» »

Korona - novi semafor ukrepov

Korona - novi semafor ukrepov

1
2
»

LeQuack ::

Miki N je izjavil:

Jaz tudi podpiram obvezno cepljenje - je edino fer - te mafijske "svobodne izbire" so žalitev za vsakega, ki ni še kondicioniran u pm.

Je pa ena mala težavica za naše mojstre: če bo obvezno bo moralo delati "v nulo" - nobenih "izraelskih" for. In to hitro!


Fora je da država noče prevzeti odgovornosti. Če te prisilno cepijo in zaradi stranskih učinkov ne moreš več delati, bi moral dobiti doživljajsko odškodnino, ki gre iz žepov politikov. Če to uvedejo bo veliko več zanimanja za cepljenje verjemi.

In cepivo bo delalo tako kot v Izraelu, ker drugih nimamo. To da je folk nasedal marketingu o 95% učinkovitosti je bilo na koncu škodljivo.
Quack !

Miki N ::

Kot rečeno, za Band.. ehem Vlado niso problem stranski učinki in odškodnine. Teh ne boš videl v nobenem primeru. Kar jih moti je, da ne zaupajo učinku. Saj čisto realno je, da bi se po obveznem cepljenju lovili okrog te Rona hruške še mesece, dokler jim ne bo nekdo spustil nove verzije. Na nek način so oni še največji teoretiki zarot - po tihem nihče od njih ne "zaupa sistemu", zahtevajo pa , kurbe, to od tebe.

Poleg tega, kakor so pusiji glede odgovornosti, za imidž se jim pa gre - tak fail enostavno ne gode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Unilseptij ::

Hele, zelo značilno za nas je to, da ničelne faze ni... to pomeni, da se bodo vladajoči sami odločili, kdaj nastopi konec. Ker pa je 1 na intenzivni že dovolj za vse ključne ukrepe in ker en bolnik ostane nekje do 2 tedna v bolnišnici, to pomeni, da praktično nikoli ne bomo ven iz tega, oziroma vsaj dokler virusa v celoti ne izkoreninimo (kar je ob trenutnem stanju precepljenosti enako nikoli). Še za gripo imamo običajno več ljudi na intenzivni.

Resno bi jih jemal, če bi do 20 postelj bilo brez ukrepov, potem pa bi se nekako smiselno stopnjevalo. Poleg tega so vsi taki odloki, ki omejujejo posameznikove pravice in svoboščine, neustavni, ker jih lahko uvedemo samo z zakonom (recimo PCT s preverjanjem v lokalih, ipd.), kot je že lepo povedalo ustavno sodišče. Vlada načrtno ignorira ta vidik in s tem krši ustavo, kar je lahko neposredni povod za novo ustavno obtožbo.

Vsekakor pa je semafor nesmiseln tako kot je predstavljen.

Utk ::

Testiranja za cepljene ni. To ni "strokovno". Tudi če cepljeni prenašajo 3x manj, pa ni to res, se bi morali v neki fazi glih tako testirat. Sej meni je vseeno, ne bom se cepil niti testiral niti zbolel, sploh dokler mi to svetujejo takšni "strokovnjaki".

Hemi426 ::

Vidim, da so v 4. fazi iz PCTja izvzete le živilske trgovine in lekarne.

Na bankah in poštah bo veselica, še posebej ker dosti Slovenske populacije fizično plačuje položnice.
Ali pa ljudje, ki dosti stvari pošiljajo po pošti.
Haha, to bo še veselica :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

Telbanc ::

Okapi je izjavil:

Na N1 so objavili (neuradno) predlog novih ukrepov, kot ga je predlaga strokovna skupina (Beovič, Krek & Co.).
https://n1info.si/koronavirus/semafor-u...
Na vladi ga še preučujejo.

Ukrepi naj bi se zaostrovali glede na število zasedenih postelj na intenzivnih oddelkih.

Semafor ima 6 stopenj, s tem da manjka stopnja 0, ko ukrepov ni. Po logiki tega semaforja bi lahko 1 stonja trajala praktično večno, saj lahko pričakujemo, da bo še dolgo vsaj kakšen bolnik s korona na intenzivni negi. Manjka tudi stopnjna 7, kot bomo videli v nadaljevanju.

Če zanemarimo to "pomanjkljivost", naj bi stopnje bile videti nekako takole (moj poenostavljen opis).

#1: 1-20 zasedenih postelj. PCT v notranjosti gostinskih lokalov, pri druženju več kot 50 ljudi (recimo na poroki, koncertu...), maske v notranjih prostorih.
#2: 21-43 zasedenih postelj. Nekaj več mest, kjer bo potreben PCT, ampak nič drastičnega Samotestiranje učencev, dijakov 1x tedensko.
#3 44-86 zasedenih postelj. V tej fazi smo trenutno - 45 intenzivnih postelj zasedenih. Obvezne maske za vse v šolah, Samotestiranje učencev in dijakov 2x tedensko. PCT za vsa druženja nad 25 ljudi. Še nekaj več poklicev, kjer je PCT obvezen.
#4 87-103 zasedenih postelj. Zaprtje gostinskih lokalov po polnoči. V šolah samotestiranje 3x tedensko. PCT za druženje nad 10 ljudi. PCT obvezen za vse trgovine, razen živilskih, kmetijskih in lekarn.
#5 104-133 zasedenih postelj. PCT za vsa druženja nad 5 ljudi ali dveh gospodinjstev. Pouk polovično na daljavo. Javno prevoz do 50% kapacitete.
#6 134-164 zasedenih postelj. V šolah za necepljene obvezno testiranje (očitno ne zgolj samotestiranje) 3x tedensko. Predlagano je tudi zaprtje države, ampak brez podrobnosti.Predvidevam, da bodo prvi na udaru kafiči.
Izven kategorije - 165 ali več zasedenih postelj. Te stopnje niso posebej opredeljevali. Vsesplošna panika.;) Mimogrede, v 3. valu smo imeli več kot 164 zasedenih intenzivnih postelj 3 mesece, od od 5. novembra do 4. februarja.

Lani smo šli preko 133 zasedenih intezivnih postelj 1. novembra. Če bo letos epidemija napredovala s podobnim tempom, bomo pri 133 zasedenih posteljah konec septembra, v začetku oktobra.


Ja no, lani nismo meli pol prebivalcev prekuženih. Je pa res, da je delta bolj nalezljiva, mamo tud več cepljenih, tko da jaz ne bi bil tak pesimist. Poleg tega je prekuževanje potekalo čez poletje...zeeeeh...

V bistvu mi je sploh čudno, da se zadeva še ne ustavi.

Pol prekuženih, pol precepljenih, resda ne vemo kaj je v preseku množice ampak...WTF. 8-)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

LeQuack ::

Telbanc je izjavil:



Ja no, lani nismo meli pol prebivalcev prekuženih. Je pa res, da je delta bolj nalezljiva, mamo tud več cepljenih, tko da jaz ne bi bil tak pesimist. Poleg tega je prekuževanje potekalo čez poletje...zeeeeh...

V bistvu mi je sploh čudno, da se zadeva še ne ustavi.

Pol prekuženih, pol precepljenih, resda ne vemo kaj je v preseku množice ampak...WTF. 8-)

Saj gripa je tudi vsako leto pa čeprav se folk prekuži. Pač novi sevi, kar je čisto normalno. Kar pa ni normalno je da jih začneš vsak dan šteti.
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Hemi426 je izjavil:

Vidim, da so v 4. fazi iz PCTja izvzete le živilske trgovine in lekarne.

Na bankah in poštah bo veselica, še posebej ker dosti Slovenske populacije fizično plačuje položnice.
Ali pa ljudje, ki dosti stvari pošiljajo po pošti.
Haha, to bo še veselica :D


Kaj je to posta, se jaz sprašujem. In zakaj jo sploh potrebujemo v fizični obliki?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Telbanc ::

LeQuack je izjavil:

Telbanc je izjavil:



Ja no, lani nismo meli pol prebivalcev prekuženih. Je pa res, da je delta bolj nalezljiva, mamo tud več cepljenih, tko da jaz ne bi bil tak pesimist. Poleg tega je prekuževanje potekalo čez poletje...zeeeeh...

V bistvu mi je sploh čudno, da se zadeva še ne ustavi.

Pol prekuženih, pol precepljenih, resda ne vemo kaj je v preseku množice ampak...WTF. 8-)

Saj gripa je tudi vsako leto pa čeprav se folk prekuži. Pač novi sevi, kar je čisto normalno. Kar pa ni normalno je da jih začneš vsak dan šteti.


Ja sam je razlika, naravno prekuženi zaj niso v bolnicah. Cepljeni pa so. LOL. Pa sploh niso zanimivi za medije - prekuženi. Pa jih je okol polovice. In tle je razlika v primerjavi z gripo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Unilseptij ::

Utk je izjavil:

Testiranja za cepljene ni. To ni "strokovno". Tudi če cepljeni prenašajo 3x manj, pa ni to res, se bi morali v neki fazi glih tako testirat. Sej meni je vseeno, ne bom se cepil niti testiral niti zbolel, sploh dokler mi to svetujejo takšni "strokovnjaki".


Te logike ne razumem. Jaz sem cepljen in s tem sem zmanjšal tveganje, da resno zbolim, pod mejo, ki bi terjala neke drastične ukrepe. Seveda lahko še vedno prenašam virus, ampak če ga prenesem drugemu, ki je tudi cepljen, zanj velja enako, torej da je tveganje minimalno. Zato ne vidim smisla v testiranju cepljenih. Seveda je zgodba drugačna za necepljene, ampak ne vem zakaj naj bi se jaz redno testiral do onemoglosti, če pa se oni lahko cepijo in je problem rešen. Število tistih, ki se ne morejo cepiti iz nekih objektivnih razlogov pa je premajhno, da bi upravičevalo obvezno testiranje cepljenih. Seveda se pa vsak, kdor je v stiku s tako osebo, še vedno lahko prostovoljno testira kadarkoli, pa naj bo cepljen ali ne.

Telbanc ::

Unilseptij je izjavil:

Utk je izjavil:

Testiranja za cepljene ni. To ni "strokovno". Tudi če cepljeni prenašajo 3x manj, pa ni to res, se bi morali v neki fazi glih tako testirat. Sej meni je vseeno, ne bom se cepil niti testiral niti zbolel, sploh dokler mi to svetujejo takšni "strokovnjaki".


Te logike ne razumem. Jaz sem cepljen in s tem sem zmanjšal tveganje, da resno zbolim, pod mejo, ki bi terjala neke drastične ukrepe. Seveda lahko še vedno prenašam virus, ampak če ga prenesem drugemu, ki je tudi cepljen, zanj velja enako, torej da je tveganje minimalno. Zato ne vidim smisla v testiranju cepljenih. Seveda je zgodba drugačna za necepljene, ampak ne vem zakaj naj bi se jaz redno testiral do onemoglosti, če pa se oni lahko cepijo in je problem rešen. Število tistih, ki se ne morejo cepiti iz nekih objektivnih razlogov pa je premajhno, da bi upravičevalo obvezno testiranje cepljenih. Seveda se pa vsak, kdor je v stiku s tako osebo, še vedno lahko prostovoljno testira kadarkoli, pa naj bo cepljen ali ne.


TUd cepljeni zbolijo, zato se boš testiral.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

IL_DIAVOLO ::

Unilseptij je izjavil:

Utk je izjavil:

Testiranja za cepljene ni. To ni "strokovno". Tudi če cepljeni prenašajo 3x manj, pa ni to res, se bi morali v neki fazi glih tako testirat. Sej meni je vseeno, ne bom se cepil niti testiral niti zbolel, sploh dokler mi to svetujejo takšni "strokovnjaki".


Te logike ne razumem. Jaz sem cepljen in s tem sem zmanjšal tveganje, da resno zbolim, pod mejo, ki bi terjala neke drastične ukrepe. Seveda lahko še vedno prenašam virus, ampak če ga prenesem drugemu, ki je tudi cepljen, zanj velja enako, torej da je tveganje minimalno. Zato ne vidim smisla v testiranju cepljenih. Seveda je zgodba drugačna za necepljene, ampak ne vem zakaj naj bi se jaz redno testiral do onemoglosti, če pa se oni lahko cepijo in je problem rešen. Število tistih, ki se ne morejo cepiti iz nekih objektivnih razlogov pa je premajhno, da bi upravičevalo obvezno testiranje cepljenih. Seveda se pa vsak, kdor je v stiku s tako osebo, še vedno lahko prostovoljno testira kadarkoli, pa naj bo cepljen ali ne.


Potem tudi maske verjetno ne nosis, tudi rok ne razkužujes, pa razdalje tudi ne upoštevaš.

Ampak ker vem da si odgovorna oseba, se teh ukrepov drzis, ker je stroka tako rekla. In se bos tudi testiral, ce bo stroka tako rekla. Tudi ce bo delodajalec zahteval test(kar ne sme), bos tudi rade volje pokazal.

Ker si vzoren državljan.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Telbanc ::

Sam tole razmišljanje bi še dodal. Predpostavka je, da je polovica slovencev naravno prekuženih, ki za zaj še ne polnijo bolnic.

Torej je v najslabšem primeru ostala še polovica, za naravno prekuževanje, ki bo zaključila epidemijo. Ko bo šel virus koz populacijo 100%.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Miki N ::

Telbanc je izjavil:


Torej je v najslabšem primeru ostala še polovica, za naravno prekuževanje, ki bo zaključila epidemijo. Ko bo šel virus koz populacijo 100%.


Recimo v šolah gre to počasi. Mulc ali mula faše Rono, takoj za ne vem... 2 tedna cel razred domov - asocialni kot so se itak ne družijo. Nakar pridejo nazaj in se zgodba ponovi z drugim mulcem (Hm.... un prvi lahko po P pogoju obiskuje pouk v recimo drugem razredu? Je kdo probal vprašati - za štos?)

To lahko traja leta s tem tempom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Unilseptij ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Utk je izjavil:

Testiranja za cepljene ni. To ni "strokovno". Tudi če cepljeni prenašajo 3x manj, pa ni to res, se bi morali v neki fazi glih tako testirat. Sej meni je vseeno, ne bom se cepil niti testiral niti zbolel, sploh dokler mi to svetujejo takšni "strokovnjaki".


Te logike ne razumem. Jaz sem cepljen in s tem sem zmanjšal tveganje, da resno zbolim, pod mejo, ki bi terjala neke drastične ukrepe. Seveda lahko še vedno prenašam virus, ampak če ga prenesem drugemu, ki je tudi cepljen, zanj velja enako, torej da je tveganje minimalno. Zato ne vidim smisla v testiranju cepljenih. Seveda je zgodba drugačna za necepljene, ampak ne vem zakaj naj bi se jaz redno testiral do onemoglosti, če pa se oni lahko cepijo in je problem rešen. Število tistih, ki se ne morejo cepiti iz nekih objektivnih razlogov pa je premajhno, da bi upravičevalo obvezno testiranje cepljenih. Seveda se pa vsak, kdor je v stiku s tako osebo, še vedno lahko prostovoljno testira kadarkoli, pa naj bo cepljen ali ne.


Potem tudi maske verjetno ne nosis, tudi rok ne razkužujes, pa razdalje tudi ne upoštevaš.

Ampak ker vem da si odgovorna oseba, se teh ukrepov drzis, ker je stroka tako rekla. In se bos tudi testiral, ce bo stroka tako rekla. Tudi ce bo delodajalec zahteval test(kar ne sme), bos tudi rade volje pokazal.

Ker si vzoren državljan.

Vse to počnem, ker pač moram. Se pa popolnoma strinjam, da če je po logiki testiranje cepljenih nesmisel, potem je po isti logiki tudi nesmisel cepljenim predpisovati ostale ukrepe (maske, itd.). Tukaj je naša stroka pač nekonsistentna, ker prevlada logika, da za vsak slučaj raje ne pretiravajmo s sproščanjem, da ne bodo ljudje masovno šli na ulice in vrgli vlade :D. Je pa to legitimno vprašanje in če stroka ocenjuje, da testiranje za cepljene ni smiselno, ker so tveganja za cepljene premajhna, potem mora nekaj podobnega reči tudi o ostalih ukrepih.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Unilseptij je izjavil:

Utk je izjavil:

Testiranja za cepljene ni. To ni "strokovno". Tudi če cepljeni prenašajo 3x manj, pa ni to res, se bi morali v neki fazi glih tako testirat. Sej meni je vseeno, ne bom se cepil niti testiral niti zbolel, sploh dokler mi to svetujejo takšni "strokovnjaki".


Te logike ne razumem. Jaz sem cepljen in s tem sem zmanjšal tveganje, da resno zbolim, pod mejo, ki bi terjala neke drastične ukrepe. Seveda lahko še vedno prenašam virus, ampak če ga prenesem drugemu, ki je tudi cepljen, zanj velja enako, torej da je tveganje minimalno. Zato ne vidim smisla v testiranju cepljenih. Seveda je zgodba drugačna za necepljene, ampak ne vem zakaj naj bi se jaz redno testiral do onemoglosti, če pa se oni lahko cepijo in je problem rešen. Število tistih, ki se ne morejo cepiti iz nekih objektivnih razlogov pa je premajhno, da bi upravičevalo obvezno testiranje cepljenih. Seveda se pa vsak, kdor je v stiku s tako osebo, še vedno lahko prostovoljno testira kadarkoli, pa naj bo cepljen ali ne.

Če zmanjšaš tveganje za 3x, pomeni, da se ne bi rabili poleti držat popolnoma nobenih ukrepov, ker je bilo tveganje zarad 20 okuženih dnevno minimalno. Veliko manjše kot je pri 500, 1000 okuženih dnevno, tudi če bi bli vsi cepljeni. Drugo je to, da v nekaterih državah kjer so praktično vsi cepljeni, imajo relativno več ljudi na intenzivni kot smo jih mi kadarkoli imeli. Torej jih bomo imeli mi vsaj 500, morda 1000. S testiranjem cepljenih bi se to sigurno zmanjšalo. Ker samo s cepljenjem se očitno ne.

Hemi426 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

Vidim, da so v 4. fazi iz PCTja izvzete le živilske trgovine in lekarne.

Na bankah in poštah bo veselica, še posebej ker dosti Slovenske populacije fizično plačuje položnice.
Ali pa ljudje, ki dosti stvari pošiljajo po pošti.
Haha, to bo še veselica :D


Kaj je to posta, se jaz sprašujem. In zakaj jo sploh potrebujemo v fizični obliki?


Lej za naju dva mogoče ne.
Ampak, če smo dopoldne doma odstotni, dostikrat dobiš samo obvestilo o pošiljki
In je treba fizično dvignati.

Pa OGROMNO starejših plačuje položnice na pošti.
Na lokalni pošti je konstantna gneča.

Vball ::

Skylord je izjavil:

Obvezno cepljenje uvest takoj!
Za vse nad 40 let, za vse s pridruženimi boleznimi, za vse v javnem sektorju, banke, pošte, šole, kjer imajo stike z ljudmi-javnostjo, frizerje, gostinstvo, turizem... za vse zdravstvene delavce. Rok en mesec. Kdor krši te pogoje konkretna denarna kazen, zapor, odvzem službe. V enem mesecu smo nad 70%. Po obljubah Janše se odpravijo vse omejitve.
A je to problem. NI.

Naivnež. Tudi če bi bila 100% precepljenost bi pct ukrepi ostali.

sbawe64 ::

Preboleli po UK gov podatkih imajo 0,4% da se ponovno okužijo:
https://www.gov.uk/government/news/new-...

The current data shows that there is a low risk of reinfection with SARS-CoV-2. There were 15,893 possible reinfections with SARS-CoV-2 identified up to 30 May 2021 in England throughout the pandemic, out of nearly 4 million people with confirmed infections. This is equivalent to around 0.4% cases becoming reinfected.
2020 is new 1984
Corona World order

Unilseptij ::

Utk je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Utk je izjavil:

Testiranja za cepljene ni. To ni "strokovno". Tudi če cepljeni prenašajo 3x manj, pa ni to res, se bi morali v neki fazi glih tako testirat. Sej meni je vseeno, ne bom se cepil niti testiral niti zbolel, sploh dokler mi to svetujejo takšni "strokovnjaki".


Te logike ne razumem. Jaz sem cepljen in s tem sem zmanjšal tveganje, da resno zbolim, pod mejo, ki bi terjala neke drastične ukrepe. Seveda lahko še vedno prenašam virus, ampak če ga prenesem drugemu, ki je tudi cepljen, zanj velja enako, torej da je tveganje minimalno. Zato ne vidim smisla v testiranju cepljenih. Seveda je zgodba drugačna za necepljene, ampak ne vem zakaj naj bi se jaz redno testiral do onemoglosti, če pa se oni lahko cepijo in je problem rešen. Število tistih, ki se ne morejo cepiti iz nekih objektivnih razlogov pa je premajhno, da bi upravičevalo obvezno testiranje cepljenih. Seveda se pa vsak, kdor je v stiku s tako osebo, še vedno lahko prostovoljno testira kadarkoli, pa naj bo cepljen ali ne.

Če zmanjšaš tveganje za 3x, pomeni, da se ne bi rabili poleti držat popolnoma nobenih ukrepov, ker je bilo tveganje zarad 20 okuženih dnevno minimalno. Veliko manjše kot je pri 500, 1000 okuženih dnevno, tudi če bi bli vsi cepljeni. Drugo je to, da v nekaterih državah kjer so praktično vsi cepljeni, imajo relativno več ljudi na intenzivni kot smo jih mi kadarkoli imeli. Torej jih bomo imeli mi vsaj 500, morda 1000. S testiranjem cepljenih bi se to sigurno zmanjšalo. Ker samo s cepljenjem se očitno ne.


Saj razumem, kaj hočeš povedati, ampak to je pač medicinska etika, ki nalaga, da so medicinski posegi (in testiranje je medicinski poseg) dopustni samo s privoljenjem posameznika in kadar je to v posameznikovo korist oziroma je del postopka zdravljenja. Testiranje cepljenih pa ni v posameznikovo korist (če sprejmemo, da so tveganja resnih posledic okužbe sprejemljivo za cepljene), ampak v korist necepljenih in tako po mojem ne more biti obvezno.

Utk ::

Ravno obratno je. Ti mene "ne smeš" okužit. Če si ti cepljen ali ne, me en kurc briga. Isto tebe, če sem jaz cepljen ali ne. Če me lahko okužiš ali ne pa pokaže samo test.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

widj3098dj32 ::

Skoraj bi lahko rekel da manj precepljenosti je, manj je porasta okuzb. Izrael says hello.

Zato pa je eliti sila da se Slovenija precepi, da je krog sklenjen in nam lahko predpisejo big pharma juice na pol leta. Za zdravje (jebes vitamine in druga zdravila)!

;-) ::

Kacin pravi da se necepljeni izlocujejo iz družbe :)) a so večina. Ta neve kaj govori, res ne.

HappyPills ::

Glede na to da je problem samo v posteljah kot pravijo anticepilci predlagam da se za necepljene odpre neke hale not nabase zlozljive postelje kjer lahko prebolijo ta virus ki ga kot prqvijo itak ni. S tem pustimo intenzivko za ostale zadeve. Necepljenih tudo ne stejemo med to statistiko za lockdown ker nebi zrli zdravstvenga kadra. Bi pa jim dal ksnga fajmoatra al pa guruja multivaca za duso.

Kdo je za?

Utk ::

Jaz. Samo potem mi prosim nehajte trgat pri plači za zdravstvo, pa tudi povrnete za zadnje leto pa pol ko itak nisem mogel do zdravnikov.

torentino ::

Zakaj?
Zdravili te bodo za vse, razen za korono.Deal?

Utk ::

Bojo ja. Tako kot že leto pa pol.

Massacra ::

HappyPills je izjavil:

Glede na to da je problem samo v posteljah kot pravijo anticepilci predlagam da se za necepljene odpre neke hale not nabase zlozljive postelje kjer lahko prebolijo ta virus ki ga kot prqvijo itak ni. S tem pustimo intenzivko za ostale zadeve. Necepljenih tudo ne stejemo med to statistiko za lockdown ker nebi zrli zdravstvenga kadra. Bi pa jim dal ksnga fajmoatra al pa guruja multivaca za duso.

Kdo je za?


Vsak ki je fašist seveda!

bluefish ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Hitri test covid cena (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20834619 (27609) shm

Prisilno cepljenje (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
671120854 (113465) BigWhale

Precepljenosti na COVID ni, kaj sedaj... (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47766278 (61489) RedDrake

Več podobnih tem