» »

Coil Whine

Coil Whine

Veron ::

Torej prej sem imel GTX770 2gb in ni bilo slišat nobenega coil whine piskanja.
Potem si od kolega sposodil GTX 1080Ti, in je piskalo. Kolegu v njegovem kompu tale 1080ti ne piska.
Sedaj imam novo RX580 8gb in zopet piska (csgo recimo, bf5 ne).

Kaj je lahko še skupni faktor temu? Očitno ni grafika. Je možno napajalnik?

Gigabyte Z87-d3h, i5 4570, 16gb (2x8) ram, napajalnik je pa Corsair CX600

xda develope ::

Glede na to da pod "bolj švoh" grafiko ne piska je verjetno napajalnik ja.

Izposodi si drugega za test pa boš videl ali je težava še prisotna.

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Kako priporočilo, kaj kupiti?

AapocalypseE ::

Sem mel sam problem s coilwhine pri prejšnjem Corsair napajalniku. Sem menjal za XFX in je tiho.

strumf666 ::

Coil whine je najverjetneje posledica kombinacije grafe in napajalnika, ampak ker obstajajo različne revizije istih modelov, se ne da 100% napovedat. Je pa vsee najbolje vzeti preverjeno kombinacijo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

AapocalypseE ::

Odvisno je od kondenzatorjev na napajalniku. Japanese solid state je že priporočljivo met. Pri slabših tega ni in ni čudno, da piska.

Veron ::

Kaj se šteje kot soliden napajalnik? Ne rabim neki top of the line, toliko da laufa trenutni setup normalno (namreč nagradnje pri meni niso ravno pogoste, če že, menjam celoto)

AapocalypseE ::

ziga1990 ::

EVGA naj bi imela tudi dobre
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Veron ::

Sicer če gledam 80+Gold so načeloma OK?
Zero fan mode bo odlična zadeva (gpu že ima to).

CPU tudi to že omogoča (gigabyte app), samo še HDD se znebim

ziga1990 ::

ja
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

youPlonker ::

Imam napajalnik najvišje klase (Titanium) in grafa (GTX 1070) vseeno "whine-a". Boljši napajalnik ni čudežna rešitev.

AapocalypseE ::

Jaz mam tišino z XFX Gold + GTX 1070.

Menjaj za slabši napajalnik :))

TOP ::

Ja tale problem sem tudi sam imel z GTX 970,ko sem jo reklamiral in dobil drugo je tale problem izginu.Nekateri so mi takrat govorili ,da je tole naveza z napajalnikom in sem probal zamenjaz napajalnik,sam problem je bil isti.Daj vtakni uho v PC in poslušaj ali je grafa,ali kaj drugega.

AapocalypseE ::

Jaz sem mel enkrat problem, da je cvilil napajalnik enkrat pa je grafična, tako da treba točno poslušat.

Glede Verona vemo, da ni problem v kartici, tako da je napajalnik.

Veron ::

No sem se le spravil, da naročim drug napajalnik. Pokličem v Mlacom in povprašam, če imajo slučajno kak 80+Gold napajalnik v servisu, da se prej sproba, če je dejansko to krivo (ker nebi rad naročil, odprl škatlo in potem vračal).

So brez težav rekli, da prinesem PC za 30min, bodo dali notri Gold napajalnik in pognali test.

Zato sem iskal razne gpu teste, kateri bi producirali enako težavo. Ampak nikakor se to ni zgodilo. Probal še kako drugo igro (BF5) in tudi ni piskanja.
Nato mi pade na pamet (long shoot), mogoče pa "preveč fps", glede na to, da csgo že z gtx770 šibal po 200+ fps.
Dodam nastavitev max_fps 59 (frekvenca monitorja) in začuda piskanje izgine.

Sedaj pa mi ni jasno, kako je lahko FPS povezan s coil whine? Namreč grafika v BF5 bistveno bolj švica (če bi bila problem poraba štroma).

MostWanted ::

Veron je izjavil:

No sem se le spravil, da naročim drug napajalnik. Pokličem v Mlacom in povprašam, če imajo slučajno kak 80+Gold napajalnik v servisu, da se prej sproba, če je dejansko to krivo (ker nebi rad naročil, odprl škatlo in potem vračal).

So brez težav rekli, da prinesem PC za 30min, bodo dali notri Gold napajalnik in pognali test.

Zato sem iskal razne gpu teste, kateri bi producirali enako težavo. Ampak nikakor se to ni zgodilo. Probal še kako drugo igro (BF5) in tudi ni piskanja.
Nato mi pade na pamet (long shoot), mogoče pa "preveč fps", glede na to, da csgo že z gtx770 šibal po 200+ fps.
Dodam nastavitev max_fps 59 (frekvenca monitorja) in začuda piskanje izgine.

Sedaj pa mi ni jasno, kako je lahko FPS povezan s coil whine? Namreč grafika v BF5 bistveno bolj švica (če bi bila problem poraba štroma).


stvar je v tem da grafična dela za čimveč fps, s tem se greje toliko več in ventilatorji se vrtijo hitreje, zdej je tudi stvar kako imaš fan curve naštiman. torej potem ko si lockal fps, se grafična ni rabila več matrat, in je delala toliko da je sproducirala tistih 60fps kolikor je bilo zahtevanih.

Dr_M ::

Ja dejansko majo fpsji veze.
Moja msi gtx970 je tudi rahlo cvilila v menijih od iger, kjer so sli frejmi v stotine, medtem ko med igranjem ni cvilila.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Veron ::

MostWanted je izjavil:


stvar je v tem da grafična dela za čimveč fps, s tem se greje toliko več in ventilatorji se vrtijo hitreje, zdej je tudi stvar kako imaš fan curve naštiman. torej potem ko si lockal fps, se grafična ni rabila več matrat, in je delala toliko da je sproducirala tistih 60fps kolikor je bilo zahtevanih.

Ravno o tem sem tudi napisal zgoraj. Battlefield 5 se grafika veliko bolj matra kot CSGO, pa pri BF5 nikoli ni bilo nobenega "piskanja" in tudi nimam limita FPS, je pa res, da ne doseže ravno veliko število FPS

Ahim ::

Frejmi tako hitro letijo skozi kabel, da se slisi pis vetra ... :))

youPlonker ::

Veron je izjavil:


Ravno o tem sem tudi napisal zgoraj. Battlefield 5 se grafika veliko bolj matra kot CSGO, pa pri BF5 nikoli ni bilo nobenega "piskanja" in tudi nimam limita FPS, je pa res, da ne doseže ravno veliko število FPS


Ni povezano samo z "obremenitvijo". Včasih ima grafična kartica majhen load in vseeno producira 1000+ fps-jev. To se najbolj opazi v kakšnih špilih, kjer začetni menu (nezahteven za renderirat) ni limitiran na 60fps in začne grafa škripat za popiz***.

Če bolj pozorno poslušaš, coil whine ponavadi menja "barvo tona" glede na to, kje v špilu se nahajaš. Pri prehodih menu -> loading screen -> igra -> inventory -> ipd. se grafa zvokovno odzove. Ampak na večini sistemov se itak te majhne variacije škripanja potopijo v šum ventilatorjev. Na zares tihem sistemu s ~400rpm ventilatorju pa slišiš vsako malenkost.

tikitoki ::

AapocalypseE je izjavil:

Sem mel sam problem s coilwhine pri prejšnjem Corsair napajalniku. Sem menjal za XFX in je tiho.


Jaz sem imel probleme pri XFX napajalniku, ko sem navijal.

Dr_M je izjavil:

Ja dejansko majo fpsji veze.
Moja msi gtx970 je tudi rahlo cvilila v menijih od iger, kjer so sli frejmi v stotine, medtem ko med igranjem ni cvilila.


TO sem tudi sam opazil.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenavadne težave z grafično kartico !

Oddelek: Strojna oprema
82127 (1864) MaliJanez
»

Coil Whining

Oddelek: Strojna oprema
444151 (3561) IcyFox
»

Coil whine MSI geforce 970 Gaming 4g

Oddelek: Pomoč in nasveti
406337 (4921) PredatorX
»

Nakup grafične kartice 770GTX

Oddelek: Pomoč in nasveti
202212 (1690) Shadow666
»

Brnenje napajalnika - LC Power

Oddelek: Strojna oprema
353011 (2536) Seba22

Več podobnih tem