» »

Brnenje napajalnika - LC Power

Brnenje napajalnika - LC Power

PugPlug ::

Imam naslednjo težavo. Napajalnik mi začne že ob zagonu iger brneti - že pri recimo Chess Titans med premikanjem šahovskih figur (res pa je, da sem ob začetku brnenja igro zaprl) - če ni zagnane nebene igre pa brenčanja ni.
Gre pa za 550W LC6550GO 2.0. Star je 5 let (na 12v naj bi spravil 380W - ko je bil še nov)
Sistem
q6600 - nenavit
660gtx

A je to znak, da bo kmalu izdihnil? Normalno verjetno ni?
Bi mi lahko kdo priporočil kakšen poceni napajalnik -v primeru, da so pri starem to znaki odpovedovanja (sistem je z izjemo grafike star 5 let) tam do 40€.

LP

Brane22 ::

Odpri pa poglej če so kondiji napihnjeni.

Glede na simptom možno da je napinjen veliki mrežni kondi.

Če si lev za te stvari pač šut kanta varianta in v štacuno po novega.

matonson ::

Si prepričan, da je napajalnik?

Hayabusa ::

DarwiN ::

Jaz sem imel že 3 te iste 550W LCje.. Enega sem sam skuril, pri dveh pa je ventilator šel po gobe, tako kot pri tebi... Poceni roba pač, in temu primerna "kvaliteta"..
Ventilatorji so sploh ena najbolj šibkih točk pri napajalnikih.

S tvojim zagotovo ni nič narobe, le 12cm ventilator boš moral menjat...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

nč ni za skrbet. To je coil whine in je prisoten pri vseh serijah napajalcev. Kvalitetnih in nekvalitetnih.

mam tudi ta napajalc v enem kompu in cvili tako že od nakupa. so far še ni bilo nič.

Če te moti, lahko z hot glue zaliješ te coile.. zna bit bolje..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

einstein :P ::

@op

zna biti tudi, da ni psu ampak npr. zvok iz zvočnikov (to se mi dogaja pri sketchup-u)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

Če se brnenje pojavlja ob grafični obrementivni, kaj druga kot napajalc skoraj nemore bit.
#brezpodpisa

einstein :P ::

zvočniki so v mojem primeru. (po moje, da grafa nek audio al pa neke motnje oddaja v sistem) sicer pa se mi to dogaja samo pri sketchupu in pri kakem cinebench opengl benchu.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

PugPlug ::

Potem najbrž ni bojazni, da bi zaradi tega odpovedal? - (sam sem najprej pomislil, da brni zaradi preobremenjenosti)
Zvočniki pri meni niso težava ker jih nimam priklopljenih ;)
Vidim, da so priMalcom-u ta XFX 450 in 550 podražili, ker sta nekaj dni nazaj stala 45 oz 57EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()

hojnikb ::

Coil whine is mechanical resonance of the coil with the frequency of the signal passing through it. Physically, a coil is just loops of wire, sometimes with a core other than air. If the frequency of the signal is in resonance with the physical wires of the coil, the coil may vibrate. Oft times, the vibration is beyond human hearing (yokes in TV's can do this), other times it's in the range of human hearing.

ni bojazni da bo zarad tega odletel.
#brezpodpisa

Janac ::

Samo menjaj čimprej.

einstein :P ::

Ne poslušaj janaca (trol na kubik). (naj te ne zavede oz. prestraši njegov post)

PugPlug je izjavil:

Potem najbrž ni bojazni, da bi zaradi tega odpovedal? - (sam sem najprej pomislil, da brni zaradi preobremenjenosti)
Zvočniki pri meni niso težava ker jih nimam priklopljenih ;)
Vidim, da so priMalcom-u ta XFX 450 in 550 podražili, ker sta nekaj dni nazaj stala 45 oz 57EUR


Ne bo odletel.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Riff ::

ja tud moj ventilator pri LC 550W jer malo glasen ampak za 1x napajalnik še dela bp, če ti slučajno crkne ga lahko pa še vedno mejnaš z novim

matonson ::

hojnikb je izjavil:

Če se brnenje pojavlja ob grafični obrementivni, kaj druga kot napajalc skoraj nemore bit.


Lahko je tudi grafična. Cvili, brni ponavadi takrat, ko je veliko število fps.

hojnikb ::

true dat. coil whine na grafiki je tut možn. Čeprav ne v njegovem primeru :)
#brezpodpisa

PugPlug ::

Sem si kar malo oddahnil :).

Sem pa si vseeno malo ogledoval nove napajalnike in našel http://www.ultrastore.si/default.asp?pi...
Najbrž je na nivoju mojega sedanjega? Je pa zanimivo, da za ima tak "šrot" 5 letno garancijo :).

hojnikb ::

beži stran od teh jajc. Nwm kdo sploh lahko ponudi 5 let garancije na tak jajc.
#brezpodpisa

einstein :P ::

PugPlug je izjavil:

Sem si kar malo oddahnil :).

Sem pa si vseeno malo ogledoval nove napajalnike in našel http://www.ultrastore.si/default.asp?pi...
Najbrž je na nivoju mojega sedanjega? Je pa zanimivo, da za ima tak "šrot" 5 letno garancijo :).


Super, dolga garancije se definitivno splača.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Seba22 ::

Pozdravljeni!

Jas imam tud podobno težavo.V mojem primeru cvili napajalnik in grafična v igercah ob večji obremenitvi,tud če vklopim vsync v igercah ali omejim fps na 60.Je pa res da je takrat ta cviljoči zvok tišji,ampak je še vedno prisoten.Napajalnike sem menjav že tri,najprej sem imel lc power 650w,potem še enega lc power,samo drug tip 700w in sedaj imam LEPA G 850w gold in je isto,tako da ima pomoje grafa coil whine al kaj jas pojma več nimam,cvili pa iz napajalca in grafe enak zvok sam da je na grafi močnejši,lahko je tud matična,nevem no.Matična in procesor sta stara 14 dni,napajalnik teden dni in grafa 2 mesca.Zdaj pa če gdo ve kaj svetovat,kaj bi bilo za nardit naj kr napiše.Hvala že vnaprej.

Moja konfiguracija:

Proc:Intel i7 4770-stock
Matična:MSI Z87-GD45 Gaming
Mapajalnik:LEPA G 850W Gold
Grafična:MSI GTX 770 Gaming OC
SSD:Intel 330 series

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

solatko ::

Poizkusi Intel-ovo grafiko, če bo tudi potem piskalo, je kriv napajalnik, sicer menjaj grafiko. Piska ti samo v eni napravi in, če je ob treh napajalnikih enako, potem je zanič grafika.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

piskanje kot tako ni nobena panika, ker ti nebo nč crknal zarad tega. Seveda če piska ob loadu.
#brezpodpisa

Seba22 ::

Ja piska oz.cvili mi samo v špilih,ne v vseh,odvisno kako zahtevni so,sem probal obremenit procesor na 100% s PRIME95 programom pa nič ne cvili,za grafo sem pa uporabil FurMark program pa mi cvili,Kot zgleda je res grafa kriva,se sploh nebom obremjeval ker mi že lep čas cvili pa še deluje vse tak kot mora.V idle mi pa čist nič ne piska oz.cvili,temeperature so v mejah normale,kolikor sem bral po različnih forumih ima 3/4 teh najnovejših graf ta coil whine,ki pa baje ni škodljiv ampak je zelo moteč,tako da bo verjeto vse ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

hojnikb ::

torej ni nič narobe.
Coil whine je normalna zadeva in se pojavla tako pri cheap zadevah kot pri high-end :)
#brezpodpisa

Seba22 ::

najlepša ti hvala za odgovor

einstein :P ::

hojnikb je izjavil:

piskanje kot tako ni nobena panika, ker ti nebo nč crknal zarad tega. Seveda če piska ob loadu.


Zna tudi ob loadu crknit ;)

Če se kaj preveč z navijanjem igraš.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

dokler ga goniš within specs, mu nima kej bit zarad coil whine-a.
#brezpodpisa

einstein :P ::

Ne zaradi coil whinea...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Hayabusa ::

Si v FurMarku obremenil procesor (1) in grafično (2) ?

če sistem preživi tole (ter FurMark), potem bo vsako igro:
http://www.ocbase.com/index.php/software
http://www.majorgeeks.com/files/details...

Seba22 ::

FurMark je samo za grafične ali se motim?Ker ni drugih opcij,vsaj jas ne najdem

Seba22 ::

Sem probal zdaj z tem intelBurnTest programom na maximum,ko si dal link in nič ne cvili,kot zgleda je ta program učinkovit,ker mi konkretno obremeni procesor in dvigne temperaturo,ampak komp preživi in normalno deluje.Navijam pa jas itak nikoli nič tak da to nebo problem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Seba22 ::

Aja pa še to,s tem OCCT programom sem že testirav pred časom in je vse v mejah normale,razen cviljenja

PugPlug ::

Pri meni je popolnoma enako. Ko zaženem PRIME95 deluje lepo tiho, ko pa FurMark pa začne oddajati čuden zvok :).
Je pa na srečo tisti sistem rezerven in je bolj redko prižgan.
Drugače pa LEPA G 850W Gold mora z lahkoto poganjat ta sistem, tudi navitega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PugPlug ()

Seba22 ::

ja ja to more bit grafična kriva,brezveze se ukvarjat z temi programi za obremenitev procesorjev,ko pa je težava 99% na grafi po mojem mnenju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

PugPlug ::

Dokler sem notri imel 4770 je bil tih, ko sem pred 6 meseci zamenjal z 660 gtx pa je začel tulit :), tako, da ni popoloma nujno, da je grafika kriva. Imam pa doma tudi 7950 na drugem sistemu z 750 IN WIN pa nimam težav z piskanjem - imel jih nisem tudi v rezervnem sistemu, dokler nisem 750w dal v novega LC-ja pa v starega :).

Seba22 ::

Nevem no,sem pa bral po različnh forumih,da je pač tak kako naletiš,da če imata napajalnik pa grafa neko isto frekvenco ti bo cvililo in si nemoreš pomagat,razen da zamenjaš eno od teh dveh stvari,v mojem primeru je bil to napajalnik kar pa ni kaj dosti pomagalo,saj je ta zvok še vedno prisoten,je pa res da ima drug glas,kot je imelo pri prejšnem napajalniku.Bom pa v prihodnjih dneh si od kolega sposodo gtx 550ti grafo pa bom točno vido če bo isto al nebo cvililo več

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coil Whine

Oddelek: Strojna oprema
212203 (1537) tikitoki
»

Coil Whining

Oddelek: Strojna oprema
444177 (3587) IcyFox
»

Gtx 970 G1 Gaming Coil Whine

Oddelek: Pomoč in nasveti
363095 (2366) Simon17
»

Nakup grafične kartice 770GTX

Oddelek: Pomoč in nasveti
202222 (1700) Shadow666
»

Težava procesor

Oddelek: Strojna oprema
192043 (1771) IvoJan

Več podobnih tem