» »

Ljubezen (Vprasanje)

Ljubezen (Vprasanje)

1
2
3 4

kr1ženska ::

D3m je izjavil:


Saj s psom je manj dela. Glasni ste pa tudi, ko se gre za "pasje pravice".

Hehe :D Friedrich Nietzsche je bil prvi psiholog ki je otroka, ki še ni sposoben razmišljat, primerjal z živaljo. Dokazali so, da se ženskam, katere imajo za hišnega ljubljenčka psa in nimajo otrok, ob grožnji ljubjenčku aktivira isti del možganov, kot bi se v primeru, da bi šlo za njenega otroka. Tko da, razumem tole nadomestilo, otrok-pes.

Sicer pa, im a cat person :) In neumno se mi zdi vsakič, ko bi ljudje dali vse na svetu za živali, medtem ko lahko hladno gredo mimo brezdomca (človeka) in ga z gnusom pogledajo. Žival je danes v velikih primerih žal več vredna od človeka.

p.s. Nisem za poroko, kar še ne pomeni, da nisem za otroke :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

D3m ::

Jaz sem tudi cat person. Vendar ga žal ni več med nami, je šel v večna lovišča prejšnji teden.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nummy ::

kr1ženska je izjavil:

D3m je izjavil:


Saj s psom je manj dela. Glasni ste pa tudi, ko se gre za "pasje pravice".

Hehe :D Friedrich Nietzsche je bil prvi psiholog ki je otroka, ki še ni sposoben razmišljat, primerjal z živaljo. Dokazali so, da se ženskam, katere imajo za hišnega ljubljenčka psa in nimajo otrok, ob grožnji ljubjenčku aktivira isti del možganov, kot bi se v primeru, da bi šlo za njenega otroka. Tko da, razumem tole nadomestilo, otrok-pes.

Sicer pa, im a cat person :) In neumno se mi zdi vsakič, ko bi ljudje dali vse na svetu za živali, medtem ko lahko hladno gredo mimo brezdomca (človeka) in ga z gnusom pogledajo. Žival je danes v velikih primerih žal več vredna od človeka.

p.s. Nisem za poroko, kar še ne pomeni, da nisem za otroke :)

Saj je žival več vredna od človeka...
Samo poglej kako človek dela z živalmi!!!?!
Živali si same ne morejo pomagati in je naša dolžnost ljudi, če smo jim že vzeli okolje in svobodo da poskrbimo za njih in da ne trpijo po nepotrebnem.
Ljudje smo pa sami krivi, da imamo brezdomce, kriv je tak glup družbeni sistem v katerem je največ vreden denar/dobiček, šele potem vse ostalo.

Jaz imam raje živali kot ljudi in tudi kadar darujem kaj denarja podarim kakemu zavetišču ali akciji, kjer dejansko pomagajo živalim. Za ljudi mi je pa malo mar, tako ali tako nas je preveč na planetu!

P.S.: ne vem imaš lahko mačka in misliš, da so živali manj vredne od ljudi. Dostikrat so živali veliko bolj iskrene od ljudi in veliko bolj prijazne, ter znajo vsaj lepo vračati ljubezen. In ja, cats rules! Imam dva mačkona doma in sta moja najboljša družba in jutranja budilka!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

D3m ::

No potlej pa lahko začneš pri sebi ^_^ odstrani se. Ostali bomo...sledili....če.

Smo že offtopic. Jebo vas pás.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mailer ::

korenje3 je izjavil:

kaj so slotechovci spisal skripto, ki postavlja taka random vprašanja na tem forumu? :)

Lavi je izjavil:

Lep pozdrav.
Na tej strani je vecinoma moski spol in imam vprasanje za vse vas.
Torej s punco sem nekje pol leta.
No zanima me kako je bilo pri vas. Kako veste da je nekdo s katerim ste skupaj nekaj casa prava za porociti in ustvariti druzino. Osebno se zaljubim ampak kaj vec pa nebi. Kako je bilo pri vas oz je. Kako veste da je tista prava...


ko ti bo prala gate, kuhala ... takrat veš. da je tista ta prava.
Če dec tega ni sposoben sam naredit tud za zvezo ni.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

D3m ::

Narobe se je izrazil. Vsak dec ma ziher pralno-sušilni stroj pa ne rabi babe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

korenje3 ::

kr1ženska je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

Vsaka hoče poroko, sploh v tej dobi, ko stil življenja ne narekujejo več vzorniki iz okolice ampak internet.

Ravno obratno. Vedno manj punc si želi poroko, ker jim starši vedno manj berejo pravljice z koncem "And they lived happily ever after." Prav tako imajo ženske možnost, da se namesto za družino odločijo za kariero in vedno več je parov, ki se raje odločijo za psa kot za otroka. Tradicija se nekoliko izgublja, hkrati tudi katoliška vera, ki močno zagovarja crkvene poroke.

IMO, čas za poroko je po vsaj enem letu skupnega življenja. Ko začneš z nekom hoditi, bi človek naredil zate vse. Ko enkrat z nekom živiš, moraš pa sklepat kompromise, se prilagajat. Ko se z njim skregaš in si na njega jezen, se nimaš kam umaknit. Ostati moraš z njim v stanovanju, iti spat v posteljo zraven njega..

p.s. sicer pa nisem zagovornica poroke-preprosto v tem ne vidim nobenega smisla.


mal pretiravaš to s psom...

vedno več je revnih parov, pa čakajo da se postavijo na zeleno vejo, da bodo vsaj konkurenca sosedu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kr1ženska ::

korenje3 je izjavil:

mal pretiravaš to s psom...

vedno več je revnih parov, pa čakajo da se postavijo na zeleno vejo, da bodo vsaj konkurenca sosedu.

Zanimivo, medtem ko revni pari čakajo na čim boljše pogoje za ustvarjenje družine, se bogati oz. izobraženi ljudje vedno pogosteje odločajo za domačo žival (med njimi tudi moj bratranec-sicer že nekaj let poročen. Nima pa nobeden od njiju želje po potomcih. Podobna situacija je pri neporočeni sestri. Mogoče pa samo prihajam iz malo čudne familije ;)).
Sicer pa, ni še tako huda kriza, slovenci ne bomo še nekaj stoletji izumrli, tko da mogoče sem res nekoliko pretiravala ;)

Sem pa mnenja, da človek ne more biti nikoli zares srečen, če nima vsaj enega otroka. Človekov primarni namen je namreč živeti in ustvariti potomce. Če tega ne naredi, potem ne more občutiti tiste ultimativne sreče (kaj to točno je, nebi vedela, ker še nimam potomcev, drugi ji pa pravijo starševstvo).

Nummy je izjavil:


Jaz imam raje živali kot ljudi in tudi kadar darujem kaj denarja podarim kakemu zavetišču ali akciji, kjer dejansko pomagajo živalim. Za ljudi mi je pa malo mar, tako ali tako nas je preveč na planetu!

P.S.: ne vem imaš lahko mačka in misliš, da so živali manj vredne od ljudi. Dostikrat so živali veliko bolj iskrene od ljudi in veliko bolj prijazne, ter znajo vsaj lepo vračati ljubezen. In ja, cats rules! Imam dva mačkona doma in sta moja najboljša družba in jutranja budilka!


Malo bom grobo tole napisala tko da, brez zamere.
Ker nas je na svetu tako ali tako preveč, bi bilo pa mogoče pametno, da bi tebe družba pustili na cesti crkniti od lakote. Če je tebi vseeno za nas, koga briga zate. Vržemo te iz službe, iz stanovanja... Bil bi odlična hrana živalim, pa še odstopil bi jim svoj življenjski prostor. Pretiravam-vrjamem da bi ti mačke prinesle hrano in da bi ti priskrbele zavetje. ;)

Vrjemi mi, da bi ti vsaka oseba vračala ljubezen, če bi jo hranil, razvajal in edino kar bi od nje zahteval bi bilo, da uživa in da je, to kar je. Tudi včasih zlobna, nevoščjljiva-del narave pač. Vsekakor je pa najboljša lastnost živali, da ne znajo govoriti. Nikoli te ne morejo kritizirati, ti moralizirati ipd. V tem pogledu bodo pa zares vedno boljše od ljudi.

Pa še malo ontopic :)
Dec je za oženit takrat, ko zna sam, brez kakršne koli pomoči poskrbeti zase (prat, pospravlat, kuhat, itd.)
To je pa dobro zato, da panično ne cmeri če te kak dan ni in da zna cenit tista dela, ki jih kasneje opravlja ženska.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

ja sam je še vedno bl dajn če decu baba pere pa kuha ;)

sicer pa glede na to da mojmu bratu (35) mama še vedno pere perilo, se bo verjetno pri 50. poročil, ko bodo starši umrli oz. ko bo dobil službo - pokojnino.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

nurse013 ::

Se strinjam z kr1ženska, ampak napodezelju tudi macka prinese svoj plen pred prag...
:)
you gotta be kidding me...

kr1ženska ::

korenje3 je izjavil:

ja sam je še vedno bl dajn če decu baba pere pa kuha ;)

sicer pa glede na to da mojmu bratu (35) mama še vedno pere perilo, se bo verjetno pri 50. poročil, ko bodo starši umrli oz. ko bo dobil službo - pokojnino.

No, jaz samo pravim, da more človek te stvari znat naredit.
Ko živiš z nekom (tudi s starši), se/naj bi se, delo nekako logično (časovno ali kakor koli drugače) porazdelilo. Ampak osnovne stvari bi morali znati delat vsi, ker so vsakdanje in nujne.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

korenje3 ::

kr1ženska je izjavil:

korenje3 je izjavil:

ja sam je še vedno bl dajn če decu baba pere pa kuha ;)

sicer pa glede na to da mojmu bratu (35) mama še vedno pere perilo, se bo verjetno pri 50. poročil, ko bodo starši umrli oz. ko bo dobil službo - pokojnino.

No, jaz samo pravim, da more človek te stvari znat naredit.
Ko živiš z nekom (tudi s starši), se/naj bi se, delo nekako logično (časovno ali kakor koli drugače) porazdelilo. Ampak osnovne stvari bi morali znati delat vsi, ker so vsakdanje in nujne.


sej načeloma kdo pa to ne zna... vprašanje je sam če niso dovolj leni da bi to delali.
Jaz to vse sam delam, sam poročit se pa ne morem ker se z žensko lahko vselim sam v svoj avto oz. je nimam kam dat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kr1ženska ::

nurse013 je izjavil:

ampak napodezelju tudi macka prinese svoj plen pred prag...
Kam ciljaš s tem?
Dela nekaj kar ji je primarno-zna poiskati hrano, tudi za zabavo, kar ji prinese treniranje sposobnosti lovljenja. In brez tebe bi znala preživeti. Ali resno misliš, da ti prinese pokazat prav vsako miš, katero ujame, ker se zaveda, da ti miši ne maraš? Mogoče si pa misli, da bo v domačem okolju kjer ni visoke trave miš težje ušla (kdo bi vedel kaj mačke razmišljajo-če sploh razmišljajo in ne ravnajo samo nagonsko).
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

po moje hoče povedat, da na podeželju moški dela na kmetiji, ženska pa v hiši. sam na kmetijah itak vsi garajo pa noben ne sedi v hiši in gleda televizijo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

L1nK ::

GabrieLeo je izjavil:

Vsaka hoče poroko, sploh v tej dobi, ko stil življenja ne narekujejo več vzorniki iz okolice ampak internet. Tumblr in ostali rak tipa "virgin radio Lebanon" na facebooku, ki dnevno
buta ven "relationships goals" in potem so odspodaj slike kako se dva 25 letnika objemata pred sončnim zahodom in naslednja slika kako veselo tečeta proti oltarju.
In isto je pri otrocih. To je nek družbeni status, s katerim dokažeš da si odrasel, da lahko, realnost pa pride, ko se čez 2 leti ugotovi da so bile to samo vroče želje ravno zavoljo
teh bombardiranj iz leve in desne, kako je to kul in oh in sploh. In za take toksike so najbolj vpivna goba ravno dekle do 30 let.
Imaš izjeme seveda, mogoče tudi jaz gledam preveč na črno vse skupaj, ampak od osnovne šole vidim samo to in nič drugega. (Ne že dolgo nisem več v srednji šoli).

Kakor so uma turbani v postih gor zapovedali-pol leta je premalo, počakaj, za zgubiti nimaš nič. Če pa boš zgubil, bo pa bolelo, ampak boš spoznal nekoga novega, ki se bo izkazal za še boljšo opcijo. Svet je velik, živiš pa prekratko da bi se ukvarjal s takimi stvarmi.


a kar vsaka hoče poroko, to so bile kakšne raziskave narejene al maš ti tajne podatke, ki niso nikomur drugemu na voljo?

solatko je izjavil:

Kolikor poznam današnje stanje, ženska niti slučajno ni več odvisna od moževega doprinosa k blaginji družine, zato se veliko težje, pozneje odločajo tako za družino, kot za otroke in veliko prej rečejo adijo zvezi v kateri niso zadovoljne v vseh pogledih.
Vsekakor ima v medsebojnih stikih prevelik upliv okolje, TV in internet. Prej so za to skrbeli pridni sosedje in sovaščani, včasih tudi župnik, sedaj so pač moderni časi in so maliki malo drugačni.

Torej za uspešno zvezo, te mora B.K. za mnenje drugih, sam moraš pričet urejat svoje življenje, če ne gre po željah, pač menjaš moteči člen - ne gledaš TV, na internetu si samo občasno in kupiš navadni mobitel, saj pametna sta v familiji vidva, kaj rabita še pametni telefon.>:D


vseeno je pa lažje prebiti mesec ali kupiti nepremićnino, če sta dve plači. nima vsak drugi na voljo nad 1000€ mesečnega dohodka

Lavi je izjavil:

solatko je izjavil:


Torej za uspešno zvezo, te mora B.K. za mnenje drugih, sam moraš pričet urejat svoje življenje, če ne gre po željah, pač menjaš moteči člen - ne gledaš TV, na internetu si samo občasno in kupiš navadni mobitel, saj pametna sta v familiji vidva, kaj rabita še pametni telefon.>:D


Torej najbol se preselit nekam v gozd pa je mas mir pred vsemu haha


gozd niti ni tako slab za živeti, poleti imaš gozdne sadeže, pozimi pa malce nastradaš ali pa greš v mesto, kjer scavengaš za hrano
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

L1nK ::

mojca je izjavil:

Kar čez palec reči, da je pol leta premalo, je nesmisel (nekateri se celo življenje ne spoznajo in se tudi po trideset in več letih skupnega življenja ločijo, drugi pa že dokaj kmalu vedo, da so ustvarjeni za skupaj).

Če bi prišla mimo *the* ženska, bi bilo pol leta povsem dovolj, da bi točno vedel, da želiš za vsako ceno ostati z njo. Ampak večina se ne poroči s svojo idealno žensko oz. moškim, temveč z nekim dovolj dobrim približkom le-te. Univerzalnega pravila ni, vsi smo si različni. Imamo različna pričakovanja, različna čustva, različne kriterije, različno toleranco do drugačnosti, ...

Utegneš pa punci prišparati kakšno solzo, če si že vnaprej iskren in ji odkrito poveš, da ti npr. (še) ni do ultraresne zveze (razen če veš, da bi jo to odgnalo, pa si raje koristoljuben). Najhuje je, da eden od para zvezo jemlje ultra zares - pričakuje poroko in doživi živčni zlom, ko gresta narazen, drugemu pa je to zgolj začasna popestritev življenja.


oseba, ki je tako labilna, da doživi zlom zaradi partnerskih odnosov oz. razitja, sploh naj ne ma resnih zvez, naj si prej pri psihiatru razčisti, kaj je partnerstvo in da je to začasen odnos med dvema, ki koristita en drugemu iz takšnih ali drugačnih vzgibov, kakšna brezpogojna ljubezen je pa itak pravljica. ponavadi večina zamenja obsedenost, lastništvo, nesamozavest, nesamostojnost ali pa kakšne druge nevrotične epizode za to. tudi kakšna solza zna koristiti pri spoznanju, da večina dejanj izhaja iz koristoljubja, sebičnosti, in da si v zadnji fazi sam na svetu, da se lahko zaneseš le nase in da si ti prva oseba, za katero moraš poskrbeti, da lahko potem skrbiš ali imaš rad še koga drugega
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

L1nK ::

kr1ženska je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

Vsaka hoče poroko, sploh v tej dobi, ko stil življenja ne narekujejo več vzorniki iz okolice ampak internet.

Ravno obratno. Vedno manj punc si želi poroko, ker jim starši vedno manj berejo pravljice z koncem "And they lived happily ever after." Prav tako imajo ženske možnost, da se namesto za družino odločijo za kariero in vedno več je parov, ki se raje odločijo za psa kot za otroka. Tradicija se nekoliko izgublja, hkrati tudi katoliška vera, ki močno zagovarja crkvene poroke.

IMO, čas za poroko je po vsaj enem letu skupnega življenja. Ko začneš z nekom hoditi, bi človek naredil zate vse. Ko enkrat z nekom živiš, moraš pa sklepat kompromise, se prilagajat. Ko se z njim skregaš in si na njega jezen, se nimaš kam umaknit. Ostati moraš z njim v stanovanju, iti spat v posteljo zraven njega..

p.s. sicer pa nisem zagovornica poroke-preprosto v tem ne vidim nobenega smisla.


ja, prav kolebata med tema dvema opcijama a ne? se vsedeta k mizi, nalijeta močno pijačo: ej ti franc, razmišljam, kaj bi pa midva raje imela psa, mačko ali otroka? eden reče psa, drugi otroka, potem pa mečeta kocko oz. kovanec. tradicije so zato, da se pokopljejo. itak pa ne rabiš uradne cerkvene poroke, da si združen pred bogom, če že kdo hoče zganjati te versle oslarije. dovolj je, da imaš pričo, se nekje dobite, in si obljubita zvestobo. ne rabiš nobenega uradnika in nikogar zraven. če ste verni, itak ne boste šli naraze, ker "kar je bog združil, naj nihče ne razdruži", če pa niste verni, pa itak zganjate pomp za brez veze. oz. se porocate zaradi drugih ali ker so tako včasih počeli. Niče je drugače končal v umobolnici, ker je totalno izgubil psihično stabilnost in razum. toliko o ničeju, relikviji 19. stoletja. danes je 21. stoletje, in če že iščemo filozofsko podporo za uradno partnersko življenje, moramo veliko dlje nazaj, Niče samo simbolizira totalni zlom romantične in krščanske filozofije.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

L1nK ::

Nummy je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

D3m je izjavil:


Saj s psom je manj dela. Glasni ste pa tudi, ko se gre za "pasje pravice".

Hehe :D Friedrich Nietzsche je bil prvi psiholog ki je otroka, ki še ni sposoben razmišljat, primerjal z živaljo. Dokazali so, da se ženskam, katere imajo za hišnega ljubljenčka psa in nimajo otrok, ob grožnji ljubjenčku aktivira isti del možganov, kot bi se v primeru, da bi šlo za njenega otroka. Tko da, razumem tole nadomestilo, otrok-pes.

Sicer pa, im a cat person :) In neumno se mi zdi vsakič, ko bi ljudje dali vse na svetu za živali, medtem ko lahko hladno gredo mimo brezdomca (človeka) in ga z gnusom pogledajo. Žival je danes v velikih primerih žal več vredna od človeka.

p.s. Nisem za poroko, kar še ne pomeni, da nisem za otroke :)

Saj je žival več vredna od človeka...
Samo poglej kako človek dela z živalmi!!!?!
Živali si same ne morejo pomagati in je naša dolžnost ljudi, če smo jim že vzeli okolje in svobodo da poskrbimo za njih in da ne trpijo po nepotrebnem.
Ljudje smo pa sami krivi, da imamo brezdomce, kriv je tak glup družbeni sistem v katerem je največ vreden denar/dobiček, šele potem vse ostalo.

Jaz imam raje živali kot ljudi in tudi kadar darujem kaj denarja podarim kakemu zavetišču ali akciji, kjer dejansko pomagajo živalim. Za ljudi mi je pa malo mar, tako ali tako nas je preveč na planetu!

P.S.: ne vem imaš lahko mačka in misliš, da so živali manj vredne od ljudi. Dostikrat so živali veliko bolj iskrene od ljudi in veliko bolj prijazne, ter znajo vsaj lepo vračati ljubezen. In ja, cats rules! Imam dva mačkona doma in sta moja najboljša družba in jutranja budilka!


ti se boš pa kmalu malo pridružu ničeju na poti v neumnost, kaže že tako. tvoje preference, kaj ti je ljubše v življenju, nimajo nobene veze s tem, kaj je z moralnega stališča več vredno. vsaka vrsta je genetsko pogojena tako, da ji je ohranitev lastne najvišji evolucijski cilj, se prav je šlo s tabo nekaj precej narobe, če zagovarjaš neumnosti, da so živali več vredne od človeškega bitja. človek ima razum in samozavedanje, je sposoben umetnosti, znanosti, skrbeti za živali in za planet (če je moralen), žival pa funkcionira po drugih principih (jesti, spati in se prokreirati). glede na napisano bi rekel, da imaš neke vrste socialno motnjo oz fobijo in si zrel za psihiatra oz. strokovno pomoč s takšimi vedenjskimi vzorci. PS - jaz imam tudi mačka in maksimalno skrbim zanj in ga imam rad, sem zelo empatičen do živali nasplošno, tako ne bi kdo kakšne bedarije pisal v odgovor. če te pa demografija skrbi in ti je malo mar za ljudi, lahko zaćneš pri sebi in si daš milostni strel, tako boš poskrbel za več prostora na planetu in tud za boljšo družbo.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

L1nK ::

kr1ženska je izjavil:

korenje3 je izjavil:

mal pretiravaš to s psom...

vedno več je revnih parov, pa čakajo da se postavijo na zeleno vejo, da bodo vsaj konkurenca sosedu.

Zanimivo, medtem ko revni pari čakajo na čim boljše pogoje za ustvarjenje družine, se bogati oz. izobraženi ljudje vedno pogosteje odločajo za domačo žival (med njimi tudi moj bratranec-sicer že nekaj let poročen. Nima pa nobeden od njiju želje po potomcih. Podobna situacija je pri neporočeni sestri. Mogoče pa samo prihajam iz malo čudne familije ;)).
Sicer pa, ni še tako huda kriza, slovenci ne bomo še nekaj stoletji izumrli, tko da mogoče sem res nekoliko pretiravala ;)

Sem pa mnenja, da človek ne more biti nikoli zares srečen, če nima vsaj enega otroka. Človekov primarni namen je namreč živeti in ustvariti potomce. Če tega ne naredi, potem ne more občutiti tiste ultimativne sreče (kaj to točno je, nebi vedela, ker še nimam potomcev, drugi ji pa pravijo starševstvo).

Nummy je izjavil:


Jaz imam raje živali kot ljudi in tudi kadar darujem kaj denarja podarim kakemu zavetišču ali akciji, kjer dejansko pomagajo živalim. Za ljudi mi je pa malo mar, tako ali tako nas je preveč na planetu!

P.S.: ne vem imaš lahko mačka in misliš, da so živali manj vredne od ljudi. Dostikrat so živali veliko bolj iskrene od ljudi in veliko bolj prijazne, ter znajo vsaj lepo vračati ljubezen. In ja, cats rules! Imam dva mačkona doma in sta moja najboljša družba in jutranja budilka!


evo, pa +1 na tole

Malo bom grobo tole napisala tko da, brez zamere.
Ker nas je na svetu tako ali tako preveč, bi bilo pa mogoče pametno, da bi tebe družba pustili na cesti crkniti od lakote. Če je tebi vseeno za nas, koga briga zate. Vržemo te iz službe, iz stanovanja... Bil bi odlična hrana živalim, pa še odstopil bi jim svoj življenjski prostor. Pretiravam-vrjamem da bi ti mačke prinesle hrano in da bi ti priskrbele zavetje. ;)

Vrjemi mi, da bi ti vsaka oseba vračala ljubezen, če bi jo hranil, razvajal in edino kar bi od nje zahteval bi bilo, da uživa in da je, to kar je. Tudi včasih zlobna, nevoščjljiva-del narave pač. Vsekakor je pa najboljša lastnost živali, da ne znajo govoriti. Nikoli te ne morejo kritizirati, ti moralizirati ipd. V tem pogledu bodo pa zares vedno boljše od ljudi.

Pa še malo ontopic :)
Dec je za oženit takrat, ko zna sam, brez kakršne koli pomoči poskrbeti zase (prat, pospravlat, kuhat, itd.)
To je pa dobro zato, da panično ne cmeri če te kak dan ni in da zna cenit tista dela, ki jih kasneje opravlja ženska.



evo, pa +1 na tole, čeprav skoraj ne bi, zaradi tistega zapletanja o ultimativni sreči, ki je povsem metafizične narave, neobrazložljiv, nedokazljiv pojem, česar ne znaš niti pojasnit, obenem pa posplošuješ, da človek ne more biti "zares" srečen, če nima otroka. to so ena jajca, nič drugega. kako pa lahko pojasniš veliko nesrečo, psihično nestabilnost in nezadovoljstvo pri nekaterih, ki imajo otroke? kako to, če so pa dobil sveti gral sreče k ga lahko prejmeš na tem svetu, otroka?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

L1nK ::

čeprav skoraj ne bi, zaradi tistega zapletanja o ultimativni sreči, ki je povsem metafizične narave, neobrazložljiv, nedokazljiv pojem, česar ne znaš niti pojasnit, obenem pa posplošuješ, da človek ne more biti "zares" srečen, če nima otroka. to so ena jajca, nič drugega. kako pa lahko pojasniš veliko nesrečo, psihično nestabilnost in nezadovoljstvo pri nekaterih, ki imajo otroke? kako to, če so pa dobil sveti gral sreče k ga lahko prejmeš na tem svetu, otroka? kakšen človek neki, ti napiši "jaz mislim, da ne bom nikoli srečna, če ne bom mela naraščaja, ne pa "človek ne more biti lololo blabla trolololo". to je dogmatizem in je neresno. tko kot ti v cerkvi lažejo in nabijajo "če ne boš to in ono, ne boš....blabla", istočasno pa sami ne vedo, kaj hočejo in samo žulijo že stokrat povedane mite, ki jih je ena posvečena roka napisala, ko je imela preveč časa na razpolago.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

kr1ženska ::

L1nK je izjavil:

čeprav skoraj ne bi, zaradi tistega zapletanja o ultimativni sreči, ki je povsem metafizične narave, neobrazložljiv, nedokazljiv pojem, česar ne znaš niti pojasnit, obenem pa posplošuješ, da človek ne more biti "zares" srečen, če nima otroka. to so ena jajca, nič drugega. kako pa lahko pojasniš veliko nesrečo, psihično nestabilnost in nezadovoljstvo pri nekaterih, ki imajo otroke? kako to, če so pa dobil sveti gral sreče k ga lahko prejmeš na tem svetu, otroka? kakšen človek neki, ti napiši "jaz mislim, da ne bom nikoli srečna, če ne bom mela naraščaja, ne pa "človek ne more biti lololo blabla trolololo". to je dogmatizem in je neresno. tko kot ti v cerkvi lažejo in nabijajo "če ne boš to in ono, ne boš....blabla", istočasno pa sami ne vedo, kaj hočejo in samo žulijo že stokrat povedane mite, ki jih je ena posvečena roka napisala, ko je imela preveč časa na razpolago.


Od kdaj pa mora sreča trajati in trajati?! Preveč bereš pravljice s srečnim koncem ;)
Najbrž si že slišal za maslowo hirarhijo potreb. Otrok ti kaj veliko ne "pomaga", če zaradi njega pristaneš sam, brez denarja na cesti in logično te recimo v tem primeru spravi v velik stres. Življenje se lahko z otrokom precej oteži. Kljub temu pa so trenutki, ki te po malem ves čas osrečujejo-v otroku vidiš sebe.. (baje, tko berem in poslušam mlade starše)
Veliko krat sem slišala od starejših mamic, naj imam otroke, dokler sem mlada. Ker, ko si enkrat starejši, nimaš več živcev za otroka, čeprav ga imaš najrajši na svetu, te lahko hitro spravi iz tira. Smisel življenja je reševanje problemov, ki pa jih vsak rešuje po svoje. In otrok nekaterim lahko predstavlja zelo "velik problem"-prevelik problem čemur sledijo psihične posledice.

Ko ima človek otroka, odda svoj prispevek v genski bazen. Omogoči življenje naprej in nagrajen je s tem, da svoje izkušnje deli s svojimi potomci, jih uči in s tem prenaša "del sebe" na otroke. To mu da dober občutek, da bo še po smrti po malem živel naprej. Na tem svetu je pustil en mali pečat.

Nekako smo se naučili, da nam prinese neko obliko srečo, če poslušamo svoj nagon. Težnja po zadovoljevanju primarnih in sekurdarnih potreb. Če zadovoljuješ svoj nagon in se prepuščaš strastem, bi morala biti sicer posledica tega naraščaj-s čimer smo nagrajeni z potomstvom, ki naj bi na stara leta poskrbelo za nas. mi smo tole malo zakomplicirali z raznimi oblikami kontracepcije in z filozofijo življenja.
Mogoče se je pa naš nagon res zmanjšal zavoljo zavedanja, da nas je že tako preveč na svetu??

Mal filozofiram, najbrž tudi tema za to ni najbljša. Me pa kljub temu zanima tvoje mnenje-če ne bodo admini tega prej pobrisal :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

L1nK ::

Newton ni imel otrok in tudi baje je umrl kot devica, misliš, da boš ti s svojimi otroki pustila večji pečat, kot pa on?. Drugače pa nimam več mnenja, sem že povedal vse, kar sem mislil. Te družboslovne formule so pač fail in nič več kot ena lepa, zanimiva zgodba. Veš kaj ne največja fascinacija pri človeku? da lahko deluje ravno v nasprotju s svojimi nagoni, če se mu to zahoče. pa niti ni treba, da ve zakaj ali čemu. Tle je vprašanje, ali je lahko človek srečen, če misli, da deluje po principu dolžnosti in družbene odgovornosti? al je bolj srečen tisti, ki deluje stihijsko, v skladu s svojo izbrano filozofijo in vednostjo ali pač kakorkoli drugače v koliziji z normami. tle ni odgovora, bolje da kar tu zaključimo. Kaj ti koristi, če pa nam je znanost pokazala, da lahko jutri kakšen dogodek ta genski bazen odpihne v neznano oz. ga skrči tako, da bodo ostali samo še geni ščurkov in kakšnih miniaturnih sesalcev in mrčesa ali rib? Kako je lahko človek srečen, če ve? Kako je lahko človek srečen, če ne ve? Riddles in the dark...
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

kr1ženska ::

L1nK je izjavil:

Newton ni imel otrok in tudi baje je umrl kot devica, misliš, da boš ti s svojimi otroki pustila večji pečat, kot pa on? Te družboslovne formule so pač fail in nič več kot ena lepa, zanimiva zgodba. Veš kaj ne največja fascinacija pri človeku? da lahko deluje ravno v nasprotju s svojimi nagoni, če se mu to zahoče. pa niti ni treba, da ve zakaj ali čemu. Tle je vprašanje, ali je lahko človek srečen, če misli, da deluje po principu dolžnosti in družbene odgovornosti? al je bolj srečen tisti, ki deluje stihijsko, v skladu s svojo izbrano filozofijo in vednostjo ali pač kakorkoli drugače v koliziji z normami. tle ni odgovora, bolje da kar tu zaključimo.

Mogoče ni mogel imeti otrok, mogoče je bil gej ali si res ni želel otrok-kdo bi vedel.

Kako velik pečat pustiš je stvar debate in posameznika. Tebi se zdi njegov prispevek večji od nekoga, ki je prispeval k temu, da človeštvo sploh še obstaja in se ga lahko spominja..

Si pa odprl kup filozofskih vprašanj na temo sreča in ne tako bioloških vprašanj ki so pa resnično predmet filozofije tko da tuki pa res lahko zaključiva.

Lp
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

MadMax ::

Vsaka ljubezen je večna!
Dokler traja...

Glede "trajnosti" je pa menda Frojd eno prijavil: "ali užitek ostane užitek, če traja?"
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

m0LN4r ::

Midva z mojo, se na vsake tolko pogovoriva o tem in vedno sva prišla do tega, da nebi mela otrok niti poroke, ker enostavno vsi okoli naju počnejo to predvsem zaradi navade in drugih, ter izgubiš preveč svobode in dobiš en kup problemov.
Tega si noben od naju ne želi. Imava še dve muci, ki sta dobesedno fenomenalnega karakterja in "posnemajo" človeka itn. so nezahtevne, skrb potrebujejo in po 5 mescih so bolj kultivirane, kot večina otrok pri 2 letih.

Najbolj na K*** nama pa grejo pari, ki imajo otroka zato, da se znjim hvalijo in ga v vozičku malo furajo sem pa tja pa pokažejo. Potem pa se mama vsede v gostilni na kavo, vzame iz žepa telefon in začne tračat, otrok se pa tam al peče na soncu al zvija na mrazu, če je kadilka...

Odgovor se skriva ravno v tem, ker imajo vse sestre, brati, sestrične, bratranci že otroke. Takorekoč sva najmlajša in te sreče, ki jih nekdo tu zgoraj omenja nisva vidla na nobeni poroki, krstu oz. karkoli. Ja eno je tisto, ko maš otroka v roki pa potem vsi uuuuuu iiiii aaaaa, ampak tu se konča. Potem se pa začne, to kar slišiš ko si kak dan ali dva na obisku.
Jamranje, jokanje, kreganje, zdiranje, otroci takšni onakšni, otroci krivi za eno drugo, nemorem nikamor zaradi dece, nemorem to, nemorem ono in to lahko traja tudi cel dan...

In pol na koncu ugotoviva, da sva z mucami trenutno 10x bolj srečna, kot pa oni z otroci. Pri njih se lepo vidi, da imajo otroke zaradi navade in poroko ravnotako zaradi navade in seveda drugih. Ko je začel en bratranc, so mu v naslednjih dveh letih sledili boljkone vsi. In tako sva hodla vsake 4-5 mescev na krst ali poroko in se še ni končalo.

Se še prav spomnim izjavo ene mame, stara okoli 28 (brez službe): "Čas bi bil za otroka, vse sošolke so že noseče, ne mislim bit noseča pri 35" In potem dvoje otrok odmah pa še poroka.
No in to je bilo ene 4 leta nazaj. Od takrat se samo pizdijo vsepovprek, jamrajo itd. in kar je najbolj žalostno, da vedno izpadejo za krivce otroci...

Pa da tistih staršev nebom začel omenjati, ki se poročijo samo zato, ker imaš otroka. Otroka pa imaš zato, da ga daš babici za vikend, ti pa greš žurat/na morje/tračat s kolegicami/na izlet/šoping v tujino, karkoli. Samo da se jih čimprej za čimdlje znebiš.

Dodatek:
In potem te na čisto vsakem takem družinskem dogodku vsi sprašujejo: kdaj bosta pa vidva a- a- midva sva že... pa take bedne fore. Direkt se vidi, da je to zgolj zaradi drugih in da se potem imaš pač o čem pogovarjat ko si starejši. ...dva poročena para z otroci, bosta lahko tračala o skupnih tegobah te zmešnjave.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kr1ženska ::

m0LN4r< hehe :) tut js sm tole že videla nekajkrat.
Kot pravim, mogoče je pa tole samo poteza mati "narave", da malo razreči s človekom prenasičeno zelmjo? Da se človek tako razvije in zaveda samega sebe ter svojih nagonov, da jih ne posluša več in s tem malo razreči populacija.. Mogoče je pa še kar koli drugega. :)
Je pa res škoda, da se pametni in izobraženi ne odločajo več za otroke, katerim bi resnično lahko veliko dali s strani znanja in dobrin, medtem ko imajo množično otroke tisti, ki ne razmišljajo prav veliko. V socilano blagajno največ prispevajo uspešni ljudje ki potem posredno skrbijo še za otroke drugih...
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

L1nK ::

Većina ima otroka tako ali tako po nesreči, ker zataji kondom, se niso zaščitili ali pa se je partner zlagal, da se je, ker ni konsenza. Ali pa ga imajo zato, ker čutijo v sebi praznino (kar je normalno, ene je pa tega strah in potem rabijo psa ali pa otroka), in mislijo, da bo otrok to odpravil, ampak je ne bo, bo pa samo otrok trpel in ne bo deležen primerne zdrave vzgoje, ker je tako navezan na starše, da lahko ponotranji njihovo trpljenje in nevroze. Veliko ga ima, kot je že zgoraj omenil, ker čutijo družbeni pritisk, celo izražen z "ej ti, a ti ne misliš imet družine, otroka, blabla?". Jaz sem človek znanosti in razuma, zato bom izpeljal eno racionalno trditev: danes ni racionalno imeti otroka, ker je svet prenaseljen, ni odgovorno, dokler so lačni otroci na svetu (za narode in rase mi ni preveč mar, ker gledam na problem globalno, ko problem moderne globalne civilizacije, ne pa skozi anahrone oči nacionalnih interesov, k so itak ideološki). problem kvalitete življenja človeške rase na tem planetu in demografija pa nista ideološka problema, ampak veliko bolj stvarna.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

m0LN4r ::

ker čutijo v sebi praznino

S tem bi se strinjal, dodal bi pa predvsem to, da sva opazila, da imajo otroke nekateri ravno zaradi tega, ker je "zveza" po recimo 5 letih postala nezanimiva in dolgočasna. Potem pa to kao popestrijo z otrokom. In tako potem kasneje nastane en kup nesrečnih družin in ločitev.

Tak na oko, se večina parov brez otrok razide po 4-5 letih. Tisti z otroci pa pozneje, ko so otroci že malo večji. So pa tudi taki, ki požrejo vse.

Na srečo pa imam tudi eno izjemo v družini, kjer so zelo srečni in imajo 5 otrok. Seveda pa status mame tudi nekaj pripomore ane, če imaš rad otroke že od malega.

Edit: Kaj pa pravte na tiste 18-20 letnice, ki na faksu oz. za vikend zanosijo? In imajo potem zatežene, recimo (verne) starše? To mora bit kruto. Pritisk z vseh strani... Razen babice tolažijo, pa sej bo, to ni nč, jst sm že pri 16ih itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Lavi je izjavil:

Ne nisem. 26 letos bom .. res misls da bi 16 let da bi to pisu

Pri 26tih bi lahko že vedel nekaj o ženskah ...

In ne postavljal neumnih vporašanj.

Pojdita skupaj živet v eno malo, poceni najemniško stanovanje. Bo hitro prišel ven tisti pravi karakter.

Problem je ker mladi moški ponavadi fuk zamenjajo za vse ostalo. Oz. jim reden fuk zamegli vpogled še v druge lastnosti ...

Dokler se dobivaš 1x, 2x na teden, je sicer to fajn. Ko si vsak dan skupaj, je perspektiva drugačna.

m0LN4r je izjavil:


Edit: Kaj pa pravte na tiste 18-20 letnice, ki na faksu oz. za vikend zanosijo? In imajo potem zatežene, recimo (verne) starše? To mora bit kruto. Pritisk z vseh strani... Razen babice tolažijo, pa sej bo, to ni nč, jst sm že pri 16ih itd.

V Sloveniji tega praktično ni. So praktično vse punce na tabletkah ... Vsaj tiste, ki imajo kaj možganov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

Poznam na hitro 5 takih, če pogledam v tem trenutku na FB...

So praktično vse punce na tabletkah ...

Obročkih :) ali pa nič, ker je to zdaj "nezdravo" in "trendi"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

korenje3 ::

m0lnar, zato ker drugi okoli vaju počnejo to pa to, vidva nebi imela otrok? s čim se ljudje vse ukvarjajo lol.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Olórin ::

Lavi je izjavil:

Lep pozdrav.
Na tej strani je vecinoma moski spol in imam vprasanje za vse vas.
Torej s punco sem nekje pol leta.
No zanima me kako je bilo pri vas. Kako veste da je nekdo s katerim ste skupaj nekaj casa prava za porociti in ustvariti druzino. Osebno se zaljubim ampak kaj vec pa nebi. Kako je bilo pri vas oz je. Kako veste da je tista prava...


Če je prava, potem to preprosto veš.

m0LN4r je izjavil:

Poznam na hitro 5 takih, če pogledam v tem trenutku na FB...

So praktično vse punce na tabletkah ...

Obročkih :) ali pa nič, ker je to zdaj "nezdravo" in "trendi"


madona, ti si pa celi zakonski svetovalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

D3m ::

Moja bivša je bila,na tabletah pa ni bila precej pametna.
Po kakšnem kriteriju ste prišli, da je ženska pametna z tabletami?
|HP EliteBook|R5 6650U|

L1nK ::

Po kriteriju seksualno izkušenih expertov s slo-techa.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

m0LN4r ::

Ne jst pa sm povedal mnenje sestre, ki je delala na oddelku za splave nekaj časa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Hmmmmm. Zanimivo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

solatko ::

To da se ti hebe za mnenje drugih, ne pomeni da z drugimi ne moreš živet, temveč, da živiš po svoje. Če nekomu ni všeč kaj počneš ali kako živiš, pač rečeš v redu in živiš po svoje dalje.
Če sosedje menijo, da imaš star avto, ne letiš takoj kupit drugega, če jim ni všeč, kako hodiš oblečen, se pač za to ne zmeniš, enostavno živiš svoje življenje, kar pa ne pomeni, da ne pomagaš, ko je sosedu to potrebno, da ne greš s sosedi skupaj na pivo ali kavico, pomeni samo to, da mnenja drugih jemlješ z rezervo, pač upoštevaš tista, ki se ti zdijo pametna in se vklopijo v tvoj način življenja, druga pa enostvno ignoriraš. Pomeni to, da ne živiš tako, kot hočejo drugi, temveč si način in smisel reguliraš po svoje.

Kar se tiče sreče, je pač tako, da nekateri niso nikoli srečni, ker si želijo vedno nekaj drugega, kar imajo, drugi pa živijo zadovoljno življenje in o sreči spoloh ne razmišljajo, ker gredo skoraj vsak večer zadovoljni spat.

Bistvo osebnega zadovoljstva je čisto enostavno - ne sekiraš se zaradi stvari, na katere nimaš upliva, tisto pa, kar je odvisno od tebe, storiš čim bolje in čimprej.

To ni življenje B.M.K., temveč življenje človeka, ki daje velik pomen zadevam, na katere lahko upliva, zadeve, na katere nima upliva pa pač spremlja in se jim prilagaja.
S takim načinom življenja, si razočaran in salbe volje samo takrat, ko sam ne uspeš storiti nečesa, kar znaš in zmoreš, pa se ti ne izide.

Veliko ljudi se sikira zaradi rumenega tiska, športa, vremena, politike in vseh drugih zadev, na katere imajo majhen ali nikakeršen upliv in vse to usmerja njihovo vedno nezadovoljno življenje, ne znajo tega samo spremljat in se prilagajat.

Predvsem pa za srečno življenje ne smeš biti materialist, da imaš toliko, da lahko udobno živiš in izpolnjuješ svoje cilje, vse ostalo je brez veze.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

vostok_1 ::

kr1ženska je izjavil:

D3m je izjavil:


Saj s psom je manj dela. Glasni ste pa tudi, ko se gre za "pasje pravice".

Hehe :D Friedrich Nietzsche je bil prvi psiholog ki je otroka, ki še ni sposoben razmišljat, primerjal z živaljo. Dokazali so, da se ženskam, katere imajo za hišnega ljubljenčka psa in nimajo otrok, ob grožnji ljubjenčku aktivira isti del možganov, kot bi se v primeru, da bi šlo za njenega otroka. Tko da, razumem tole nadomestilo, otrok-pes.

Sicer pa, im a cat person :) In neumno se mi zdi vsakič, ko bi ljudje dali vse na svetu za živali, medtem ko lahko hladno gredo mimo brezdomca (človeka) in ga z gnusom pogledajo. Žival je danes v velikih primerih žal več vredna od človeka.

p.s. Nisem za poroko, kar še ne pomeni, da nisem za otroke :)


Garantiram, da to ne velja zgolj za ženske.


@somebodyInThisThread

Jah...tolikokrat sem videl folk, da ima otroka zgolj zaradi neke praznine. It kinda irritates me, but ok...not my life.

kr1ženska ::

solatko< lepo povedano.

m0LN4r je izjavil:

Ne jst pa sm povedal mnenje sestre, ki je delala na oddelku za splave nekaj časa.

Znanka dela že vrsto let kot medicinska sestra in dela splave. Presenetilo me je, ko je razlagala, da so splavi najstnic izjemno redki. Sem pa tja kaka študetka.. Po večini tja hodijo ženske ki že imajo družine in so po nesreči zanosile oz. so mislile, da ne morejo več zanositi in se jim res ne da imet še kakega otroka-itq je pa že rizično, če bo z otrokom vse vredu.

IMO se pari precej odločajo za otroke ker jim preprosto tiktaka biološka ura. Ker smo preveč obremenjeni s svetom, da bi to opazili, pa ženske na to opozarjajo na ginekoloških pregledih in dajajo ženskam poštene pridige (nekje pri 25-ih začenjo pridigat).

Meni jih je ginekolog tko napovedal, da se mi je pol ko sem šla domov kr mal čas ustavil. Najprej sem mislila, da se po malem heca, ker kaj pa njega brigajo moje osebne odločitve. Kdaj mislim met otroke me je vprašal tako ostro, kot bi pričakoval, da bom rekla jutri. Mal sva se pogovarjala in dejansko mi je ginekolog rekel naj pustim študij in si najdem enega bogatega tipa, ki me bo preživljal, ter si ustvarim družino. Njegova hčerka je tudi čakala-pa faks, pa fant, pa služba-sedaj pa, diploma je, fant je, službe ni, in najbolj plodna leta so mimo. Pa se sekira, pa umetne oploditve.. Baje imajo nekatere ženske pri tridesetih že silne probleme z zanositvijo, tko da, treba do časa ženske mal usmerit z mislimi v to smer.

Tut tele kontracepcijske-me je ginekolog kr napizdil naj se že neham enkrat zastrupljat. Po tem, ko sem še po vsakih tabletkah (ne glede na firmo) občutila neke stranske učinke, pravi, da bi lahko že enkrat dojela, da je to vse prej kot zdravo.

Obročki pa, baje, niso pa nič boljši, ker prav tako delujejo na principu hormonov podobno kot tabletke.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

vostok_1 ::

kr1ženska je izjavil:

solatko< lepo povedano.

m0LN4r je izjavil:

Ne jst pa sm povedal mnenje sestre, ki je delala na oddelku za splave nekaj časa.

Znanka dela že vrsto let kot medicinska sestra in dela splave. Presenetilo me je, ko je razlagala, da so splavi najstnic izjemno redki. Sem pa tja kaka študetka.. Po večini tja hodijo ženske ki že imajo družine in so po nesreči zanosile oz. so mislile, da ne morejo več zanositi in se jim res ne da imet še kakega otroka-itq je pa že rizično, če bo z otrokom vse vredu.

IMO se pari precej odločajo za otroke ker jim preprosto tiktaka biološka ura. Ker smo preveč obremenjeni s svetom, da bi to opazili, pa ženske na to opozarjajo na ginekoloških pregledih in dajajo ženskam poštene pridige (nekje pri 25-ih začenjo pridigat).

Meni jih je ginekolog tko napovedal, da se mi je pol ko sem šla domov kr mal čas ustavil. Najprej sem mislila, da se po malem heca, ker kaj pa njega brigajo moje osebne odločitve. Kdaj mislim met otroke me je vprašal tako ostro, kot bi pričakoval, da bom rekla jutri. Mal sva se pogovarjala in dejansko mi je ginekolog rekel naj pustim študij in si najdem enega bogatega tipa, ki me bo preživljal, ter si ustvarim družino. Njegova hčerka je tudi čakala-pa faks, pa fant, pa služba-sedaj pa, diploma je, fant je, službe ni, in najbolj plodna leta so mimo. Pa se sekira, pa umetne oploditve.. Baje imajo nekatere ženske pri tridesetih že silne probleme z zanositvijo, tko da, treba do časa ženske mal usmerit z mislimi v to smer.

Tut tele kontracepcijske-me je ginekolog kr napizdil naj se že neham enkrat zastrupljat. Po tem, ko sem še po vsakih tabletkah (ne glede na firmo) občutila neke stranske učinke, pravi, da bi lahko že enkrat dojela, da je to vse prej kot zdravo.

Obročki pa, baje, niso pa nič boljši, ker prav tako delujejo na principu hormonov podobno kot tabletke.


Ginekolog si takega tona ne bi smel privoščit. Ok, smo vsi ljudje, ampak to je že malce nevljudno znotraj ordinacije. Če sta prijatla, pejta na pivo po službi pa naj prosto pove svoje mnenje. Zdravnik ti je sicer dolžan dati opozorilo, v kolikor je tvoje zdravje ogroženo, ampak v tem primeru je blo very uncalled for.

Butasto se mi zdi, da se od žensk pričakuje imeti otroka. In ob enem se mi tudi zdi butasto, da to nekatere jemljejo kot opravičilo za nekatera svoja dejanja in obnašanja.

Če si hočeš dobro, pa je na tebi, da dobro razmisliš kaj želiš in kakšna je realnost.

PS. Tud meni se zdijo tabletke škodljive, in v obratni situaciji dvomim, da bi jih jaz jemal. Sicer pa hvala bogu za kondome pa ta zadnjo. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

shadeX ::

Tut tele kontracepcijske-me je ginekolog kr napizdil naj se že neham enkrat zastrupljat. Po tem, ko sem še po vsakih tabletkah (ne glede na firmo) občutila neke stranske učinke, pravi, da bi lahko že enkrat dojela, da je to vse prej kot zdravo.


Kolk časa jih že jemleš?

Punca jih je jemala 7.let in ker je blo stranskih učinkov preveč sem dal pobudo da bi to sranje ustavila. Enkrat marca je z njimi končala, začuda pa je blo vse vredu. Stranski učinki se "manjšajo", menstra pa pršla tud skoraj točno :D

Je pa zanimivo da ti je ginekolog rekel da se nehaj zastrupljat s tabletami. Moji je ginekologinja govorila da nima kaj bit. Zdravje in vse to ostane isto. Mogoče kakšen side-effect, kaj več pa ne.

Yea right..

kr1ženska ::

Okol tele štorije je blo pol še veliko smeha :).

Najprej sem mislila, da je tole kak fora promoviranje-premajhna rodnost slovencev. Sem se mal pozanimala pri kolegicah in ugotovila, da so že bol ko ne vse imele podobne pridige. Skupi smo mal poštudirale in ugotovile, da dejansko poznamo kar nekaj žensk ki se mučijo z umetno oploditvijo. It makes you think.

shadeX je izjavil:

Tut tele kontracepcijske-me je ginekolog kr napizdil naj se že neham enkrat zastrupljat. Po tem, ko sem še po vsakih tabletkah (ne glede na firmo) občutila neke stranske učinke, pravi, da bi lahko že enkrat dojela, da je to vse prej kot zdravo.


Kolk časa jih že jemleš?

Punca jih je jemala 7.let in ker je blo stranskih učinkov preveč sem dal pobudo da bi to sranje ustavila. Enkrat marca je z njimi končala, začuda pa je blo vse vredu. Stranski učinki se "manjšajo", menstra pa pršla tud skoraj točno :D

Je pa zanimivo da ti je ginekolog rekel da se nehaj zastrupljat s tabletami. Moji je ginekologinja govorila da nima kaj bit. Zdravje in vse to ostane isto. Mogoče kakšen side-effect, kaj več pa ne.

Yea right..

Hm.. 2leti, pa neki časa ne, pa pol 3leta. Glede stranskih učinkov pa.. Ne razumem kako ji je lahko ginekologinja govorila, da ji ni kaj biti? U ameriki recimo, je velika napaka, če ženski poleg kontracepcijskih ne predpišejo še folne kisline. Za začetek-kontracepcijske nekje za 1/3 zmanjšajo raven endorfina v telesu-posledično so ženske hitreje razdražjive in tečne. Večletno jemanje zmanjšuje plodnost. Kolegici se je začela zatrdlina delat v prsih, ki hvala bogu ni bila rakavega izvora in je izginila ob prenehaju z kontracepcijskimi. Pol pa še drugi stranski učinki kot so zelo občuljive in boleče prsi, slabost, utrujenost, vrtoglavica, visok pritisk..

Aja, pa side-effect je zlo hinavsk izraz. Niso stranski učinki, pač pa dobri in slabi učinki nekega zdravila. Včasih se je za vprašat, če dobri učinki odtehtajo slabe-oboji namreč vplivajo na tvoje telo.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

DaPolice ::

Za začetek-kontracepcijske nekje za 1/3 zmanjšajo raven endorfina v telesu-posledično so ženske hitreje razdražjive in tečne.

Kot da niso stalno ha

Obročki pa, baje, niso pa nič boljši, ker prav tako delujejo na principu hormonov podobno kot tabletke.

Bakreni obročki namesto plastičnih naj bi spreminjali sluznico, tako da se jajčece ne more ugnezdit.

Nekaterim ustreza, nekaterim ne.
Igraš se z osnovno biologijo.

Ženske na tablete pa so raje okoli švoh moških in jih karkoli kar jih spominja na mačo - odganja.
Verjetno vedo, da jih tak tip nebi dolgo prenašal.

Mal sva se pogovarjala in dejansko mi je ginekolog rekel naj pustim študij in si najdem enega bogatega tipa, ki me bo preživljal, ter si ustvarim družino. Njegova hčerka je tudi čakala-pa faks, pa fant, pa služba-sedaj pa, diploma je, fant je, službe ni, in najbolj plodna leta so mimo. Pa se sekira, pa umetne oploditve.. Baje imajo nekatere ženske pri tridesetih že silne probleme z zanositvijo, tko da, treba do časa ženske mal usmerit z mislimi v to smer.


Njegova hčerka je stran vrgla celotno svoje življenje. Kot tudi življenje njenega fotra, ki je delal zato, da je sploh prišla do odraslosti.

Seveda bo tip jezen. Potomcev od nje ne bo dobil. Stran bo vrgel na tisoče evrov, ker si ženska ni znala dobiti pravega tipa prav čas in zanositi.
Vprašanje če ni zanj preprosto bolje si najti neko 20-letnico in z njo imeti otroke, po možnosti sina. Mogoče bo tu kaj več sreče.

Ženske so precej kratkoročno usmerjene in kar bo bo. Potem se pa kar naenkrat znajde pri 35-ih. Otroka ni, tip je šel z mlajšo. Služba občasna. Živi pri starih, k njej domov hodijo neki sumljivi tipi. Tudi če se nabaše z make-upom ni za pogledat.
Kuhat, pomivat, prat ne zna. Kdo bo s tako ?
Po vseh teh letih žuranja, od 13 let dalje, pa je tako zrukana od vseh slabih tipov s katerimi je bila, da nekega normalnega razmerja niti ne more imeti več.

Ljudje celotno življenje mečejo stran za zabave namesto da bi si ustvarjali družine.
Potem pa je kar je, natalitete ni. Samohranilne matere producirajo otroke s katerimi so sami problemi. Tiste ki so poročile prvega kateri je prišel mimo pa jamrajo kako jim je hudo.

In potem pogledaš, prisilne poroke, ni tako napačna stvar. Če so stari pri sebi - vsaj vedo kaj bo dobro za potomce in to da bodo potomce sploh imeli.
Če ne so ravno 25 let svojega življena vrgli stran za to, da imajo doma nekega 'ljubljenčka'.

Dobiš one-shot at life. Ne ga zapravit. Energije, resoursev in časa je omejeno. Ženska lepota pa gre kakor mleko. Tam je za to da si zagotovi nekega spodobnega tipa, ne zato da skače po vsakemu potem pa jok.

Realnost je kruta zadeva in samske, brez otrok pri 40-ih. To so si popolnoma same krive, potem gre pa samo še navzdol.
Kontracepcija zato ker je boljši feeling brez. Prav, mej. Pa potem požanji še vse probleme ki zaradi nje dobiš. Kakor si postelješ, tako spiš. In tukaj ni nič drugače, samo ta modrost se ne širi, je žurerska kultura preveč pomembna.

Ginekolog ti je povedal popolnoma pravilno. Optimum zanositve je 20-24 let in konec.
Stran si ŽE vrgla svoja najboljša leta. Njegova hčerka pa je stran vrgla vse.

Karkoli od 25 gor narašča verjetnost da bo otrok rojen s poškodbami. Od 30 dalje, poleg tega da skoraj ne more zanositi 20, nato 30 pri 35 in še več procentov možnosti da bo otrok rojen s težavami.

Umetna oploditev pa sploh ni garant za otroka. Enega, kaj šele dva.
To je praskanje in lovljenje zadnjih bilk, ko je maternica sploh še pri življenju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GTX970 ()

BigWhale ::

Dajte se vsaj priblizno potruditi in napisati kak smiselen post. A bo slo?

Nummy ::

kr1ženska je izjavil:

solatko< lepo povedano.

m0LN4r je izjavil:

Ne jst pa sm povedal mnenje sestre, ki je delala na oddelku za splave nekaj časa.

Znanka dela že vrsto let kot medicinska sestra in dela splave. Presenetilo me je, ko je razlagala, da so splavi najstnic izjemno redki. Sem pa tja kaka študetka.. Po večini tja hodijo ženske ki že imajo družine in so po nesreči zanosile oz. so mislile, da ne morejo več zanositi in se jim res ne da imet še kakega otroka-itq je pa že rizično, če bo z otrokom vse vredu.

IMO se pari precej odločajo za otroke ker jim preprosto tiktaka biološka ura. Ker smo preveč obremenjeni s svetom, da bi to opazili, pa ženske na to opozarjajo na ginekoloških pregledih in dajajo ženskam poštene pridige (nekje pri 25-ih začenjo pridigat).

Meni jih je ginekolog tko napovedal, da se mi je pol ko sem šla domov kr mal čas ustavil. Najprej sem mislila, da se po malem heca, ker kaj pa njega brigajo moje osebne odločitve. Kdaj mislim met otroke me je vprašal tako ostro, kot bi pričakoval, da bom rekla jutri. Mal sva se pogovarjala in dejansko mi je ginekolog rekel naj pustim študij in si najdem enega bogatega tipa, ki me bo preživljal, ter si ustvarim družino. Njegova hčerka je tudi čakala-pa faks, pa fant, pa služba-sedaj pa, diploma je, fant je, službe ni, in najbolj plodna leta so mimo. Pa se sekira, pa umetne oploditve.. Baje imajo nekatere ženske pri tridesetih že silne probleme z zanositvijo, tko da, treba do časa ženske mal usmerit z mislimi v to smer.

Tut tele kontracepcijske-me je ginekolog kr napizdil naj se že neham enkrat zastrupljat. Po tem, ko sem še po vsakih tabletkah (ne glede na firmo) občutila neke stranske učinke, pravi, da bi lahko že enkrat dojela, da je to vse prej kot zdravo.

Obročki pa, baje, niso pa nič boljši, ker prav tako delujejo na principu hormonov podobno kot tabletke.

Sej ni potreba, da ima vsaka ženska svoje otroke. Ljudi je na planetu preveč, lahko brez problema posvojiš katerega iz revnejših držav, ki nima več svojih staršev in mu ponudiš lepo življenje, hkrati pa poskrbiš tudi za okolje in planet.

Kar se pa tiče tablet: ja so strup, moja je dobila kar nekaj kilc gor, ko jih je jedla, ko jih je nehala jesti je lahko začela hujšati nazaj, prej ni šlo nikamor.

DaPolice ::

Kar je bilo momentualnega komentarja, da tu ni ljubezni.

Ljubezen je za tiste:
Ki si jo zaslužijo in kateri jo lahko vračajo.

Deljenje na blef in zahtevanje tega od drugih je recept za katastrofo.

Žal se premnogi partnerji in partnerke ne pokažejo v pravi luči, ko jih spoznaš. Ponavadi sami vedo kako hudo je z njimi nekaj narobe in te zadeve skrivajo, potem pa nekaj mesecev v zvezi in vse izbruhne na plan.

Tako da - življenje v skupnem gospodinjstvu je precej dober pokazatelj, kakšen karakter, osebnost in v kakšnem mentalnem vzorcu živi oseba.

Obisk na domu je še toliko boljši pokazatelj težav. Razmetana soba, zakajeni prostori, insekti (Stenice, ščurki). Neurejenost, obleke vsepovsod. Umazana tla ali tepih.

Na žalost je tako, da se z določenimi osebami ne da živeti. Lahko imaš nekoga še tako rad, samo to ne spreminja to kar so ali hočejo biti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GTX970 ()

DaPolice ::

Nummy je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

solatko< lepo povedano.

m0LN4r je izjavil:

Ne jst pa sm povedal mnenje sestre, ki je delala na oddelku za splave nekaj časa.

Znanka dela že vrsto let kot medicinska sestra in dela splave. Presenetilo me je, ko je razlagala, da so splavi najstnic izjemno redki. Sem pa tja kaka študetka.. Po večini tja hodijo ženske ki že imajo družine in so po nesreči zanosile oz. so mislile, da ne morejo več zanositi in se jim res ne da imet še kakega otroka-itq je pa že rizično, če bo z otrokom vse vredu.

IMO se pari precej odločajo za otroke ker jim preprosto tiktaka biološka ura. Ker smo preveč obremenjeni s svetom, da bi to opazili, pa ženske na to opozarjajo na ginekoloških pregledih in dajajo ženskam poštene pridige (nekje pri 25-ih začenjo pridigat).

Meni jih je ginekolog tko napovedal, da se mi je pol ko sem šla domov kr mal čas ustavil. Najprej sem mislila, da se po malem heca, ker kaj pa njega brigajo moje osebne odločitve. Kdaj mislim met otroke me je vprašal tako ostro, kot bi pričakoval, da bom rekla jutri. Mal sva se pogovarjala in dejansko mi je ginekolog rekel naj pustim študij in si najdem enega bogatega tipa, ki me bo preživljal, ter si ustvarim družino. Njegova hčerka je tudi čakala-pa faks, pa fant, pa služba-sedaj pa, diploma je, fant je, službe ni, in najbolj plodna leta so mimo. Pa se sekira, pa umetne oploditve.. Baje imajo nekatere ženske pri tridesetih že silne probleme z zanositvijo, tko da, treba do časa ženske mal usmerit z mislimi v to smer.

Tut tele kontracepcijske-me je ginekolog kr napizdil naj se že neham enkrat zastrupljat. Po tem, ko sem še po vsakih tabletkah (ne glede na firmo) občutila neke stranske učinke, pravi, da bi lahko že enkrat dojela, da je to vse prej kot zdravo.

Obročki pa, baje, niso pa nič boljši, ker prav tako delujejo na principu hormonov podobno kot tabletke.

Sej ni potreba, da ima vsaka ženska svoje otroke. Ljudi je na planetu preveč, lahko brez problema posvojiš katerega iz revnejših držav, ki nima več svojih staršev in mu ponudiš lepo življenje, hkrati pa poskrbiš tudi za okolje in planet.

Kar se pa tiče tablet: ja so strup, moja je dobila kar nekaj kilc gor, ko jih je jedla, ko jih je nehala jesti je lahko začela hujšati nazaj, prej ni šlo nikamor.


Posvojitev otrok. Sliši se lepo. Mogoče če že imaš enega ali dva.
Samo nekaj mora moški (in tudi punca) dati na svoj genetski material če je kaj vreden.
Vzgajanje tujih otrok na škodo svojih. Take zadeve znajo pokopati civilizacijo.

Tisti otrok se je rodil v okolju kjer so bili starši tako neodgovorni, da so ga spočeli. Če je samo malo te neodgovornosti zapisano v genih, je s takim otrokom praktično konec v vseh možnostih.
Hkrati nima bioloških staršev, ali pa so mrtvi. Skrbniški starši pa tega načeloma ne morejo perfektno nadomestiti.

Katastrofalna odločitev.
Otrok stane.
Do polnoletnosti in dokler se ne odseli.
100.000-200.000€.

Vlagati tak denar v nekaj kar nima, razen morebitne emocionalne navezanosti, nič v zvezi s tabo, s morebitnim katastrofalnim receptom in popolnoma nobenega benefita zate oz. za tvojo družino, razen tega da si lahko ponosen na dejanje.

Hkrati ne veš kako bo tak otrok odrasel, ali ti bo celo nevaren zate in za tvojo družino, v trenutni ali pa naslednji generaciji.

Glede na to, da se nasilno obnašanje oziroma, nevarno okolje zapeče v same sinapse dokaj kmalu po spočetju, ko se začne razvijati živčevje, je tak otrok obsojen na smrt.
Odsotnost očeta pomeni, da je zunaj vojna in otroci bodo rojeni v vojnem načinu. Višje nasilje, manjša toleranca. Nižja starost zanositve pri deklicah ...
In tega je še in še.

D3m ::

No dobro, da imam otroka. :)

Eni delajo pa kalkulacije z otroki in potlej najboljša cvetka...posvoji. Hahahhahahahahahah, kot da ti bojo dovolili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

SimplyMiha ::

DaPolice je izjavil:

Žal se premnogi partnerji in partnerke ne pokažejo v pravi luči, ko jih spoznaš. Ponavadi sami vedo kako hudo je z njimi nekaj narobe in te zadeve skrivajo, potem pa nekaj mesecev v zvezi in vse izbruhne na plan.


Mar ni točno to najpogostejši nasvet oz. nauk pri iskanju partnerjev: predstavljanje v lepši luči? Lišpanje, filanje denarnice s papirjem, najem boljšega avta čeprav že imaš katrco itd.

Človeški paritveni obredi vsebujejo kar nekaj zavajanja.

lexios ::

Glede na to, da se nasilno obnašanje oziroma, nevarno okolje zapeče v same sinapse dokaj kmalu po spočetju, ko se začne razvijati živčevje, je tak otrok obsojen na smrt.
Odsotnost očeta pomeni, da je zunaj vojna in otroci bodo rojeni v vojnem načinu. Višje nasilje, manjša toleranca. Nižja starost zanositve pri deklicah ...


Ne nabijaj!

Tako da - življenje v skupnem gospodinjstvu je precej dober pokazatelj, kakšen karakter, osebnost in v kakšnem mentalnem vzorcu živi oseba.

Obisk na domu je še toliko boljši pokazatelj težav.


Pejd to povedat na karitas!


Take zadeve znajo pokopati civilizacijo.


Naši južni bratje se ne strinjajo...
1
2
3 4