» »

Kdaj poroka v današnjih časih?

Kdaj poroka v današnjih časih?

«
1
2 3
...
5

RatedR ::

Živjo,
zanima me v katerem obdobju življenja ste zaprosili svojo deklico za roko? Sprašujem zato, ker sem od več ljudi z izkušnjami slišal, da je najboljše s partnerjem živet nekaj časa predenj se oženiš. Zanima me koliko je kaj res na tem?

S partnerko sva že 4 leta skupaj, živiva vsak pri svojih starših, oba imava redno zaposlitev in si želiva v prihodnosti ustvariti svoj dom. Ker sva šele na začetku varčevanja (oba v srednjih dvajsetih) se zavedava, da bova imela glede na trenuten trg nekaj svojega šele čez kakšnih 10 let, najemnina naju ne zanima.
To me pripelje do vprašanja, a se res ni pametno poročit, če nisi sam živel s partnerko nekaj časa?

To, da ne spiva par dni na teden v isti postli ni noben problem recimo, ampak a se pri skupnem življenju res pokaže en kup več težav? Oba si želiva iste stvari (poroke & enkrat nepremičnina) torej razmišljam, da se ne bi bila napaka oženit.
Vaše izkušnje, mnenja?
  • spremenilo: RatedR ()

Invictus ::

Ja, se pokaže več težav.

Pojdita za eno leto v najem... V tem času se pokaže marsikaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Kaj točno želiš doseči s poroko oz. zakaj misliš, da je potem karkoli drugače, lažje ali težje? OK, ni problema, ampak živi, kot že mislita itak. Kaj pa misliš, da ti en dokument spremeni v vsakdanu? Lahko se poročita čez 10 let. Nikomu ni mar, še najmanj bi moralo biti vama.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Ce si/sta v dvomih, pojdita v najem za pol ali celo leto. Tako bosta dejansko videla kako funkcionirata skupaj 24/7 - tudi glede financ in osebnih "posebnostih". In ko pridejo enkrat otroci je spet preizkusnja...

IL_DIAVOLO ::

Ko živiš skupaj, ugotoviš ce si res za skupaj ali si samo prijatelj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Machete ::

Jaz se absolutno ne strinjam s temi 'živeti skupaj'. Če nisi tega sposoben oceniti brez skupnega gospodinjstva (sploh po 4. letih), je itak brezveze.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

vnetidebater ::

RatedR je izjavil:


S partnerko sva že 4 leta skupaj, živiva vsak pri svojih starših, oba imava redno zaposlitev in si želiva v prihodnosti ustvariti svoj dom. Ker sva šele na začetku varčevanja (oba v srednjih dvajsetih) se zavedava, da bova imela glede na trenuten trg nekaj svojega šele čez kakšnih 10 let, najemnina naju ne zanima.
To me pripelje do vprašanja, a se res ni pametno poročit, če nisi sam živel s partnerko nekaj časa?


pojdita najprej skupaj živet v najem, nato pa jo zaprosi.

Kje dafuq pa bosta živela če se poročita in zdaj fantazirata o 10 letnem varčevanju? Mislita da če se poročita bosta pa kar magično dobila dom? Bosta poročena in živela vsak pri svojih starših?

RatedR je izjavil:



To, da ne spiva par dni na teden v isti postli ni noben problem recimo, ampak a se pri skupnem življenju res pokaže en kup več težav? Oba si želiva iste stvari (poroke & enkrat nepremičnina) torej razmišljam, da se ne bi bila napaka oženit.
Vaše izkušnje, mnenja?


ma kako dafuq lahko o tem fantaziraš če niti neveš kje bosta živela če jo jutri poročiš. Razšisti si najprej to, nato pa jo zaroči.

Zgodovina sprememb…

GrX ::

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.

Sicer pa vsak po svoje... Če si poroke želita to seveda tudi storita, ampak priporočam, da pred tem nekaj let živita "na svoje". Takrat bosta šele spoznala, če res sodita skupaj. Že po prvem letu boš videl kako in kaj. Jaz osebno s porok ne bi hitel, dokler ne bi bil prepričan, da je "prava".

Pa srečno...

vnetidebater ::

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.

Sicer pa vsak po svoje... Če si poroke želita to seveda tudi storita, ampak priporočam, da pred tem nekaj let živita "na svoje". Takrat bosta šele spoznala, če res sodita skupaj. Že po prvem letu boš videl kako in kaj. Jaz osebno s porok ne bi hitel, dokler ne bi bil prepričan, da je "prava".

Pa srečno...


če imaš nekoga rad ni razloga da se ne bi poročil.
Ampak preden se poročiš moraš pa res vedet kje boš skupaj živel no.

BCSman ::

Pravi moški se poročijo. Luzerji, new age zaslepljenci in taki, ki so nesposobni sprejemat odgovornost, se izgovarjajo da je poroka samo kos papirja.

IL_DIAVOLO ::

Po tvojem mnenju tudi moški nisi ce nimas frocov. Pac samo tvoje mnenje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Likalnik ::

@BCsman taki kot si pa ti...imate pa še vedno križ in Jezusa v kuhinji v kotu....

ne se smešit z glupimi izjavami...jaz sem že 15 let v vezi...od tega 10 let živiva skupaj...in nisva poročena...ker se obema to zdi nesmisel in brezvezni obred.
Glede sprejemanja odgovornosti...ni pa pri meni nič manjša kot pa pri poročenem človeku...varam lahko tako jaz kot on...končni rezultat je vedno enak

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

maldic ::

Machete je izjavil:

Kaj točno želiš doseči s poroko oz. zakaj misliš, da je potem karkoli drugače, lažje ali težje? OK, ni problema, ampak živi, kot že mislita itak. Kaj pa misliš, da ti en dokument spremeni v vsakdanu? Lahko se poročita čez 10 let. Nikomu ni mar, še najmanj bi moralo biti vama.

Znanje o tem se je ocitno izgubilo, vsaj pri vecini v zahodni civilizaciji. Ne gre se za papir ali dokument. Ampak je fora v zarocnem prstanu. Oziroma v dragih kamnih na prstanu. Znano je, da doloceni kamni absorbirajo in oddajajo dolocene energije. V starodavnih casih, recimo v casih starovercev so prakticirali zaobljube. Porocenca sta se strinjala, da si bosta zvesta do konca zivljenja in se medsebojno podpirala. Pomagali so si tako, da so si izmenjevali prstane, ki so vplivali na partnerja.

Invictus ::

Poroka še vedno prinese precej birokratskih prednosti, sploh kar se tiče pooblastil v primeru partnerjeve nezmnožnosti, ali kar se tiče otrok. To lahko potem urejaš brez vseh dokazil in papirjev... Sicer se da to tudi drugače rešiti, ampak za vse kar si pozabil, je poroka prava stvar...

Zdaj lahko to urediš brez vseh ceremonij, saj niti priče niso več potrebne pri poroki.

Greš na urad, se dogovoriš za datum, prideš, opravi se "proces", zadeva zaključena. Uradno si poročen. Sevedapa nisi poročen "pred Bogom", kar pa je sploh bizarnost v današnjem času...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

maldic ::

Drustvo starovercev slovenije. V tem drustvu vedo, da avtohtoni slovenski staroverci niso imeli krscanske obrede ampak dost drugacne. Bistvena razlika je, da so poznali energije in se z njimi ukvarjali. Ker danasnji ucenci ne vedo nic o tem ali pa zelo malo vedo o tem, se jim potem poroka zdi nesmiselna. Medtem ko za tiste, ki vedo vec o teh obredih in energijah, se jim je poroka zdela nekaj zelo pomembnega.

Seveda je lahko, 10 let najlepsih let zivljenja zdrzat s partnerko ali partnerjem. Kaj pa v pozni starosti? Se bosta ze zmeraj tako ujela? Bosta se vedno skupaj? V tem je car porocnega obreda in dragih kamnov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

Kripto mesi ::

Daj akvafreš aka maldic z novim računom oladi malo z bedarijami.

maldic ::

Lahko obiscete stran drustva ali pa preberete na internetu. Troli pa se lahko vzdrzite nepotrebnih komentarjev in zaljivk. Vsak ima pravico do svojega mnenja. Ce si ti mnjenja, da je poroka nepotrebna, je to tvoja pravica tako razmisljat. Ce pa jaz povem drugacno mnenje, pa je lepo ce se tudi moje mnenje spostuje, tako kot jaz spostujem mnenje drugih.

Kumbaja ::

Kdaj in če se poročit je povsem in le stvar osebnih preferenc tistih, ki se o tem poročajo. v 21. stoletju obveze po temu ni, ravno tako pa ni nikaršnega argumenta zakaj tega nekdo ne bi naredil, če si tako želi.

Ali je pametno pred poroko preživet nekaj časa v skupnem gospodinstvu s partnerrjem? IMO ja, ker kot OP sam ugotavlja preživet par noči na teden skupaj v postelji, pač ni enako temu, da z nekom dejansko živiš. A je to nujno? niti pod razno, če si zaupaš in verjameš da partnerja poznaš potem ne vidim razloga zakaj bi bilo nujno. Drugo kot druge je pa seveda ogromno odvisno tudi od starosti. Pri 22 večina niti pod razno še ne ve kaj jih čaka v življenju in tudi po 4 letni zvezi se osebno ne bi čutil pripralvjenega na poroko. Po drugi strani nekdo pri 30ih se to lahko odliči bistveno prej. Seveda je pa vse odvisno od posameznega primera.

Bistvena prednost poroke je birokracija oziroma odsotnost le te v orimeru poroke, kar še posebej pride prav ko so v igri otroci, partner zboli... Ampak spet to praviloma pri 20ih ni odločujoč faktor. Ko pa so enkrat otroci v igri pa je IMO resno za razmislit ali se ukvarjat s papirilogijo vsakič posebej ali se poročit. Pač čisto pragmatičen razmislek.

GrX ::

vnetidebater je izjavil:

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.

Sicer pa vsak po svoje... Če si poroke želita to seveda tudi storita, ampak priporočam, da pred tem nekaj let živita "na svoje". Takrat bosta šele spoznala, če res sodita skupaj. Že po prvem letu boš videl kako in kaj. Jaz osebno s porok ne bi hitel, dokler ne bi bil prepričan, da je "prava".

Pa srečno...


če imaš nekoga rad ni razloga da se ne bi poročil.

Zakaj bi se poročil? Da si pred bogom in žlahto izpoveš ljubezen? Heh, po mojem skromnem mnenju je to popolnoma nepotrebno.

Machete ::

En bimbo zgoraj pravi, da tako potrdiš odgovornost. Verjetno pred mamo in sosedom to misli.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kumbaja ::

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.


No midva pa za dva meseca po severni afriki in bližnjem vzhodu in ti iz prve roke povem, da brez poroke (take uradne, s spremembo priimka) ne bi imela pol od potovanja. Tako, da tudi takšne anekdote je treba jemat v pravem kontekstu.

GrX ::

Kumbaja je izjavil:

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.


No midva pa za dva meseca po severni afriki in bližnjem vzhodu in ti iz prve roke povem, da brez poroke (take uradne, s spremembo priimka) ne bi imela pol od potovanja. Tako, da tudi takšne anekdote je treba jemat v pravem kontekstu.

Ja hudiča, ker sva takrat imela različne priimke, sva bila zagotovo zelo prikrajšana. Tudi anekdot nimava nič. Ojoj, res si v prednosti, ker si bil na potovanju poročen. LOL, kaj vse nekateri privlečete na dan...

Machete je izjavil:

En bimbo zgoraj pravi, da tako potrdiš odgovornost. Verjetno pred mamo in sosedom to misli.

Predvsem pred mamo ja. Drugi žlahti pa itak bolj kot ne dol visi s kom je kdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

maldic ::

A ste tukaj sami mladi, kateri se niso doziveli, da jih partner zapusti? Zdaj pa si predstavljate, da pokojnine ne obstajajo ali pa dom za ostarele ne obstaja. Place ni. Kako boste preziveli, ce vas partner zapusti. To je zdaj kar pogost pojav, stevilo locitev narasca, zato ker jim porocni obred ne pomeni nic. Zarocnega prstana nimajo in v taksnih pogojih je lazje prit do nesoglasja. Ne govorim za obdobje ko ste stari 20 do 40 let, ker v najlepsih letih je skoraj vsakemu lahko zdrzat. Kaj pa od 40 let naprej. Poglejte statistiko. Zato ker pac novi ucenci ne poznajo porocnih obredov in kako lahko vpliva na razmerje.

Netrunner ::

Vsekakor je treba prej živeti skupaj, saj takrat se pokaže ali sta za skupaj ali ne. Partnerji se najbolj izkažejo ko pride do težav :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

thetech ::

Kumbaja je izjavil:

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.


No midva pa za dva meseca po severni afriki in bližnjem vzhodu in ti iz prve roke povem, da brez poroke (take uradne, s spremembo priimka) ne bi imela pol od potovanja. Tako, da tudi takšne anekdote je treba jemat v pravem kontekstu.

Ne bluzi. Tole s priimkom si naložil, da se kar kadi.

Sicer pa mi ni jasno kakšne anekdote moramo jemati v pravemu kontekstu?

maldic ::

Zdaj pa pridemo do tega, kako locitve vplivajo na otroke. Pa posledicno na druzbo, ko otroci odrastejo. Seveda ne moremo poslosevati za vse otroke, ampak je kar dost otrok, ki jih locitev starsev mocno prizadene. To lahko tudi vpliva na kasnejse obdobje ko otrok postane odrasla oseba. Ali ste kdaj razmisljali, da lahko to vpliva na degradacijo druzbe? Ali opazujete druzbo in svet v zahodni civilizaciji? Kako se hitro spreminjajo vrednote, odnos med ljudmi? Se vam zdi, da je odnos med ljudmi boljsi ali slabsi? Je vec locitev?

Ganon ::

maldic je izjavil:

A ste tukaj sami mladi, kateri se niso doziveli, da jih partner zapusti? Zdaj pa si predstavljate, da pokojnine ne obstajajo ali pa dom za ostarele ne obstaja. Place ni. Kako boste preziveli, ce vas partner zapusti. To je zdaj kar pogost pojav, stevilo locitev narasca, zato ker jim porocni obred ne pomeni nic. Zarocnega prstana nimajo in v taksnih pogojih je lazje prit do nesoglasja. Ne govorim za obdobje ko ste stari 20 do 40 let, ker v najlepsih letih je skoraj vsakemu lahko zdrzat. Kaj pa od 40 let naprej. Poglejte statistiko. Zato ker pac novi ucenci ne poznajo porocnih obredov in kako lahko vpliva na razmerje.


Praviš, da pari, pri katerih se pojavijo huda nesoglasja in niso več kompatibilni, ostanejo skupaj samo zato, ker jih veže poroka? To bi ti rad? Da je nekdo na silo skupaj, ker se boji ločitvenega postopka? Samo da je nekaj, da ne boš sam? Ta forum je čedalje bolj smešen. :))

Kumbaja ::

thetech je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.


No midva pa za dva meseca po severni afriki in bližnjem vzhodu in ti iz prve roke povem, da brez poroke (take uradne, s spremembo priimka) ne bi imela pol od potovanja. Tako, da tudi takšne anekdote je treba jemat v pravem kontekstu.

Ne bluzi. Tole s priimkom si naložil, da se kar kadi.

Sicer pa mi ni jasno kakšne anekdote moramo jemati v pravemu kontekstu?


Vidim da libije in sirije drugje kot na televiziji se nisi videl.

Taksnem kontekstu da poroka nic ne vpliva na tako kako fino se je nekdo imel na potovanju.

jojw ::

Kumbaja je izjavil:

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.


No midva pa za dva meseca po severni afriki in bližnjem vzhodu in ti iz prve roke povem, da brez poroke (take uradne, s spremembo priimka) ne bi imela pol od potovanja. Tako, da tudi takšne anekdote je treba jemat v pravem kontekstu.

Hahahah, a pri poročnem potovanju so ključnega pomena ravno priimki. A si kar po cesti mimoidočim razlagal, kako se kdo piše? Torej si se zaradi tega poročil?

rađo ::

obvezno živeti skupaj vsaj nekaj časa.. pa magari v najemnini.
Sem imel ze z dvema puncama izkušnjo ko sem po skupnem življenju po nekaj časa ugotovil da to ni to.
Ugotovil pa sem kako? Po 2eh mesecih sem se spraševal če hočem to do konca življenja? In pri obeh je bil odgovor ne...
Neznam točno povedati kaj je bil razlog pri obeh dveh, ampak čutiš v sebi

WhiteAngel ::

OP: Začnita z otroki. Je bolj fun kot poroka in lastna nepremičnina. Tudi partnerja zelo dobro spoznaš ;)

Kumbaja ::

GrX je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.


No midva pa za dva meseca po severni afriki in bližnjem vzhodu in ti iz prve roke povem, da brez poroke (take uradne, s spremembo priimka) ne bi imela pol od potovanja. Tako, da tudi takšne anekdote je treba jemat v pravem kontekstu.

Ja hudiča, ker sva takrat imela različne priimke, sva bila zagotovo zelo prikrajšana. Tudi anekdot nimava nič. Ojoj, res si v prednosti, ker si bil na potovanju poročen. LOL, kaj vse nekateri privlečete na dan...

te malo bralno razumevanje muci? Kje sem govoril o tem, da sta bila vidva kakorkoli prikrajsana? Na Sejselih seveda ni bilo nobene razlike, samo kaj ko vsi ne hodimo tja. Zato sem tudi napisal da je anekdotne primere treba jemat v kontekstu.

111111111111 ::

GrX je izjavil:


Ja hudiča, ker sva takrat imela različne priimke, sva bila zagotovo zelo prikrajšana. Tudi anekdot nimava nič. Ojoj, res si v prednosti, ker si bil na potovanju poročen. LOL, kaj vse nekateri privlečete na dan...

Govori o potovanju in kot je nekdo omenil, je težava v pairologiji in če je država malo bolj konzervativna imaš lahko probleme, sploh če potuješ off-road.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Kumbaja ::

jojw je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.


No midva pa za dva meseca po severni afriki in bližnjem vzhodu in ti iz prve roke povem, da brez poroke (take uradne, s spremembo priimka) ne bi imela pol od potovanja. Tako, da tudi takšne anekdote je treba jemat v pravem kontekstu.

Hahahah, a pri poročnem potovanju so ključnega pomena ravno priimki. A si kar po cesti mimoidočim razlagal, kako se kdo piše? Torej si se zaradi tega poročil?

Mimoidocim ne, verski policiji pa kar nekajkrat. Nazadnje predlani v Saudski Arabiji.

thetech ::

Kumbaja je izjavil:

thetech je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.


No midva pa za dva meseca po severni afriki in bližnjem vzhodu in ti iz prve roke povem, da brez poroke (take uradne, s spremembo priimka) ne bi imela pol od potovanja. Tako, da tudi takšne anekdote je treba jemat v pravem kontekstu.

Ne bluzi. Tole s priimkom si naložil, da se kar kadi.

Sicer pa mi ni jasno kakšne anekdote moramo jemati v pravemu kontekstu?


Vidim da libije in sirije drugje kot na televiziji se nisi videl.

Taksnem kontekstu da poroka nic ne vpliva na tako kako fino se je nekdo imel na potovanju.

Nisem, pa ju tudi verjetno ne bom. Me arabski svet ne fascinira preveč. Bil v Egiptu in Tuniziji pa sem videl več kot dovolj.

Pa si ti prepričan, da poznaš terminologiji besede anekdote?

maldic ::

Ganon je izjavil:

maldic je izjavil:

A ste tukaj sami mladi, kateri se niso doziveli, da jih partner zapusti? Zdaj pa si predstavljate, da pokojnine ne obstajajo ali pa dom za ostarele ne obstaja. Place ni. Kako boste preziveli, ce vas partner zapusti. To je zdaj kar pogost pojav, stevilo locitev narasca, zato ker jim porocni obred ne pomeni nic. Zarocnega prstana nimajo in v taksnih pogojih je lazje prit do nesoglasja. Ne govorim za obdobje ko ste stari 20 do 40 let, ker v najlepsih letih je skoraj vsakemu lahko zdrzat. Kaj pa od 40 let naprej. Poglejte statistiko. Zato ker pac novi ucenci ne poznajo porocnih obredov in kako lahko vpliva na razmerje.


Praviš, da pari, pri katerih se pojavijo huda nesoglasja in niso več kompatibilni, ostanejo skupaj samo zato, ker jih veže poroka? To bi ti rad? Da je nekdo na silo skupaj, ker se boji ločitvenega postopka? Samo da je nekaj, da ne boš sam? Ta forum je čedalje bolj smešen. :))

Ne. Ravno obratno. Pravim, da so v danasnjih casih v stevilnih primerih skupaj na silo, oziroma se rajsi locijo. Nekoc pa so poznali obred s porocnim prstanom, oziroma z dragimi kamni. To lahko temu recete tudi pogansko verovanje ali caranje. Ampak nekoc so verjeli v to, da bodo v drage kamne (na prstanu) programirali energijo. Ker kamen absorbira in potem oddaja doloceno energijo, ki vpliva na boljsi odnos do partnerja. Oziroma do tistega, ki ti je dal zarocni prstan. Zato sta si mladoporocenca izmenjala prstana z dragimi kamni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

111111111111 ::

Netrunner je izjavil:

Vsekakor je treba prej živeti skupaj, saj takrat se pokaže ali sta za skupaj ali ne. Partnerji se najbolj izkažejo ko pride do težav :)

Jaz nisem živel skupaj pred poroko pa sem že 10 let poročen. Predvsem kar manjka v današnjih časih, je pripravljenost potrpeti. PAč življenje z nekom je nenehno prilagajanje in delo na odnosu. Večina ločenih, ki jih poznam je bila prepričana, da bo naslednji partner boljši. Pa ni. Govorim o normalnih situacijah ne ekstremih: nasilje, alkohol, droge...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

Ganon je izjavil:

Praviš, da pari, pri katerih se pojavijo huda nesoglasja in niso več kompatibilni, ostanejo skupaj samo zato, ker jih veže poroka? To bi ti rad? Da je nekdo na silo skupaj, ker se boji ločitvenega postopka? Samo da je nekaj, da ne boš sam? Ta forum je čedalje bolj smešen. :))

Pametno je da pari urejajo odnose preden pride do tako hudih nesoglasij in se sproti prilagajata situaciji. Če je žena noseča itak da ne boš še ti delal iz muhe slona, ker je že ona vsa polna hormonov. Pričakuješ pa da tudi ona ne bo težila kakšne 2-3 mesece, ker si ti ravno zamenjal službo.

Bolj problem vidim, da je danes z lahkoto reči, da se bomo ločili, ker nismo več kompatibilini. Opažam po sebi, da je bilo prvih 7 let izredno turbolentnih, kar se tiče odnosov: hiša, otroci, stari starši, službe itd... Sedaj se situacija umirja, na fore drug drugega sva navajena in zadeve nekako špilajo.

Kumbaja je izjavil:

Mimoidocim ne, verski policiji pa kar nekajkrat. Nazadnje predlani v Saudski Arabiji.

Pa na listini sta obkrožila da sta verna. Ker lažje prenašajo kristjane kot ateiste. To mi je kolega povedal, ko je izpolnjeval za poslovno potovanje, da mu je šef naročil strogo obkrožit da je veren. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

maldic ::

111111111111 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Vsekakor je treba prej živeti skupaj, saj takrat se pokaže ali sta za skupaj ali ne. Partnerji se najbolj izkažejo ko pride do težav :)

Jaz nisem živel skupaj pred poroko pa sem že 10 let poročen. Predvsem kar manjka v današnjih časih, je pripravljenost potrpeti. PAč življenje z nekom je nenehno prilagajanje in delo na odnosu. Večina ločenih, ki jih poznam je bila prepričana, da bo naslednji partner boljši. Pa ni. Govorim o normalnih situacijah ne ekstremih: nasilje, alkohol, droge...

Oprosti, ampak 10 let ni dolgo. Ko bos porocen vsaj 40 let bos morda ugotovil dodatno dimenzijo, ki jo prinese poroka. Smisel porocnega obreda ni to, da zivis z nekom 10 ali 20 let in se locis. Ne. Smisel je, da se zivi do konca zivljenja tako, da se partnerja razumeta in medsebojno podpirata. Zato so se izvajali obredi. Danes pa kot kaze, ne deluje vec, saj statistika kaze, da se relativno hitro locijo. Ponavad takrat ko mine seksualna privlacnost, takrat se ze zacnejo kazat prvi znaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

Likalnik ::

podpirata se lahko tudi, če nista poročena...in to do konca življena....lahko se pa vseeno hitro ločita tudi, če sta poročena.

Ne verjamem, da poroka vpliva ali sta dva skupaj ali ne...par gre narazen, če ni za skup..ne glede na to ali je poročen ali ne.....če že vztrajajo skupaj je to potem bolj zaradi otrok kot pa zato ker sta poročena.

111111111111 ::

maldic je izjavil:


Oprosti, ampak 10 let ni dolgo. Ko bos porocen vsaj 40 let bos morda ugotovil dodatno dimenzijo, ki jo prinese poroka. Smisel porocnega obreda ni to, da zivis z nekom 10 ali 20 let in se locis. Ne. Smisel je, da se zivi do konca zivljenja tako, da se partnerja razumeta in medsebojno podpirata. Zato so se izvajali obredi. Danes pa kot kaze, ne deluje vec, saj statistika kaze, da se relativno hitro locijo. Ponavad takrat ko mine seksualna privlacnost.

Čisto na napačnega si se spravil. Jaz sem konzervativec. :) Poročen civilno in cerkveno. Hiša, služba in otroci. :D

Poroka pa kakor za koga, eni menijo da je brezveze, midva pa sva naredila velik žur in dan ovekovečila in se mi še po 10 letih ne zdi brezveze. Ampak vsakemu svoje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Smrekar1 ::

RatedR je izjavil:

Živjo,
zanima me v katerem obdobju življenja ste zaprosili svojo deklico za roko? Sprašujem zato, ker sem od več ljudi z izkušnjami slišal, da je najboljše s partnerjem živet nekaj časa predenj se oženiš. Zanima me koliko je kaj res na tem?

S partnerko sva že 4 leta skupaj, živiva vsak pri svojih starših, oba imava redno zaposlitev in si želiva v prihodnosti ustvariti svoj dom. Ker sva šele na začetku varčevanja (oba v srednjih dvajsetih) se zavedava, da bova imela glede na trenuten trg nekaj svojega šele čez kakšnih 10 let, najemnina naju ne zanima.
To me pripelje do vprašanja, a se res ni pametno poročit, če nisi sam živel s partnerko nekaj časa?

To, da ne spiva par dni na teden v isti postli ni noben problem recimo, ampak a se pri skupnem življenju res pokaže en kup več težav? Oba si želiva iste stvari (poroke & enkrat nepremičnina) torej razmišljam, da se ne bi bila napaka oženit.
Vaše izkušnje, mnenja?


V bistvu ne sprašuješ po poroki, temveč o skupnem življenju. To dvoje v modernem času ni več nujno povezano.

Invictus ::

Poroka te ne reši ločitve.

Tako ali tako je leto bivanja na skupnem naslovu pri ločitvi enakovredno poroki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

maldic ::

111111111111 je izjavil:

maldic je izjavil:


Oprosti, ampak 10 let ni dolgo. Ko bos porocen vsaj 40 let bos morda ugotovil dodatno dimenzijo, ki jo prinese poroka. Smisel porocnega obreda ni to, da zivis z nekom 10 ali 20 let in se locis. Ne. Smisel je, da se zivi do konca zivljenja tako, da se partnerja razumeta in medsebojno podpirata. Zato so se izvajali obredi. Danes pa kot kaze, ne deluje vec, saj statistika kaze, da se relativno hitro locijo. Ponavad takrat ko mine seksualna privlacnost.

Čisto na napačnega si se spravil. Jaz sem konzervativec. :) Poročen civilno in cerkveno. Hiša, služba in otroci. :D

Poroka pa kakor za koga, eni menijo da je brezveze, midva pa sva naredila velik žur in dan ovekovečila in se mi še po 10 letih ne zdi brezveze. Ampak vsakemu svoje.

Ok. Ampak to je relativno, kaj pomeni konzervativno. Saj so za pogane oziroma staroverce bili cerkveni obicaji "new age".
Drugac pa je se vedno dost parov, ki so poroceni do konc zivljenja. Ko jih vprasas kaj je recept za tako dolg in srecen zakon. Pove, ja kdo pa pravi, da je srecen zakon :) Kako je bilo v starodavnih casih, ce so pravilno izvajali obred in ce je res deloval, pa lahko samo ugibamo.

111111111111 ::

Likalnik je izjavil:

podpirata se lahko tudi, če nista poročena...in to do konca življena....lahko se pa vseeno hitro ločita tudi, če sta poročena.

Ne verjamem, da poroka vpliva ali sta dva skupaj ali ne...par gre narazen, če ni za skup..ne glede na to ali je poročen ali ne.....če že vztrajajo skupaj je to potem bolj zaradi otrok kot pa zato ker sta poročena.

Kakor vzameš. Jaz sem svoji obljubil, da bom do konca z njo. Zame ima velik simbolni pomen, da se nekomu zaobljubiš do konca življenja in nekdo drug se pa tebi.

Sicer pa se držim enega pravila. Vsak dan znova se odločim, da ostanem. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

GrX ::

Kumbaja je izjavil:

GrX je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

GrX je izjavil:

Poroke so passé. Če imaš nekoga rad res ne potrebuješ papirjev okoli tega, še manj pa nepotrebne caramonije.

Sama sva šla pred nekaj leti na 3 mesece dolgo potovanje in teha ne bi zamenjal za poroko. Na Sejšelih sva se sicer "poročila" v njihovem slogu, ampak uradno to ne velja. Je bil pa fun.


No midva pa za dva meseca po severni afriki in bližnjem vzhodu in ti iz prve roke povem, da brez poroke (take uradne, s spremembo priimka) ne bi imela pol od potovanja. Tako, da tudi takšne anekdote je treba jemat v pravem kontekstu.

Ja hudiča, ker sva takrat imela različne priimke, sva bila zagotovo zelo prikrajšana. Tudi anekdot nimava nič. Ojoj, res si v prednosti, ker si bil na potovanju poročen. LOL, kaj vse nekateri privlečete na dan...

te malo bralno razumevanje muci? Kje sem govoril o tem, da sta bila vidva kakorkoli prikrajsana? Na Sejselih seveda ni bilo nobene razlike, samo kaj ko vsi ne hodimo tja. Zato sem tudi napisal da je anekdotne primere treba jemat v kontekstu.

Niti ne, lahko bi ti malo bolj natančno napisal.. kajne?

jabe ::

Hja, izbor življenjskega partnerja prinese kar nekaj ovir. Prva izmed njih in edina, ki jo lahko vnaprej sprobas je skupno življenje. Vse ostale so težje. Saj se ve, da ni vse samo žur pa sex. Pridejo otroci, pride bolezen, pride kriza srednjih let, ko bi na stara leta človek spet malo "experimentiral in živel", da ja ne bi kaj zamudil, pa ne sme. Takrat mora že nekako biti jasno, a sta zmožna to skupaj čez dati ali ne, poti nazaj neke simpl več ni. Razen kot rečeno - da skupaj živita. Dandanašnji imamo srečo, da to ni več stigma, ampak celo zaželeno...

To rečeno, zunajzakonska skupnost je enako poroka. Vsaj pri nas in dokler bo tako, je poroka res samo šega in običaj. Drugače pa seveda oboje prinese marsikaj - od odgovornosti in pravic, ki so pomembne in potrebne, če dva skupaj ustvarjata.

TheBlueOne ::

Sedaj je optimalen cas za poroke, ker ti nihce ne zameri, ce je v ozjem krogu. :D Tvoja srecna, ti porocen, v hisi mir.

Samo ne biti novodobne pickice in se prevec locevati. Boljse imeti kaj po strani. :)

GrX ::

111111111111 je izjavil:

maldic je izjavil:


Oprosti, ampak 10 let ni dolgo. Ko bos porocen vsaj 40 let bos morda ugotovil dodatno dimenzijo, ki jo prinese poroka. Smisel porocnega obreda ni to, da zivis z nekom 10 ali 20 let in se locis. Ne. Smisel je, da se zivi do konca zivljenja tako, da se partnerja razumeta in medsebojno podpirata. Zato so se izvajali obredi. Danes pa kot kaze, ne deluje vec, saj statistika kaze, da se relativno hitro locijo. Ponavad takrat ko mine seksualna privlacnost.

Čisto na napačnega si se spravil. Jaz sem konzervativec. :) Poročen civilno in cerkveno. Hiša, služba in otroci. :D

Poroka pa kakor za koga, eni menijo da je brezveze, midva pa sva naredila velik žur in dan ovekovečila in se mi še po 10 letih ne zdi brezveze. Ampak vsakemu svoje.

Poroka ni brezveze, je super, če le obema tako sede.

poweroff ::

Oče sinu pošlje SMS sporočilo: "Čestitke, sin. Danes je najsrečnejši dan tvojega življenja"
Sin: "Ampak oče, moja poroka je šele jutri...!"
Oče: "Vem, brez skrbi da vem."

:))
sudo poweroff
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunajzakonska skupnost

Oddelek: Loža
263233 (810) user4683
»

Fantovščina/dekliščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6314006 (9023) d4vid

Ljubezen (Vprasanje) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15225052 (19976) BigWhale
»

Mnogoženstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24424731 (19690) FlyingBee

Več podobnih tem