» »

Budget "audiophile"

Budget "audiophile"

««
20 / 21
»»

freesty ::

Tocno to, ne gledam na audiofilski marketing. Pri kablih sem mnenja, da tudi, ce se pozna za tist 1%, se ta isti denar bolj koristno porabi pri zvocnikih, kjer bo vecja razlika.

Samo kable rabim ja. Po moje bi kr kabl vzel v bauhausu 50m. Pa da mam potem za vse zvocnike. Pa banance. Samo ne vem kaki kabl rabim, kaki fi?

EDIT: Ti racunalniski zvocniki so zdaj na svoj woofer povezani z zelo tankim kablom, cca 1mm fi. Ce to isto priklopim na receiver bo tezava?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

matobeli ::

Če vzameš 2x2.5mm2 boš mel čisto dovolj, komot tudi 1.5mm2 ne bo nobene razlike. Kar se tiče računalniških zvočnikov ne bo nobene težave, ampak če boš že vlekel kable daj iste kot drugje.

Če si na budget vzameš tudi kable lahko rabljene:
https://www.bolha.com/avdio-ostalo/audi...

Banance pa lahko iz aliexpress (4mm), včasih so bili kopije od "nakamichi" dost uredu sam so zgleda umaknil. Izbereš take kot rabiš, lahko so pod kotom ali pa naravnost.
Ali pa enostavno zabiješ notri posvaljkane žile in ne rabiš skrbet za banance, menda še vedno vsi podpirajo tudi tak priklop.

Eduardo ::

Kabli so postali poceni. 30m 2.5mm2 40EUR na amazonu.

https://www.amazon.de/KabelDirekt-Speak...

Činče dobiš za drobiž, pogosto od amazon basiscs. Pozlačeni, tako da top, če se jih ne nonstop pretika.

Moderni zvočniki ranga ca. 1200EUR par pa nesejo deset let stare audiofilske, ki so takrat stali 10x toliko in to v večini karakteristikah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

DamijanD ::

Eduardo je izjavil:


Moderni zvočniki ranga ca. 1200EUR par pa nesejo deset let stare audiofilske, ki so takrat stali 10x toliko in to v večini karakteristikah.


Ker so se stari v 10tih letih poslabšali ali je tehnologija tako napredovala?

Eduardo ::

Tehnologija šla naprej. Meni imajo novi super dinamiko.

DamijanD ::

Pol bo pa treba enkrat stare Jamote zamenjat >:D

BigWhale ::

Kar se zvoka tice sem jaz dost hitro zadovoljen in se s tem ne ukvarjam tolk zlo velik. :D Mam pa nekaj vec veselja s prekladanjem 30+ let starih stvari, ki se na ebayu vecinoma dobijo za nek drobiz. Zdaj imam refurbished Energy Pro 22 zvocnike in Densen DM-10 ojacevalec. Gor sem obesil WiiM streamer in vse skupi res lepo dela.

Je pa jasno, da moderni zvocniki, ki spadajo v low-end audiophile razred nesejo vecino starih high end stvari. Material se vseeno obrablja, kondenzatorji v kretnicah, ferro-fluid v driverjih se posusi z leti, ...

Ales ::

Kabli so vedno bili relativno poceni, le vmes so začeli lupiti "audifile" na polno. Prvi nateg je bil to, da se za zvočnike rabi nek poseben kabel, ker "navadni" niso OK. Od tu naprej je pa "sky is the limit" in nevedni so dajali (in še dajejo) stotine ali tudi deset tisoče EUR za po lastnostih istoveten ali celo bolj zanič kabel, kot bi ga dobili v elektro štacuni.

No, razumem pa, da nekdo kupi namenski zvočniški kabel, ker mu je všeč dizajn ovoja in se sam noče ukvarjat s polepševanjem, videl se bo pa čez pol dnevne. OK. Ampak "dizajn" se plača do neke razumne vsote, ne pa...

Še bolj nesramen nateg so "audiofilski" omrežni kabli za elektriko. To moraš že malo občudovat, da se to nekdo spomni in še, da nekdo kupi... Trolling par excellence. :))

Eduardo je izjavil:

Moderni zvočniki ranga ca. 1200EUR par pa nesejo deset let stare audiofilske, ki so takrat stali 10x toliko in to v večini karakteristikah.

IMHO v zadnjih desetih letih tehnologija pri zvočnikih ni šla toliko naprej, da bi to bilo tako odločilno. Za kak konkreten model to komot velja, ampak predvsem če ti dražji že takrat niso bili vredni tega denarja...

Siso ::

A si se ti igral s kabli in testiral ali bolj tko mal na pamet...
Ker kabelj je eqilajzer ,torej.
Res pa je da je tričetrt kablov na trgu pa ne glede na ceno govna....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

Eduardo ::

Ales je izjavil:



Eduardo je izjavil:

Moderni zvočniki ranga ca. 1200EUR par pa nesejo deset let stare audiofilske, ki so takrat stali 10x toliko in to v večini karakteristikah.

IMHO v zadnjih desetih letih tehnologija pri zvočnikih ni šla toliko naprej, da bi to bilo tako odločilno. Za kak konkreten model to komot velja, ampak predvsem če ti dražji že takrat niso bili vredni tega denarja...


Jaz jih imam take, ki so bili pred 10 leti 6000€. Sem moral na koncu dodati woofer, ker so dolgočasni audiofilski. Če hočeš nek drive pa jih nesejo taki za ca. 1200€. Recimo Klipsch RP-8000F ali pa Canton Ergo 690 DC se mi zdi, da so dali več od sebe. Je pa res, da je faktor X5, tako, da sem mora pretiraval, če ne upoštevaš inflacije.

Pač audifilska roba je večinoma za čudake. Če hočeš poslušati in hočeš nek drive nima nekega smisla. Če kdo hoče audiofilsko kvaliteto in bo sedel na kavču in poslušal neke detajle si, če vprašaš mene kupiš studijske monitorje. Poceni in klinično pricizni.

Ales ::

So ti za 6k kaki s full-range ali koaksialno enoto? Zdaj me prav zanima. :)

Zvočniki so vedno nek kompromis. Najdejo se seveda tudi dobri all-rounderji, kaki drugi pa so odlični pri nečem, pri nečem drugem pa malo slabši. Hvala bogu je veliko izbire, za vse vrste glasbe in vsak prostor se kaj najde... Hudič je, da pogosto ne vemo vnaprej čisto, kako nam bo kaj všeč, četudi prej poslušamo in se informiramo. Ampak hej, to je del izziva...

Studijski monitorji so res lahko odlična izbira za domače poslušanje. Morda ljudi malo odvrača izgled in zna biti problem kak WAF(*), če bi stali v dnevni.

Ampak če bi mi kdo recimo dal na podaljšan reverz par kakih Neumann KH 420, bi jih z veseljem podrobneje testiral...

*(wife acceptance factor)

Siso ::

Tle se pa moram strinjati,KH so odlični,že KH310A , in več kot dovolj tudi za zahtevne,lepi pa so tudi....komot pokrijejo 30 kvadratov stanovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

Eduardo ::

Ampak vsi ti monitorji imajo zelo mali sweetspot. Ce kdo posluša za mizo so klinično natančni že Yamahini monitorji za 500€. Samo je sweetspot velik samo za dve ušesi.

@Ales, moji so menda D'appolito konfiguracija. Sama konfiguracija ni kaj posebnega. Sem takrat naredil napako in šel sistem iskati audiofilom. Je pa 500W RMS woofer popravil kar je manjkalo. :)

pegasus ::

AvtoR ::

Problem monitorjev je da so suhoparni, analitični in niso muzikalični, vsaj v mojem primeru ne. Imam dynaudio aktivne monitorje DBM50 in pasivne Dynaudio Audience 42, pa so slednji bolj poslušljivi, čeprav so pol manjši. Rabijo pa kar konkreten ojačevalec.
Z drugimi aktivnimi zvocniki nimam izkušenj.

Ales ::

@pegasus, dobra, lepo geekovsko nostalgično. :)

Kar se zvočnikov tiče - morda bo komu zanimivo, kot antiteza tem dražjim, o katerih je zdaj bilo malo govora - tule je en super DIY za malo keša:

Projekt: Mechano23
Podroben test: Mechano23 Open-source DIY Speaker Review

Tudi oni bi rabili subwoofer ali dva, da jih pomakne še razred višje in ne zmorejo res (pre)glasnega poslušanja, kar je razumljivo, sicer pa je tole odlično. Super dokumentiran projekt tudi, vsi podatki so na voljo.

Siso ::

Klein Hummel zdej Neuman daleč da so suhoparni in brez ti. stagea ,aha muzikalični....

Eduardo ::

Morda prej kot mMechano23 TriTrix TL. Se mi zdi, da zna biti več zvočnika in še kit komplete najdeš na ebayu. Menda tudi zelo pogost open source projekt.

https://www.ebay.com/itm/321510819345?e...

damirj79 ::

Eduardo je izjavil:

Morda prej kot mMechano23 TriTrix TL. Se mi zdi, da zna biti več zvočnika in še kit komplete najdeš na ebayu. Menda tudi zelo pogost open source projekt.

https://www.ebay.com/itm/321510819345?e...



mecchano je dva nivoja višje glede dizajna in zasnove kot tritrix. Sicer glede tritrixa gor na linku je USA cena, pošiljanje in carina te pripelje že skoraj na EU ceno DIY kita s flatpackom za kabinet. Cena za par:
https://www.soundimports.eu/en/tritrix-...

Drugo vprašenje pa je, če je ta cena konkurenčna v poplavi komercialnih izdelkov. Tritrix ima tu po mojem velik minus. Medtem ko mecchano za praktično isto ceno ponuja dosti več, kar niti v komercialnih ponudbah ne najdemo in ne moreš kupiti.

damirj79 ::

Ales je izjavil:

Kabli so vedno bili relativno poceni, le vmes so začeli lupiti "audifile" na polno. Prvi nateg je bil to, da se za zvočnike rabi nek poseben kabel, ker "navadni" niso OK. Od tu naprej je pa "sky is the limit" in nevedni so dajali (in še dajejo) stotine ali tudi deset tisoče EUR za po lastnostih istoveten ali celo bolj zanič kabel, kot bi ga dobili v elektro štacuni.

No, razumem pa, da nekdo kupi namenski zvočniški kabel, ker mu je všeč dizajn ovoja in se sam noče ukvarjat s polepševanjem, videl se bo pa čez pol dnevne. OK. Ampak "dizajn" se plača do neke razumne vsote, ne pa...

Še bolj nesramen nateg so "audiofilski" omrežni kabli za elektriko. To moraš že malo občudovat, da se to nekdo spomni in še, da nekdo kupi... Trolling par excellence. :))

Eduardo je izjavil:

Moderni zvočniki ranga ca. 1200EUR par pa nesejo deset let stare audiofilske, ki so takrat stali 10x toliko in to v večini karakteristikah.

IMHO v zadnjih desetih letih tehnologija pri zvočnikih ni šla toliko naprej, da bi to bilo tako odločilno. Za kak konkreten model to komot velja, ampak predvsem če ti dražji že takrat niso bili vredni tega denarja...


V 10ih letih ravno razlike res ni, velik preskok v dizajnih zvočnikov oz v enotah se je zgodil na prelomu tisočletja. Čeprav osnova delovanja zvočnika je nespremenjena že skoraj od nastanka, so nekateri detajli naredili velikanski preskok. Ravno tako tudi uporaba materialov, katerih pred tem zaradi svojih fizikalnih lastnosti ne bi (pa še zdaj tudi ne ravno) nikoli pomislili za uporabo diafragme, pa se sedaj uporabljajo in to z veliko boljšimi rezultati kot nekoč papir, kevlar ali karbon vlakna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

freesty ::

Evo koncno sem vse zvezal in usposobil.

Imam tipicen 5.1(zadnji zvocniki ob strani zadaj) in pa front height za atmos. Nazadnje sem domaci setup poslusal pri starsih doma in je 3d zvok dosti dosti boljsi. Zelo okusno vse skupaj.

Imam pa prosnjo. Ce ima kdo mikrofon za kalibracijo za audessay XT in bi ga bil pripravljen posodit za par dni, podrocje Maribora?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Eduardo ::

damirj79 je izjavil:



V 10ih letih ravno razlike res ni, velik preskok v dizajnih zvočnikov oz v enotah se je zgodil na prelomu tisočletja. Čeprav osnova delovanja zvočnika je nespremenjena že skoraj od nastanka, so nekateri detajli naredili velikanski preskok. Ravno tako tudi uporaba materialov, katerih pred tem zaradi svojih fizikalnih lastnosti ne bi (pa še zdaj tudi ne ravno) nikoli pomislili za uporabo diafragme, pa se sedaj uporabljajo in to z veliko boljšimi rezultati kot nekoč papir, kevlar ali karbon vlakna.


Saj ni pri ceni faktor samo ne vem, ko grejo naprej tehnologije, je faktor tudi tehnologija proizvodnje.

damirj79 je izjavil:


Drugo vprašenje pa je, če je ta cena konkurenčna v poplavi komercialnih izdelkov. Tritrix ima tu po mojem velik minus. Medtem ko mecchano za praktično isto ceno ponuja dosti več, kar niti v komercialnih ponudbah ne najdemo in ne moreš kupiti.


Možno, je res star. Je pa še dosti več takih kitov. Jaz sem se skoraj lotil tegale:

http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-SEA...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

damirj79 ::

Eduardo je izjavil:

damirj79 je izjavil:



V 10ih letih ravno razlike res ni, velik preskok v dizajnih zvočnikov oz v enotah se je zgodil na prelomu tisočletja. Čeprav osnova delovanja zvočnika je nespremenjena že skoraj od nastanka, so nekateri detajli naredili velikanski preskok. Ravno tako tudi uporaba materialov, katerih pred tem zaradi svojih fizikalnih lastnosti ne bi (pa še zdaj tudi ne ravno) nikoli pomislili za uporabo diafragme, pa se sedaj uporabljajo in to z veliko boljšimi rezultati kot nekoč papir, kevlar ali karbon vlakna.


Saj ni pri ceni faktor samo ne vem, ko grejo naprej tehnologije, je faktor tudi tehnologija proizvodnje.

damirj79 je izjavil:


Drugo vprašenje pa je, če je ta cena konkurenčna v poplavi komercialnih izdelkov. Tritrix ima tu po mojem velik minus. Medtem ko mecchano za praktično isto ceno ponuja dosti več, kar niti v komercialnih ponudbah ne najdemo in ne moreš kupiti.


Možno, je res star. Je pa še dosti več takih kitov. Jaz sem se skoraj lotil tegale:

http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-SEA...


Mogoče sem slabo napisal, ampak pisal sem samo o razvoju tehnologije, sploh ne cene. Sama zvočniška enota je razmeroma nizka proti ceni celotnega zvočnika.

Troels Gravesen Seas ER je diy popularizator. Seas ER18RNX je na moderen način izvedena papirnata diafragma, drugačna kurvatura, ojačana z vlakni trsja izepljanka iz CA serije, pa že ta je bila veliko naprednejša kot ostali papirnati. Podobnega pač ni bilo npr pred 30 leti. Podobno nudijo sedaj tudi kakšni drugi proizvajalci, npr Focal s Flax enotami, pa še kdo.

S samim Tritrixom ni nič narobe, le da glede na uporabljene enote (Dayton Classic) je cena za komplet visoka z vidika DIY, dizajn sam po sebi ni nič posebnega in je boljša vrednost Mecchano. Moje mnenje..

AvtoR ::

30-40 let stare Dynaudio enote še danes veljajo za vrhunske!

damirj79 ::

AvtoR je izjavil:

30-40 let stare Dynaudio enote še danes veljajo za vrhunske!


Uh, a se razpišemo?

Še dandanes so vrhunske - v primerjavi z dynaudio enotami dandanes.

pegasus ::

Tudi jaz sem ta čas na '92 B&W zvočnikih, ki sem jih dobil za smešno ceno. Nekoč se mogoče lotim prenove kretnic, a trenutno za to sploh ni potrebe.

AvtoR ::

damirj79 je izjavil:

AvtoR je izjavil:

30-40 let stare Dynaudio enote še danes veljajo za vrhunske!


Uh, a se razpišemo?

Še dandanes so vrhunske - v primerjavi z dynaudio enotami dandanes.


Kaj pa je tako zelo narobe z dandanašnjimi enotami?
Določene starejše Dynaudio enote so imele probleme z PU obrobami, ki so po 10 do 15ih letih preperele, novejše uporabljajo gumo, ki je praktično večna...
Je pa res, da so novejše enote bolj klasičnega koncepta, opuščajo enote, ki so imele velike tuljave in magnet v sredini.

damirj79 ::

AvtoR je izjavil:

damirj79 je izjavil:

AvtoR je izjavil:

30-40 let stare Dynaudio enote še danes veljajo za vrhunske!


Uh, a se razpišemo?

Še dandanes so vrhunske - v primerjavi z dynaudio enotami dandanes.


Kaj pa je tako zelo narobe z dandanašnjimi enotami?
Določene starejše Dynaudio enote so imele probleme z PU obrobami, ki so po 10 do 15ih letih preperele, novejše uporabljajo gumo, ki je praktično večna...
Je pa res, da so novejše enote bolj klasičnega koncepta, opuščajo enote, ki so imele velike tuljave in magnet v sredini.


MW172 je sicer namenjem car audio inštalacijam, ampak vseeno se večji del lahko prenese tudi na home use.
https://www.erinsaudiocorner.com/driveu...

Pred 20-30leti so bili zelo dobri, danes so pa za visoko ceno le povprečni. Za isto ceno sedaj dobiš npr:
https://www.erinsaudiocorner.com/driveu...

AvtoR ::

Dynaudio nikoli ni bil poceni. Tudi ostali skandinavci niso poceni.
Se pa strinjam da se danes dobi več driverjev, ki so na podobnem nivoju in so cenejši...

matobeli ::

A se kdo iz prve roke spozna na zvočno izolacijo v avtomobilih? (delam enga oldija in bi tudi ta segment vsaj osnovno obdelal)
1. en sloj gume in sloj zaprte pene, a bo to dovolj za osnovo?
2. Tovarniško je notri kar nekaj tega, a se s časom izgublja zmožnost dušenja pri teh materjalih? Sploh na vratih je guma že švoh in bi se rada trgala

damirj79 ::

AvtoR je izjavil:

Dynaudio nikoli ni bil poceni. Tudi ostali skandinavci niso poceni.
Se pa strinjam da se danes dobi več driverjev, ki so na podobnem nivoju in so cenejši...


Na žalost so zaspali na lovorikah.

matobeli je izjavil:

A se kdo iz prve roke spozna na zvočno izolacijo v avtomobilih? (delam enga oldija in bi tudi ta segment vsaj osnovno obdelal)
1. en sloj gume in sloj zaprte pene, a bo to dovolj za osnovo?
2. Tovarniško je notri kar nekaj tega, a se s časom izgublja zmožnost dušenja pri teh materjalih? Sploh na vratih je guma že švoh in bi se rada trgala


Govoriš o zvočni izolaciji celega avta ali samo določeni deli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

matobeli ::

Glede na to da imam celotno notranjost zunaj in da je relativno pravilnih oblik vse skupaj sem mislil kar celo kabino uredit plus menjava obstoječe izolacije v motornem prostoru.
Edin požarne stene se ne bom v tem trenutku dotikal... oziroma, mogoče tudi. Kaj pa vem.

Eduardo ::

damirj79 je izjavil:



S samim Tritrixom ni nič narobe, le da glede na uporabljene enote (Dayton Classic) je cena za komplet visoka z vidika DIY, dizajn sam po sebi ni nič posebnega in je boljša vrednost Mecchano. Moje mnenje..


Maaaa... So tako simpl, da me ima, da jih naredim za hobi. Kje je najboljše kupit dele? Morda veš?

damirj79 ::

Eduardo je izjavil:

damirj79 je izjavil:



S samim Tritrixom ni nič narobe, le da glede na uporabljene enote (Dayton Classic) je cena za komplet visoka z vidika DIY, dizajn sam po sebi ni nič posebnega in je boljša vrednost Mecchano. Moje mnenje..


Maaaa... So tako simpl, da me ima, da jih naredim za hobi. Kje je najboljše kupit dele? Morda veš?


Glede na to, da uporablja Dayton Audio enote, dobiš le-te najbolj poceni v EU pri Audiophonics.fr in tam kupiš tudi elemente za kretnico. Kretnico najdeš na netu. Soundimports.eu je drugi vir, ampak dražji. Imajo tudi cel DIY s flatpackom za kabinet, ampak po mojem je cena za ta komplet previsoka in greš raje v trgovino iskat že narejene in boljše zvočnike, razen če bi se rad samo kaj naučil.

Recimo Elac DBR62 za 500€ ki so po mojem 17x boljši kot tale Tritrix.

Eduardo ::

Ne ne, jaz bi naredil tistega Mechanota. Sem bolj pogledal in so res zanimivi. :) Tako malo za hec.

Mi je pa čudno, da jih nihče ne dela in prodaja. Ali licenca tega ne dovoli? :|

AvtoR ::

Takeli malčki so na koncu hitro 1000€... Furnir pa lakiranje, pokrovi, stojala itd...

Eduardo ::

Ravno gledam, da na koncu morda ni tako poceni. Ampak v končni fazi lahko vzameš bolj konkretno pohištveno iverico. Pokrovov ne potrebuješ, stojal tudi ne ... Če bi dobil poceni komponente bi eventuelno poslal specifikacije svojemu mizarju in izbral najbolj noro barvo za kuhinje. :D Za noge samo utor in silikonske podlage.

damirj79 ::

Eduardo je izjavil:

Ne ne, jaz bi naredil tistega Mechanota. Sem bolj pogledal in so res zanimivi. :) Tako malo za hec.

Mi je pa čudno, da jih nihče ne dela in prodaja. Ali licenca tega ne dovoli? :|


DIY kot projekt nekoga, je dal na voljo samo specifikacije kaj in kako, ostalo znajdi se sam. Če želiš dober DIY komplet ki je na voljo kot KIT v celoti, potem npr CSS Audio ali SB Accoustic, ampak oba sta hitro čez jurja €

https://www.soundimports.eu/en/diy-kits...

AvtoR ::

Zvočnik če ni na stojalih, ponavadi ne igra dobro!

Ales ::

Eduardo je izjavil:

Ravno gledam, da na koncu morda ni tako poceni. Ampak v končni fazi lahko vzameš bolj konkretno pohištveno iverico. Pokrovov ne potrebuješ, stojal tudi ne ... Če bi dobil poceni komponente bi eventuelno poslal specifikacije svojemu mizarju in izbral najbolj noro barvo za kuhinje. :D Za noge samo utor in silikonske podlage.

Če si drugje malo pogledaš nasvete za izdelavo škatel in se potem pogovoriš z mizarjem, IMHO ne boš imel problemov s tem projektom. No, nič drugačni ne bodo, kot bi bili za kak drug relativno preprost DIY, ki ni v obliki celotnega kita. Kolikor sem videl, od podatkov nič ne manjka in tudi avtor je aktiven na forumih (ASR, DiyAudio, pa še kje verjetno...).

Stojala tile zvočniki rabijo, lahko pa jih seveda za začetek daš na omarice oz. kak drug primeren kos pohištva, če stoji na pravem mestu, v pravi višini... stojala pa morda dodaš kasneje. Edit: to bo seveda vplivalo na zvok, ampak saj vse to veš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Eduardo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Eduardo ::

Morda še kak predlog s čim ga napajati? Kaj kar ima BT? :D Poceni... Testiral bom v osnovi na mojem mamut ampu 300w na 4ohm, potem pa primerjava...

damirj79 ::

matobeli je izjavil:

Glede na to da imam celotno notranjost zunaj in da je relativno pravilnih oblik vse skupaj sem mislil kar celo kabino uredit plus menjava obstoječe izolacije v motornem prostoru.
Edin požarne stene se ne bom v tem trenutku dotikal... oziroma, mogoče tudi. Kaj pa vem.


Tu dobiš po mojem vse.
https://www.orangeaudio.si/zvocna-izola...

https://www.orangeaudio.si/izolacija-st...
Začneš s tem, ker moraš polepiti dele pleha z največjo površino, ki opore, nosilce daleč stran, kot npr streha, vrata, tla oz. pod, prtljažnik. Sicer tudi koloteki, ker od tam prihaja največ šuma.

https://www.orangeaudio.si/izolacija-st...
S prekriješ vse oz kot je original. Nekje rabiš samolepilno, nekje je pa boljše da ni lepljena.

Na določenih mestih boljše, če uporabiš tudi toplotoodbojno:
https://www.orangeaudio.si/toplotna-izo...

Za dobit originalno debelino boš moral verjetno nekje uporabiti tudi dodatno:
https://www.orangeaudio.si/izolacija-st...

Ne vem kje dobiš tako čisto originalno:
https://www.automobiletrim.com/sound-pr...

Pokrov motorja mora biti toplotoodbojna in tolotno vzdržljiva:
https://www.orangeaudio.si/silent-coat-...

V vrata ne dajat karkoli spužvastega, tudi če trdijo, da je vodoodbojna in vodoneprepustna in vodonevpijajoča. To daš mogoče samo na vratne panele oz tapete. NA sama vrata oz. pleh vrat daj raje 2x silver bitumen.

damirj79 ::

Eduardo je izjavil:

Za hec bi jih naredil čim bolj poceni. Bolj, ker me zanima kaj spravim skupaj, če večino naročim in potem samo polotam sam. :D Navdih je v smislu čim bolj kičaste bleščeče škatle. Kakšna zelena kuhinja visok sijaj stil.

A bo kaj takega? Se da komu narediti kontrolo? :):

https://www.soundimports.eu/de/sb-acous...

https://www.soundimports.eu/de/scan-spe...

https://www.soundimports.eu/en/it-inter...

https://www.soundimports.eu/en/jantzen-...

https://www.soundimports.eu/en/jantzen-...

https://www.soundimports.eu/en/audyn-mk...

https://www.soundimports.eu/en/audyn-q2...

https://www.soundimports.eu/en/dayton-a...

https://www.soundimports.eu/en/dayton-a...

https://www.soundimports.eu/en/it-inter...

https://www.soundimports.eu/en/it-inter...

https://www.soundimports.eu/en/it-inter...

https://www.soundimports.eu/en/audyn-mk...

https://www.soundimports.eu/en/audyn-kp...

104,72EUR po komadu


Izogibaj se elektrolitom v kretnicah. Saj ni z njimi nič posebno kaj narobe, le da imajo ponavadi omejeno življensko dobo. Če nimaš namena vztrajati z njimi 20let+ potem pa tudi ok. Ostalo nisem gledal, saj verjetno znaš pretipkat vrednosti :) Splača se ti tudi pogledat naokoli in malo poračunati, ker soundimports.eu zna biti najdražja opcija.
npr:
https://en.toutlehautparleur.com/speake...
https://www.nonsolospeakers.com/5-13cm/...
https://www.audiohobby.eu/et/valjuhaeae...

Eduardo je izjavil:

Morda še kak predlog s čim ga napajati? Kaj kar ima BT? :D Poceni... Testiral bom v osnovi na mojem mamut ampu 300w na 4ohm, potem pa primerjava...


izberi enega:
https://www.audiophonics.fr/en/integrat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Eduardo ::

Dobra ideja. Bom pogledal MKT-A. Pa so taki ampi kaj vredni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

damirj79 ::

So, zakaj ne? D razred ojačevalca že težko kapitalno za***eš, ker so večinoma zgrajeni okoli ICjev z znanimi lastnostmi. Medtem kot klasične s tranzistorji A, AB, B razred pa zelo lahko zelo kapitalno zaj***š in ni vrednno niti podstavka za vrata..

freesty ::

Ima kdo kaksen woofer za predlagat? Soba 20-25m2 v stanovanju. Budget cim nizji. Ce do 300eur ni nic pametnega bom vzel nekega rabljenega na bolhi za 50eur.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

damirj79 ::

predi ::

Trenutno imam prastari "subwoofer", ki je del kompleta Genius SW-5.1 HT (ne spomnim se katera različica točno, mogoče 3600). Že dalj časa bi ga rad zamenjal, ker iz nekega razloga med delovanjem brni, tudi če vanj ni priklopljen noben kabel in tudi v stand-by modeu. Večinoma je zato izklopljen. Ne potrebujem močnega nadomestka, saj nočem, da bi sosedje šli gledat ARSO potrese vsakič, ko gledam kaj na sistemu. V bloku se to pač ne spodobi. Poleg tega nisem audiofil - edina potreba je prostorski zvok. A bi z menjavo za ELAC Debut S10.2 lahko upravičil 200€ manj v denarnici? Moj AVR je Denon X2800H.

predi ::

Odgovor na moje vprašanje je bil: da. Za moje potrebe je tole vrh glave. Poleg tega nima nobenih problemov z brnenjem.
««
20 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21543183 (14291) Ales
»

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6210638 (5497) Ricky_82
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
296481 (3164) Likalnik
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379946 (8139) CMpunk

Več podobnih tem