» »

Kdaj poroka v današnjih časih?

Kdaj poroka v današnjih časih?

1 2 3
4
5

jabe ::

Oba nasrkata, v kolikor sta v kakršnemkoli odvisnem odnosu, pa gredo stvari narobe. To ženska dopusti zgolj, če je povsem neodvisna in če ji je res vseeno, a dedec je ali pa ni v njenem življenju. Dasiravno je to egocentrično, ker dečko nima vloge samo parterja, ampak tudi očeta. Po drugi strani, če ni, pozablja, da se ne deli le skrbništvo, temveč tudi premoženje. Kjer sta na vsakem koraku tulila in podpisovala, da je ločeno. No to je pa najvišja oblika zaupanja med dvema, kaki korak nad poroko. >:D ali pa občine gluposti, ki jo Janez sicer vidi kot (balkansko) iznajdlivost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Vetrpiha ::

Zakaj za reveže? To je zgodba klasične iznajdljive družine v srednjem sloju, kjer en prinese domov povprečno plačo

Lahko partnerju prikažeš tudi minimalko:
Zastonj malica v šoli, zastonj vrtec,otroški dodatek, polna štipendija in še in još.
Ta drugi ima pa dva nova avtomobila na lizing

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

TheBlueOne ::

Ta ideja ima vse nevarne minuse, ki so bili nasteti. Ce samo en prinese povprecno placo, kar je recimo 1500€, potem imas na osebo 500€ in verjetno dobis vecino teh bonusov oz. glavni del le teh. To je, ce je ena povprecna placa.

Tako, da morajo biti kar revezi, da se jim kaj takega izide. Ampak so revezi, ki imajo vec naslovov, ki odkrito sleparijo itn. Kaj tako laganje ni rizicno/kaznivo? Posebej, ce kdo prijavi, da dejansko zivijo skupaj?

jabe ::

To je občina goljufija, ne pa iznajdljivost. Se pa strinjam, obicen Janez se tega loti tako, ker je glup. Domet je pac goljufanje, ne pa iznajdljivost. In vsi okoli njega govorijo, da je to iznajdljivost in da vsi to počnejo. Dejansko nekateri že verjamejo, da je to, kar počnejo ok. Otroci pa gledajo in se učijo.

Vetrpiha ::

TheBlueOne je izjavil:

Ta ideja ima vse nevarne minuse, ki so bili nasteti. Ce samo en prinese povprecno placo, kar je recimo 1500€, potem imas na osebo 500€ in verjetno dobis vecino teh bonusov oz. glavni del le teh. To je, ce je ena povprecna placa.

Tako, da morajo biti kar revezi, da se jim kaj takega izide. Ampak so revezi, ki imajo vec naslovov, ki odkrito sleparijo itn. Kaj tako laganje ni rizicno/kaznivo? Posebej, ce kdo prijavi, da dejansko zivijo skupaj?

Ločeno gospodinjstvo. Se sklene najemno pogodbo. Prekinitev partnerskega odnosa te ne razveže najmene pogodbe.

Zakaj se to dogaja? Ker ima folk po 300, 400 eur najemnine, oba na minimalki ali pa po možnosti še kateri, ki ni sposoben delati, ju pa država vseeno ne smatra kot reveža. Gledata na vsak vent v trgovini, a reveža nista.
Vmes se pa odpravi davke na luksuzne avtomobile, ampak Janez in Micka, ki se vozita v 30 let prerjavreti karjoli za državo reveža nista. Kredita ne dobita, ker za banko pa sta reveža.

In Janez in Micka se odločita, da bosta se vsaj na papirju razvezala.
Janez v zgornji etaži vrže na silo narjeno kuhinjo, posteljo in toaleto, Micka da svoja dva hektarja ničvredne zemlje Janezu, Janez uredi preživnino tako, da ponudi opravljanje dejavnosti na svojih drugih dveh hektarjih Micki, Janez kot kmetu se mu kar se tiče kmetijstva itak nič ne šteje pod davke, za Micko pa vzame novo Dacio, Micka pa dobi otroški dodatek in štipendijo.
In vsaj enkrat v življenju lahko Micka svoje otroke pošlje na šolsko ekskurzijo.

Vetrpiha ::

Vsi, ki pa zaslužimo povprečno ali nadpovprečno, smo pa seveda dolžni to podpreti.

Razen bogatunov, njim je oproščen davek, ker avto za 150k je bistvenega življenjskega pomena in ni vreden dodatnega davka.

Invictus ::

Teh obvodov, sploh za bogate, je zdaj bistveno manj. Tudi hitreje jih polovijo. Poleg tega folk ne iđšče več teh lukenj, no nekateri jih še, sam ti niso bogati...

Najbolj najebeš, če imata oba neko povprelčno plačo, ker mimogrede prebiješ vse meje za olajšave in povsod plačuješ maksimalne cene. Recimo za vrtec. čeprav ne vem, zakaj vretec sploh plačujemo, ko so pa financirani iz proračuna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Vetrpiha je izjavil:

Vsi, ki pa zaslužimo povprečno ali nadpovprečno, smo pa seveda dolžni to podpreti.

Razen bogatunov, njim je oproščen davek, ker avto za 150k je bistvenega življenjskega pomena in ni vreden dodatnega davka.



Ja saj pravim, da to velja kvecjemu za reveze. In se tam so doloceni riziki. In se tam praviloma zadeve niso binarne. Dobis vec ali manj. Recimo dodatna minimalka da ca. dodatnih 125EUR po osebi, ce so trije, kar verjetno se ne spremeni dodatkov v nekem radikalnem smislu. Torej namesto 750/2=375 oz 1500/3=500. To moras biti na dnu zasluzkov, po drugi strani pa sposoben financnih mahinacij z jasnim rizikom.

Dvomim, da se bogati zatekajo v to. Ce imas avto za 150kEUR pac ne raskiras toliko za max 250EUR drzavne pomoci. To je sigurno fikcija.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

CSD ima zdaj dostop do vsega premoženja, stanja na bančnih računih, stanje nepremičnin, avto, rpikolice, vse, kar se registrira pri državi...

Na podlagi tega ti izračunajo tvojo bogatijo, in ti povedo kaj ti pripada.

Par mojih frendov je izgubilo otroške dodatke, oz so se jim zmanjšali že, ko so kupili drugi avto. Pa oba avta nista bila skupaj vredna za eno malo boljše kolo...

Moraš imeti res jasne cilje, kazati na vem manj kot imaš, niti se ne kaj privoščiti. A se splača za par jurjev prihranka ?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

To se bere kot delo, ki bi lahko bili vlozeno na bolj lukrativen nacin. :D So taki miniracunovodje.

jabe ::

Premoženje ni vredno zadnjih par let nič. Prej so bili neko hudi odstotki, zdaj pač ne več, ker je pač v korelaciji z obrestmi merami, ki trenutno so. Gledajo pa seveda premoženje, če ga nimaš, pol ga ni. Od tu vse stvari na lizing ali pa na firmo. Pa spjcki na minimalcu. To recimo bi že spadalo v kategorijo iznajdljivosti, ni nič nelegalnega tu. Kar se je pa prej omenjalo, pa pač je...

Nabijanje od avtomobilov, ki sta skupaj za kolo, da so ob otroške dodatke, je pa navaden bullshit. Ali lažejo ali pa so slišali, da je najbrž to to, zastopijo pa itak ne, kako se računa. Avto se sploh zignorira, če je manj kot 8k€ vreden.

Invictus ::

spjček ne more biti na minimalcu, je lčahko samo z minimalnim dobičkom :P.

Ampak ti ponavadi sploh ne služijo veliko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Ce bi delal (logistika, birokracija, kontekrno delo) striktno 8h pa hitro pod minimalcem. :)

jabe ::

Reci temu kakor hočeš. Sem freelancer normiranec, pa sem uradno revež, na plači z istim dohodkom (kot stroške delodajalca), sem daleč od tega.

To rečeno. Lansko leto je bil fiktivni dohodek 0,4%. Plastično to pomeni, da če ima 4clanska familija 100000 na računih, se je upoštevalo na letni ravni 400€ dohodka. 400€ razdelijo na 4 člane = 100€, in teh 100€ se na 12 mesecev in pride da se mesečni dohodek poviša za 8€ na mesec. Tok o tem, kako se zaradi "drobiža" razrede preskakuje. Včasih, ko je bilo pa 3%, je bilo pa drugače. Saj zdaj pa nekak pravijo, da se to ukinja. Ljudje ploskajo, ker mislijo, da zdaj bo pa prec manj vrtca, ker imajo 10k€ na računu.

TheBlueOne ::

No to pa je brihten accounting in nima s tem, da se uradno odselis, locis, predas 100% skrbnistvo za to, da druzina dobi vec dodatkov, nic skupnega. Tvoj nacin je verejtno 100% legalen in ima v relaciji z zaposlitvijo dolocene rizike in terja dodaten skillset. Meni se pri tebi ne zdi nic kaj podarjeno.

jabe ::

To je moj moint. Znajti se, je vedno v okviru dovoljenega. Goljufanje pa pač ne sodi v to kategorijo. In pri nas, ko je ves sistem naravnan za ribarjenje v kalnem, je priložnosti za manevriranje nebroj. Da na kocko postaviš vse kar imaš, pa da je kaj vrednega (familija in skupno premoženje) za otroške dodatke, je pa itak naravnost glupo.


Ampak dobro... To so zdaj druge debate. Tle OP še ni..

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

teoo ::

Hypathia je izjavil:

teoo je izjavil:


Btw, povprečna starost ob poroki je v Sloveniji 37 let.

Take it easy...


Za prvo zakonsko zvezo, kar je relevantno za ta primer, gotovo ne. Ženin jo sklene pri povprečni starosti 32,4, nevesta pa 30,5 let, glede na podatke za leto 2020. https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...


Povprečna starost ženina za 2020 je 36,5 let, za prvo poroko pa 32,4.

Tistih 10%, za katere to ni prva poroka, res dvigne številko. My bad.
defying gravity

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Teh obvodov, sploh za bogate, je zdaj bistveno manj. Tudi hitreje jih polovijo. Poleg tega folk ne iđšče več teh lukenj, no nekateri jih še, sam ti niso bogati...

Najbolj najebeš, če imata oba neko povprelčno plačo, ker mimogrede prebiješ vse meje za olajšave in povsod plačuješ maksimalne cene. Recimo za vrtec. čeprav ne vem, zakaj vretec sploh plačujemo, ko so pa financirani iz proračuna...

Jap to je dejansko res. Pri nama sva ravno nekje v zlati sredini, ko bi se enemu splačalo pustiti službo, ker bi več dobila.

Invictus je izjavil:

CSD ima zdaj dostop do vsega premoženja, stanja na bančnih računih, stanje nepremičnin, avto, rpikolice, vse, kar se registrira pri državi...

Na podlagi tega ti izračunajo tvojo bogatijo, in ti povedo kaj ti pripada.

Par mojih frendov je izgubilo otroške dodatke, oz so se jim zmanjšali že, ko so kupili drugi avto. Pa oba avta nista bila skupaj vredna za eno malo boljše kolo...

Moraš imeti res jasne cilje, kazati na vem manj kot imaš, niti se ne kaj privoščiti. A se splača za par jurjev prihranka ?!?!

Za kredit pa moram pri vsakem novem izračunu posebej prilagat dokumentacijo, da mi jo odobrijo. Tega pa ne znajo potegnit iz sistema.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:


Za kredit pa moram pri vsakem novem izračunu posebej prilagat dokumentacijo, da mi jo odobrijo. Tega pa ne znajo potegnit iz sistema.


Ti bi dejansko bankam dal enak dostop kot CSDju?

Adder ::

Poroka nima smisla,locitev je vedno draga in komplicirana.

Ljudje nismo nikoli bili za monogamijo, uzivaj samsko zivljenje.

Invictus ::

111111111111 je izjavil:


Jap to je dejansko res. Pri nama sva ravno nekje v zlati sredini, ko bi se enemu splačalo pustiti službo, ker bi več dobila.

Mislim, da bo to počasi postalo spet standard v EU. Premalo delovnih mest, pa je vseeno, če je eden doma...

Švica, Nemčija imata sistem precej naravnanega v to smer...

111111111111 je izjavil:


Za kredit pa moram pri vsakem novem izračunu posebej prilagat dokumentacijo, da mi jo odobrijo. Tega pa ne znajo potegnit iz sistema.

Že banke nimajo pooblastil...

Poleg tega mi je kreditni svetovalec rekel, da kreditne odbore preveč informacij zbega in začnejo komplicirati kljub jasnemu poročilu. Se lahko zgodi, da kljub kreditni sposobnosti prosilca zavrnejo kredit, ker poročila ne razumejo. Zato sva noter dodala samo najnujnejše informacije.

TheBlueOne je izjavil:


Ti bi dejansko bankam dal enak dostop kot CSDju?

Jaz bi odvzel CSDju tak dostop...

Ker potem babe tam opravljajo in širijo informacije o sosedih okoli. In ker so precej nedotakljivi, kljub dokazanim napakam, jim nič ne moreš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:


111111111111 je izjavil:


Jap to je dejansko res. Pri nama sva ravno nekje v zlati sredini, ko bi se enemu splačalo pustiti službo, ker bi več dobila.

Mislim, da bo to počasi postalo spet standard v EU. Premalo delovnih mest, pa je vseeno, če je eden doma...


Morda izhajas iz zmote? Ne vem kako si lahko v zlati sredini in prides boljse skozi, ce en pusti sluzbo? Si preprican, da kalkulacije stimajo?

Ce imasta skupaj 2500€, potem pri samo 1250€ dodatki nadomestijo eno celotno placo?

Bo pa vedno vec brezposelnosti, to je prakticno neizogibno. Posebej nizje izobrazeni, tako, da se bo moralo nekoliko bolj izplacati biti doma.

Vetrpiha ::

Invictus je izjavil:

CSD ima zdaj dostop do vsega premoženja, stanja na bančnih računih, stanje nepremičnin, avto, rpikolice, vse, kar se registrira pri državi...

Na podlagi tega ti izračunajo tvojo bogatijo, in ti povedo kaj ti pripada.

Par mojih frendov je izgubilo otroške dodatke, oz so se jim zmanjšali že, ko so kupili drugi avto. Pa oba avta nista bila skupaj vredna za eno malo boljše kolo...

Moraš imeti res jasne cilje, kazati na vem manj kot imaš, niti se ne kaj privoščiti. A se splača za par jurjev prihranka ?!?!

Jah, bi pa vzeli lizing oziroma operativni lizing. So že dovolj premožni, če si lahko privoščijo lasten avto kar s kešom

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:


111111111111 je izjavil:


Jap to je dejansko res. Pri nama sva ravno nekje v zlati sredini, ko bi se enemu splačalo pustiti službo, ker bi več dobila.

Mislim, da bo to počasi postalo spet standard v EU. Premalo delovnih mest, pa je vseeno, če je eden doma...


Morda izhajas iz zmote? Ne vem kako si lahko v zlati sredini in prides boljse skozi, ce en pusti sluzbo? Si preprican, da kalkulacije stimajo?

Ce imasta skupaj 2500EUR, potem pri samo 1250EUR dodatki nadomestijo eno celotno placo?

Bo pa vedno vec brezposelnosti, to je prakticno neizogibno. Posebej nizje izobrazeni, tako, da se bo moralo nekoliko bolj izplacati biti doma.

Dejansko se je bolje na kmetiji zaposliti za tistih 32 ur, kolikor je pač dovoljeno za svojce brez neke papirologije.
Je pač ura plačana 40 eur. Na roke seveda, ker država kmete jebe kolikor se le da, pa ji zato kmetje v zameno zelo malo plačajo
Ostalih 148 ur pa lahko kar preko SPja.
I mean vsaka veselica se organizira tako, da se plača zgolj 4% davka in opere čimveč denarja.
Videl na lastne oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

TheBlueOne ::

To pa ni klasicen primer, da se bolj splaca, ce je en doma. To je totalna specifika in je ne gre uporabljati tako na splosno brez ne vem koliko razlage.

jabe ::

@Vetrpiha
Keš je še ok, avto na vrednosti izgublja hitreje kot denar na banki, kar se teh reči tiče. Huje je, ko vzamejo kredit namesto lizinga. Takrat je pa avto cel njihov za CSD, anuitete se pa ne upoštevajo. Ker ljudje emocionalno ne morejo čez to, da se vsak mesec kao odreka, pa na papirju ni njegovo, čeprav ga ta lastnina lahko tepe. Praktično pa ni razlike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

UganiKdo ::

TheBlueOne je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Prihodek partnerja se ne šteje zraven, ko se vlaga za štipendijo, otroški dodatek.
Še bolje, če se preživnina ne uredi v denarni obliki, temveč v materialnih ali drugih dobrinah.


Uf to je pa bolj za reveze. Potem mora skrbnik biti izjemno blizu vseh moznih minimumov. Pride pa se izjemen riziko neskrbnika, ce ze zameri skrbniku. Kot prvo lahko tozi za prezivnine, kot drugo bo imel verjetno minimalno pravic do otroka. Jaz ne vem, ce bi priporocal kaj takega...


Pa ne samo za reveže, predvsem za idiote. Sploh je zabavno vzgajat otroke, ko jim moraš v neki fazi razložit, kako za drobiž goljufaš državo. In potem se čudimo kaj vse leze po svetu.

Vetrpiha ::

jabe je izjavil:

@Vetrpiha
Keš je še ok, avto na vrednosti izgublja hitreje kot denar na banki, kar se teh reči tiče. Huje je, ko vzamejo kredit namesto lizinga. Takrat je pa avto cel njihov za CSD, anuitete se pa ne upoštevajo. Ker ljudje emocionalno ne morejo čez to, da se vsak mesec kao odreka, pa na papirju ni njegovo, čeprav ga ta lastnina lahko tepe. Praktično pa ni razlike...

Hec je tudi v tem, da če vzameš najcenejšo dacio na plin na kredo, si obravnavan enako kot tisti, ki bo vzel najcenejšega lambota na keš.

UganiKdo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Prihodek partnerja se ne šteje zraven, ko se vlaga za štipendijo, otroški dodatek.
Še bolje, če se preživnina ne uredi v denarni obliki, temveč v materialnih ali drugih dobrinah.


Uf to je pa bolj za reveze. Potem mora skrbnik biti izjemno blizu vseh moznih minimumov. Pride pa se izjemen riziko neskrbnika, ce ze zameri skrbniku. Kot prvo lahko tozi za prezivnine, kot drugo bo imel verjetno minimalno pravic do otroka. Jaz ne vem, ce bi priporocal kaj takega...


Pa ne samo za reveže, predvsem za idiote. Sploh je zabavno vzgajat otroke, ko jim moraš v neki fazi razložit, kako za drobiž goljufaš državo. In potem se čudimo kaj vse leze po svetu.

Ko boste enkrat se srečali s starši, ki morajo bankam in državi prikrivati otroke, da lahko te iste otroke poslali na tisti en izlet, ki ga imajo v osnovni šoli, boste drugače razmišljali. Do takrat pa ste samo še eni priviligiranci

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

TheBlueOne ::

Vetrpiha je izjavil:


Ko boste enkrat se srečali s starši, ki morajo bankam in državi prikrivati otroke, da lahko te iste otroke poslali na tisti en izlet, ki ga imajo v osnovni šoli, boste drugače razmišljali. Do takrat pa ste samo še eni priviligiranci


Kaj pomeni priviligiranec? Zakaj bi se kaj spremenilo, ce bi se kdaj srecal s takim primerom?

Drugace sem sel skozi celotno javno solstvo in tega nisem videl. Se pa pogovarjajo o takih redkih hipoteticnih scenarijih lokalni nergaci, ki nimajo za poceti kaj bolj pametnega.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Jaz sem jih videl pa kaj nekaj
Kaj je priviligiranec? Tisti, ki ima pred sabo ljudi v slabšem položaju, a jih ne vidi, ker sam ni v tem položaju.
Privilegij menda veš kaj pomeni?

TheBlueOne ::

Sprasujem, ker prihajam iz relativne revscine in vem kako je. Najbolj revne je sram. Veckrat niti ne vzamejo bonov za malico kaj sele delajo cel show. Skupina, ki moti tebe so prej kaksni s.p.ji s kreativnim racunovodstvom. Tako je po mojih izkusnjah. Ampak to so drugacne mahinacije.

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Vetrpiha je izjavil:

Jaz sem jih videl pa kaj nekaj
Kaj je priviligiranec? Tisti, ki ima pred sabo ljudi v slabšem položaju, a jih ne vidi, ker sam ni v tem položaju.
Privilegij menda veš kaj pomeni?


revščina in sprevrženost, ki jo ti slaboumno zagovarjaš nima kaj dosti skupaj. Metode, ki jih opisuješ so blizu slaboumnim mutivodam, ne glede na premožensko stanje. In to se žal potem odraža tudi pri vzgoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Kumbaja ::

Vetrpiha je izjavil:


Ko boste enkrat se srečali s starši, ki morajo bankam in državi prikrivati otroke, da lahko te iste otroke poslali na tisti en izlet, ki ga imajo v osnovni šoli, boste drugače razmišljali. Do takrat pa ste samo še eni priviligiranci


Sem odraščal pri takih starših in ti lahko iz prve roke povem, da ni lahko gledat kako nekateri imajo vse, drugi pa nič. Ampak na srečo sta imela moja starša dovolj pameti in integritete in nista dovolila, da bi nas materialni položaj spravil v tako bizarno logiko, da bi kazniva dejanja morali opravičevati z eksistenčno krizo ker otroci niso mogli na šolo v naravi.

Vetrpiha ::

TheBlueOne je izjavil:

Sprasujem, ker prihajam iz relativne revscine in vem kako je. Najbolj revne je sram. Veckrat niti ne vzamejo bonov za malico kaj sele delajo cel show. Skupina, ki moti tebe so prej kaksni s.p.ji s kreativnim racunovodstvom. Tako je po mojih izkusnjah. Ampak to so drugacne mahinacije.

Mene ne moti nihče. Ravno zato, ker jih je sram, da so revni, ne obešajo tega na velik zvon.
In zato tudi državi prikažejo, tako kot sem omenil.

TheBlueOne ::

Vetrpiha je izjavil:


Mene ne moti nihče. Ravno zato, ker jih je sram, da so revni, ne obešajo tega na velik zvon.
In zato tudi državi prikažejo, tako kot sem omenil.


Ce skrivajo pocetje, kako potem zanj ves?

Vetrpiha ::

Kumbaja je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:


Ko boste enkrat se srečali s starši, ki morajo bankam in državi prikrivati otroke, da lahko te iste otroke poslali na tisti en izlet, ki ga imajo v osnovni šoli, boste drugače razmišljali. Do takrat pa ste samo še eni priviligiranci


Sem odraščal pri takih starših in ti lahko iz prve roke povem, da ni lahko gledat kako nekateri imajo vse, drugi pa nič. Ampak na srečo sta imela moja starša dovolj pameti in integritete in nista dovolila, da bi nas materialni položaj spravil v tako bizarno logiko, da bi kazniva dejanja morali opravičevati z eksistenčno krizo ker otroci niso mogli na šolo v naravi.

Super. Šolo v naravi sta pa starša plačala z lubenicami? Z lepopisi? Sta bila govorca Sveto Mašo?
Poveš, da niste imeli za burek, ampak staršev to ni oviralo. Vzela sta čarobno vrečko, dvakrat hokus pokus, izvoli Kumbaja 100 evriča za šolo v naravi

TheBlueOne je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:


Mene ne moti nihče. Ravno zato, ker jih je sram, da so revni, ne obešajo tega na velik zvon.
In zato tudi državi prikažejo, tako kot sem omenil.


Ce skrivajo pocetje, kako potem zanj ves?

Ker se ljudje, ko jih enkrat nehaš obsojati na podlagi svojih privilegijev, odprejo.
Pa če so starši kaj mičkeno imeli v glavi, so otroke kot sem jaz učili, naj ne obsojamo ljudi glede na njihov socialni položaj.
Razen nacistev in tistih kontra.

PS Tudi pri meni je bilo podobno. Ampak sem, ko sem bil dovolj star znal reči, da ne bom šel. Mi je bilo vsaj na čase jasno, da je treba najprej položnice poravnati in potem luksuz laufati. Na čase ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

TheBlueOne ::

Vetrpiha je izjavil:


Ker se ljudje, ko jih enkrat nehaš obsojati na podlagi svojih privilegijev, odprejo.
Pa če so starši kaj mičkeno imeli v glavi, so otroke kot sem jaz učili, naj ne obsojamo ljudi glede na njihov socialni položaj.
Razen nacistev in tistih kontra.


Si psiholog? Zakaj tocno so ti razlagali o svojih financnih mahinacijah? Kako, da se ti to dogaja tako pogosto, da lahko predvidevas cez celotno populacijo?

Meni se zdi bolj natolcevanje, da prides iz:

Revezi kradejo drzavo
Revezi to skrivajo
Jaz vse to vem, ker se mi odpirajo in razlagajo svoje mahinacije.

Med tem pa ti tocno skupina, ki jo tako zelo poznas tukaj razlaga, da nima taksnih izkusenj. Celo doma imas ocitno enako izkusnjo, ki ne sovpada s tvojim kalupom.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Reveži kradejo državi, ker jim je srednji sloj izvolil politike, ki menijo, da reveži niso reveži pa čeprav vse banke in vsi ostali mislijo, da so.

Si psiholog? Zakaj tocno so ti razlagali o svojih financnih mahinacijah? Kako, da se ti to dogaja tako pogosto, da lahko predvidevas cez celotno populacijo

Ker sem delal s takimi ljudmi, tudi prijateljujem s takimi ljudmi.
Poznam tudi takega, ki je pri sedemnajstih z mamo gojil relativno velik nasad prepovedanih zelišč. No bolj kot z njo jo je kar sam. Mu pa ni prepovedala, ker ga sama ni zmogla potegniti iz revščine.

Spoznal sem tudi enega bogatega, kateremu ni bilo težko "sosedi" ponuditi plačilo kazni in nagrado, da se je ta pred sodiščem izrekla za prehitro vožnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

TheBlueOne ::

Nepovezani primeri iz popolnoma druge tematike ne potrdijo osnovne trditve, da revezi izigravajo drzavo. Glej ti imas tako druzbo, ostali iz podobnih razmer, ki smo se ti javili tukaj, pa nimamo teh izkusenj. Torej ste revni "lopovi" vseeno v manjsini.

Pac ne mores recti, ker je ta in ta in ta kriminal, potem je sigurno tudi nek tretji popolnoma prevladujoc med tistimi, ki imajo moznost.

Ti na noben nacin ne mores imeti primernega pregleda, da vleces take zakljucke.

Vetrpiha ::

Ja, en tam pravi, da niso imeli za burek, ko je bilo treba plačati šolo v naravi pa ni bilo problema.
Šur. Nakladanje, da te srat porine.

Potem še nekdo trdi, da revni ne govorijo na glas, ker jih je sram in trije aristokrati zinejo v en glas: "Smo vedeli, revni niso revni. Ker če bi bili revni, bi to povedali."

TheBlueOne je izjavil:

Nepovezani primeri iz popolnoma druge tematike ne potrdijo osnovne trditve, da revezi izigravajo drzavo. Glej ti imas tako druzbo, ostali iz podobnih razmer, ki smo se ti javili tukaj, pa nimamo teh izkusenj. Torej ste revni "lopovi" vseeno v manjsini.

Pac ne mores recti, ker je ta in ta in ta kriminal, potem je sigurno tudi nek tretji popolnoma prevladujoc med tistimi, ki imajo moznost.

Ti na noben nacin ne mores imeti primernega pregleda, da vleces take zakljucke.

Saj nikjer ne govorim, da to delajo vsi.
Je pa relativno pogosta praksa tam, kjer se zalomi pri denarju.

Če se že gremo teh drobnih fint, po številu ziigravanj so revni spredaj. Po količini izigranega denarja, so bogati spredaj.
Prvemu delu sicer morda še lahko oporekaš,drugemu vsekakor ne.
Imaš vsaj par ducat novic o tem na vsakem portalu, tudi tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

TheBlueOne ::

Vetrpiha je izjavil:


Saj nikjer ne govorim, da to delajo vsi.
Je pa relativno pogosta praksa tam, kjer se zalomi pri denarju.


Sedaj smo iz posplosevanja na relativno pogosta praksa kjer...

Se vedno nimas osnove za posplosevanje. Pac natolcujes sankovske zgodbice.

Vetrpiha ::

Kako da ne?

jabe ::

Pogosta praksa je pri lopovih, ne pri revnih. To dvoje obvezno ločiti, ker niti slučajno ni enako.

TheBlueOne ::

Vetrpiha je izjavil:


Če se že gremo teh drobnih fint, po številu ziigravanj so revni spredaj. Po količini izigranega denarja, so bogati spredaj.
Prvemu delu sicer morda še lahko oporekaš,drugemu vsekakor ne.
Imaš vsaj par ducat novic o tem na vsakem portalu, tudi tukaj


Kaj to si ti pa povedali tvoji bogati prijatelji? Vcasih se ti odprejo eni, drugic drugi? Ti pa si nek lokalni Jezus.

Vetrpiha ::

jabe je izjavil:

Pogosta praksa je pri lopovih, ne pri revnih. To dvoje obvezno ločiti, ker niti slučajno ni enako.

In kje to enačim?
Tudi če je etično sporno, pa moralno ni. Vzameš tam kjer je in daš tam kjer ni.

TheBlueOne je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:


Če se že gremo teh drobnih fint, po številu ziigravanj so revni spredaj. Po količini izigranega denarja, so bogati spredaj.
Prvemu delu sicer morda še lahko oporekaš,drugemu vsekakor ne.
Imaš vsaj par ducat novic o tem na vsakem portalu, tudi tukaj


Kaj to si ti pa povedali tvoji bogati prijatelji? Vcasih se ti odprejo eni, drugic drugi? Ti pa si nek lokalni Jezus.

Ne boš verjel, tisti s polno ritjo zlatih palic ne skrivajo in se bahajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

TheBlueOne ::

Vetrpiha je izjavil:


Ne boš verjel, tisti s polno ritjo zlatih palic ne skrivajo in se bahajo


Sure... Posebej radi povedo kako kradejo. Ampak samo takim kot ti, ker ti to poves samo na forumih.

Zgodovina sprememb…

Kumbaja ::

Vetrpiha je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:


Ko boste enkrat se srečali s starši, ki morajo bankam in državi prikrivati otroke, da lahko te iste otroke poslali na tisti en izlet, ki ga imajo v osnovni šoli, boste drugače razmišljali. Do takrat pa ste samo še eni priviligiranci


Sem odraščal pri takih starših in ti lahko iz prve roke povem, da ni lahko gledat kako nekateri imajo vse, drugi pa nič. Ampak na srečo sta imela moja starša dovolj pameti in integritete in nista dovolila, da bi nas materialni položaj spravil v tako bizarno logiko, da bi kazniva dejanja morali opravičevati z eksistenčno krizo ker otroci niso mogli na šolo v naravi.

Super. Šolo v naravi sta pa starša plačala z lubenicami? Z lepopisi? Sta bila govorca Sveto Mašo?
Poveš, da niste imeli za burek, ampak staršev to ni oviralo. Vzela sta čarobno vrečko, dvakrat hokus pokus, izvoli Kumbaja 100 evriča za šolo v naravi



Nope, preprosto se tistega nisem udeležil. Pa še česa drugega tudi ne. In ja, ko si otrok tega ne razumeš. Ko pa sedaj gledam nazaj pa nič od tistega ni bilo vredno kaznivih dejanj, goljufij in kraje. Verjamem, da nekdo, ki je tako moralno sprevržen kot si ti, tega ne bo nikoli dojel, ampak tako je življenje. Težke matrialne razmere pač ne morejo bit opravičilo zato, da delaš kar se ti zljubi.

Tudi če je etično sporno, pa moralno ni. Vzameš tam kjer je in daš tam kjer ni.

Kazniva dejanja niso moralno sporna, dokler je namen udeležba na šolskem izletu? Vsak dan človek kaj novega izve. Imaš tudi za to kak konkreten vir sodne prakse, ki to tezo potrjuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

jabe ::

Vetrpiha je izjavil:

jabe je izjavil:

Pogosta praksa je pri lopovih, ne pri revnih. To dvoje obvezno ločiti, ker niti slučajno ni enako.

In kje to enačim?
Tudi če je etično sporno, pa moralno ni. Vzameš tam kjer je in daš tam kjer ni.


Seveda, kamot. Ampak prostovoljno in ne z izigravanjem. Pri nas gredo vsi v šolo v naravi. Je vsako leto za vse razrede (manj lansko leto in lani, ko so seveda nesrečniki s termini med zaprtjem izpadli). Zraven položnice plačujem se dodatno nekaj za v sklad, ki je temu namenjen (prostovoljno seveda). Pa ne samo jaz. Kako razpolagajo s tem ne vem, vem pa, da gredo vsi. Torej tudi upravljalci premorejo nekaj integritete. Torej tvoj svet v praksi, ko tisti ki imamo, damo tistim, ki nimajo. Ne pa kraja in izigravanje...

jabe ::

P.s.
Ko pride do morale in etike, je pa prosim ne omenjaj, dokler ju ne misliš s pravim pomenom. Zakaj mi nismo druga Švica in nikdar ne bomo je za v špegu za pogledat, ne TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Vetrpiha ::

TheBlueOne je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:


Ne boš verjel, tisti s polno ritjo zlatih palic ne skrivajo in se bahajo


Sure... Posebej radi povedo kako kradejo. Ampak samo takim kot ti, ker ti to poves samo na forumih.

Slo-tech.com
Vsak mesec imaš nekaj novic.
Pa še na tisto okroglo mizico zelenih sveta pridejo vsaki s svojim letalom.
Pa Akrapovič s polno garažo prestiž avtomobilčkov ob vsaki povišici minimalke grozi državi, da bo preselil proizvodnjo na sever - pa čeprav je tam proizvodnja še dražja.
Okrajni mafijozo, ki vsako firmo spelje v stečaj se tudi považi s svojo 60k Eur limuzinsko mercino.

Vetrpiha ::

Sicer potem to ni več kraja, če se zlobira zakonodajo.
Ni kraja, da Amazon plača manj davkov kot ena družina, v katerem zgolj oba delata na minimalki.
Kraja je, če en na mininalcu državi spipa 40eur na mesec
:))
Dosegli ste nov vrh.če ni moralno sporno, ste pa res pregloboko zakopani v privilegijih.
Saj ne, da bi to odobraval. Ampak nasprotoval pa tudi ne bom.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunajzakonska skupnost

Oddelek: Loža
263233 (810) user4683
»

Fantovščina/dekliščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6314005 (9022) d4vid

Ljubezen (Vprasanje) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15225051 (19975) BigWhale
»

Mnogoženstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24424729 (19688) FlyingBee

Več podobnih tem