» »

Delo od doma, zavarovanje - menjava lokacij

Delo od doma, zavarovanje - menjava lokacij

A110 ::

Vemo, da se poškodbe na delu tretirajo drugače kot poškodbe v privat času. Delo se na srečo vedno pogosteje seli iz pisarn na domače pisarne oz. neodvisno od lokacije. Tudi pri delu od doma mora (formalno) biti poskrbljeno za ustrezno, varno delovno okolje. Sam sicer z menjavo lokacij nimam preveč izkušenj mi pa vedno več znancev "jamra" da bi zelo radi delali na "delovnem dopust". Torej grejo za recimo mesec nekam, klub temu od doma oddelajo tistih 8h in ne porabijo dopusta in so kljub temu nekje drugje. Baje se zatakne ravno pri tem, da tudi pri delu od doma so točno definirane stvari v zvezi z zavarovanjem in je vezano na lokacijo. Torej pri delu na drugi lokaciji je treba to (formalno) spreminjati oz zavarovanje za morebitne poškodbe na delovnem mestu ne velja. Ker tudi mene tak nacin dopusta mika me zanima kako je dejansko urejeno formalno s tem v Sloveniji. Govorim o redni zaposlitvi in ne delu prek s.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33745955 (11789) Baja
»

Za razliko od konkurence Google ne bo omogočal stalnega dela od doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8817465 (13345) LeQuack
»

Delo od doma - stroški na delavcu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910887 (6711) GupeM
»

Varstvo in zdravje pri delu

Oddelek: Loža
207509 (6473) borut_p
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711724 (9184) antonija

Več podobnih tem