» »

A1 in lasten router

A1 in lasten router

meternich ::

Dobil sem telekom optiko gpon in izbral ponudnika interneta A1.

V verigi imam sedaj 3 naprace - telekom GPON modem ONT (ftth v utp) - A1 router - lasten router.

Zanima me koliko naprav do lastnega routerja se lahko znebim. Na A1 pravijo, da nobene, edino A1 router dajo lahko v bridge mode in dobim na lastnemu routerju zunanji IP.
Sem videl, da je že kar nekaj postov na to temo. Eni so že stari, tako da bi preveril (če lahko kdo potrdi), da so rešitve brez A1 routerja še aktualne ali je A1 kaj spreminjal.

1. Ali lahko dam stran A1 router in lastnemu routerju nastavim PPPoE na portu in dodam VLAN (ali ima kdo mogoče aktualni VLAN)? Imam samo internet, tako da z različnimi VLANI za TV ne bo težav.

2. Imam Cisco switch z možnostjo priklopa sfp modula. Je možno kupiti GPON sfp modul in ga vtakniti v switch, potem pa v to optiko? Ali se je kako drugače možno znebiti GPON modema (ONT)? S kakšnim mikrotikom mogoče?

Hvala za odgovore.

jukoz ::

Na firmi (več lokacij) smo se na Telekomovem GPONu in telekomovi naročnini znebili njihovih modemov. Tudi VLANe se da prevezat (vsaj za telefonijo).

Vanadium ::

Kakor jaz vem naj bi se dalo modem (vsaj če ti je t-2 operater na telekom gpon) odstranit modem. Morajo pa vpisat mac naslov od tvojega routerja v sistem. Možno da se, da tudi pri A1 isto samo najti pravega sogovornika je problem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24681098 (23503) Tilen
»

Fritzbox SFP modul

Oddelek: Omrežja in internet
425488 (2519) grimth
»

Kateri od ponudnikov omogoca lasten router?

Oddelek: Omrežja in internet
325543 (3941) Voluharr
»

Telekom P2P FTTH SFP na Mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
335354 (841) sirotka
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30662980 (29039) Lonsarg

Več podobnih tem