» »

Remote.com izkušnje

Remote.com izkušnje

bigruno ::

Podjetje (EU) me želi zaposliti ko programerja (remote).

Za posrednika uporabljajo Remote.com, ki ponuje global employment storitev (https://remote.com/pricing). Torej zaposlen si preko agencije in delaš za njih.
Trenutno jih še ni v Sloveniji torej bi se moral zaposliti v neki drugi državi npr. Avstrija.

Jaz sem podjetju ponudil da odprem s.p. in da sam urejam prispevke in davke itd. (ne rabim Remote-a zato) saj ponujajo tudi to možnost.
A so na Remote-u podjetju to strogo odsvetovali. Razlog: podjetje prevzame riziko kazni ker placuje delavca preko s.p. in ga ne zaposli full-time.

Naj mi prosim nekdo razloži po kakšni logiki je legalno bit zaposlen v agencijskem podjetju ki prakticno samo pobira provizijo kot pa drugi primer kjer si obravnavan kot contractor.
V nobenem primeru nisi direkto zaposlen v podjetju. Jaz mam občutek da tu Remote pritiska ker želi pobrati svoj kos pogače (glej pricing model).

V glavnem mojega potencialnega delodajalca so prepričali, da je takšna oblika zaposlitve preveč rizična saj lahko plačajo kazen. Jaz nisem strokovnjak na tem področju in tudi nimam izkušenj s tem, ampak še skoraj vsakega programerja ki ga poznam in dela za tujino ma odprt s.p. ali d.o.o.

Prosim če še kdo deli izkušnje/mnenje.

styrian ::

Ne vem, jaz se remote zaposlitve v Avstriji ne bi branil.

Vuli ::

odvisno od podjetja, če je kak javni zavod varjanta pol so problemi s s.p. -ji, sploh tle pri nas.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

nejcek74 ::

1. seveda so ti na Remote to odsvetovali, ker pobirajo provizijo
ampak ni nujno da se motijo,
2. ali ni tudi v Sloveniji tako, da ne moreš biti free lancer ce si odvisen samo od 1 stranke? V Svici vem, da je, in zato grejo taki posli striktno preko točno taksnih agencij, in načeloma domača podjetja ne izigravajo delovne zakonodaje, ker se jim ne splača. V glavnem, v Svici preverjajo s.p. oziroma "Einzelfirma" kako poslujejo, za ostale države ne vem. (Svica ni del EU je pa del skupnega trga)
za izigravanje najamejo "gazde" iz Balkana.
3. s kom se dogovarjas, z Remote ali z zaposlitveno frimo, to je bistveno zate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

bigruno ::

nejcek74 je izjavil:

1. seveda so ti na Remote to odsvetovali, ker pobirajo provizijo
ampak ni nujno da se motijo,
2. ali ni tudi v Sloveniji tako, da ne moreš biti free lancer ce si odvisen samo od 1 stranke? V Svici vem, da je, in zato grejo taki posli striktno preko točno taksnih agencij, in načeloma domača podjetja ne izigravajo delovne zakonodaje, ker se jim ne splača. V glavnem, v Svici preverjajo s.p. oziroma "Einzelfirma" kako poslujejo, za ostale države ne vem. (Svica ni del EU je pa del skupnega trga)
za izigravanje najamejo "gazde" iz Balkana.
3. s kom se dogovarjas, z Remote ali z zaposlitveno frimo, to je bistveno zate


3. Dogovarjam se s firmo ampak ta firma uporablja Remote preko katerega zaposluje svoje Remote programerje.

Ahim ::

bigruno je izjavil:

3. Dogovarjam se s firmo ampak ta firma uporablja Remote preko katerega zaposluje svoje Remote programerje.

Se pravi firma ti ponuja znesek N denarnih enot? Povej jim, da se ti zdi ta znesek sprejemljiv (ce se ti zdi) in ce zelijo placevat prozivijo remote.com, naj pac izvolijo ...

Ce pravilno razumem njihovo pricing stran, potem ti (Contarctor) ne placas mesecne proviije, ampak samo payment prcoessing fee (ki sicer ni naveden oziroma ga jaz na hitro ne najdem).

Invictus ::

Po novem se zahteva od freelancerjev, da imajo zavarovanje za poslovno škodo v vrednosti tam 1.000.000 EUR.

Tega do sedaj ni bilo.

Očitno je to nek nov filter.

To, da remote.com hoče tak način, je pa malo zavajanje stranke in pa nepoznavanje zadev. Imajo pač svoj proces in ne odstopajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote delo v tujini - .net /angular (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
767269 (5509) TheBlueOne
»

Kako do dela na daljavo v ITju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6714171 (6612) showsover
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422266 (19217) NikolormousB
»

Vrnitev iz tujine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11922902 (17783) dope1337
»

Ocena urne postavke (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7717328 (14244) Invictus

Več podobnih tem