» »

Problem pri SuSE inštalaciji

Problem pri SuSE inštalaciji

bizzare_ ::

Z enga ftpja sem si potegnil linux suse 9. 0 sedaj pa imam problem file ni v iso formatu, ampak so samo fajli ki jih zapeces na cd, receno storjeno zapecem na cd, toda, ko hocem boot-at, mi gre normalno v windowse, kaj je narediti?
Ali lahko recimo bootam disketo, potem pa grem na cd od linuxa pa napise linux setup :d
help, me :p

Sicer sem ze povsod sprasval, nakoncu sem se pa obrnil na was :)
  • spremenil: moj_nick ()

moj_nick ::

Če je ta ftp bil SuSE-jev uradni ftp, potem ne vem, kako bi si s tem lahko pomagal. Ponavadi se v tem primeru zapečeš netinstall iso, ki je velik nekaj 10MB, bootaš in ti potem računalnik sam iz tistega ftpja downloada file, ki jih potrebuje ter seveda inštalira sistem.

bizzare_ ::

Nop imam vseh 5 cdjev, samo moti me, ker mi noce bootat, ne wem pa, kako bi ga lahko prisilil, da bi mi ga bootal :)

moj_nick ::

Eno vprašanje... A imaš slučajno na zapečenem cd-ju iso file?

bizzare_ ::

Nop glej:

Tako zgleda zapecen cd...take fajle sem mel tudi na disku, nato pa sem jih samo zapekel na cd!

Zgodovina sprememb…

hruske ::

Človek!

Ti si dol stegnu cel ftp. Zdej samo na en rw zapečeš boot.iso ki je v mapi boot in s tistim zaženeš. Potem pa pri namestitvi nastaviš, da ti "prenaša" z diska. Ok?

Packač ::

BOOT FROM CD-ROM naj bi blo v BIOSih omogočeno - za vsak slučaj če tega nis naredu

bizzare_ ::

Evo sedaj stvar laufa:)))

Ustavilo pa se je pri novem problemu oziroma dveh :)

1.Miška-imam miško Microsoft Notebook mouse optical, toda linux je noce in noce prepoznat, tut ce nastavim, da imam usb miško se nic ne zgodi :(
2.Imam prenosnik Gericom Hummer, ne wem pa kater zaslon uporabljam, ce izberem LCD, mi javi error.

moj_nick ::

Spremenil sem naslov teme, da bo le-ta odsevala njeno vsebino in želene informacije.

Moderator

bizzare_ ::

Hehe super :)

Sem pa malo uporabljal iskanje in je v eni temi pisalo, da si ti naredil ''doktorat'' iz usb mišk pod linuxom...vsaj mislim, da si bil ti :)

moj_nick ::

Ja, res :D

Žal ne vem, kako bi to urihtal med postopkom inštalacije. Naj ti zaupam, da imam sam Microsoftovo brezžično miško, ki mi popolnoma deluje, vključno z dodatnimi gumbi na usb vodilu.

Če ti leži še kje kakšna miška (kupovat je glih ni treba;)), jo uporabi pri inštalaciji, drugače ti preostane text-install.

edit: Kaj ti da na izbiro kot device? Vse možnosti se začnejo z /dev/. Kako se ti končajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

bizzare_ ::

Huh saj med instalacijo mi ni pomembno, ker imam itaq sledilno ploščico, ki po čudežu, kar sama dela :)))

Hotel sem pa reči, da imam v x-ih problem...z miško, ker mi je sploh ne prepozna :>
Ampak saj mi je tudi med instalacijo ne :(

Po instalaciji bi pa bolje rabil :)

bizzare_ ::

Zgleda, da me ima Suse, kar nekako rad :)))

Po drugi instalaciji danes pridem v suse, in sem spet sad, ker bom moral vse nastimat :)

Toda ze v prvem poskusu, dela usb miska!!!

In tudi zaslon, ter vse drugo :))))

Cudna so pota Linuxowa :)))

moj_nick ::

Hja, to se kar dosti pojavlja v distribucijah, kjer ne veš, kaj se v ozadju dogaja. Podobno, kot pri win$ih.

Važno, da dela, ane?

:D

bizzare_ ::

Jap :)))


Najbolj, da si dam vtetovirat I love Linux >:D >:D >:D

prix ::

Elow!:D

Ne sklepaj svojih odlocitev prehitro. Hitro se zgodi da se spremeni beseda love v hate.:D

MOJNET.net ::

hmm, bom kar tukaj nadaljeval: kako v Susetu 9 nastavis adsl, saj ga po Yast 2 konfiguraciji ne morem uporabljati.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

jlpktnst ::

Moralo bi delovat (sam imam za na net škatlo posebej pa ipcop gor), poglej knjigo, mogoče je še kak dodateh hakeljc.
drgač pa je ena zadeva (mislim da bi ima tudi suse instaliran al pa vsaj na cdju) rp-pppoe (ki ima svoj konfig), glej man rs-pppoe (če imaš inštaliran seveda in če yast res odpade).

LP

moj_nick ::

Kakor je meni znano, ti yast konfigurira rp-pppoe, samo ne vem, zakaj ti ne bi delovalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089221 (6672) kriko1
»

Linux SUSE-9.1-personal-x86 pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
481571 (1079) Gandalfar
»

Suse 9.2 + Siol ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
132169 (1990) Ziga Dolhar
»

Gentoo - Install from Stage1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
683128 (2640) noraguta
»

Suse 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
141310 (1057) jlpktnst

Več podobnih tem