



No, tudi to je seveda varjanta. Samo toliko, da bo imel v mislih, ko bo kupoval.

JHabuj1 ::

1x 16gb rama v letu 2019??? Bog se vas usmili res!!

D3m ::

Saj bo do kupil pozneje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DamijanD ::

Ne vemo na kakšnem nivoju bo ta video obdelava (vemo samo, da je FHD in ne 4K) in jaz FHD brez težav obdelujem na R5 2600 /16GB rama/rx580 v resolvu. In odkar imam komp (9mesecev) ni nobenih čudnih sesuvanj sistema ali karkoli drugega kar se bojijo pri AMDjih

blackbfm ::

Nemogoce.. Eni ne morejo windows zabootat z manj kot 64gb rama. True story

RatedR ::

JHabuj1 je izjavil:

1x 16gb rama v letu 2019??? Bog se vas usmili res!!

Čudne ste ene vile s takimi zahtevami...moj trenutni komp ima 2GB rama in živim povsem normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

XLapse ::

moj naslednji build = 64 GB ram
alien technology

JHabuj1 ::

očitno ste res bolano mutavi in ne dojamete, da se NE KUPUJE 1x 16Gb AMPAK 2x8GB?

to že sloni čivkajo, ne samo ptički??

dxx ::

Jah očitno eni rabite očala, da smo v video editing temi. Zakaj zavraga tu JHabuj1 kaže benche od iger?
Daj mi majstor povej, če si kdaj uporabil računalnik za kaj drugega kot igre?
Ko ti rama zmanjka, kaj je bolj pomembno? Dodatnih 400MHz ali dodatnih 4/8/16/32GB???
Daj te amaterske youtube posnetke predvajaj svojim prijateljem in zraven razlagaj o videoobdelavi.
PS:
Zraven jim lahko priporočaš DVD-RW vgradni zapisovalnik, ker to pa res rabiš, pa še disketnik 5,25 mogoče, če sploh veš kaj je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

Invictus ::

Tebi pa očitno ni jasno, kje je bottleneck pri obdelavi velikih količin podatkov...

Ostaja enak kot zadnjih 30 let ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dxx ::

Seveda, Invictus. Tako je. Tudi ti pejdi naprej igrice igrat, jaz se grem pa naprej igrat z serverji.

D3m ::

razlika je v obdelavah.....samo to je like...7-10 sekund.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dxx ::

D3m je izjavil:

razlika je v obdelavah.....samo to je like...7-10 sekund.

Seveda je razlika taka, ker gledamo tako ozkogledno. Razlika par sekund, meni lahko pomeni boljšo produktivnost/delavca/8ur. Teh 5-10 sek se hitro pozna, če delaš z računalnikom denar. Če igraš igrice pa je zgodba malo drugačna.

Kurzweil ::

Glede na to, da je omenil, da se gre HD in ne 4K... lahko iz prakse povem, da ob normalnem procesorju in 16Gb poteka montaža 6 kamer (HD) + dodaten nasnet zvok preko Zooma popolnoma gladko in ja še enkrat bom napisal, popolnoma gladko. Gre za 2-3h projekte od raznih gala koncertov dalje. Dolgoročno se vsekakor priporoča 32 ali 64 Gb, ampak zaenkrat si naj sestavi dober build, ker najlažje je dodati RAM, plate in procesorja naprimer večina potem lep čas ne menja. In pa povsod imamo tako, da je sistemski in delovni disk SSD. Jaz priporočam, da najprej naredi pošten build in 16Gb RAMa in jih potem po zmožnosti dokupuje, ne vidim ne razloga ne načina, kako bi bolj pametno pristopil sestavljanju video editing računalnika.

klinker ::

Kurzweil je izjavil:

Glede na to, da je omenil, da se gre HD in ne 4K... lahko iz prakse povem, da ob normalnem procesorju in 16Gb poteka montaža 6 kamer (HD) + dodaten nasnet zvok preko Zooma popolnoma gladko in ja še enkrat bom napisal, popolnoma gladko. Gre za 2-3h projekte od raznih gala koncertov dalje. Dolgoročno se vsekakor priporoča 32 ali 64 Gb, ampak zaenkrat si naj sestavi dober build, ker najlažje je dodati RAM, plate in procesorja naprimer večina potem lep čas ne menja. In pa povsod imamo tako, da je sistemski in delovni disk SSD. Jaz priporočam, da najprej naredi pošten build in 16Gb RAMa in jih potem po zmožnosti dokupuje, ne vidim ne razloga ne načina, kako bi bolj pametno pristopil sestavljanju video editing računalnika.


+1
Lepo napisano.

Yenk ::

Ali lahko prosim pomagate tudi meni izbrati komponente za sestavo računalnika. To bi bil prvi računalnik, ki je samo moj. To bi bil moj osebni računalnik, uporabljal bi ga za edit videoposnetkov in slik, za seminarske naloge, za programiranje in bi tudi malo igral igrice. Računalnik bi si sestavil sam, da bi se še malo naučil kako to dela in bi kasneje brez problemov kaj nadgradil ali zamenjal. Videoposnetke, ki bi jih urejal bi prenesel iz moje gopro kamere kjer bom snemal večinoma v 4k resoluciji in bi rad gledal v tej isti resoluciji. Te videoposnetke bi shranjeval na poseben disk ali pa bi imel dve mapi za en disk. Budget imam okoli 1000€ le računalnik.

Gledal sem te komponente:

Procesor
Intel core i7
Nisem se še odločiv za generacijo

Grafična kartica
Nvidia geforce GTX 1660

RAM
Za RAM se še nisem odločil katerega, imel pa bi 2x8GB, kasneje bi mogoče še nadgradil.

Matična plošča
Matično ploščo bi imel srednje velikosti, portov ne rabim veliko in lahko tudi še povečam število teh z kakšnim razdelilcem.

SSD
SSD-ja bi imel med 500GB in 1TB, gledal sem Samsung disk 860

HDD
HDD-ja bi imel ali 2x2TB ali pa 4TB ali kaj podobnega.

Hlajenje
Za hlajenje se še nisem odločil

Napajanje
Še ne vem in bi prosil če lahko navedete kakšno spletno stran, ki ti izračuna koliko wattnega rabiš.

Ohišje
Tega ne bi imel kakšnega gromozanskega , imel bi takšnega, ki se prilega matični plošči.

To sestavo sem naredil po tem kar sem našel na internetu in bi prosil da poveste, če je dobra in mi tudi kaj predlagate. Raje bi kaj tišjega, kot pa nekaj, kar bi bilo zelo glasno. Zanima me še če se splača komponente kupiti za black friday. Vse komponente nameravam kupiti v Sloveniji.
Hvala

D3m ::

uporabljal bi ga za edit videoposnetkov in slik, za seminarske naloge, za programiranje in bi tudi malo igral igrice.


https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

mat11 ::

Pri video editingu se res precej pozna pri hitrosti tudi disk, Kakšen NVME disk bi bil kar obvezen. Nisem mogel verjeti kakšna razlika je pri navadnem ssdju in NVME.
mat

D3m ::

Yenk si pogledal predlog?
|HP EliteBook|R5 6650U|

louser ::

Namesto navadne HDD naj raje izbere hibrida.

freesty ::

Za video editing bi jaz mogoce celo ryzen platformo vzel. 32GB 3200mhz rama. Ostalo dokaj osnovno. Grafo pa bi z bolhe potegnil kaksno gtx 1080. Dobis za 1000eur zelo solidno masino.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

D3m ::

Bo imel pozneje možnost nadgraditi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Yenk ::

Katero gtx 1080 pa vzamem, ker je širok spekter možnosti?

WhiteAngel ::

Za procesor ti mogoče teli benchmarki pridejo prav.

Yenk ::

Na procesorje se ne spoznam dobro, tako da mi ti benchmarki ne pomagajo kaj dosti. Mašino bi imel kakšnih deset let. Torej ssd bi bil nvme, disk pa hibrid (sshd)?

Yenk ::

Ali je kje v tujini ali v Sloveniji kaj dosti ceneje? Kje priporočate da te komponente kupim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yenk ()

klinker ::

Computeruniverse ali Mindfactory + mailbox. Pri 1000€ kisti bos ene 150-200€ prisparal napram SLO

Yenk ::

Ali sta ti dve grafični kartici v redu: http://m.bolha.com/racunalnistvo/grafic...
http://m.bolha.com/racunalnistvo/grafic...
Našel sem še eno vendar je ta ki jo prodaj vrgel stran vse papirje, zato sem malo skeptičen, tu je link:
http://m.bolha.com/racunalnistvo/grafic...
Ali se vam zdijo grafične v redu? Katero mi predlagate?

tikitoki ::

A si ti na glavo padel. Rabljena gtx 108. Ni vredna tolk.

Yenk ::

Katero pa potem predlagate, saj so vse dražje.

hojnikb ::

rabljeno 1070ko (150-160e se začnejo) ali novo 1660Super
Ena stopnjica višje pa amd 5700 in bios flash na 5700xt

1080 za 300e je rop pri belem dnevu
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Ermmmm 1080, če je še 300 EUR. Drugače 5700 all the way.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Yenk ::

Amdjeva grafična kartica se mi zdi predraga, zdaj pa izbiram med 1070 in 1660. Rabljeno 1070, sem našel to: http://m.bolha.com/racunalnistvo/grafic...
Če pa bi kupil gtx 1660 pa bi verjetno kakšno od gigabyta. Tako da se moram odločiti ali bom vzel gtx 1070, ki ima več fpsa in je cenejša ali pa gtx 1660, ki pa je novejša in ima zato kakšne stvari boljše. Kakšen predlog?

D3m ::

Nobene stvari nima boljše. Kar 1070 vzemi.
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291116762 (5216) easyrider3
»

Nakup: Plata, Procesor, Rami

Oddelek: Kaj kupiti
402262 (1367) D3m
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352987 (2467) Han

Več podobnih tem