» »

Samsung lahko na daljavo onesposobi prodane televizorje

Samsung lahko na daljavo onesposobi prodane televizorje

Samsung - Da pametne naprave, ki so priključene v internet, v resnici nikoli niso povsem naša last, ugotavljajo tudi lastniki Samsungovih televizorjev. Povod za ugotovitev je bila sicer velika tatvina televizorjev iz skladišč v južnoafriški provinci KwaZulu-Nata, ki so je neznanci izvedli 11. julija letos. Kdor ima doma televizor iz tega ropa, bo ob priključitvi na internet razočarano strmel v črn zaslon, saj je Samsung blokiral serijske številke teh televizorjev in jih na daljavo onesposobi.

Kot so pojasnili v izjavi za javnost z začetka tega meseca, imajo vsi novi televizorji funkcijo blokiranja. Ta se aktivira, če Samsung ugotovi, da je bil posamezen televizor pridobljen nezakonito. Vsak televizor ob povezavi z internetom pokliče tudi Samsungove strežnike in to preveri. Tehnologija je že v vseh novih televizorjih.

V konkretnem primeru ni bilo težko poiskati pobeglih televizorjev, saj so poznali njihove serijske številke. Ni pa še jasno, ali bo storitev na voljo tudi običajnim uporabnikom, ki bi na primer lahko tako prijavili ukraden televizor in s tem tatu onemogočili uporabo. Teoretično je to možno, Samsung pa še ni sporočil, ali bo to ponudil. Blokada tudi ni nepovratna, saj lahko Samsung ob predložitvi računa serijsko številko odblokira.

Čeprav je zamisel v osnovi pozitivna in bi utegnila koristiti tudi končnim uporabnikom, če bi zmanjšala privlačnost televizorjev za tatove, ima tudi velik potencial za zlorabe. Še bolj neprijetno pa je dejstvo, da nad modernimi napravami nimamo več stoodstotnega nadzora, četudi smo jih kupili. V preteklosti so proizvajalci kakšno napravo, ki za delovanje potrebuje infrastrukturo v oblaku, že preprosto odklopili, zoper kar ni imun niti Google.

135 komentarjev

«
1
2 3

ripmork ::

Se povsem strinjam z zadnjim odstavkom. Četudi mogoče v specifičnem primeru pride prav, je nasplošno tale trend podn. Sicer pa mi ni jasno, kako jim po tistem razkritju (Smart TV-ji, ki poslušajo uporabnike) sploh še uspe kaj prodat.

LeQuack ::

Saj tudi Samsung telefoni najbrž 24/7 poslušajo na mikrofonu in pošiljajo domov.
Quack !

bambam20 ::

LeQuack je izjavil:

Saj tudi Samsung telefoni najbrž 24/7 poslušajo na mikrofonu in pošiljajo domov.


Pa ne samo Samsungovi telefoni.

OK.d ::

Na net ga ne smeš priklopiti pa je vse v redu.
LPOK.d

c3p0 ::

Z veseljem bi kupil "stupid" TV, brez te navlake, pa raje zato kak palec zaslona več, streamam preko namenskega HTPC, že skoraj 20 let. A ga ni.

Furbo ::

OK.d je izjavil:

Na net ga ne smeš priklopiti pa je vse v redu.

Če nimaš pretočnih storitev je brezveze imeti tv.

Drugače mi je pa všeč ta ideja. Zakaj bi drhal, ki ropa trgovine, bila zato nagrajena?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Netrunner ::

c3p0 je izjavil:

Z veseljem bi kupil "stupid" TV, brez te navlake, pa raje zato kak palec zaslona več, streamam preko namenskega HTPC, že skoraj 20 let. A ga ni.

+1

En kup sranja nam prodajajo v teh televizijah. Vse kar rabim je dobra slika in hdmi input.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

globoko grlo ::

Eh furbo, so young so naive
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

acoustis ::

Se strinjam @c3p0. Po sili razmer (oz. po sili kugle, ki jo je tamalcek zalucal v naso plazmo) smo bili spomladi primorani v nakup novega TVja. Ja, ni da ni, ne dobis vec ne-smart TVja.

@Furbo - tudi tole je cisto res. :)

@globoko grlo Ni treba vse samo negativno gledat, ker imajo tudi ne so young so naive ljudje mogoce drugacen pogled na svet. ;)

Furbo ::

globoko grlo je izjavil:

Eh furbo, so young so naive

Kaj pa misliš da bo no, saj se da tudi iphone remote disejblat, verjetno vse pametne telefone.. koliko so ti jih že, če jih nisi ukradel?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kljukusa ::

Netrunner je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Z veseljem bi kupil "stupid" TV, brez te navlake, pa raje zato kak palec zaslona več, streamam preko namenskega HTPC, že skoraj 20 let. A ga ni.

+1

En kup sranja nam prodajajo v teh televizijah. Vse kar rabim je dobra slika in hdmi input.


+1

Pero_SLO ::

Sej ne rabite kupiti TV-ja. Monitorji so že dovolj veliki. Jst imam monitor + rabljen Thinkcentre za 100EUR. Gor počiš Linuxe po želji in imaš boljše kot pa Smart TV. Še wireless tipkovnico s trackpad-om...

LP

stara mama ::

V bistvu v nekaterih primerih je monitor čisto OK, ker itak kabelski operaterji posiljujejo s svojimi STB škatlami. A1 sploh nima smart TV appa.

BigWhale ::

Cenovno dostopen 65" monitor? :)

XyNOBvxWVJ ::

Fallback je (a je?), da samega smart tv nikdar ne 'omrežiš', da pa imaš tisti (recimo android) 4k tv box ali nekaj, preko hdmi ('optičnih' rešitev ne poznam).

Pač, jeb*, plačaš tisto 'jalovo' smartness, ker zavestno hočeš 'stupidity'...

Verjetno se da preživeti, poleg travme dveh daljincev na mizi?
Ali ne?

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Ajej. Idealna tarča za p0wnat tele TV-je. Ponoči po korejskem času pohekaš Samsungov strežnik in ko se TV-ji prižigajo po svetu, jim naložiš en brickan firmware. Čez noč imajo na tisoče TV-jev, ki jih morajo fizično poservisirati. Ali pa ne brickaš firmwara, samo kamero vklopiš, da vidiš, kaj folk počne zvečer v dnevnih sobah >:D

Baja ::

zdaj bodo tatovi kradli račune, televizorje pa jim bo domov vozila policija :P

zavajon ::

c3p0 je izjavil:

Z veseljem bi kupil "stupid" TV, brez te navlake, pa raje zato kak palec zaslona več, streamam preko namenskega HTPC, že skoraj 20 let. A ga ni.

Saj, kupiš smart TV, ga ne priklopiš na internet, pa imaš stupid TV.

Furbo je izjavil:

Če nimaš pretočnih storitev je brezveze imeti tv.

Ne vem no, jaz imam TV, pa niti ne vem, kaj so to pretočne storitve.
Uporabljam ga pač za gledanje TV-ja in filmov s kompa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

GupeM ::

WhiteAngel je izjavil:

Ali pa ne brickaš firmwara, samo kamero vklopiš, da vidiš, kaj folk počne zvečer v dnevnih sobah >:D

Izredno zanimivo:

zmist ::

No mojega ne more. Ne vem, zakaj se ze enkrat ne naucite iz preteklih zgodb, da se domacih naprav ne priklaplja na internet. Kupis raspberry pi 4, gor nalozis linux/kodi/... in uporabljas to. Pa, ce uporabljas scraperje nalozis nekam se vpn v drugi routing tabeli (oz. v mojem primeru v drug fib), in nazenes proxy da jo uporablja, kodiju nastavis naslov proxya in mu na routerju prepoves dostop do interneta mimo proxya (namrec, kodi posilja zanimive zadeve na internet, ko scrapate pa sploh, celotno kolekcijo piratskih filmov posljete ven pod svojim IPjem). Mislim, malo bolj resen televizor stane koliko, 1.5k eurov? In vam je skoda dati tistih 100 eurov za rpi4 in en popoldne, da ga nalozite?

Saj ni tako tezko, seveda pa nic narobe, ce lenobam crkne televizor malo po preteku garancije (kar se je dvema kolegoma tocno pri samsungu zgodilo, trije televizorji kupljeni iz iste serije hkrati, zaradi popusta - moj se vedno dela, 5 let po tem, ko sta njuna crknila, edina razlika je bila, da moj nikoli ni bil na internetu in je imel se prvotni firmware), kljub temu, da bi lahko zdrzal se leta. Ali kaksna druga naprava.

Mimogrede, samo v info, novi samsungovi televizorji te dobesedno nadlegujejo, da pojdi na internet. Sem moral z drugim daljincem (od prejsnjega TVja) priti v factory settinge in zadevo izklopit. Razen tega imajo bluetooth po defaultu ves cas vkljucen, kar sluzi kot beacon za spyware, ki ga imate na android telefonih (ves googlov software, razni programi z dodanim FB sdkjem itd).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

zmist ::

bambam20 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Saj tudi Samsung telefoni najbrž 24/7 poslušajo na mikrofonu in pošiljajo domov.


Pa ne samo Samsungovi telefoni.


Seveda ne. Dejansko imate spyware v zepu. Lahko bi se sicer odlocili za kaj takega https://sailfishos.org/ ampak se seveda pojavi enak problem. Ne da se vam.

widj3098dj32 ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

Fallback je (a je?), da samega smart tv nikdar ne 'omrežiš', da pa imaš tisti (recimo android) 4k tv box ali nekaj, preko hdmi ('optičnih' rešitev ne poznam).

Pač, jeb*, plačaš tisto 'jalovo' smartness, ker zavestno hočeš 'stupidity'...

Verjetno se da preživeti, poleg travme dveh daljincev na mizi?
Ali ne?

Nekaj sem bral da pri nekaterih TVjih je neizogibno, da ga prikljucis na net, ko je TV nov, da gres skozi proces da se vse pripravi. Drugace pa raspberry4+kodi.

bedarija ::

Pero_SLO je izjavil:

Sej ne rabite kupiti TV-ja. Monitorji so že dovolj veliki....


stara mama je izjavil:

V bistvu v nekaterih primerih je monitor čisto OK


jst ne vem a ste vi vsi samski in uživate sedet na stolu za mizo, ker jst osebno bi iz kavča težko gledal nek 30" monitor.

Pero_SLO ::

BigWhale je izjavil:

Cenovno dostopen 65" monitor? :)


Ne potrebujem, hvala. imam dovolj velikega "onega" ;P . Vsakemu svoje. Jaz ne potrebujem velik TV za mogoče 1 uro na dan gledanja.

bedarija je izjavil:

Pero_SLO je izjavil:

Sej ne rabite kupiti TV-ja. Monitorji so že dovolj veliki....


stara mama je izjavil:

V bistvu v nekaterih primerih je monitor čisto OK


jst ne vem a ste vi vsi samski in uživate sedet na stolu za mizo, ker jst osebno bi iz kavča težko gledal nek 30" monitor.


Živiš v gradu mogoče, da imaš tako daleč kavč? Meni je bil 12 let dovolj 39" "dumb" TV. Sedaj sem šel na 43" LG monitor. Uff kaj je to velika žvau :) .

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pero_SLO ()

stara mama ::

zmist je izjavil:


Saj ni tako tezko, seveda pa nic narobe, ce lenobam crkne televizor malo po preteku garancije (kar se je dvema kolegoma tocno pri samsungu zgodilo, trije televizorji kupljeni iz iste serije hkrati, zaradi popusta - moj se vedno dela, 5 let po tem, ko sta njuna crknila, edina razlika je bila, da moj nikoli ni bil na internetu in je imel se prvotni firmware), kljub temu, da bi lahko zdrzal se leta. Ali kaksna druga naprava.

Hecno, še enega sem zasledil tule ki mu je crknil TV točno na zadnji dan garancije. Seveda samsung.
Mal začenja smrdet tole s crkavanjem...

feryz ::

Aha, ker Samsungu je v ponos, da televizije zdržijo dve leti. Boljše reklame ni.

XyNOBvxWVJ ::

widj3098dj32 je izjavil:

Nekaj sem bral da pri nekaterih TVjih je neizogibno, da ga prikljucis na net, ko je TV nov, da gres skozi proces da se vse pripravi. Drugace pa raspberry4+kodi.

V žlahti mamo kar nekaj Samsungov (en 50" je še zapakiran, še ni bilo priložnosti namestitve, 'protinflacijski potrošniški' nakup :), zaenkrat še vse dela (po ene 3-5 letih, recimo).

Firmware updatea res ni več, uporablja se za gledanje tv, od appov uporabljamo samo vod, v smislu youtube, voyo, netflix, prime.

Samsung, da bi ti zabrickal uradno nabavljen tv na daljavo - čisto do neuporabnosti - niti za tv in hdmi input? Ne vem, če, to je velikanski turnoff in za image podjetja in za zanesljivost. Mamo še mogoče tri - pač velika žlahta - android (6, 7, in 10) tv boxe.

PS: Naši tvji so nekje 40-60" in dva ne(s)pametna LG TV+Monitor 24"

Zgodovina sprememb…

jebitese ::

Če boš na TV gledal "neprimerne" vsebine, se bo televizor izklopil.

49106 ::

zmist je izjavil:

Lahko bi se sicer odlocili za kaj takega https://sailfishos.org/ ampak se seveda pojavi enak problem. Ne da se vam.


Lahko bi se odločili, če bi podpiral kakšen telefon več, ker tiste, ki jih podpira (Sony Xperia 10 II, Xperia 10 and 10 Plus, Xperia XA2, XA2 Plus and XA2 Ultra, and Xperia X, Gemini PDA), malokdo uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmist ::

stara mama je izjavil:

zmist je izjavil:


Saj ni tako tezko, seveda pa nic narobe, ce lenobam crkne televizor malo po preteku garancije (kar se je dvema kolegoma tocno pri samsungu zgodilo, trije televizorji kupljeni iz iste serije hkrati, zaradi popusta - moj se vedno dela, 5 let po tem, ko sta njuna crknila, edina razlika je bila, da moj nikoli ni bil na internetu in je imel se prvotni firmware), kljub temu, da bi lahko zdrzal se leta. Ali kaksna druga naprava.

Hecno, še enega sem zasledil tule ki mu je crknil TV točno na zadnji dan garancije. Seveda samsung.
Mal začenja smrdet tole s crkavanjem...


No tule ni slo ravno za zadnji dan garancije ampak sta bila pa dva televizorja v obdobju ~3 mesecev. Razen tega, kontrolna skupina, moj televizor se vedno dela 5 let kasneje. Serijske stevilke so bile pribljizno zaporedne, kupljeni na isti dan od istega prodajalca. In sploh ni nujno, da je dejansko zadeva zapecena v firmwaru, ki ga imas na televizorju. Cez net ti pushnejo firmware enkrat okrog izteka garancije, ki ima lahko majhen "dodatek".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

bobby ::

zmist je izjavil:

bambam20 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Saj tudi Samsung telefoni najbrž 24/7 poslušajo na mikrofonu in pošiljajo domov.


Pa ne samo Samsungovi telefoni.


Seveda ne. Dejansko imate spyware v zepu. Lahko bi se sicer odlocili za kaj takega https://sailfishos.org/ ampak se seveda pojavi enak problem. Ne da se vam.


Sem na LineageOS, ker se mi da, ampak kolikor sem gledal Sailfish ima samo določene Xperia serije podprte, ki pa pri meni ze sama definicija Sony in mobilni tel ne gre skupaj. Ali pa obstaja se kaksna podpora za katere druge modele, kar pa ne najdem morda?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

49106 ::

Ne!

Sailfish X is currently available for the Sony Xperia™ 10 II, Xperia 10 and 10 Plus, Xperia XA2, XA2 Plus and XA2 Ultra, and Xperia X, as well as for the Planet Computers Gemini PDA.


Recimo, da vam Samsung res pokvari TV, ko se povežete na net. Kako TVju preprečiti, da se poveže na odprt Wi-Fi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

XyNOBvxWVJ ::

zmist je izjavil:

No tule ni slo ravno za zadnji dan garancije ampak sta bila pa dva televizorja v obdobju ~3 mesecev. Razen tega, kontrolna skupina, moj televizor se vedno dela 5 let kasneje. Serijske stevilke so bile pribljizno zaporedne, kupljeni na isti dan od istega prodajalca.

So bili nepovratno zabrickani v obtežilnike stene ali je bilo kaj 'benignega'? To je drobna razlika.

zmist ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

zmist je izjavil:

No tule ni slo ravno za zadnji dan garancije ampak sta bila pa dva televizorja v obdobju ~3 mesecev. Razen tega, kontrolna skupina, moj televizor se vedno dela 5 let kasneje. Serijske stevilke so bile pribljizno zaporedne, kupljeni na isti dan od istega prodajalca.

So bili nepovratno zabrickani v obtežilnike stene ali je bilo kaj 'benignega'? To je drobna razlika.


Brickani, ekran se ni vec prizgal. Sem sicer iskal, ali bi lahko downgradal firmware, samo, da dokazem point, pa nisem nasel nacina. Sicer, da bo jasno, mozno je, da je nakljucje. Ampak nakljucje, kjer si zatlacis jezik v lice.

49106 je izjavil:

Ne!

Sailfish X is currently available for the Sony Xperia™ 10 II, Xperia 10 and 10 Plus, Xperia XA2, XA2 Plus and XA2 Ultra, and Xperia X, as well as for the Planet Computers Gemini PDA.


Recimo, da vam Samsung res pokvari TV, ko se povežete na net. Kako TVju preprečiti, da se poveže na odprt Wi-Fi.


Nimas odprtih Wi-Fijev v stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

49106 ::

Nimas odprtih Wi-Fijev v stanovanju.

Nimam, ima pa sosed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmist ::

49106 je izjavil:

Nimam, ima pa sosed.

Poisci za svoj model kako priti v factory nastavitve, za nove samsung rabis star tip daljinca, ob zagonu tvja, imas kombinacijo tipk za pritisnit. Tam lahko disablas bluetooth in wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

49106 ::

Ja, lahko disejblaš wi-fi, ampak ni nujno, da bo zares disejblan, sploh če predpostavimo, da Samsung kuri tvje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmist ::

bobby je izjavil:

zmist je izjavil:

bambam20 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Saj tudi Samsung telefoni najbrž 24/7 poslušajo na mikrofonu in pošiljajo domov.


Pa ne samo Samsungovi telefoni.


Seveda ne. Dejansko imate spyware v zepu. Lahko bi se sicer odlocili za kaj takega https://sailfishos.org/ ampak se seveda pojavi enak problem. Ne da se vam.


Sem na LineageOS, ker se mi da, ampak kolikor sem gledal Sailfish ima samo določene Xperia serije podprte, ki pa pri meni ze sama definicija Sony in mobilni tel ne gre skupaj. Ali pa obstaja se kaksna podpora za katere druge modele, kar pa ne najdem morda?


Obstaja, sailfish je bil precej portan na druge telefone, samo edino pri modelih, ki so tam bos imel polno podporo in bo vse zagotovo delovalo. Mimogrede, android zadeva zaganja v lxc kontejnerju (system.img) brez googlove navlake, plain vanila.

49106 je izjavil:

Ja, lahko disejblaš wi-fi, ampak ni nujno, da bo zares disejblan, sploh če predpostavimo, da Samsung kuri tvje.

Ja, samo glede na to, da factory meni ni dosegljiv navadnim uporabnikom in rabis drug daljinec za njega, je mislim, da, kar precej varno. Ne bi pa vedel, nimam nobenih wifi access pointov naokrog.

Sicer lahko pa drugace naredis, priklopi se na sosedov wifi in mu kuri 100% konekcijo. Bo imel kmalu zaklenjenega ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

XyNOBvxWVJ ::

Ja kaj pa potem nabaviti? Samsung ni ravno dirt cheap, kateremu proizvajalcu potem zaupati, da tega ne dela in ne bo naredil v naslednjih X letih? Saj nimaš garancije za nebrickanje nobene prave - niti je ne bi smel potrebovati, če ga regularno nabaviš. Malo večjih tv pa brez smartnessa ne dobiš. Tudi vprašanje, če hočeš brez smartnessa, če uporabljaš vod subscription appe na samem tvju.

Morda malo paranoična (in share-price halving) rešitev izgleda, kot rečeno, da pač smart tv kupiš (samo za 50" in večji ekran), ga ne povežeš v nikakršno mrežo, potem pa priklopiš smart tv box in pač travmiraš z dvema pilotoma za tv na mizi. Še to ni 100% rešitev, če mora tv opravit zahtevan call home in se javit v grid, ali?

Samo to kar težko verjamem, v resnici, to je hud škandal za takšno firmo s toliko kupci in to bi morale potrošniške organizacije in skupine naredit globalen halo. Se je komu že ljubilo poiskati kakšno zanesljivo statistiko glede te 'remote obsolence', ni, ne?

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

zavajon je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Z veseljem bi kupil "stupid" TV, brez te navlake, pa raje zato kak palec zaslona več, streamam preko namenskega HTPC, že skoraj 20 let. A ga ni.

Saj, kupiš smart TV, ga ne priklopiš na internet, pa imaš stupid TV.



Tako imam zdaj. Več navlake, več možnosti za okvaro, višja cena.

Furbo ::

Zakaj sploh sanjate o wifi in firmware.. če hoče proizvajalec vgraditi kill switch ga bo valda med proizvodnjo in na nek čas od prvega vklopa.

Če se postavim v kožo korporativnega požeruha, le zakaj bi tlačil to v nek update, ki ga nekdo lahko analizira?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmist ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

Ja kaj pa potem nabaviti? Samsung ni ravno dirt cheap, kateremu proizvajalcu potem zaupati, da tega ne dela in ne bo naredil v naslednjih X letih? Saj nimaš garancije za nebrickanje nobene prave - niti je ne bi smel potrebovati, če ga regularno nabaviš. Malo večjih tv pa brez smartnessa ne dobiš. Tudi vprašanje, če hočeš brez smartnessa, če uporabljaš vod subscription appe na samem tvju.

Morda malo paranoična (in share-price halving) rešitev izgleda, kot rečeno, da pač smart tv kupiš (samo za 50" in večji ekran), ga ne povežeš v nikakršno mrežo, potem pa priklopiš smart tv box in pač travmiraš z dvema pilotoma za tv na mizi. Še to ni 100% rešitev, če mora tv opravit zahtevan call home in se javit v grid, ali?

Samo to kar težko verjamem, v resnici, to je hud škandal za takšno firmo s toliko kupci in to bi morale potrošniške organizacije in skupine naredit globalen halo. Se je komu že ljubilo poiskati kakšno zanesljivo statistiko glede te 'remote obsolence', ni, ne?


Ne mores nikomur zaupati, pac locis tv od interneta, mimogrede, samsungov daljinec kodi odlicno podpira, ali pa nabavis en mini keyboard s touchpadom za $30 iz aliexpresa.

zmist je izjavil:

Kupis raspberry pi 4, gor nalozis linux/kodi/... in uporabljas to. Pa, ce uporabljas scraperje nalozis nekam se vpn v drugi routing tabeli (oz. v mojem primeru v drug fib), in nazenes proxy da jo uporablja, kodiju nastavis naslov proxya in mu na routerju prepoves dostop do interneta mimo proxya (namrec, kodi posilja zanimive zadeve na internet, ko scrapate pa sploh, celotno kolekcijo piratskih filmov posljete ven pod svojim IPjem).


Pa, da na bo kdo mislil, da je situacija s "pametnimi" sesalci, vagami ipd. kaj drugacna. Isto sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

XyNOBvxWVJ ::

Furbo je izjavil:

Zakaj sploh sanjate o wifi in firmware.. če hoče proizvajalec vgraditi kill switch ga bo valda med proizvodnjo in na nek čas od prvega vklopa.

Če se postavim v kožo korporativnega požeruha, le zakaj bi tlačil to v nek update, ki ga nekdo lahko analizira?

Ja, poleg spornosti, na kaj bo kill switch tempiral? Čas nakupa + začetek garancije ob prodaji v trgovini? Čas produkcije + random x let? Vsem globalno naenkrat kar ne bo crknilo ali pa povezano s serijo. Se bo prehitro ugotovilo. Vodit bi bilo potrebno zanesljivo statistiko 'brickanja'. Meni se to v normalnih pogojih ne zdi smiselno potem se ga bomo ja vsi izogibali.

zmist ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:


Ja, poleg spornosti, na kaj bo kill switch tempiral? Čas nakupa + začetek garancije ob prodaji v trgovini?


Da. Tv te ves cas nadleguje, da se moras iti pofockati na internet sicer ves cas gledas neka opozorila, obvestila itd. Za samsungovega govorim. Ko se gres prvic pofockat vedo kdaj ti je zacela veljati garancija. In bi bili nori, ce grejo v zacetni firmware vgrajevati kaj takega, bi jih kdo lahko se dobil. Lepo pocakajo, pa potem posljejo primeren firmware update.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

XyNOBvxWVJ ::

zmist je izjavil:

XyNOBvxWVJ je izjavil:


Ja, poleg spornosti, na kaj bo kill switch tempiral? Čas nakupa + začetek garancije ob prodaji v trgovini?


Da. Tv te ves cas nadleguje, da se moras iti pofockati na internet sicer ves cas gledas neka opozorila, obvestila itd. Za samsungovega govorim. Ko se gres prvic pofockat vedo kdaj ti je zacela veljati garancija. In bi bili nori, ce grejo v zacetni firmware vgrajevati kaj takega, bi jih kdo lahko se dobil. Lepo pocakajo, pa potem posljejo primeren firmware update.

Ja, nam to nič ne kaže, smo 'gor' 24/7, pa res že par let. In da res ugotovim, da nam je Samsung nepovratno zabrickal en sam TV - nikoli več pri njih ničesar, ne telefona, ne stolpa, ne tv, ne pralnega stroja, še enga tankerja ne, kamoli kakšne turbine za elektrarno! NIČESAR! Jaz in 1 milijarda kupcev.

Zgodovina sprememb…

zmist ::

Tole se tudi splaca prebrati: https://www.samsung.com/us/account/priv...

XyNOBvxWVJ je izjavil:

zmist je izjavil:

XyNOBvxWVJ je izjavil:


Ja, poleg spornosti, na kaj bo kill switch tempiral? Čas nakupa + začetek garancije ob prodaji v trgovini?


Da. Tv te ves cas nadleguje, da se moras iti pofockati na internet sicer ves cas gledas neka opozorila, obvestila itd. Za samsungovega govorim. Ko se gres prvic pofockat vedo kdaj ti je zacela veljati garancija. In bi bili nori, ce grejo v zacetni firmware vgrajevati kaj takega, bi jih kdo lahko se dobil. Lepo pocakajo, pa potem posljejo primeren firmware update.

Ja, nam to nič ne kaže, smo 'gor' 24/7, pa res že par let. In da res ugotovim, da nam je Samsung nepovratno zabrickal en sam TV - nikoli več pri njih ničesar, ne telefona, ne stolpa, ne tv, NIČESAR. Jaz in 1 milijarda kupcev.


Jah mene je v startu razpizdil, ker ga nocem priklopiti na internet in sem, po tem, ko sem ga dobil, zabil dva dni, da mi je ratalo zadeve scanclat brez interneta. Pac drzis se enake logike (no vsaj jaz se jo), kupis telefon, hebes spec-e, ki ima najvec podpore pri romih na xda-developers.com. Tako, da ves, da bos lahko preprecil proizvajalceve svinjarije.

Pa se enkrat, to ne velja samo za televizorje. Recimo sploh zanimiv primer je pri idiotih, ki so kupili googlov router. In potem se je komu zgodilo, da mu je google zaradi x razloga, ukinil account. Pac, infrastrukturo v hisi si uredis tako, da nisi odvisen od proizvajalca. Me pa 5g skrbi... ker potem bo pa sranje, bo treba naprave odpirat in namerno pokvarit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

vnetidebater ::

Ćlovek bi rekel da nismo na inženirskem forumu ampak nekem no-name conspiracy forumu.

Neverjetno kakšne debate.

zmist ::

Ravno zato, ker smo na inzenerskem forumu, vemo, kaj se da narediti. Seveda pa niso vsi tukaj inzenerji oz. bomo rekli, da so nekriticni fanboyi tehnologij.

Zgoraj iz samsungovega privacy policya:

Interest-Based Advertisement Services

The Interest-Based Advertisement Services (the "IBA Services") is designed to provide the ability to obtain and view useful, interactive, and interest based advertisements about products and services offered by Samsung and third parties on your Samsung Smart TV or across various Samsung and third party platforms or devices, including linear commercials, on the web, mobile devices, and tablets.

In order to make the advertising on your devices more relevant to you, the IBA service will rely on your TV viewing history (including information about the networks, channels, websites visited, and programs viewed on your Samsung Smart TV and the amount of time spent viewing them), Samsung Smart TV usage information, and other statistical data obtained from trusted third party data sources. We may use automatic content recognition (ACR) and other technologies to capture your TV viewing history.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

vnetidebater ::

zmist je izjavil:

Interest-Based Advertisement Services

The Interest-Based Advertisement Services (the "IBA Services") is designed to provide the ability to obtain and view useful, interactive, and interest based advertisements about products and services offered by Samsung and third parties on your Samsung Smart TV or across various Samsung and third party platforms or devices, including linear commercials, on the web, mobile devices, and tablets.

In order to make the advertising on your devices more relevant to you, the IBA service will rely on your TV viewing history (including information about the networks, channels, websites visited, and programs viewed on your Samsung Smart TV and the amount of time spent viewing them), Samsung Smart TV usage information, and other statistical data obtained from trusted third party data sources. We may use automatic content recognition (ACR) and other technologies to capture your TV viewing history.


ah daj ne seri no.

Ene same reklame še nisem videl na svojem Samsung smart TVju, ki ga uporabljam izključno samo za predvajanje pretočnih vsebin HBO, Netflix, Amazon in ostale konkurence.


edit.: aja ne, lažem, če odprem youtube vidim več reklam kot videov ki jih želim pogledat. Kar pa je popolnoma enako kot youtube na PCu če ga odpreš v browserju brez adblocka.

XyNOBvxWVJ je izjavil:

Ja kaj pa potem nabaviti?


Samsung. Če ti ni všeč lahko pogledaš LG ali Philips. Ne kompliciraj si življenja zaradi nekaj forumskih paranoikov. Samsung ti nikdar ne bo iz čistega dolgčasa izključil TVja.

zmist je izjavil:

Ravno zato, ker smo na inzenerskem forumu, vemo, kaj se da narediti. Seveda pa niso vsi tukaj inzenerji oz. bomo rekli, da so nekriticni fanboyi tehnologij.


ma ja, paranoik si, nič drugega.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung lahko na daljavo onesposobi prodane televizorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
13519314 (11973) BigWhale
»

Prispeli prvi televizorji s Firefox OS

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3617990 (7933) korenje3
»

Inšpektor nad oglasom na Bolhi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569711 (6710) mitja73
»

CES 2014: Sonyjev PlayStation Now za igranje iger kjerkoli

Oddelek: Novice / Igre
86470 (5612) BlackMaX
»

plazma ali lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
263086 (2769) kokoon

Več podobnih tem