» »

PC crknil

PC crknil

tomaz- ::

Oj,

Včeraj sredi dela se je PC odločil, da žmrkne. Preprosto nekaj je "kliknil" in PC se je ugasnil. Odprli smo ga, in če ga poskusiš vklopit se fan na CPU-ju zavrti za pol sekunde in ugasne. Najprej sem sumil napajalnik, vendar je z novim enak problem. Potem sem vzel ven grafiko in ventilator se je zagnal, PC oživi do piska - 5 zaporednih piskov, potem se ugasne in ponovi vajo. Če vtaknem nazaj grafiko , se sploh ne zažene.
5 piskov pomeni CPU failure..
sistem je star enih 7 let cca
matična Gigabyte GA-B150M-D3H
cpu intel i7 ( ne vem točno kateri )
napajalec je Seasonic gold, mislim da 500W - bil je med dražjimi
grafika Radeon gtx970
16gb RAM

Je možno , da je CPU mrknil, glede na to, da se z vstavljeno grafiko sploh noče zagnat, brez pa pride do piskov?
Sicer imam itak počasi namen matično in cpu zamenjat, če je to to.

Hvala vsem za kak konstruktiven predlog, da ne bi menjal kar vse počez - vsaj z grafiko bi počakal na malce bolj človeške cene :)

feryz ::

":Real Time Clock malfunction . 5 short beep :CPU error 6 short beep:"

5 ali 6 piskov?

Han ::

Če si že resetiral BIOS, menjal gumbek baterijo, (de)montiral procesor in testiral z le enim RAM modulom s plato na mizi, posodobi platformo (nov MB, CPU, RAM)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tomaz- ::

5 piskov. Ne bereš pravilno, tudi mene je zmedlo najprej.. pravilno se bere "5 short beep :CPU error "

Nisem še resetiral BIOS. Imam s seboj novo 2032 bat, ko pridem domov, probamo še to.
Tudi procesorja še nisem demontiral, platforma pa je posodobljena pred cca pol leta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios

Oddelek: Strojna oprema
91256 (864) BivšiUser2
»

ko prižgem računalnik se ne prikaže slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
71245 (1139) FX6300B
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
171762 (1541) IceBoX
»

Problem po čiščenju računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161869 (1084) solatko
»

porodne težave računala

Oddelek: Strojna oprema
331804 (1347) dustphoenix

Več podobnih tem