» »

Lenovo Thinkpad T580 - zvok med polnjenjem

Lenovo Thinkpad T580 - zvok med polnjenjem

i33a ::

Pozdravljeni,
uporabljam Lenovo Thinkpad T-580 in danes so se mi začele pojavljati "težave", da računalnik občasno oddaja nek čuden zvok (ko je priklopljen polnilec).
Prenosnik je star cca. 3 leta. Zanima me kaj bi bil lahko vrok za težave in kako priporočate, da ukrepam?

Lep pozdrav in hvala za pomoč

profii ::

Ta čuden zvok malce bolje opiši. Piska, škripa, poka?

i33a ::

Piska. Podobno kot na temle videu. Nekako podobno angl. coil whine se mi zdi.

Han ::

Piska prenosnik ali napajalnik (polnilec)?

i33a ::

Piska prenosnik. (Če je samo na bateriji nikoli ne piska, ko je pa priklopljen pa občasno).

fujtajksel ::

Prepričan da ne napajalnik?

Generalno je te zadeve težko rešit. Včasih se da locirat točen izvor, pogosto kakšna tuljava v napajalnem vezju, lahko poskusiš zalit z epoksijem.

floyd1 ::

Mojega starega T450s se sliši le, ko je izklopljen ventilator, ko je v prostoru tišina in ko se napaja iz baterije. Drugače pa je treba uho gor naslonit, da kaj slišiš.

Karen ::

Alternativa je samo še coil whine na ležaju ventilatorja procesorja - če je delovanje raunalnika tako nastavljeno - na elektriki full power management in vrti ventilator, na bateriji varčevalni način ki ugasne ventilator in zniža frekvenco procesorja... je pa to manjša verjetnost, predhodnik ki je omenil napajalno vezje ima verjetno prav oz. je večja verjetnost kot tole kar sem napisal jaz.

Gagatronix ::

Karen, ne nakladaj, ker vec kot ocitno ne ves kaj je coil whine, ker le-ta nima nic z lezajem ventilatorja na procesorju oziroma karkoli ti ze nalagas tu.

Han ::

Ponavadi cvili med bolj inteznivnim delom procesorja, tudi LAN kontroler se lahko "oglaša" med pretakanjem podatkov... Skratka, dandanes so necvileči računalniki pravzaprav izjeme.

i33a ::

Opazil sem tudi, da se prenosnik ne polni skoraj nič (priklopljen je recimo celo dopoldne - seveda sem ga uporabljal).. a % baterije je zrastel za 2%.
Mogoče to kaj pojasni? Kaj svetujete?

Bizkit45 ::

da, nekaj je fuč. baterija, napajalnik, ali vezje (kondenzatorji, upori, releji, you name it) po katerem se prenašajo amperi.
test.
- vzameš baterijo ven in vidiš če še naprej cvili
- zamenjaš napajalnik (nekje dobiš za test)
- preostane ti vezje (to je tudi najtežje popravljati - lahko je pa samo kakšen plug fuč - te so dokaj hitro dostopni in poceni, slab stik in zna cviliti)

se mi zdi da ima tvoj 2 bateriji, zato lahko cvili sekundarna, katere ne moreš ven vzeti brez razdiranja..težko je tole debugirati. ampak ne gre drugače kot sem opisal :)

i33a ::

Najlepša hvala vsem za pomoč! :)
Baterijo sem vzel ven in ni piskalo.. Potem sem jo dal nazaj notri in zaenkrat tudi še vse dela po starem (baterija se polni in ne piska).
Upam, da tako tudi ostane.. drugače pa mislim da imamo "krivca".

profii ::

En cikel naredi, na 0% in nazaj na 100%.

Bizkit45 ::

je možno da je bila baterija slabo notri dana in ni bila čisto "vsedena"? to bi znal biti razlog, kajti potem je stik slabši in rečmo temu prebija in od tu ta zvok ;) upam da tole enostavno reši ta problem..

i33a ::

Sem naredil cikle na 0 in 100%, pa ni pomagalo. Stik bi moral biti tudi OK, saj sem baterijo večkrat dal ven in notri in ni razlike..prav tako se baterija lepo "zaskoči" in so se težave začele med tem ko je bil računalnik ves čas pri miru na mizi.

Gledam za novo baterijo, čer bo očitno treba novo.
Originalne so kar drage, tale pa izgleda ista in bi najbrž morala delati. Kaj mislite?

GupeM ::

Ni nujno da je baterija kriva. Vstavljena baterija lahko le pomeni, da se nek drug del tokokroga sklene in piska tam. Samo za opozorilo, da ne boš razočaran, če bo piskalo tudi po tem, ko boš dal nekaj 10 eur za baterijo.

i33a ::

Aha, hvala za nasvet.
Pa se da kako preveriti a je baterija kriva al ne?

Han ::

i33a ::

Sem pognal Lenovo Diagnostic in mi na bateriji dejansko najde neko napako.

 Battery diagnostic

Battery diagnostic

.

Baterija (in računalnik) sta stara cca. 3 leta. Zadnji teden piskanja ne slišim več, vseeno pa bi rad stvar zrihtal. Bo nova baterija tu z veliko verjetnostjo rešila problem?

profii ::

i33a je izjavil:

Sem pognal Lenovo Diagnostic in mi na bateriji dejansko najde neko napako.

 Battery diagnostic

Battery diagnostic

.

Baterija (in računalnik) sta stara cca. 3 leta. Zadnji teden piskanja ne slišim več, vseeno pa bi rad stvar zrihtal. Bo nova baterija tu z veliko verjetnostjo rešila problem?


Vrjetno ne piska baterija, ampak (polnilno) vezje. V bateriji je malo elementov, kateri lahko piskajo. Ni pa izključeno, da nova baterija reši problem. Tvoja baterija samo nima več 100% kapacitete. Nič takega.

i33a ::

Hvala za pomoč.
Torej če piska samo vezje in diagnostic ničesar (razen te malenkosti na batariji) ne odkrije ni panike glede račnunalnika?

profii ::

i33a je izjavil:

Hvala za pomoč.
Torej če piska samo vezje in diagnostic ničesar (razen te malenkosti na batariji) ne odkrije ni panike glede račnunalnika?


Nima biti kaj narobe. Poglej koliko imaš še garancije. Piše ti v lenovo vantage.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenavaden zvok iz laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
8729 (470) Han
»

Coil Whine

Oddelek: Strojna oprema
212158 (1492) tikitoki
»

Coil Whining

Oddelek: Strojna oprema
444123 (3533) IcyFox
»

Prenosnik LENOVO R61i piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
132488 (2248) markolino
»

Brnenje napajalnika - LC Power

Oddelek: Strojna oprema
352998 (2523) Seba22

Več podobnih tem