» »

smartphone kot kamera/ip/mac/.. naslov

smartphone kot kamera/ip/mac/.. naslov

Sunna ::

Hvaležen bi bil za pomoč,če se komu ljubi

uporabil bi en smartphone kot kamero recimo. Smart phone nima Sim-a. Sedaj vse deluje super preko wifi-ja, če sta ob telefona povezana. Mene pa zanima, kako bi se jaz povezal na smartphone,ki ga uporabljam kot kamero,ki je povezan na moj domači wifi (brez sim-a) od kjerkoli z drugim smartphone-om preko neta/3g/4g../mobilni podatki. Ne vem kaj vpisati kot naslov. Ip,ki je podan 192.168.0.x je znotraj mojega wifi-ja ne? Kako pa jaz od zunaj dostopam do svojega wifi-ja in potem dodam ip znotraj mojega wifija? Mi lahko kdo napiše kako naj bi to izgledalo, naslov. Mi m.a.c. naslov tu kaj pomaga? Ip kamera program ki ga imam ima dost opcij samo ne vem kako točno naštimat dostop od zunaj.
Dol sem dal že kup app-ov iz google play pa nič ne deluje kot bi moralo oz. vse povezuje preko proxy-a od podjetja od app-a in miljon enih sign-in-ov potrebnih, pa še potem ni vseskup nič.
thx
  • spremenilo: Sunna ()

DeeCoy ::

Na routerju temu telefonu daš statični ip. Narediš port forwarding na ta ip. Uporabljaš tvoj javni ip. Pridobiš ga, če v google napišeš "what is my ip"

GupeM ::

Tako je. Ampak v tem primeru lahko vsak s tvojim javnim IP naslovom gleda tvojo kamero.

Zato bolj priporočam VPN na domačem omrežju. Na VPN se povežeš od zunaj, ko si enkrat povezan, pa uporabiš lokalni IP (192.168.0.x).

Ales ::

Sunna je izjavil:

... Ip kamera program ki ga imam ima dost opcij ...

Katerega pa uporabljaš? Ima možnost zaščite dostopa?

DeeCoy ::

GupeM je izjavil:

Tako je. Ampak v tem primeru lahko vsak s tvojim javnim IP naslovom gleda tvojo kamero.

Zato bolj priporočam VPN na domačem omrežju. Na VPN se povežeš od zunaj, ko si enkrat povezan, pa uporabiš lokalni IP (192.168.0.x).

Res je, zato je treba še posebej zaščitit kamero.. VPN je najboljša rešitev, ampak pomoje za nekoga, ki to sprašuje, prekomplicirana.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213054 (5793) AC_DC
»

Innbox v50 in ruter - volume 2

Oddelek: Omrežja in internet
213091 (2545) mayne
»

Ne morem dostopat do računalnika izven LAN-a

Oddelek: Omrežja in internet
221251 (957) Old Spice
»

ICS Internet Connection Sharing in IP naslov 192.168.0.1

Oddelek: Omrežja in internet
92772 (1983) MrStein
»

strežnik za routerjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121362 (1171) sash

Več podobnih tem