» »

Nevzdržni delovni pogoji v enem od javnih zavodov

Nevzdržni delovni pogoji v enem od javnih zavodov

Hardon ::

Pozdravljeni vsi skupaj.

Pred časom sem na temu forumu že odpiral podobno temo, pa je bila izbrisana, upam da tokrat ne bo.

Dobri dve leti sem zaposlen na vsem poznani javni televiziji v Ljubljani. V moji skupini oz. oddelku so delovne razmere nevzdržne. V pogodbi nam vsem v moji skupini piše, da naj bi delali v neenakomernem delavnem času, delamo pa nekateri ves čas popoldne (15-23), drugi ves čas dopoldne (7-15), kar pomeni da vsi delamo enakomerno, torej obratno tistemu kar nam vsem piše v pogodbi. Tisti “srečneži”, ki delamo samo popoldne delamo tudi vikende in praznike, dopoldanci seveda ne. Med poletjem, ko “ni sezone”, torej dopoldne ni nobenega dela, prihaja celo tako daleč, da imajo dopoldanski sodelavci na tedenskem planu napisano samo turnus od 7. do 15. ure, medtem ko imamo popoldanci delo na treh ali štirih različnih projektih dnevno. Takšen urnik mi je že pošteno začel uničevati kvaliteto življenja, saj prosto dopoldne preprosto ni kvalitetno preživet prosti čas. Nadrejeni in tisti ki delajo dopoldne nočejo niti slišati o spremembah, da bi se vsi vrteli in vsi delali v različnih turnusih, v sindikat ki naj bi skrbel za pravice zaposlenih ne zaupam, saj je lociran v naši ustanovi, kar pomeni da se vsi med sabo poznajo.

Zanima me torej kaj bi se dalo storiti, saj mi je več kot očitno kršena pogodba. Če si najamem odvetnika, lahko ta na podlagi tega kar sem napisal sploh kaj stori? Imamo tukaj koga ki se spozna na pravo in bi mi lahko povedal več o kršenju pogodbe?

Hvala

PacificBlue ::

8====D~~ ::

Zakaj ne daš odpovedi in si najdeš boljšo službo?

enemon ::

Lahko zamenjaš z mano za privat firmo, pa niti dopoldnevov več ne boš frej in 24/7 on call.

Samael ::

enemon je izjavil:

Lahko zamenjaš z mano za privat firmo, pa niti dopoldnevov več ne boš frej in 24/7 on call.

Hočeš rečti, da si tudi ti izkoriščan revež v še slabših delovnih pogojih?
Razumem, ampak zakaj bi v drek rinil še nekoga drugega, ki si želi in prizadeva nekaj boljšega, namesto, da bi popravil situacijo pri samemu sebi?
Tipično slovensko.
Samael != Samuel

Hardon ::

Govorim resno in če mi misliš dajat neumne odgovore brez pomena, raje ne piši ničesar.

enemon ::

Hardon je izjavil:

Govorim resno in če mi misliš dajat neumne odgovore brez pomena, raje ne piši ničesar.


Če ti ni kul, pač daš odpoved. Misliš, da si s sindikati lahko kdorkoli karkoli pomaga?

josipdare ::

Na slotechu boš deležen izključno blatenja, poniževanja in raznih Čefarin bojevnikov.
99,99% ljudi tu ni bilo nikoli v podobni situaciji. Razen ko jim mama reče da naj pospravijo spalnico.

shadeX ::

Borba na mlin. Vem da je težko, ampak če so drugi gluhi na predloge in besede je najbolj optimalna rešitev zamenjava službe. Vplivaj na tisto kar lahko in ne otežuj si življenja. Sam moraš presodit kaj je zate najbolje na dolgi rok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

janezvalva ::

baje, da je služba na rtv počitnice v primerjavi s kako drugo službo.
če si torej na "počitnicah" popoldne, je to slabo?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Hardon ::

janezvalva
Kakor si vzames, delno se strinjam, delno ne. Polovica je res na pocitnicah, polivica, tista ki dela v produkciji pa ne.

Machete ::

Veliko kopriv nocoj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

AndrejS ::

Kolko je meni znano ga mores pravemu potegnit in hitro napreduješ

MIHAc27 ::

Ne vem... delaj točno 8 ur (tudi če je popoldne). Če ne zmoreš zaradi količine dela, sploh medtem ko se dopoldanci praskajo po jajcih... še njim malce odstopi.

Jaz bi si priskrbel dokaz, da delam 7.5ur (+malica) če ni narejeno, to ni moj problem. Seveda pravočasno obvestiti nadrejenega...

Žal na svetu je tako, da eni morjo delat, da drugi uživajo. Če bi se vsi zatirani, minimalci, mobigiranci ustavili... bi se ustavil cel svet.
Če ti ne paše delat popoldne pa je itak samo ena rešitev.

Magic1 ::

Zajeban je v javnem sektorju, kjer nekateri lahko hvatijo krivine 400%, potem pa imaš dele kjer delajo 200% ob še zjebanem urniku.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Glugy ::

ma točn to je celoten javni sektor; imaš tiste na počitnicah pa tiste ki delajo za po 2-3 zaposlene ker niso prek vez pršli not al pa pretirano všeč bli komu. eni mislijo kak je javni sektor zakon pa samo kofetkanje ampak to je res čist odvisno od tega iz katere kasti si. Če nekdo dela ležarno pomen da morta dva res prekomerno delat sužnjelastniško da ta sistem vzdržujeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

BuDi79 ::

enemon je izjavil:

Hardon je izjavil:

Govorim resno in če mi misliš dajat neumne odgovore brez pomena, raje ne piši ničesar.


Če ti ni kul, pač daš odpoved. Misliš, da si s sindikati lahko kdorkoli karkoli pomaga?
Sindikat bo pomagal tistim od 7-15. (tako je bilo ko sem jaz delal v delno-javnem sektorju)

djabi ::

MIHAc27 je izjavil:

Žal na svetu je tako, da eni morjo delat, da drugi uživajo. Če bi se vsi zatirani, minimalci, mobigiranci ustavili... bi se ustavil cel svet.


Saj to je tako vedno in bo tudi v prihodnosti.

Star Trek (zvezdne steze) pa so utopija ...

MIHAc27 je izjavil:

Če bi se vsi zatirani, minimalci, mobigiranci ustavili... bi se ustavil cel svet.


To je res, a do tega ne sme priti, ker bo drugače še do zdaj neviden kaos/vojna/uničenje ali kakorkoli temu pravimo.

MIHAc27 ::

V bistvu bi v primeru kolapsa ta mali nasrkali bolj.. Bogati bi že poskrbeli za svoje riti (bogati imajo ponavadi boljše veze pa vrednosti na več koncih).

korenje3 ::

Kako je šele tistim v privat sektorju, ki delajo za minimalca 10 ur na dan in vse sobote, pri tem si pa še podvržen mobingu.

Je razlika če delaš 8 ur dopoldne ali popoldne in pa če delaš po 10 ali 11 ur na dan.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

spam321 ::

korenje3 je izjavil:

Kako je šele tistim v privat sektorju, ki delajo za minimalca 10 ur na dan in vse sobote, pri tem si pa še podvržen mobingu.

Je razlika če delaš 8 ur dopoldne ali popoldne in pa če delaš po 10 ali 11 ur na dan.


Tisti, ki dela 10h na dan za minimalca, druga kot monkey job ne dela. Ni jim hudega. Naj bo vesel, da sploh ima delo in da ga ne nadomestijo z opico iz živalskega vrta, ki bo zadovoljna s 5 bananami na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

anketar ::

dopoldanci se popolnde na bajkih furajo proti jajotu ne vidjo pa svojih sodelavcev kako drek žrejo in pr tem morjo bit še hvaležni

ker clown world je sLOVEnija

Hardon ::

BuDi79 je izjavil:

enemon je izjavil:

Hardon je izjavil:

Govorim resno in če mi misliš dajat neumne odgovore brez pomena, raje ne piši ničesar.


Če ti ni kul, pač daš odpoved. Misliš, da si s sindikati lahko kdorkoli karkoli pomaga?
Sindikat bo pomagal tistim od 7-15. (tako je bilo ko sem jaz delal v delno-javnem sektorju)


Točno to!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018117282 (63644) sbawe64
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40751397 (32693) Mato989
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832239 (26943) Mr.B
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137810 (129108) poweroff

Več podobnih tem