» »

Študent naj bo - mobilen

Študent naj bo - mobilen

1 2
3
»

Miha 333 ::

Raptor F16 je izjavil:

Imam še boljši predlog.

Sin naj se odloči za operativni lizing in vzame neko KIO ali Dacio.

Računaj da te pri operativnem lizingu kjer je not že všteto servisiranje, zavarovanje, regustracija, gume in ostali potrošni material nek NOV KIA Rio pride 6EUR na dan. Dacia zagotovo nekako podobno.

Torej... leto ima 365 dni x7 EUR to je 2550 EUR stroška na leto. Dodaj še bencin... in tvoj sine se bo vozil v NOVEM avtomobilu brez dodatnih skritih stroškov ki jih pri nakupu vozila niti upoštevali niste. (Veliki servis, nove gume, registracija, zavarovanje...)

Sem se zanimal za to varianto, pa ni čisto tako kot zgoraj piše. Za Kia Rio je mesečna najemnina 193,58, s tem da je prva najemnina 1.453 €. V ceno niso vključeni stroški servisa in gum, ampak je to za doplačilo. Tako da je cena uporabe vozila v 1. letu 3.582 + servisi. To pa je že skoraj tretjina cene novega avta.

https://www.kia.si/najemi

Raptor F16 ::

Miha 333 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Imam še boljši predlog.

Sin naj se odloči za operativni lizing in vzame neko KIO ali Dacio.

Računaj da te pri operativnem lizingu kjer je not že všteto servisiranje, zavarovanje, regustracija, gume in ostali potrošni material nek NOV KIA Rio pride 6EUR na dan. Dacia zagotovo nekako podobno.

Torej... leto ima 365 dni x7 EUR to je 2550 EUR stroška na leto. Dodaj še bencin... in tvoj sine se bo vozil v NOVEM avtomobilu brez dodatnih skritih stroškov ki jih pri nakupu vozila niti upoštevali niste. (Veliki servis, nove gume, registracija, zavarovanje...)

Sem se zanimal za to varianto, pa ni čisto tako kot zgoraj piše. Za Kia Rio je mesečna najemnina 193,58, s tem da je prva najemnina 1.453 €. V ceno niso vključeni stroški servisa in gum, ampak je to za doplačilo. Tako da je cena uporabe vozila v 1. letu 3.582 + servisi. To pa je že skoraj tretjina cene novega avta.

https://www.kia.si/najemi


A si presenečen da je bolj problem avto vzdrževat kot pa kupit ?

Nisi ne prvi ne edini.

To je kar realen strošek lastništva za economy avto. Luksuzni avto je pa strošek x2 če ne upoštevaš izgube vrednosti.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

matobeli ::

Ena zadeva ki se splača vzet in je iz stališča varnosti visoko na lestvici (če še ni not).

Avtoradio z prostoročno inštalacijo in nosilc za telefon.

RedDrake ::

TheBlueOne je izjavil:

To bo pocasi tema "Najbolj zanic avto.". :)

Evo se moj shitty zmagovalec:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

90 letnik, ki je slabo videl in ga pobonkal ampak redno servisiran!

In kaj je tu čudnega?
Moja babica, sedaj že pokojna, je 26 let redno servisirala svoj avto, kljub temu da ga je pri 91-tih že kar nekajkrat pobuškala. Z avtom se je v zadnjih 15-ih letih delalo po 300-500km letno, pa je bilo vsako leto menjano olje, svečke menjane po razporedu, dihtunge, ipd ...
Pa VSE zapisano v beležko s točnimi datumi, kilometri in stroški od leta '91 naprej.
Old school pač.
Pa kar precejkrat ga je dala ličarsko popravit, ker je našla količek, vrata od garaže, živo meje, ipd ...
Zagotovo je plačala v zadnjih petih letih vsaj 500 EUR za ličarska dela, čeprav je avto vreden par stotakov če ima poln tank goriva ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Ahim ::

matobeli je izjavil:

So pa na AMZS recimo ratal res težaki, maš mal podrgnen avto (recmo blatnik) pa te vržejo na tehničnem.

Spet neke anekdotne trditve o dogajanju na tehnicnih, ki seveda ne drzijo (kot tiste bucke zadnjic ko je nekdo trdil da avto s prizgano lucko za napako na armaturi pade na tehnicnem).

Invictus ::

Ne vem koliko so na AMZS bolj tečni na tehničnih, ne hodim več tja, ampak so bolj zoprni povsod...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Raptor F16 ::

Na tehničnih bi jst tretjino avtov pometal zarad neizpravnih in razštelanih luči.

Folk s kratkimi slepi nasprotivozeče z raznimi xenon kiti in kitajskimi led žarnicam. Najboljš sobpa uni k majo vse razfukano in majo žaromet gor obrnjen.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

matobeli ::

Ahim je izjavil:

matobeli je izjavil:

So pa na AMZS recimo ratal res težaki, maš mal podrgnen avto (recmo blatnik) pa te vržejo na tehničnem.

Spet neke anekdotne trditve o dogajanju na tehnicnih, ki seveda ne drzijo (kot tiste bucke zadnjic ko je nekdo trdil da avto s prizgano lucko za napako na armaturi pade na tehnicnem).


Je kar info iz prve roke. Služben avto (ki sem ga jaz peljal na pregled) ni šel skoz ker je bil odrgnjen sprednji desni blatnik. Pleh zvit minimalno, pa tistih 20cm navrhu podrgnjen.

Pa tudi zarad lučke (airbag) en ni šel skoz.

Motne luči, padeš, slabo nastavljene, če ni drugega te še spustijo, lukna v pragu, padeš.

Plus vsega skupej je da ti res konkretno pogledajo avto, vključno z luftom na rokah.

Medtem pa na enem drugem (kamor furam moje privat kante) prideš skoz tud z nedelujočo ročno. Za pregorelo žarnco je rekel naj menjam, pa roka. Lahk pa niti delala ne bi.

Ahim ::

matobeli je izjavil:

Ahim je izjavil:

matobeli je izjavil:

So pa na AMZS recimo ratal res težaki, maš mal podrgnen avto (recmo blatnik) pa te vržejo na tehničnem.

Spet neke anekdotne trditve o dogajanju na tehnicnih, ki seveda ne drzijo (kot tiste bucke zadnjic ko je nekdo trdil da avto s prizgano lucko za napako na armaturi pade na tehnicnem).

Je kar info iz prve roke. Služben avto (ki sem ga jaz peljal na pregled) ni šel skoz ker je bil odrgnjen sprednji desni blatnik. Pleh zvit minimalno, pa tistih 20cm navrhu podrgnjen.

Pajade - to bi pa rad videl kako je bilo utemljeno oz. kaj na avtu ni bilo tehnicno brezhibno :))

Pelji ga na AZMS za Bezigradom (blizu Avto Delte), nas gre s pobutanim blatnikom in odrgnjenim celim zadnjim delom gre vsako leto gladko cez.

Glede nepravilno delujocih zarometov pa: edino prav da take zmecejo. Morali bi se rocke za zmigavce bolj tenmeljito preverjat, se mi zdi da pol avtom z LJ tablico in prakticno vsem BMWjem ne delujejo :|

donvito ::

Glede nepravilno delujocih zarometov pa: edino prav da take zmecejo. Morali bi se rocke za zmigavce bolj tenmeljito preverjat, se mi zdi da pol avtom z LJ tablico in prakticno vsem BMWjem ne delujejo

Narobe, na tehničnem jim delajo, potem ne več. :))

matobeli ::

Ahim je izjavil:


Pajade - to bi pa rad videl kako je bilo utemljeno oz. kaj na avtu ni bilo tehnicno brezhibno :))


Zgledal je takole: Po zaključku tehničnega je malo krepkejši možak v delovnih oblačilih AMZS pristopil do mene, roke je uprl ob boke in z rahlo namrščenim obrazom povedal kaj je bilo. Na obrazu se mu je videlo da misli resno zato sem se usedel v avto in se odpeljal proti mehaniku.

Tako nekako je izgledalo.

Ahim ::

matobeli je izjavil:

Ahim je izjavil:


Pajade - to bi pa rad videl kako je bilo utemljeno oz. kaj na avtu ni bilo tehnicno brezhibno :))


Zgledal je takole: Po zaključku tehničnega je malo krepkejši možak v delovnih oblačilih AMZS pristopil do mene, roke je uprl ob boke in z rahlo namrščenim obrazom povedal kaj je bilo. Na obrazu se mu je videlo da misli resno zato sem se usedel v avto in se odpeljal proti mehaniku.

Tako nekako je izgledalo.

Ne se pustit debelim ljudem terorizirat ... naj ti drugic razlozi kaj na avtu ni ustrezno ;)

matobeli ::

Nekaj je bluzil o tem da ne sme bit poškodovan ker si lahko potem osumljenec pri pobegih od nesreče.

Glede na to da je bilo to službeno vozill je šel pač k mehaniku, kakorkoli je bil čas za redni servis. Pa je pol on dal zrihtat. Prav zelo se ni nihče sekiral.

Sej vse skupaj ima dobre strani, mi vsaj ni potrebno ugotavljat če kaj ne dela, ker so na tem tp dovolj picajzlasti da sami povejo.

Tudi za svoje osebne avte delam tako da ga zafuram na "preventivni tehnični", ker sem njihov član je zastonj. Povejo kaj je narobe, če so kaj smotani glede tega grem pa k drugim kjer ni problemov. Popravim pa tiste zadeve ki so pomembne.

p.s: ni bil ravno debel, zgolj malo bolj krepek dedec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Gogo ::

Izbor je padel na https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Mnenja? Thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

mr_chai ::

Gogo je izjavil:

Izbor je padel na https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Mnenja? Thx


Volan zgleda kr zglancan, ne vem če so to pravi km ;) Sicer avto je ok, zakaj pa ne. Jaz bi sicer raje vzel kaj takega

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... ker je po zanesljivosti še en rang višje.

stratosD ::

meni se zdi odličen avtoček za študenta, glede na to da ga prodaja Hyundai pooblaščenec so ga zelo verjetno poservisirali pred prodajo.
Če pa kaj ne bo OK - lažje njim uveljavljaš skrito napako kot pa kakšnemu šverkotu.Optimalna odločitev :)

hojnikb ::

odlicni penzic avtomobili, ni kaj. Sam da nebo obcutek voznje s temi 80kkm na stevcu slabsi k z relacijsko vozenim 200kkm+ :)
pa vse tezave, ki jih prinese veliko let in malo kilometrov :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WhiteAngel ::

Gogo je izjavil:

Izbor je padel na https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Mnenja? Thx


Dober avto.

Samo malo čudno se mi zdi za 2010 letnik sprednja maska. Ali ni bil takrat že facelift?

Zgodovina sprememb…

profii ::

Ta ga bo žlajfal še neki let.
Naj si dečko kupi neko premium kripo, da mu vsaj čapci ne bodo muck kradl.
Pa še šraufat se bo navadil. win-win.

mr_chai ::

evo premium kripo, pa še šraufat se bo kj nauču.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Gogo ::

Premium kripe me (ga) ne zanimajo. Trenirkarji naj kar izvolijo. Šraufal tud ne bova, je lokalec čisto ok.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

immortan ::

golf bencinar (pederiš free)
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22123973 (1477) KTr1sk
»

Nakup prvega vozila in predlogi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17519339 (13017) bambam20
»

Nakup avtomobila do 10000eur

Oddelek: Na cesti
485378 (3495) Raptor F16
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822861 (17286) KAVINSKY

Več podobnih tem