» »

Uporaba neposrednih in P2P povezav na mobilnih omrežjih

Uporaba neposrednih in P2P povezav na mobilnih omrežjih

CyberPunk ::

Vem, da je bilo pred leti tako, da si pri mobilnem internetu dobil IP ranga internih omrežij in da je bil vse skupaj en ogromen LAN za osnovno uporabo mail in browsanje "na terenu" (navzven pa si bil viden kot npr. narocnik.mobitel.si).

Kako je sedaj s tem, je še vedno enako ali je bližje fiksnemu netu? Torej ali delujejo tudi neposredne povezave kot npr. oddaljeni priklop od zunaj preko SSH, port-forwarding, P2P protokoli (torrent ipd.) itn.?

_Denny_ ::

Pri Telekomu lahko za par eur mesečno naročiš statični IP, nastaviš APN internetin in potem si na istem kot vsi drugi. Sam tega sicer nisem naročil, ker mi določeni servisi (npr. mega.nz) limitirajo dnevno uporabo glede na IP in imam zato raje dinamiko.

Že skoraj en mesec je odkar sem prešel iz VDSLa na LTE in po pravici povedano odprtih portov sploh ne pogrešam. Torrent dela, IRC DCC tudi, za remote dostop so Teamviewer, Anydesk in podobni, SSH tunelov ne uporabljam, za deljenje fajlov so Dropbox, Onedrive in Google Drive. Med kablom in tem sem do zdaj našel samo dve slabosti - nižja hitrost ob obremenitvi bazne postaje (zvečer od 19h do nekje 22h) ter odsotnost carrier-​grade QoS, ker LTE pod ZEKom-1 zgleda ne spada pod internetni dostop. Zaradi slednjega in variabilnih hitrosti se pojavijo težave, ki smo jih imeli pred 10+ leti, ko ti pri popolnima zabiti liniji meče DNS errorje in ne odpira več strani; glede downloada se da nekako popraviti lokalno s QoS ACC, za upload je pa po mojem raziskovanju praktično nemogoče, razen z limitiranjem hitrosti v programih samih oz. uporabo NetLimiterja. Te stvari sicer nimajo veze s temo, samo vseeno raje omenim, ker se mi zdijo pomembnejše od odprtih portov.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev down/uploada glede na uporabnika

Oddelek: Omrežja in internet
495809 (4237) joker16_7
»

MikroTik in default rule

Oddelek: Omrežja in internet
173947 (3184) nejcsuha
»

Tomato (Shibby) router firmware - vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
132236 (1564) AC_DC
»

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
408201 (3297) Veron
»

vpliv eMule na bandwidth ostalih uporabnikov routerja

Oddelek: Omrežja in internet
131599 (1397) 2nemesis

Več podobnih tem