» »

ABA liga 2021/22

ABA liga 2021/22

««
4 / 12
»»

Kurzweil ::

Voss je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


Samo upam, da ne bodo podpisali kakšen deal v smislu, da lahko Omić kadar koli odide,... ker potem se bo delalo vse na tem, da tip pride v formo, ker seveda do sedaj ni igral, potem pa bo v sklepnem delu sezone po možnosti COL ostala brez njega, pri takšnem budgetu, ki vseeno ni nek strašen presežek, sploh za Eurocup, si mislim, da takšnih dogovorov ne bi smeli več dovoliti...


To zagotovo ne bo. Ne podpisuje se takšnih pogodb. To je zahteval Zoran Dragić prejšnje poletje, pa klub o tem niti slišati ni hotel. Niti ni Omić dovolj veliko ime, da bi lahko karkoli pogojeval, to je pač center za eno srednje-kvalitetno EuroCup moštvo.


Omić je od tiste sezone v Gran Canarii izključno izkal Evroligaške klube... to je povsem možno tudi razlog, da do sedaj še ni našel slednjega... če pa že sprejme kaj nižje od Evrolige, pa verjetno ne gre za male vsote, tudi to je verjetno en razlog, da je še vedno bil/je brez kluba...

Voss ::

Omić bo verjetno že danes uradno.

Kurzweil ::

Voss je izjavil:

Omić bo verjetno že danes uradno.


To pomeni, da odleti kdo od obstoječih? Kar težko verjamem, da bi imeli v kadru 4 centre, torej Dimca, Carmichaela, Augusta in še Omića... ker za slednjega sem prepričan, da si bo po pogodbi zagotovil proper minutažo... glede na vso dogajanje zadnje čase nekak sumim, da bo odletel Carmichael, lahko da se mi samo zdi,... ampak nekaj mi pravi, da bo tako... tudi Sportando, danes še enkrat piše, da je Omić zelo blizu podpisa...

Je pa bil Omić lani član Bourga, katerega član je bil tudi Hayden Dalton, torej tisti, ki je bil na začetku sezone v Stožicah, za katerega pa taisti vir, kot za Omića piše, da so ga od tam odslovili...

Voss ::

Obstaja možnost, da bosta oba (torej tako Carmichael kot Auguste) bivša. Kot pravim, trenutno je res vroče v pisarnah ampak ni pa več izključeno, da bo Golemac ostal trener, pa bodo samo konkretno prepucali roster.

Masayoshi ::

Prvi bi moral iti Golemac...

Kurzweil ::

Voss je izjavil:

Obstaja možnost, da bosta oba (torej tako Carmichael kot Auguste) bivša. Kot pravim, trenutno je res vroče v pisarnah ampak ni pa več izključeno, da bo Golemac ostal trener, pa bodo samo konkretno prepucali roster.


Kar pa po mojem ne bo prava rešitev... se mi zdi, da se prav vidi ekipi ta anemičnost, slaba volja, manjko energije, motivacije,... kot da so že malce naveličani vsega skupaj... sicer nisem pristaš tega, da se na vsak padec igre/forme dela radikalne poteze, ampak tule se mi zdi, da bi bil potreben nov trener, nekak mi ne da miru misel, da stvari ne klapajo, ni kemije, želje,.. vprašanje kako bi ob svežem vetru igrali, saj so že vsi pokazali da znajo... Auguste je na začetku sezone malodane dominiral, Carmichael se zdi, da je dobil vlogo, ki opravlja umazano delo, čeprav je jasno, da je dober pick and roll igralcev, ampak tega se seveda ne da realizirat, če nimaš proper organizatorja, dejansko je edini kreator Rupnik, Pullen pa sedaj izgublja energijo s kreaciju, kar mu tu pa tam uspeva, ampak vse preveč troši energijo, ki mu potem jemlje dober napad... upajmo, da bodo v naslednjih dneh/tednih popravili zadeve, saj prepozno še ni... bi pa bila škoda ob recimo solidnem budgetu, lepi dvorani, vseh ambicijah in možnostih, da se ne bi naredil kakšen korak naprej...

Groot ::

No Omić očitno že uradno, je sam objavil na družbenih omrežjih. Sicer je lani do poškodbe odigral precej solidno, vendar sam vseeno v njem ne vidim nekega presežka, ki bi karkoli bistvenega spremenil. V obrambi zagotovo precej slabši od Carmichla. V napadu pa tudi ne nek napredek od Augusta, sploh če bi se slednji vrnil na nivo iz začetka sezone. Bojim se torej da je tole bolj poteza pripeljimo domačega igralca in se znebimo tujcev, čeprav v igri razlik ne bo.

Problem pa še vedno na mestu playa, kjer se sicer omenja Šiška, ampak nekako ne vidim možnosti da bi se mu Bayern res odpovedal. Je pa res tudi da so letos zagotovo pričakovali od njega več, tudi trener je večkrat omenil, da imajo velike načrte, ki pa jih do sedaj ni upravičil. V vsakem primeru pa se sprašujem, če je to tisti pravi tip playa, ki ga rabi COL. Šiško ima namreč podobne težave kot Rupnik, ob agresivni obrambi na njem ga hitro zmanjka.

Kurzweil ::

Omić je sicer precej hvaležen igralec, mu ni za očitat želje, bolj trpi tisto, za kar imajo v ZDA poseben izraz - basketball IQ. Je pa tip dober za garderobo, pozitivec, na igrišču pusti srce,.. v teh Eurocup ekipah, je običajno dober v skoku, saj ima v povprečju v teh ekipah tudo po 10 skokov na tekmo... pred leti v Gran Canariiji je bil celo prvi rebounder Eurocupa, takrat je bil tudi v 1. oz. 2. ekipi Eurocupa (se ne spomnim točno)... v njegovi zadnji ABA sezoni je bil najboljši ofenzivni skakalec, podobno kot lani Hopkins... torej z njim dobijo skok, še posebej tisto, kar jih je teplo že velikokrat letos, torej skok v napadu nasprotnika... je pa še nekaj, kar bi trenerji znali potrdit, namreč Omić je nadpovprečen pri branjenju pick and rolla, s čimer jih je šolala tudi Mega in še cel kup ekip... Omić ni slaba izbira, sploh glede na dejstvo, da je trenutno market "opustošen" z dobrimi centri in organizatorji igre. Me pa malce firbec, za kakšen salary se je tip dogovoril, ker prav poceni ni, kolikor vem pri njemu je tako, da v evroligaških klubih igra za ščepec nižjo plačo, v kolikor pa igra v Eurocupu pa to kompenzira z višjo plačo, zdej glede na to, da je bil brez kluba, bi rekel, da tokrat ni tako...

Kot pa ste že omenili, pa je srž problema v organizatorju igre, ki jih sedaj kot rečeno ni na marketu, ali pa so pregrešno dragi, tu bo morala COL imeti precej sreče... kolikor bežno spremljam Evroligo, je Šiško mel precej problemov z zdravjem,... je pa menda bila tako kot Zoran Dragić pred sezono v igri za Olimpijo, tako je vsaj povedal Bečirović v studiu pred tekmo z Mego... kjer pa bi omenil še nekaj, da je res bilo že mučno poslušat, ko je 10x ponovil, da trenutna igra ni na nivoju, ker so štirje igralci igrali v reprezentanci na OI... ne rečem, to je res, da so imeli manj počitka, ampak takšnih ekip v Eurocupu in Evroligi je malo morje in to prav zares ne bi smel biti albimi za slabe igre, sploh ker je viden "downfall" te ekipe, kjer ni videti nobene volje in motivacije. Zdrav Šiško bi bil zlata vreden za COL, ampak mislim, da ga Bayern v kolikor ne bo seveda iskal druge rešitve, ne bo dal od sebe... ne pa bi bil presenečen v kolikor se to vendarle zgodi, saj je Bayern na robu tistih top8 ekip, ki vodijo v playoff in bi znali iskati še dodatno rešitev... pa je Bayern pripeljal letos tudi Ognjena Jaramaza... pa že on ne dobiva neke blazne priložnosti...

Pač konkretno bo morala Cedevita Olimpija zavihat rokave... upajmo pa, da se kače lotijo pri glavi, kar seveda težko verjamem in ne pri repu, če veste kaj mislim...

Kurzweil ::

Tole rahlo spominja na Dennisa Rodmana :))

V črnogorskem košarkarskem klubu Mornar Bar je prišlo do nenavadne situacije. Ameriški košarkar, ki si je Mornarju pridružil letos poleti, je brez pojasnila "izginil".


Iz Mornarja so včeraj, po domači zmagi proti Splitu z 81:65, sporočili, da se spopadajo z nenavadnim kadrovskim zapletom. Glavni strateg Mihailo Pavićević je razkril, da nihče v klubu ne ve kje se nahaja Corey Davis Jr. Štiriindvajsetletni organizator igre je po besedah Pavićevića preprosto izginil:

"Davisa še vedno iščemo, ker ne vemo kje je. To je tipično obnašanje nekaterih Američanov. Človek je enostavno izginil," se je po včerajšnji tekmi čudil glavni trener Mornarja in nadaljeval: "Že ko smo bili v Solunu ni hotel trenirati in igrati. Izgovarjal se je na poškodbo, za katero se je izkazalo, da je sploh ni. Ni prišel na dve najpomembnejši tekmi in stvari dela po svoje. Sedaj nekaj dni o njem ne vemo ničesar. V ponedeljek ga bomo prijavili disciplinski komisiji nato pa bo suspendiran."

Izgubljeni ameriški košarkar je sicer v letošnji sezoni na osmih tekmah povprečno dosegal 9,2 točke, 3,6 asistence in 2,4 skoka.


Vir: Kosarka.info

Voss ::

Omić tudi uradno.

Panathinaikos se bo verjetno razšel z enim izmed guardov. Ni izključeno torej, da se Perry vrne (so v pogovorih). So pa v kontaktu še z nekom iz PAO.

Kurzweil ::

Voss je izjavil:

Omić tudi uradno.

Panathinaikos se bo verjetno razšel z enim izmed guardov. Ni izključeno torej, da se Perry vrne (so v pogovorih). So pa v kontaktu še z nekom iz PAO.


Glede na trenutno stanje, bi bil Perry odlična okrepitev,... v Panathinaikosu se resnično ni najbolje znašel... sicer ni denarja za neko razsipavanje, ampak meni ne da mira misel, da bi Keene dejansko bil dober igralec, če bi od začetka sezone bila 2 proper organizatorja igre... on je bolj kot ne undersized šuter, podoben tip kot Pullen, soliden šuter, bi bil dobra menjava za Pullna... Ejima, Murića se bolj uporablja na visokih položajih in seveda po potrebi na krilu,... Blažič pa lahko kakšno minuto odigra tudi na položaju 3... bi se dalo nekako sestavit zadeve. Se bom verjetno kar strinjal z nekaterimi, ki pravijo, da tale ekipa ni bila dobro selekcionirana... pa je potrebno vedet še nekaj, da COL letos ni imela prav velikih težav s poškodbami,... kot denimo CZ pred dnevi, ko so manjkali Mitrović, White, Kalinić, Dobrić in ne vem, če ne tudi Wolters...

Samo da čimprej sestavijo mozaik, sem pa še vedno mnenja, da te apatičnosti ne bodo razbili z Golemcem kot trenerjem. Na trenutke človek pomisli, da nekateri tujci niso igrali kot zmorejo, kot da bi bilo iz nekega protesta... ker vsi vemo, da so sposobni oz. so letos že pokazali, da znajo in zmorejo... kar posrečeno pa zaenkrat deluje tudi Radovanović... v glavnem, upam, da se sestavijo čim prej.

Goody ::

Točno. Golemac bi moral iti prvi. Potem pa Carmichael, Ejim, Auguste. Noben ni pokazal praktično nič, razen nekaj malega na začetku sezone. Se bojim da bodo ene podpovprečne američane zamenjali z drugimi (in Omičem, ki tudi ni nek presežek). Nato bo Golemac igral enako kot dosedaj - 4 tujci + Blažič in občasno Murič. (lol, bo sprememba, zdej bo tudi malo "domači" Omić igral). Pa našega Hodžiča bo not tišal, ki že celo sezono ne zadane nič in bi moral njega prvega lifrati v Cedevito junior ali pa Ilirijo. Tudi rezultat bo enak. No morda ne bo 30 pik porazov, število porazov bo pa enako, gledalcev pa vsako tekmo manj. Ampak ne, Voss in Groot bosta spet razložila kako nimam pojma, da novi žnj je bil prvi strelec ene random lige (VTB ni random liga da se ne bosta tule prehladila), pa da je drugi žnj bil predlani nekje najboljši skakalec, pa da je tretji žnj super igral v enem random klubu.

Ostala bosta pa tista, ki sta najbolj odgovorna in sta celotno tole ekipo tudi izbrala - Bečirović in Golemac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Voss ::

Goody je izjavil:

Ampak ne, Voss in Groot bosta spet razložila kako nimam pojma, da novi žnj je bil prvi strelec ene random lige (VTB ni random liga da se ne bosta tule prehladila), pa da je drugi žnj bil predlani nekje najboljši skakalec, pa da je tretji žnj super igral v enem random klubu.

Ostala bosta pa tista, ki sta najbolj odgovorna in sta celotno tole ekipo tudi izbrala - Bečirović in Golemac


Keene bi se lahko odlično znašel ob pravem playu. Si pač nepismen in nisi razumel ne mojih ne njegovih komentarjev. O basketu pa veš ravno toliko za enega povprečnega ljubitelja košarke, da ti ne bo preveč ego narasel. Si navaden kavč selektor, ki bluzi nekaj na pamet ;) Nimaš niti pojma, niti znanja kako kadrovanje poteka. Ampak ti že veš hehe

Sem dajal tule informacije, ki ste jih slišali še pred uradno objavo pa bom to prenehal zaradi tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Goody ::

Ta pravi Vosu se oglaša. Če bi jaz tiste nebuloze izpred nekaj tednov pisal, kot si jih ti, bi se skril v najglobljo luknjo. Kavč selektor si predvsem sam s tvojim pametovanjem.
Zdej pa vsi v jok, ker ne bomo več tvojih nebuloz brali, ali upam preveč? Insider praviš, Memi si to ti? LOL, je pa sedaj bolj jasno zakaj tako braniš Sanija in Golemca.

Voss ::

Goody je izjavil:

Ta pravi Vosu se oglaša. Če bi jaz tiste nebuloze izpred nekaj tednov pisal, kot si jih ti, bi se skril v najglobljo luknjo. Kavč selektor si predvsem sam s tvojim pametovanjem.
Zdej pa vsi v jok, ker ne bomo več tvojih nebuloz brali, ali upam preveč? Insider praviš, Memi si to ti? LOL, je pa sedaj bolj jasno zakaj tako braniš Sanija in Golemca.


Vidim, da si tip človeka, ki misli, da je pojedel vso pamet sveta. Zanimivo me je s tem nickom oklical še en uporabnik (NMH). Zakaj pišeš z dveh različnih accountov? Sem te pustil čisto na miru in te ignoriral, pa si me moral omeniti, ker pač takšen si - vseskozi iščeš prepir, hkrati pa misliš, da si najpametnejši v vsaki stvari. Guess what - nisi, o košarki nimaš prav veliko pojma in to dokazuješ iz posta v post. Ti pač misliš, da je kadrovanje in sestava moštva kot ena računalniška igrica.

Me zanima, kdo gre v tej temi komu bolj na živce. Jaz ali ti ;) Pa te bom ignoriral od sedaj naprej, ker vem, da takšne pozornosti željne osebke to najbolj boli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Goody ::

Fak, a zdaj sem pa že NMH, LOL. Da si Vosu je vsakemu razmišljujočemu jasno, to ni neka skrita resnica. Glede znanja o košarki - o Olimpiji v zadnjem mesecu je povsem empirično, skozi rezultate, dokazljivo, da imam sam doooosti več pojma o košarki kot ti. Za vse dvomljivce, pa zate (ker imaš očitno spomin zlate ribice), pojdite si prebrat nabijanj Vosa izpred nekaj tednov... Pa ja, za vsaj dva uporabnika (NMH nisem jaz, pa lahko še stokrat to napišeš) si butelj očitno ti.

Pa svoje insiderje pozdravi, me prav zanima kako dolgo jih bo še Tedeschi gledal. Vključno s tabo, ti insider naš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Voss ::

Voss je izjavil:

Goody je izjavil:

Pa so polne tribune pri tehle mediocre američanih? Pa še bolj prazne bodo, ko se bodo porazi nadaljevali, igrali bodo pa eni in isti. Niso, me pa veseli, da vama je v veselje vsako leto gledati nove podpovprečne tujce in naše mlade na klopi ali na posodi. Da o Golemcu, ki ob dveh podaljških da samo par minut Dimcu, lesenemu Carmichaelu, ki dela napako za napako pa nameni spodobno minutažo (pa ne prvič), sploh ne bi. Edina dva tujca, ki igrasta spodobno in kolikor toliko konstantno sta Pullen in Ejim (pa tudi tale je zadnje tekme kar slab). Vsi ostali so pa podpovprečni z občasnim prebliskom na kakšni tekmi.

P.s.: ja je žalostno, da moram pri Olimpiji zagovarjati več minut za Dimca, ker so teli američani vsi po vrsti še bolj leseni.


Ja več jih je že kot jih je bilo prejšnja leta. Sploh glede na to, da smo trenutno v tej Covid krizi + PCT pogoj. In stokrat raje gledam Carmichaela kot pa Bubnića.

Carmichael je bil lani eden najboljših centrov v ligi ABA in je zelo dobro igral za Igokeo. Keen je bil prvi strelec VTB lige. Torej kvaliteto več kot očitno premoreta, se pa očitno ne znajdeta v sistemu.

Pa meni sploh ni všeč sestava ekipe, ker bi tudi sam raje namesto Carmichaela videl drugačnega tipa centra, pa namesto Hodžića bi raje gledal Glasa, namesto Keena nekega pravega organizatorja. Ampak tu gre za fail pri sestavi ekipe (krivda na trenerju in ŠD) ne pa na igralcih.


Evo moj komentar katerega omenja Goody. Sem se kje zmotil Kurzweil? Groot?

Spet si izpadel aroganten bedak. Zdaj pa res preneham s tabo komunicirat, ker vidim, da že na tvojo stopnjo komunikacije padem z "bedakom".

Sem želel danes še objaviti kakšno zanimivost po pogovoru z nekim znanim komentatorjem in trenerjem (par dni nazaj), pa mi več na kraj pameti ne pade širit obzorja osebam kot je Goody, tako, da se zahvalite njemu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Goody ::

Eh, obljube, obljube... A tisti post kjer si nabijal o dodani vrednosti Keena, Carmichaela, Augusta pa ne boš ponovno prilepil? Sej verjetno si tudi Ejima hvalil, sam se ne spomnim explicitno. Odleteli boste kot knofi z gat v letu ali dveh... S temle tvojim nabijanjem o tvojem insajderstvu si pa že prav groteskno smešen.

Groot ::

Kurzweil je izjavil:

Voss je izjavil:

Omić tudi uradno.

Panathinaikos se bo verjetno razšel z enim izmed guardov. Ni izključeno torej, da se Perry vrne (so v pogovorih). So pa v kontaktu še z nekom iz PAO.


Glede na trenutno stanje, bi bil Perry odlična okrepitev,... v Panathinaikosu se resnično ni najbolje znašel... sicer ni denarja za neko razsipavanje, ampak meni ne da mira misel, da bi Keene dejansko bil dober igralec, če bi od začetka sezone bila 2 proper organizatorja igre... on je bolj kot ne undersized šuter, podoben tip kot Pullen, soliden šuter, bi bil dobra menjava za Pullna... Ejima, Murića se bolj uporablja na visokih položajih in seveda po potrebi na krilu,... Blažič pa lahko kakšno minuto odigra tudi na položaju 3... bi se dalo nekako sestavit zadeve. Se bom verjetno kar strinjal z nekaterimi, ki pravijo, da tale ekipa ni bila dobro selekcionirana... pa je potrebno vedet še nekaj, da COL letos ni imela prav velikih težav s poškodbami,... kot denimo CZ pred dnevi, ko so manjkali Mitrović, White, Kalinić, Dobrić in ne vem, če ne tudi Wolters...

Samo da čimprej sestavijo mozaik, sem pa še vedno mnenja, da te apatičnosti ne bodo razbili z Golemcem kot trenerjem. Na trenutke človek pomisli, da nekateri tujci niso igrali kot zmorejo, kot da bi bilo iz nekega protesta... ker vsi vemo, da so sposobni oz. so letos že pokazali, da znajo in zmorejo... kar posrečeno pa zaenkrat deluje tudi Radovanović... v glavnem, upam, da se sestavijo čim prej.


Uf če bi res prišel Perry bi bilo več kot odlično. Potem mislim, da tudi ni potrebe po dodatnih zunanjih igralcih, ker bi Perryja lahko na playu za 5-10 min menjal tudi Pullen, pa seveda Rupnik kot primarni drugi play. Na 2ki kombinacija Blažič in Pullen. Na krilu bi sam več igral z Ejimom, ki je bil na nekaj tekmah kjer je bil primarno na krilu dober. Njegov problem so občasne napake, ko želi kar nekaj kreirati v napadu. Ampak z nekim bolj organiziranim napadom, kjer ne bo več dobival žoge malce random v roke, mislim da bi se tudi to uredilo. Zraven seveda še Murič in po potrebi Hodžič.

Pod košem pa sam ne vem koga bi se znebil. Ja Carmichel res ni ofenzivno pokazal nič kaj, ampak je pa od vseh trenutnih visokih igralcev še najboljši v obrambi. Auguste po drugi strani zadnje tekme povsem out, ampak ne morem pozabiti prve 3-4 tekme sezone, ko je izgledalo da bo letos on prvi igralec ekipe. Radavanović je tudi mene precej presenetil z igro, saj sem pričakoval bolj kot ne nič kaj. Zadnje 3-4 tekme sicer tudi on z precej napakami, ampak se mu prav vidi da je prišel pod nek pristik. K temu tudi ni ravno pripomoglo to da je Golemac v zadnjih tekmah do določenih igralcev privzel zero mistake policy in menjal Radavanovića tudi že po 3 minutah. Dimca pa vsi vemo da se zagotovo ne bodo znebili.

Bolj ko razmišljam, bolj se mi zdi da bo pač potrebna menjava trenerja. Tisto kar mi govori nasproti temu pa je to, da se bojim kdo bi prišel kot zamenjava. Ker če pripeljejo npr. Mohoriča, potem ne hvala.

Goody ::

Mohorič goni bicikelj, Mahorič je pa trener. Bi pa bil slednji vsaj tako dober kot je Golemac, to res ne bi bilo težko, pa čeprav sploh ne vem kaj je zadnjih 5 let počel.

Groot ::

Goody je izjavil:

Mohorič goni bicikelj, Mahorič je pa trener. Bi pa bil slednji vsaj tako dober kot je Golemac, to res ne bi bilo težko, pa čeprav sploh ne vem kaj je zadnjih 5 let počel.


Hvala za popravek, sem se zatipkal. Glede ostalega pa nima smisla komentirati.

Voss ::

Voss je izjavil:

Omić tudi uradno.

Panathinaikos se bo verjetno razšel z enim izmed guardov. Ni izključeno torej, da se Perry vrne (so v pogovorih). So pa v kontaktu še z nekom iz PAO.


Yogi Ferrell and Jehyve Floyd leaving Panathinaikos

uvodV?? ::

A Golemac bo slučajnk res ostal?

Voss ::

uvodV?? je izjavil:

A Golemac bo slučajnk res ostal?


Zelo verjetno, da ja.

Na srečo nam bo Hapoel očitno speljal Yogija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Kurzweil ::

V Split se vrača slovenski igralec Maj Kovačević, ki bo torej delal družbo Nejcu Bariču, ki zadnje tekme igra odlično.

Sicer pa je Maj Kovačević Novomeščan, v svoji karieri pa je igral za klube, kot so Krka, Zlatorog Laško, Geoplin Slovan, SPU Nitra, Komarno, Pagrati, Široki, Zadar, Helios Suns, Split, Gorica.

Kurzweil ::

Mimogrede, v tem reprezentančnem oknu trenutno poteka U19 ABA lige... 12 ekip je bilo razdeljenih v 2 skupini po 6 ekip, kjer so bile odigrane že vse tekme.

Ekipa Cedevite Olimpije U19 je s scorom 3-2 zasedla 2. mesto, pred njimi je s popolnim scorom Mega Bemax... v drugi skupini pa sta napredovali ekipi SC Derby in Igokea, s katero bo Cedevita Olimpija odigrala tudi polfinalni obračun!

Statistično je med igralci zaenkrat najboljši član Mege in sicer Nikola Đurišić, ki igra tudi v 1. ekipi tega kluba... povprečen index 29, najboljši igralec Cedevite Olimpije zaenkrat pa je Saša Ciani, ki je po indexu 3. igralcev do sedaj, njegov povprečen index 27,8 - 18,2 točki na tekmo, prvi skakalec z 15,4 skoka ne tekmo, 2,2 blokadi na tekmo.

Za tiste, ki iz nekega razloga ne poznajo Sašo Cianija, grez 18 let starega igralca Olimpije, ki je posojen v Ilirijo, visok je 205cm in igra na položaju 4.

Tisti, ki ga že nekaj časa spremljamo vemo, da gre za lep potencial, upajmo, da bo samo še napredoval in dobil tisto pravo priložnost, če veste kaj mislim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Voss ::

Cedevita Olimpija pursuing Pierre Jackson

Vir: Sportando

Kurzweil ::

Zanimivo...

Ga poznam že vrsto let... tip je plaval med vsemi mogočimi vodami od lige NBA (8 tekem za Dallas), do kitajske lige... njegovi klubi do sedaj... po tem vrstnem redu...

2013-2014 / Idaho Stampede
2014 / Fenerbahçe
2016 / Idaho Stampede
2016 / Cedevita
2016-2017 / Texas Legends
2016-2017 / Dallas Mavericks
2017-2018 / Maccabi Tel Aviv
2018 / Beijing Fly Dragons
2019-2020 / Shenzhen Leopards
2020 / South Bay Lakers
2021 / Galatasaray
2021 / JL Bourg

Zadnje obdobje, ga nisem spremljal, ga pa tudi nisem mogel, ker je zadnjo sezono igral 7 tekem za Galatasaray in 2 tekmi za Bourg... poškodovan? kaj drugega? Sicer pa je več kot očitno njegova kariera v zatonu oz. njegovi najboljši časi so minili... zna kdaj pošteno zasolirat, sicer pa zna biti tudi dober kreator, kar seveda COL najbolj potrebuje, pa seveda tudi izkušenega, calm igralca,...

Je pa pred leti za kitajski klub Beikong na 25 tekmah v povprečju dosegal 39.8 točke na tekmo :))

Je pa v sezoni 2016/17 za takrat še zabrebško Cedevito odigral 5 tekem, kjer je v povprečju dosegal 15.8 točk in 6,6 podaje na tekmo...

Voss ::

Mene skrbi, ker je podoben tip igralca kot Keene. Sem upal, da bojo šli v drugo smer pri rekonstrukciji ekipe, če že v prvo ni šlo.

Naj pa bi bili zelo zelo blizu dogovora. Pa tudi na neki drugi poziciji iščejo zamenjavo.

Dimec out.

Dimec out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Voss ::

Voss je izjavil:



Dimec out.


Mi ni želelo nov post naredit. Sporazumna prekinitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Kurzweil ::

Ravno prej sem zasledil... da ne bi slučajno šel v Krko, tam morata dobivati polne minutaže Kosi in Macura... da bi pred leti kdo rekel, da bodo na centru Omić, Carmichael in Auguste, ko so bili resnično problemi na tem položaju... bi vzel v sekundi... sem tudi prepričan, da so ti trije igralci boljši, kot marsikdo govori v ten trenutku... zdej pa še samo proper playa... čeprav moram to napisat, da bo verjetno na koncu vseeno treba menjati trenerja, ker se vidi da klima ni ravno pretirano pozitivna...

Voss ::

Carmichael še vedno zelo visi, baje celo Ejim, kar se mi zdi škoda, ker je vseeno pokazal še največ od tujcev.

Kmalu pa pričakujem uradno potrditev Jacksona. Razen, če se kej zapletlo.

Kurzweil ::

Carmichael opravlja ogromno umazanega dela, je kar hvaležen igralec... drugače pa ga spremljam že lep čas, pa ga poznam kot odličnega pick and roll igralca, ki pa ni dobival pretirano veliko žog v tem smislu, da bi tudi v napadu pokazal več, včasih sem imel občutek, da bi lahko mirno dobil kakšno minuto več.

Pri Ejimu pa je teh tekem, ko naredi serijo neumnih napak, serijo osebnih napak, izgubi živce... vse preveč za takšnega igralca, pri takšnih letih. Tudi njega spremljam že leta, pa mi recimo od lani ne gre iz glave, kako je popolnoma zatajil pri Budučnosti v samem finišu sezone, ko so ga najbolj potrebovali, takrat je dobro njegovo mesto poflikal Danilo Nikolić.

Dimec pa vidim na RTVju, da je zaradi male minutaže sam zahteval sporazumno prekinitev pogodbe...

Voss ::

Kurzweil je izjavil:


Pri Ejimu pa je teh tekem, ko naredi serijo neumnih napak, serijo osebnih napak, izgubi živce... vse preveč za takšnega igralca, pri takšnih letih. Tudi njega spremljam že leta, pa mi recimo od lani ne gre iz glave, kako je popolnoma zatajil pri Budučnosti v samem finišu sezone, ko so ga najbolj potrebovali, takrat je dobro njegovo mesto poflikal Danilo Nikolić.


Tule se sicer v celoti strinjam z zapisanim ampak malce dvomim, da je na trgu na tem položaju igralec, ki bi ga kar nadomestil. Določene kvalitete vseeno premore. Če bi se šlo denimo za zamenjavo z Dragićem bi takoj podpisal, tako pa nevem...

Razen, če je ideja, da se na stretch trojko šuterja pripelje in Ščuko potisne bolj v ospredje.

komentar2021 ::

10. KROG LIGA ABA 2021/22
SPLIT - BORAC PETEK 3. 12. 2021 18.00
V prejšnji sezoni je zmagal Borac na obeh medsebojnih tekmah, tudi sedaj bo favorit Borac, ki je na zadnjih petih tekmah zmagal 1x (Krka; 97:90 v NM). Split je na zadnjih petih tekmah v Ligi ABA izgubil 3x, vendar proti na papirju kakovostnejšim ekipam (Igokea, COL, Mornar). Pri Borcu igra 4. najboljši strelec lige Hunter Hale (15,4 točke na tekmo).
MORNAR - MEGA MOZZART SOBOTA 4. 12. 2021 17.00
Mornar se pobira po katastrofalnem začetku sezone. V zadnjih treh tekmah ima Mornar 2 zmagi (IGO, SPL) in poraz (COL). V zadnjem krogu proti SPL je Mornar zmagal prepričljivo (16 točk). Mega je ekipa, ki očitno lahko premaga katerokoliko abaligaško ekipo, vsaj kadar so igralci Mege zares razpoloženi. V prvih devetih krogih imajo sicer 4 zmage, vendar od tega dve proti Podgorički Budućnosti in ljubljanski Cedevita Olimpiji.
IGOKEA - PARTIZAN SOBOTA 4. 12. 2021 19.00
Igokea je ekipa, ki se bo zagotovo borila za eno od prvih šest mest (oz. bolj verjetno za peto ali šesto mesto). V prvih devetih krogih je ekipa iz Aleksandrovca zmagal petkrat, tudi CZ. Na drugi strani ima Partizan 1 poraz, vendar je Igokea ekipa, ki je v 10 medsebojnih tekmah kot domača ekipa zmagal 6 krat. Pri Partizanu sta nekaj težav s poškodbami imela Smailagić in Kurucs, ki sta se poškodovala v kvalifikacijah, nekatere informacije kažejo, da bosta vendarle pripravljena za soboto. Vsa navedena dejstva kažejo na to, da bo tekma maksimalno zanimiva.
FMP - KRKA SOBOTA 4. 12. 2021 21.00
FMP je eno najprijetnejših presenečenj letošnje sezone, zagotovo bo ekipa iz Železnika precejšen favorit tudi proti Krki. Vendar je tudi FMP ekipa, ki igra toliko, kolikor ji druga ekipa dovoli. FMP je izgubil dvakrat, proti Partizanu in Budućnosti. Košarkarji iz Železnika so zmagali 7x, tudi proti favorizirani Igokei in Cedevita Olimpiji.
CEDEVITA OLIMPIJA - ZADAR NEDELJA 5. 12. 2021 12.00
Za Olimpijo je zmaga na tej tekmi praktično nujna, predvsem iz psihološkega vidika. Olimpija ima sicer v zadnjih štirih tekmah v Ligi ABA en poraz, vendar je bil ta zelo boleč. Zmaji so doživeli poraz s kar 29 točkami razlike proti Megi, ki je sicer dobra ekipa, vendar nikakor tako močna, da bi bil takšen poraz pričakovan ali opravičljiv. Zadar je zadnjeuvrščena ekipa v ligi, vendar bi težko rekli, da je Zadar najmanj kvalitetna ekipa v ligi, če gledamo igralski kader. Pričakovati je sicer, da bi Zadar večino svojih zmag dosegel na domačem parketu. Za zdaj v gosteh še ni zmagal.
BUDUĆNOST - SC DERBY NEDELJA 5. 12. 2021 21.00
CRVENA ZVEZDA - CIBONA PONEDELJEK 6. 12. 2021 18.00

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

@komentar2021, hvala za komentar... me veseli dejstvo, da se še kdo drug loti pisanja malce daljših postov, da ne bom samo jaz težil... sem z veseljem prebral.

komentar2021 ::

Kurzweil hvala, bom z veseljem dodal kakšen komentar, ko bom našel dovolj časa.

https://ibb.co/8shqgvL

FMP, COL, Budućnost in CZ so veliki favoriti na svojih tekmah...Malo me preseneča izjemno nizka kvota na FMP, kot da gre za Budućnost ali Partizan da so takšni favoriti glede na Krko :D Zdi se mi, da se tudi Cibono podcenili, čeprav je jasno da je CZ velik favorit na večini tekem.

Zgodovina sprememb…

komentar2021 ::

Dalibor Ilić (Igokea) MVP meseca novembra:

komentar2021 ::

komentar2021 je izjavil:


CEDEVITA OLIMPIJA - ZADAR NEDELJA 5. 12. 2021 12.00
Za Olimpijo je zmaga na tej tekmi praktično nujna, predvsem iz psihološkega vidika. Olimpija ima sicer v zadnjih štirih tekmah v Ligi ABA en poraz, vendar je bil ta zelo boleč. Zmaji so doživeli poraz s kar 29 točkami razlike proti Megi, ki je sicer dobra ekipa, vendar nikakor tako močna, da bi bil takšen poraz pričakovan ali opravičljiv. Zadar je zadnjeuvrščena ekipa v ligi, vendar bi težko rekli, da je Zadar najmanj kvalitetna ekipa v ligi, če gledamo igralski kader. Pričakovati je sicer, da bi Zadar večino svojih zmag dosegel na domačem parketu. Za zdaj v gosteh še ni zmagal.

Še malo statistike: Zadnje tri medsebojne obračune je dobila Olimpija, nazadnje je Olimpija v Stožicah zmagala za 21 točk. Zadar je zadnje štiri tekme v Ligi ABA izgubil, v gosteh so Zadrani izgubili prav vse tekme v tej sezoni. Olimpija ima na petih tekmah kot domača ekipa tri zmage in dva poraza.

Včeraj se je Zadar sporazumno razšel z izkušenim srbskim centrom Urošem Lukovićem, ki je sicer imel z Zadrom enoletno pododbo.

Zgodovina sprememb…

Masayoshi ::

Yogi v Olimpiji. Eh ja. V Dallasu pred leti je bil zabaven, kako pa igra sedaj pa nimam pojma. Kaj imajo fetiš na tele majhne pleye v Oli.

Kurzweil ::

@komentar2021, pri Zadru se mi je zdelo, da bo nekdo odšel, saj jih je pred dnevi okrepil Trevor Thompson. Bi pa pri Urošu Lukoviću poudaril nekaj, dejansko je pri njemu zgodba zelo podobna kot pri Carmichaelu, s tem da je Luković še toliko bolj dominanten v pick and rollu, sploh ti njegovi "nebeški" alley-upi... ki pa seveda postane hrom, če nima soigralca, ki mu bo kreiral in ustvarjal tovrstne priložnosti... poleg tega sta tako Carmichael kot Luković dobra defenderja, Luković pa tako eden najboljših, če ne najboljši bloker, ki jih je kdaj videla liga ABA. Mimogrede, ko sem že ravno pri okrepitvah, po tem ko je Split okrepil naš Maj Kovačevič, se v ta klub vrača tudi Josip Jukić.

Kar se Yogija tiče, jaz običajno počakam, da igralec pokaže svojo vrednost oz. da dobi resno priložnost... se pa nekako bojim, da ne bo to to... mogoče bo zvenelo čudno, ampak imam občutek, da bi bilo bolje, če bi odšel Golemac in ostal Keene... drzna izjava, vem :D Sicer pa tole pa še najbolj zabode, poleg slabe statistike in tisto kar je najbolj pomembno, praktično nobene igre in presežka... sicer pa bo za Yogija to že 5. klub v tej sezoni!

2021 - Cleveland Cavaliers
2021 - Salt Lake City Stars
2021 - Los Angeles Clippers
2021 - Panathinaikos
2021 - Cedevita Olimpija

Pustimo mu priložnost, če pa se nekako diplomatsko izjavim, pa gre za milo rečeno rizičen nakup.

Kurzweil ::

10 young guns who stood out in the November window

... govora je o kvalifikacijah za Svetovno prvenstvo 2023... od 10 igralcev je kar 6 igralcev, ki igrajo v ABA ligi oz. Petrušev je še lani bil del Mege... par jih ima seveda potencial tudi za ligo NBA.

//////

Danes ob 18:00 pa že prva tekma tega kroga med domačim Splitom in Borcem iz Čačka. Čačanom bi dal sicer prednost, po drugi strani pa Split igra doma, pred kratkim so dodali nekaj okrepitev, igrajo vedno bolje, kjer prednjači naš Nejc Barič in letos dobri Bajo, ki je resnično naredil velik korak v primerjavi s prejšnjo sezono. Če prav razumem izjavo trenerja Split, pa slednji ne bo kompleten... po drugi strani pa jim bo visoka linija Borca delala težave, še posebej kar se spacinga tiče, ker jih velika večina razen Marinkovića tudi odlično zadeva od daleč, potem pa lahko še dodamo v zadnjem obdobju odličnega Lautara Lopeza na položaju Branilca... in Hunterja Hala, ki je vsaj po mojem mnenju verjetno najboljši 6. igralec lige oz. eden boljših... se pa že počasi sprašujem, kdaj se ima namen pri Borcu vrniti Duda Sanadze in če bo danes za Split igral še drugi slovenski igralec Maj Kovačevič. Verjetno bo na koncu pretehtala širina Borca...

komentar2021 ::

Kurzweil je izjavil:

10 young guns who stood out in the November window

Nisem posebej spremljal kvalifikacije (razen nekaj malega highlightsov z zanimivejših tekem evropskih kvalifikacij), sem pa pričakoval da je na tem spisku Yam Madar, še preden sem kliknil na povezavo, sem vedel da je na seznamu :DČeprav se mi nekako zdi, da se ni povsem znašel pri Partizanu, vsaj za sedaj. Je res da je star 19 let, vendar se mi zdi da ali še ni dovolj kvaliteten ali pa verjetno bolje rečeno pripravljen na igranje v ABA ligi. Vem, da njemu ni problem motivacija (je eden od tistih, ki največ trenirajo zunaj trening - t.i. individualni trening), problem bo nekje drugje - kot da bi imel preveliko željo za dokazovanjem, tudi vodenje žoge je precej nerodno pri njem...V vsakem primeru je lahko samo še boljši, ker veliko slabše tudi ne gre...

Zanimivo, kako so novico o prihodu Yogija prenesle sportske.net :D ("Olimpija pripeljala strašno okrepitev"):
https://sportske.net/vest/kosarka/ekspl...

Zgodovina sprememb…

komentar2021 ::

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1564515...

V primeru če ne bo ostal, bo to kar hud udarec za Budućnost. V Aba ligi v letošnji sezoni sicer igral dosti rezervirano, v Eurocupu je bil precej boljši.

komentar2021 ::

Mornar zmagal proti Megi, kar dokazuje da dviga formo. To je sicer 3. zmaga Mornarja v zadnjih 4 tekmah, v prvih šestih imajo 6 porazov. Sicer je ekipa iz Bara še daleč od 6. mesta, ampak če bodo tako nadaljevali, bodo zagotovo vsaj teoretični kandidati za 6. mesto.

Groot ::

komentar2021 je izjavil:

Mornar zmagal proti Megi, kar dokazuje da dviga formo. To je sicer 3. zmaga Mornarja v zadnjih 4 tekmah, v prvih šestih imajo 6 porazov. Sicer je ekipa iz Bara še daleč od 6. mesta, ampak če bodo tako nadaljevali, bodo zagotovo vsaj teoretični kandidati za 6. mesto.


Ja Mornar zagotov ni tako slab kot so kazali rezultati prvih tekem. Sam jih pričakujem precej višje na koncu, zna pa biti res zanimiva borba za mesta 4-6. Na prvih treh zagotovo pričakujem CZ, Partizan in Budučnost (vrstni red morda tudi nekako takšen kot zapisan). Potem pa bo glede na dosedanje rezultate kar borba med COL, FMP, Igokeo in Borcem. Morda se vmeša tudi še Mega, ampak nekako dvomim. Za COL res še dobro, da je letos 6 mest, ker ob trenutnih rezultatih si nikakor ne bi upal trditi, da bodo uspeli ujeti 4. mesto.

komentar2021 ::

Pričakovano težka zmaga Partizana proti Igokei. Punter zadel trojko in nato še dva prosta meta, takrat, ko je bilo najbolj pomembno, pred tem pa mu spet ni šlo iz igre. Skupaj sicer 7 točk. Očitno pa Obradović vendarle računa na Trifunovića, po tem, ko se je ugibalo, da bo kmalu zamenjal klub (na družabnih omrežjih se je menda omenjal FMP).

FMP premagal Krko, pričakovano. FMP postaja vse bolj resen kandidat za TOP 6.

Danes ob 12.00 pa tekmo med COL in Zadrom. Vse razen gladke zmage COL bo presenečenje, čeprav po mojem mnenju Zadar ni najslabša ekipa v ligi, vseeeno nekako pričakujem da bo bolj ali manj v gosteh Zadar samo izgubljal (mogoče zmagajo proti Splitu). Zanimivo pa je, da je večina ekip izenačenih, pravzaprav razen CZ ni ekipe, ki bi ji na večini tekem lahko vnaprej pripisali zmage (pa še Zvezda je izgubila proti Igokei v gosteh, v Evroligi pa mi kljub občasnim prebliskom ne delujejo prepričljivo). Vidimo, koliko se mučijo ostala tri favorita (Partizan, Budućnost, COL) proti svojim tekmecem, zelo redke so tekme, ko naštete ekipe zmagujejo za 20+ točk, zanimivo je, da je to npr. Megi uspelo 2x, tudi CZ je sicer 2x zmagala z 20+ razlike. Zadar sicer v gosteh izgublja dokaj prepričljivo - najbližje je bil proti FMP-ju, ko je bil izgubil s sedmimi točkami razlike.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Ima kdo kakšen info kaj je s Charmichlom? Bo on na izhodnih vratih?

Masayoshi ::

Tole ni za nikamor. Zadar (?!) jih razbija. Golemac pa kar ostaja. No, pa Sani tudi ki je selektiral tole revščino. Obramba ne obstaja, Zadar 32 pik po četrtini.

komentar2021 ::

Zadar (za sedaj) igra tekmo sezone :)
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva slovenska nogometna liga (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21628976 (624) c3p0
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82241995 (12778) 2dark
»

CEDEVITA OLIMPIJA

Oddelek: Šport
172680 (1624) scipascapa
»

ABA liga 2017/18

Oddelek: Šport
202039 (1357) scipascapa

Več podobnih tem