» »

Fantovščina/dekliščina

Fantovščina/dekliščina

1
2
»

Gregor P ::

Okapi je izjavil:

Kje je point tega običaja?
Point tega običaja je, da je žur. Zamorjeni dolgočasneži pa si vzvišeno domišljajo, kako pametni so in da takšna zabava pa že ni za njih.>:D

O.

Oražnovci te zagotovo povsem razumejo:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Okapi ::

Kaj se počne na vaških fantovščinah niti ne vem (in me ne zanima, niti jih vzvišeno ne obsojam - naj se zabavajo po svoje, če se tako hočejo). Na mestnih fantovščinah se samo pije in žura.;)

O.

Ramon dekers ::

Kaj se počne na vaških fantovščinah niti ne vem (in me ne zanima, niti jih vzvišeno ne obsojam - naj se zabavajo po svoje, če se tako hočejo). Na mestnih fantovščinah se samo pije in žura


En razlog več da se ga lahko nasekaš do daske, če torej izključimo rituale.

Okapi ::

Poleg tega je precej razlike, a te "maltretirajo" pol ure ali pol leta. V življenju sem prestal kar nekaj "krstov", pa ni bilo nikoli sile. Je le razlika, a moraš pri tabornikih ali na brucovanju popiti en požirek neke brozge, ali če te Neptun s štrikom trikrat po riti, ko prvič prečkaš ekvator, ali pa te nekdo pol leta maltretira v študentskem domu.

En razlog več da se ga lahko nasekaš do daske, če torej izključimo rituale.
Koliko se ga nasekaš, je tvoja stvar, drugače pa ja, pač še ena priložnost (ali izgovor) za zabavo. Kot pač še cel kup drugih običajev, od rojstnih dnevov do silvestrovanj.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kr1ženska ::

Če se že gremo neke obrede (poroka), potem dekliščina/fantovščina paše zraven. Kako to poteka pa odvisno od tega, na kakšen način, kako žurerska sta ženin in nevesta.

Meni je bilo prav zabavno, ko se je ženil bratranec. Na poti na svadbo smo mu ukradli nevesto ki jo je moral s svojimi kolegi poizkati. Mi smo ga ta čas malo nagnili v neki kmečki gostilni. Nevesta si je ta čas tudi malo spočila in si nabrala moči za nadaljevanje fešte :)

Tear_DR0P ::

fantvščina/dekliščina sta precej odvisna od časa in kulture v katerem potekata. o dekliščinah ne vem veliko. o fantovščinah pa nekaj malega.

ena varianta fantovščine pravi, da mladi kmalu-ženin zapušča svoje dosedanje življenje na zemlji in se kakor kristus podaja mučeništvo - in če je kristus opravil križev pot, ga mora tudi kandidat za poroko. Poroka bo seveda samo dejanje križanja, poročno življenje pa je življenje v onostranstvu, kjer si lahko v nebesih ali v peklu- malce odvisno od tvojega boga=žene. Mladega kmalu poročenega moškega je potrebno zato pripraviti na razno razne hude tegobe, ki ga čakajo v prihodnosti - tako da ga zeloooo mučiš. Kristus je del svojih muk prestal tudi v puščavi, povsem osamljen, kjer je bil deležen različnih duhovnih in telesnih skušnjav. Tako je lahko fantovščina tudi preizkus trdnosti volje bodočega ženina, ki bi v primeru fejk poroke raje odstopil od vseh muk ali se prepustil kakšni izmed skušnjav - če pa kljub mučenju ne odstopi od svoje zablode, da preneha z ostalimi samskimi deci preganjat babe po vasi, pol je pa tako in tako prestal dober trening, da bo preživel vse muke, ki mu jih bo naložila bodoča žena.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Jaz sem na svoji fantovscini prodajal stare racunalnike po mestu, nosil kriz in prav tako je prisla ena striptizeta, pa precej pijan sem sestavljal racunalnike. Alkohola je bilo precej, zabave pa tudi.

Maltretiral me ni nihce in taksna fantovscina pri kateri se en kup tipov zabava je povsem ok. Ce bi me pa kdo hotel navezati na kriz in me nositi okrog po mestu ali bi zelel, da bi pocel kaj cesar sicer ne bi, bi se pa zabava kar hitro koncala. 'Krizan' sem bil samo provizoricno, striptizeta je bila zabavna, in razen tega, da se je slekla se ni dogajalo nicesar obscenega. :))

Sem pa absolutno proti fantovscinam (in podobnim obicajem) kjer se ljudi ponizuje in zlorablja.

PecenkA ::

Mi smo za fantovščine zmeraj pripravili program sestavljen na podlagi ženinovih hobijev/zanimanj in preteklih dogodkov. Potem je zanimivo cel dan, tudi če nisi pijan kot krava. Na koncu je ženin vedno dobil tudi nek trajen spominček. Je pa res, da organizacija vzame precej časa, samo če je to komu odveč, pa naj naredijo "klasiko" križ + striptizeta. Striptizete in križa mi nismo imeli nikoli. Prav tako nismo nikoli nikogar sili s pijačo. Bil pa sem na nekaj fantovščinah, kjer se je po mojem mnenju močno pretiravalo.

Mercier ::

Mene čaka človeščina, kot sem poimenoval stvar. Fešta z udeležbo nediskriminatorno po spolu in po poroki.
(fantovščina+dekliščina>mladinščina+po poroki>človeščina)

Zlorabili me bodo pa za pripravo hrane. Rezultat bo pa najbrž ponižujoč. Trpeli bomo pa vsi.

PS
Če bere kateri od udeležencev, pozicija mali od roštilja je še prosta.

Mipe ::

Fantovščina in dekliščina sta "poslednji" zabavi ožjega kroga prijateljev/prijateljic. Osebno bi bil zadovoljen z nekaj rundami biljarda.

Anney ::

Vidim, da je tema že stara, vendar bi vseeno prosil kakšnega, ki je bil udeležen ''novodobnim'' fantovščinam, ki se zgledujejo po ameriškem sistemu (potovanje za par dni) za kakšen predlog. Torej mi gremo na jadranje, ker smo omejeni s prostorom in pripomočki bi vas prosil za kakšno idejo, če je že kdo imel podobno izkušnjo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Unknown_001 ::

:))
Par zanimivih izzivov tako na pamet
-Plavanje z rokavčki (na nogah in rokah) ene 2 korga okol barke.
-Striptiz (improvizacija-nič nekih zadev groznih za vidt, ampak sam ples za foro) v boratovih tangicah
-Kakšna pivska igra
-Češ ugibanje, par zanimivih vprašanj z prevezo čez oči. Na koncu ga pa v vodo ruknete.
Oziroma neki na foro iz tega filma :D

-Lovljenje "rib" - "naučte" ga ribe lovit en naj mu pa kaj zanimivega na trnek naveže, pol pa neko foro probite narest iz tega
-Probite se it imitacijo kakšnih scen ipd. na podobn način kot pri igri Activity - garant zabava, če boste dobre primere izbral...
-Pevske "vaje" :D ala skriti talent šov.
...

Če se kera ideja zdi ok, me veseli da sem lahk pomagal :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Anney ::

Hvala, nekaj se bo zagotovo našlo. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

d4vid ::

Sicer v naši vasi ni ravno pogosto, vendar mamo organizirano preprosto.
Do polnoči niti kaplice ženinu, kaka igra, pogovori... Ob polnoči križ, pa dekleta pridejo, pivske igre...
Nekih ameriških for se ne gremo - 50-100 ljudi je kar problem premikat :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Organizacija fantovščine

Oddelek: Loža
166029 (5385) matobeli
»

Igre za fantovščino in dekliščino :)

Oddelek: Loža
3617265 (14468) 111111111111
»

civilna poroka in organizacija - predlogi

Oddelek: Loža
103386 (2993) branc
»

Mnogoženstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24424909 (19868) FlyingBee

Več podobnih tem