» »

strežnik za routerjem

strežnik za routerjem

Trick ::

Kako nastavim router, da bom imel http streznik na enem racunalniku?

Nastavitve za virtual server v router nastavitvah zgledajo tako:

Private ip: private port: type: public port:
192.168.0._____ _______ tcp/udp ______

Kaj morem napisat? Poskusil sem ze tako:
Private ip: private port: type: public port:
192.168.0.10 80 tcp/udp 80
. tu sem dal se 1, 100, 101, pa vseeno ni delalo.

Druge nastavitve imam prav, ker mi je preden sem dobil routerja, to delovalo.

Hvala!
3k

sash ::

pomaga če Forward-aš promet na tvoj lokalni IP, kje točno pa se v tvojem (in za nas neznanem) routerju naredi , boš pa moral sam pogledat
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Trick ::

Za kronik : Eni se nismo rodili s tako veliko glavo kot si se ti...

Za sash : Imam router Planet XRT-401C. Kje (na xp) pogledam lokalni IP? Kako približno bi naj zgledala nastavitev za forward? In hvala!

sash ::

lokalni ip je najboljše da si ga nastaviš na fixsno vrednost ker se ti bo komp dost prej zagnal, to pa naredš tako da greš v Control panel - Network Conn. - lastnosto LAN povezave - tcp/ip - in napišeš lokalni ip v stilu 192.168.0.x (x>1, ker 1 ima router), sicer pa sam ip pogledaš tako da klikneš na LAN povezavo in nato izbereš podpora in ti napiše IP in masko ter prehod.

Pri serverju si moraš nastavit na katerem portu ti bo delal http, ker po defoltu je na 80, verndar to negre, saj tudi router krmiliš na tem portu in zato ti na stran nebo mogel priti nihče, zato sta dve možnosti ali spremenih port na ketrem boš dosegljiv iz 80 na 8080 ali pa spremeniš port na ketrem boš dostopal na router iz 80 na pač neko drugo cifro (ki je ne uporablja že kaka druga zadeva).

ker uporabljam tud sam ta router imam nastavitve sledeče:


kjer dostopam do routerja na naslovu 192.168.0.1:8080 in je promet mojega zunanjega ip-ja 213.xxx.xxx.xxx posredovan na lokalni IP 192.168.0.22.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Trick ::

Poskuso sem tak, da sem dal port na katerem bi naj bil dosegljiv na 8080. To sem naredil tako ->


Je sploh prav? Lokalni ip je ...100.
Kaj tukaj tudi morem kaj nastavit? (sem videl da imas ti NAT enabled)


Potem pa sem se pri apache serverju nastavil :
Listen 8080 (bi blo fajn da se tu napisem ip?)

Pa ugani... Ni delalo! ;(( V IE sem napisal 213.xxx.xx.xx pa mi vrze da ne obstaja, potem sem poskusil 213.xxx.xx.xx:8080, pa napise da se strani ne da prikazati...
Nic mi ni vec jasno...
Ce mi bo vseeno uspelo porihtat to, ti res plačam pivo. Al pa dve! ;)

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

sash ::

glej nisi me prav razumel :| .

NAT je sistem ki ti prevaja lokalne naslove v javne naslove oz nekaj v temn stilu, če to onemogočim ne morem biti povezan na net več kot z eno mašino. Ker ti ta NET promet, ki pride do routerja preusmeri na ustrezni lokalni ip od katerega je prišla zahteva po tistem prometu.

Ker imam tud sam ta router (vsaj zdi semmi da ma tako oznako, grafični vmesnik je sicer drugašen, pa nič zato) sem tud sam svoj čas poganjal web doma. Nastavitve sem pa uredil tako kot ti bom napisal:
Na routerju sem si kot je prikazano na sliki iz prejšnjega posta spremenil port za konfigururanje iz 80 na 8080, ker sicer nisem mogel dostopati do strani direkt na naslovu ampak le preko določenega nestandardnega porta. Zato je na vrhu določen port 8080.

Naslednja stvar ki je pomembna je vklop DMZ-ja ki ti preusmeri zunanji promet na določen lokalni ip in to je IP na katerem poganjaš server. Vendar boš ta server lahko na izbranem naslovu ali ip-ju dostopal samo od zunaj (izza routerja) interno pa dostopaš preko lokalnega ip-ja (v tvojem primeru 192.168.0.100), je pa možno da se da zadevo kje prenastavit vendar se s tem nisem ubadal :D

V IE sem napisal 213.xxx.xx.xx pa mi vrze da ne obstaja, potem sem poskusil 213.xxx.xx.xx:8080, pa napise da se strani ne da prikazati

kaj si mislo s tem mi nekak ni jasno, zakaj si pa pisal naslov 213.... v browser, ker tu gre za moj naslov ki ga pa nisem hotel dati v javnost (tud na sliki je prebarvan :D ) in ti moraš če hočeš dostopat do svoje strani dostopat od zunaj (ne iz lokalne mreže) napisat svoj ip (ki ti ga je dodelil tvoj ISP) ali pa izbran naslov.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

iElectric ::

Tkole je: Prvo povej tvoj lokalni IP od PCja ki ima server in potem pod Private IP upiš končnico
udp/tcp pa je 80 al pa 8080. Pol pa se prek internet explorerja al pa mozille probi povezat na tvojo stran.

Trick ::

Koncno mi je uspelo! Ta DMZ sem moral enablat! Ko sem pa pisal 213... pa sem mislil moj ip ;) Ga tudi ne mislim izdat! ;)

Stari, pijaco mas v dobrem!

Lp,
3k

Trick ::

Zdaj sem pa že jezn...;((
Meni vse lepo dela, vpisem IP v IE, pa mi lepo odpre mojo stran. To sem naredo ze na obeh pcjih (za mojim routerjom). Pri drugih (kolegih...) pa se stran ne odpre!!! ;(( Pa ziher napišejo naslov prav, smo podrobno testirali.:'(

Ve kdo mogoče v čem je pa to problem???

lp,
3k

sash ::

na kerem portu pa goniš zadevo 80 al 8080 ?
pa kako ste testirali preko naslova http://www.ime_domene.com al z ip-jem ?

ker če goniš apache na 80 in imaš router tud na 80, pol je normalno da zadeva ne dela, zato kot sem ti že napisal probaj prestavit router na 8080 apache pa na 80 pa bi moglo delat.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

borchi ::

na firewallu maš odprt port na katerem maš web server?
l'jga

Trick ::

Na routerju (pri virtual serverju) imam private in public port 8080, pri apacheju pa 80. Testiral pa sem prek ip stevilke. Na firewallu (DMZ) pa imam odprt port za lokalni ip iz isp-jovega ip-ja :)) . Pride tako leto, da nic ne dela...

sash ::

ja se to pa ni nič čudno da ti ne dela, ti si nastavi port preko katerega upravljaš router na 8080, potem ti bo pa zalaufalo ker ti poganjaš apache na 80 in router poganjaš na 80, kar pomeni da se zadeva tepe, druga možnost pa je da apache nastaviš na 8080 in si pol dostopen na ip_naslov:8080
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328617 (29073) ignats
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436468 (5669) s6c-gEL
»

Tomcat port 8080 -> 80

Oddelek: Omrežja in internet
101787 (1467) fiction
»

Apache ne dela navzven, za rutarom!

Oddelek: Omrežja in internet
51382 (1255) short_Y101
»

Problem igranja CS preko ruterja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111529 (1362) mymoon

Več podobnih tem