» »

kako dva laptopa povezat preko wifi med sabo?

kako dva laptopa povezat preko wifi med sabo?

Tero ::

Torej imam nekaj urno voznjo pred sabo in v avtu imam dva laptopa med katerima moram prenesti okrog 1TB. Kaksna ideja kako bi brez interneta to storil? Ali windows kje omogoca "crosover" povezavo tudi za wifi? Po mojemm lahko uporabim kar windows sharing? Ena moznost je da naredim AP na telefonu ampak res nocem da mi windwosi na obeh laptopih zacnejo downlodat razne updajte ali kaj drugega ki bi mi zrlo megabajte (v roamingu) ali baterijo na telefonu.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

GupeM ::

Izključi podatke na telefonu, nato postavi hotspot. Prenosnika bi se med sabo morala videt, interneta pa seveda ne bo.

Ali pa postavi hotspot na enem od prenosnikov in se z drugim poveži nanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Han ::

Hitreje bo šlo prek križnega mrežnega kabla, če imata vsaj 1 Gbps priključek.

Druga opcija je prek USB, tretja prek Thunderbolta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

GupeM ::

Han je izjavil:

Najhitreje bo šlo prek križnega mrežnega kabla.

Moderne mrežne kartice znajo delati tudi z navadnim (non-crossover) kabli. Večja težava je, da moderni prenosniki pogosto nimajo mrežnih kartic.

Tero ::

Kako pa v Windows narediš hotpot? Pa bodo to sploh pustili glede na to da ni dveh mrežnih kartic? Vem da je v starejših win obstajal neki internet connection sharing ampak se to obstaja v win10?..

Se eno uro imam časa da to zrihtamo in res nebi rad nič kupoval.

Aja glede hotspota na telefonu je še to problem da imam neki crappy polnilec za tel ki ne zmore filat telefona če imam Google maps, youtube in se zdaj hotpot hkrati vkloljen.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Han ::

XS!D3 ::

Han je izjavil:

Hitreje bo šlo prek križnega mrežnega kabla, če imata vsaj 1 Gbps priključek.

Druga opcija je prek USB, tretja prek Thunderbolta...

Crossover kabel za 1Gbps ne obstaja oziroma nima smisla. Pri 1GbE se v vsakem primeru uporabljajo vse 4 parice tako za RX kot TX, ni ločenih RX/TX paric, ki bi jih obračal....

Je pa to sigurno najhitrejša varjanta vzet običajen ethernet kabel in povezat oba računalnika (če nimata etherneta pa pač piklopiš USB/Thunderbolt mrežne). Če imata oba thunderbolt, bo pa še hitreje oba povezat direktno preko thunderbolta, bi moral delat peer2peer 10GbE preko Thunderbolta.

Kar se WiFi tiče, pa tudi v Win10 lahko narediš AP, če ti Wi-Fi chipset to omogoča. Obstajajo pa tudi namenski 3rd pary programi ala connectify.

Invictus ::

XS!D3 je izjavil:


Crossover kabel za 1Gbps ne obstaja oziroma nima smisla. Pri 1GbE se v vsakem primeru uporabljajo vse 4 parice tako za RX kot TX, ni ločenih RX/TX paric, ki bi jih obračal....

Vau, kaj se bomo še naučili.. Ni cross-over na 1 Gbit...

Še dobro, da nekateri to uporabljamo že vrsto let...

@OP

A je res problem dati 5 EUR za en 5 portni switch, ali 15 za en poceni router ???
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tero ::

Jooj res nimam sreče. Tale link ko pise kako v powershell mi piše da moje mrežne ne podpirajo hotspota. Obe.

Eden laptop nima rj45 priključka ( ko sem ga kupil je imel prilozeb usb-C adapter ampak ga nimam zraven)


Zgleda da bom moral kupit nek usb ključek in počasi vse kopirat.

Se kakšna (poceni) ideja?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

XS!D3 ::

Invictus je izjavil:

XS!D3 je izjavil:


Crossover kabel za 1Gbps ne obstaja oziroma nima smisla. Pri 1GbE se v vsakem primeru uporabljajo vse 4 parice tako za RX kot TX, ni ločenih RX/TX paric, ki bi jih obračal....

Vau, kaj se bomo še naučili.. Ni cross-over na 1 Gbit...

Še dobro, da nekateri to uporabljamo že vrsto let...

@OP

A je res problem dati 5 EUR za en 5 portni switch, ali 15 za en poceni router ???

Sej uporabljaš lahko, je mrežna oprema dovolj pametna da deluje, ampak nekega smisla pa pri tem ravno ne vidim, vsaj za 1000BASE-T, ker nimaš ločenih TX/RX parov. Lahko pa argumentiraš nasprotno, kakšna naj bi bila korist, če mu obrneš 2 od 4ih paric?

bajar ::

Tero je izjavil:

Po mojemm lahko uporabim kar windows sharing?

Mogoče bo delovalo.
https://support.microsoft.com/en-us/win...
Poskusi in poročaj. Sicer izbereš lahko samo datoteke, ne pa map.
Kolikor vem ta Nearby Sharing deluje preko wi-fi direct, ki ga ne podpirajo vse mrežne kartice, ampak novejše bi ga morale. Bluetooth pa se uporabi samo za seznanjanje naprav. Preko samega Bluetootha sicer tudi lahko pošiljaš stvari že od vekomaj, ampak je hitrost zelo nizka, tako da nima smisla v tem primeru.

jshadlsa232 ::

Tero je izjavil:

Jooj res nimam sreče. Tale link ko pise kako v powershell mi piše da moje mrežne ne podpirajo hotspota. Obe.

Eden laptop nima rj45 priključka ( ko sem ga kupil je imel prilozeb usb-C adapter ampak ga nimam zraven)


Zgleda da bom moral kupit nek usb ključek in počasi vse kopirat.

Se kakšna (poceni) ideja?

Kak storage imata laptopa? Da vzames iz enega disk ven in ga das v drugega oz. ga das v adapter/ohisje in ga priklopis na drugega prek USB3.

Invictus ::

XS!D3 je izjavil:


Sej uporabljaš lahko, je mrežna oprema dovolj pametna da deluje, ampak nekega smisla pa pri tem ravno ne vidim, vsaj za 1000BASE-T, ker nimaš ločenih TX/RX parov. Lahko pa argumentiraš nasprotno, kakšna naj bi bila korist, če mu obrneš 2 od 4ih paric?

Ethernet crossover cable @ Wikipedia

A boš še kar nabijal, da crossover kabla za 1Gbit ni ?!?!?!

Mal se networkinga nauči, da ne boš pisal bedarij...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

XS!D3 ::

Bom drugače parafraziral. Klasičen cross-over kabel, ki ima na eni strani 568A in na drugih 568B vezavo nima smisla za Gigabit. Ja, obstaja fully crossed, ampak še nisem naletel na primer, kjer GbE oprema ne bi znala pravilno identificirat paric, da bi ga dejansko rabil, zato ne vidim benefita, sploh pa ne za nekoga, ki v nekem trenutku sedi v avtu in išče rešitev, kako povezat dva laptopa s tem, kar ima pri roki... Verjetno tudi nakup poceni switcha za 5€ ni ravno najbolj enostavna zadeva sredi avtoceste.

UganiKdo ::

Invictus je izjavil:

XS!D3 je izjavil:


Sej uporabljaš lahko, je mrežna oprema dovolj pametna da deluje, ampak nekega smisla pa pri tem ravno ne vidim, vsaj za 1000BASE-T, ker nimaš ločenih TX/RX parov. Lahko pa argumentiraš nasprotno, kakšna naj bi bila korist, če mu obrneš 2 od 4ih paric?

Ethernet crossover cable @ Wikipedia

A boš še kar nabijal, da crossover kabla za 1Gbit ni ?!?!?!

Mal se networkinga nauči, da ne boš pisal bedarij...


Ko bi ti bedak bil sposoben vsaj lastne linke brat. Pri Auto MDI-X, kar je praktično pri vseh 1000BASE-T, je popolnoma vseeno ali uporabiš navaden ali crossover kabel.

Drgače pa: Practically all 1000BASE-T interfaces support the Auto MDI-X option from Clause 40.4.4, making a crossover unnecessary. In addition, the 1000BASE-T PMA sublayer identifies each pair on each side (Clause 40.1.4), so 1000BASE-T simply works with or without single or dual crossovers.

Tako, da ja mal se networkinga nauči, da ne boš pisal bedarij

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

6oldtimer9 ::

Nekoč sem to delal z ad hoc Wi-Fi povezavami.
https://www.raymond.cc/blog/connect-two...
Morda navodila za Windows 8.1 še veljajo za Windows 10.

Cveto ::

AFAIK v W10 tega ni več...

Tero ::

No da zaključim zgodbo. V avtu takrat nisem našel pametne rešitve. Preko hotspota na telefonu je kopiralo izredno počasi ( okoli 1-2MB/sek). Nevem zakaj. Tako da laptop 1 - - > zunanji usb disk - - > laptop 2 je potekalo kopiranje.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

THXMASTER ::

Tero je izjavil:

No da zaključim zgodbo. V avtu takrat nisem našel pametne rešitve. Preko hotspota na telefonu je kopiralo izredno počasi ( okoli 1-2MB/sek). Nevem zakaj. Tako da laptop 1 - - > zunanji usb disk - - > laptop 2 je potekalo kopiranje.


nevem zakaj nisi v štartu uporabu te rešitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14124878 (2101) bbbbbb2015
»

Kako prenasati > 1 Gbit/s podatkov preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
426136 (4180) mojca
»

UTP klešče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7611169 (7935) gumby
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404774 (4235) amigo_no1
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484033 (2450) Spc

Več podobnih tem