» »

TikTok v ZDA prehitel YouTube po angažmaju uporabnikov

TikTok v ZDA prehitel YouTube po angažmaju uporabnikov

Slo-Tech - TikTok je (bil) v primerjavi z Googlovim YouTubom škrat, a mu začenja mešati štrene. Po številu uporabnikov in videoposnetkov, ki so na voljo in ki se gledajo, je YouTube prepričljivo boljši, a TikTok ga je prehitel v povedni kategoriji. Povprečen uporabnik TikToka na spletni strani preživi več časa kakor povprečen uporabnik YouTuba. TikTok je torej bolj zasvajajoč.

Poglejmo več številk. YouTube ima po Googlovih ocenah dve milijardi uporabnikov, TikTok pa po lastnih navedbah nezanemarljivih 700 milijonov. Podatki o povprečnem času, ki ga uporabnik preživi na strani, veljajo za ZDA. Kitajske, kjer je TikTok zelo priljubljen, a na voljo pod imenom Douyin, niso upoštevali. Tudi v Veliki Britaniji je TikTok pred YouTubom v povprečnem času ogleda, in sicer že lanskega junija. K temu je največ prispevala epidemija in zaprtje javnega življenja, ki je povečalo priljubljenost TikToka, medtem ko je YouTube že prej dosegal visoko vidnost. TikTok je bil leta 2020 največkrat prenesena aplikacija na pametnih telefonih - spet, YouTube in druge Googlove aplikacije so večinoma že prednameščene. Ima pa YouTube več velikih zvezd. To z drugimi besedami pomeni, da imajo najbolj priljubljeni kanali na YouTubu bistveno večji doseg od najbolj priljubljenih vsebin na TikToku.

V ZDA je junija letos povprečen uporabnik YouTuba na platformi preživel 22,7 ure mesečno, TikTokovci pa 24 ur mesečno. V Veliki Britaniji je razlika še večja, saj YouTube zbere 16 ur mesečno, TiTok pa kar 26 ur mesečno.

19 komentarjev

Netrunner ::

Pa kaj v temu tik toku se da najti kaj uporabnega, ker kar sem testiral je sama ena neumnost za drugo. Sem pa tja se dobi kaj za se nasmejat, večina pa je debilizem. Ne štekam še logike tega, ker tudi ko sem iskal "zanimive" kanale je bilo v njih en kup neumnosti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

shadeX ::

Ne znaš naučit algoritem, da ti servira vsebino, ki jo želiš gledat. Da je platforma uspešna mora delovati v okviru širše publike in ko nov uporabnik pride na platformo mu bo algoritem najprej serviral najbolj popularne videje. Za večino to deluje, so pa nišna ciljna publika, ki takih videjev na mara. Zato moraš algoritmu pomagat da ga porineš v pravo smer. Ena ideja je da poiščeš videje preko searcha, ki te zanimajo in jih lajkaj, ter večkrat oglej.

Na TikToku sicer dobiš praktično vse in njihov AI je izjemen. Sam sem algoritem naučil, da mi servira določeno vsebino in me tako "brainwasha". Na tiktoku zapravim po 2 uri na dan, že vsaj eno leto.

Rezultat (kot posledica "brainwasha") - 1300% več prometa v zadnjih 12 mesecih v primerjavi s prejšnjim obdobjem, in to še niti začetek ni. Na nobeni platformi nisem dosegel takega uspeha kot na TikToku.

Shegevara ::

shadeX je izjavil:

Sam sem algoritem naučil, da mi servira določeno vsebino in me tako "brainwasha".


Jesus ... 8-O

shadeX ::

Jp. Z drugimi besedami NLP. Kvaliteta življenja je poskočila "through the roof". Če se naučiš uporabljal orodje sebi v prid lahko tudi ti, moraš pa imet pravi mindset.

Delam sam še par ur na dan, večinoma sam še kolesarim in gibljem v naravi. Dejstvo je da življenje ni tako kot ti ga je družba predstavila. Da to spoznaš potrebuješ NLP ali po domače brainwash.

Aquafriend ::

Morda je trik v tem, da nov uporabnik na tiktoku, ce objavi video, dobi od algoritma bistveno vecjo promocijo , medtem ko je na youtube za novega uploaderja zelo zelo tezko, se posebi v primerjavi z ze zgrajenimi zvezdniskimi yt kanali. Sicer tiktok ne uporabljam, le parkrat sem ga iz firbca pogledal. Vecinoma poneumljanje.

blackbfm ::

Pa kaj v temu tik toku se da najti kaj uporabnega, ker kar sem testiral je sama ena neumnost za drugo. Sem pa tja se dobi kaj za se nasmejat, večina pa je debilizem. Ne štekam še logike tega, ker tudi ko sem iskal "zanimive" kanale je bilo v njih en kup neumnosti


ce gledas kaksn science, diy, motivation in podobno ni v njih v osnovi nic slabega, neumnega..

je pa res da ti algoritmi tekom uporabe namecejo ekstremno debilne vsebine (uporabnik rabi mentalni odklop) ali seksisticne stvari, (ciljajo pohoto uporabnikov) , toliko da te potegne in zasvoji, težko bos zaprl app ce ti tam neka joškata otresa z ritjo ali pa ga bos ravno zato naslednjic ponovno odprl..

na youtubu ne mores tako hitro letet skoz vsebine. izvedba tiktoka je res vrhunska

najbolj zanimivo pa je, da pred leti ko je bila aplikacija Vine, zanimivo da se ni prijela, pa je v osnovi bila zelo podobna kot tiktok

Markoff ::

shadeX je izjavil:

Jp. Z drugimi besedami NLP. Kvaliteta življenja je poskočila "through the roof". Če se naučiš uporabljal orodje sebi v prid lahko tudi ti, moraš pa imet pravi mindset.
Delam sam še par ur na dan, večinoma sam še kolesarim in gibljem v naravi. Dejstvo je da življenje ni tako kot ti ga je družba predstavila. Da to spoznaš potrebuješ NLP ali po domače brainwash.

In ko bomo vsi brainwashani influencerji z videi na DickToku in fantastičnim lajfstajlom, kdo bo dejansko delal in pridelal hrano, obleko, zidal hiše, proizvajal aparate, vozil tovornjake, ........? Zaenkrat namreč z roboti na kaže prav dobro na teh področjih, pa tudi robote mora nekdo dizajnirat, programirat, izdelat, vzdrževat. Kdo točno pa? DickTok influencerji? Kakovostni lajfstajl in 2 uri bolščanja v videe na pametnem telefonu pa sta termina, ki gresta skupaj kot riba in kolo...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

shadeX ::

Nikjer nisem napisal da sem TikTok influencer oz. da služim s TikTokom. TikTok mi je samo pomagal da sem iskal odgovore katere iščem, da sem našel samega sebe, ker sem bil 30 let programiran s strani družbe in nisem bil to kar sem želel da sem.

Sicer pa dragi Markoff, ni nobene potrebe da se brez potrebe trigaš. Kot prvo, ljudje smo različni in delamo radi različne stvari. Jaz bi še danes delal v skladišču in vozil viličarja če me delodajalec nebi drkal v glavo. V delu sem užival.

Glede proizvajanja vrednosti - nič bat moji cilji da dam družbi nazaj so visoki, je pa res da verjetno ne bom vozil tovornjaka ali pa prideloval hrane. Na tej točki lahko ponudim mnogo več.

Ashrack ::

shadeX je izjavil:

Jp. Z drugimi besedami NLP. Kvaliteta življenja je poskočila "through the roof". Če se naučiš uporabljal orodje sebi v prid lahko tudi ti, moraš pa imet pravi mindset.

Delam sam še par ur na dan, večinoma sam še kolesarim in gibljem v naravi. Dejstvo je da življenje ni tako kot ti ga je družba predstavila. Da to spoznaš potrebuješ NLP ali po domače brainwash.

Vsec mi je tvoj komentar in sem vesel da si preskocil mejo razmisljanja ki ti ga druzba vsiljuje. Dobrodosel v lepem zivljenju :)
....

kuall ::

tiktok je super ideja in čeprav ga jaz ne uporabljam pretirano mi je jasno, zakaj je tako popularen. človeški možgani imajo radi kratke zgodbice, ker so tako tudi naši spomini shranjeni. v tiktok uporabhnik nagnete best of the best svojega talenta. zdej s telesno govorico pa itak vsi vemo, da se da sporočiti ogromno.
jaz sem že pred časom napovedal, da ima to potencial.

podobno kot za filmčke bo kmalu za muzko nekaj podobnega: kratek mix najboljših delov pesmi, sicer že obstajajo mixi, ki so dokaj popularni ampak tu je še plac za izboljšanje. zmixamo to z dobrim content recommnenderjem in je zmaga čista za uporabnika.nič več zapravljanja časa za long winded shitty content ampak končno samo konuzimiranje best of the best shita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Zimonem ::

Markoff je izjavil:

shadeX je izjavil:

Jp. Z drugimi besedami NLP. Kvaliteta življenja je poskočila "through the roof". Če se naučiš uporabljal orodje sebi v prid lahko tudi ti, moraš pa imet pravi mindset.
Delam sam še par ur na dan, večinoma sam še kolesarim in gibljem v naravi. Dejstvo je da življenje ni tako kot ti ga je družba predstavila. Da to spoznaš potrebuješ NLP ali po domače brainwash.

In ko bomo vsi brainwashani influencerji z videi na DickToku in fantastičnim lajfstajlom, kdo bo dejansko delal in pridelal hrano, obleko, zidal hiše, proizvajal aparate, vozil tovornjake, ........? Zaenkrat namreč z roboti na kaže prav dobro na teh področjih, pa tudi robote mora nekdo dizajnirat, programirat, izdelat, vzdrževat. Kdo točno pa? DickTok influencerji? Kakovostni lajfstajl in 2 uri bolščanja v videe na pametnem telefonu pa sta termina, ki gresta skupaj kot riba in kolo...

Lažje se ogneš traparijam in reklamam na tiktoku kot na yt. V splošnem je format omejujoč ampak vsebine najdeš. Hitreje in so bolj koncentrirane.
Tudi išlo tek ti ne bo pridelal zelenjave.

sds ::

kuall je izjavil:

človeški možgani imajo radi kratke zgodbice


Ja, zato pa nihce vec ne zna prebrati vec kot eno vrstico teksta. Idiokracija na pohodu.
I have no mouth, and I must scream

nejcek74 ::

ne vem, jaz imam obratno izkusnjo, ravno po eni podobni slo-techovski debati sem si ga naložil z idejo, da bo algoritem sledil temu kar zelim. Do neke mere se strinjam s shadeX-om, da tisto kar konzumiramo, vpliva na nase delovanje in sem poskušal intenzivno konzumirat tista področja, ki me zanimajo ali jih zelim okrepiti. Po kakšnem mesecu sem dobil občutek da mi vedno bolj poriva neke splošno všečne vsebine in sem ga na koncu zabrisal dol. Seveda dopuščam možnost, da se moji mozgani, navajeni in zeljni jasne logicne strukture, preprosto ne znajdejo vec v dobi random statističnih algoritmov. Zal ne morem kar preprosto preskocit random bulshita, ki mi ga mece vmes. Skoda casa.

sds ::

nejcek74 je izjavil:

ne vem, jaz imam obratno izkusnjo, ravno po eni podobni slo-techovski debati sem si ga naložil z idejo, da bo algoritem sledil temu kar zelim. Do neke mere se strinjam s shadeX-om, da tisto kar konzumiramo, vpliva na nase delovanje in sem poskušal intenzivno konzumirat tista področja, ki me zanimajo ali jih zelim okrepiti. Po kakšnem mesecu sem dobil občutek da mi vedno bolj poriva neke splošno všečne vsebine in sem ga na koncu zabrisal dol. Seveda dopuščam možnost, da se moji mozgani, navajeni in zeljni jasne logicne strukture, preprosto ne znajdejo vec v dobi random statističnih algoritmov. Zal ne morem kar preprosto preskocit random bulshita, ki mi ga mece vmes. Skoda casa.


Pravilno. Dejansko je zjebal Fejstbukov in vse ostalo socialnomedijsko sranje ljudem koncentracijo do te mere, da bi bilo treba socialna omrezja dati na sojenje zaradi zlocinov proti clovestvu.

Leni mozgani idiotov (ki morda to prej niti niso bili), pa se vedno sledijo svoji klasicni lenobi in strmijo stran od prenaprezanja.

Ali drugace, udejstvovanje v sportu ni preprosto (dokler nisi zasvojen), lazje je lenariti. Samo potem postanejo misice atroficne.

Enako se je zgodilo z mozgani vecine ljudi. Atrofirali so. Rezultat so pa razne teme o sportnih urah, skirojih itd.

Slo-tech je odlicen, za spremljati nazadovanje ljudi, poglejte si o cem smo se pogovarjali tule pred 20 leti in danes. Pa vam bo vse jasno.

(seveda ne boste, ker bi bilo treba prebrati kaj vec kot eno vrstico, cestitke vsem, ki ste prisli do sem)
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

kuall ::

sds je izjavil:

kuall je izjavil:

človeški možgani imajo radi kratke zgodbice


Ja, zato pa nihce vec ne zna prebrati vec kot eno vrstico teksta. Idiokracija na pohodu.


nihče nikoli ni maral monologov dolgoveznih nakladačev. jaz rad pišem na kratko, da povem bistvo. tako bi morali vsi delat. je pa užitek nakladat, to pa, samo trpi pa poslušalec.

tikitoki ::

Očitno folk rad gleda privlačne punce, četudi nimajo talenta, niti pameti.

tilen03 ::

kuall je izjavil:

sds je izjavil:

kuall je izjavil:

človeški možgani imajo radi kratke zgodbice


Ja, zato pa nihce vec ne zna prebrati vec kot eno vrstico teksta. Idiokracija na pohodu.


nihče nikoli ni maral monologov dolgoveznih nakladačev. jaz rad pišem na kratko, da povem bistvo. tako bi morali vsi delat. je pa užitek nakladat, to pa, samo trpi pa poslušalec.

Na kratko se razlaga otrokom. Pomisli zakaj...

shadeX ::

nejcek74 je izjavil:

ne vem, jaz imam obratno izkusnjo, ravno po eni podobni slo-techovski debati sem si ga naložil z idejo, da bo algoritem sledil temu kar zelim. Do neke mere se strinjam s shadeX-om, da tisto kar konzumiramo, vpliva na nase delovanje in sem poskušal intenzivno konzumirat tista področja, ki me zanimajo ali jih zelim okrepiti. Po kakšnem mesecu sem dobil občutek da mi vedno bolj poriva neke splošno všečne vsebine in sem ga na koncu zabrisal dol. Seveda dopuščam možnost, da se moji mozgani, navajeni in zeljni jasne logicne strukture, preprosto ne znajdejo vec v dobi random statističnih algoritmov. Zal ne morem kar preprosto preskocit random bulshita, ki mi ga mece vmes. Skoda casa.


Pri tebi je šlo torej nekako tako (you failed to teach the algorithm) :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

tilen03 ::

kuall je izjavil:

tiktok je super ideja in čeprav ga jaz ne uporabljam pretirano mi je jasno, zakaj je tako popularen. človeški možgani imajo radi kratke zgodbice, ker so tako tudi naši spomini shranjeni. v tiktok uporabhnik nagnete best of the best svojega talenta. zdej s telesno govorico pa itak vsi vemo, da se da sporočiti ogromno.
jaz sem že pred časom napovedal, da ima to potencial.

podobno kot za filmčke bo kmalu za muzko nekaj podobnega: kratek mix najboljših delov pesmi, sicer že obstajajo mixi, ki so dokaj popularni ampak tu je še plac za izboljšanje. zmixamo to z dobrim content recommnenderjem in je zmaga čista za uporabnika.nič več zapravljanja časa za long winded shitty content ampak končno samo konuzimiranje best of the best shita.

Ni čudno, da so ljudje depresivni. Komaj stanejo, že konzumirajo tiktoke, glasbo, forume, novice v postelji. Milijon informacij v 15 min, ena lepa reč, ki ti da dober občutek za drugo. Še srat ne gredo brez telefona, še tam se zadevajo. Ni čudno, da zgledajo kot narkomani. Nestrpni so kot narkomani, pa roke se jim tudi že trosijo, ker morajo čakati 3 min na avtobus. Hitro po fix! Do 2 popoldne je sistem totalno skurjen, ker so seveda omejitve in se počutijo utrujeno, depresivno, ničvredno, ker se cikel do takrat še nekajkrat ponovi. Pa dodaj temu kofein, različna sladkana hrana, alkohol ... Kako čudno, da se to dogaja.

Zdaj pa si predstavljaj, da bo ta tip šel brat knjigo ali nek članek. Ali, da boš šel telovadit. Ali, da si bo skuhal brokoli in cvetačo. Seveda ne bo, ker ne more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA želijo blokirati TikTok

Oddelek: Novice / Zasebnost
4511467 (1688) Colt1911
»

Vremena Facebooku so se stemnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5617239 (12262) Seljak
»

Roskomnadzor pomotoma poleg Twitterja upočasnil več domen, tudi državne medije

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
95693 (4367) c3p0
»

Bodo Američani v nedeljo ostali brez TikToka in WeChata?

Oddelek: Novice / NWO
429123 (7130) Mr.B

Več podobnih tem