» »

Kako utišati zlo glasno mrcino?

Kako utišati zlo glasno mrcino?

1
2
»

SeMiNeSanja ::

DimmniBurek je izjavil:

Prvo kot prvo, tisti, k linkate razne elektrošok ovratnice in podobno, ste prizadeti. Me zanima kako otroke vzgajate.

Če sosed ne more skrbeti za psa zaradi starosti, mu predlagaj, da ga odda v zavetišče, oz. proba najt nekoga, ki bi ga vzel. To da je pes cel dan zaprt je razlog, da skoz laja. Smo mel sosedovga k je bil privezan 100% časa. Obup, ampak najbolj bogi od vseh je bil glih pes.

Če imaš čas, ga res probaj peljati na sprehod, sem prepričan, da bo pes zelo vesel, da en z njim normalno ravna.

Ne vem.... meni bi bilo malo čudno, če bi sosed prišel vprašat, če lahko malo pelje mojega psa na sprehod...... Še toliko bolj, če bi to argumentiral z "bo potem manj lajal".....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

pirat ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Ne vem.... meni bi bilo malo čudno, če bi sosed prišel vprašat, če lahko malo pelje mojega psa na sprehod...... Še toliko bolj, če bi to argumentiral z "bo potem manj lajal".....

Kolikor jaz razumem avtorja teme je situacija takšna, da je pri sosedu:
- pes, ki je sicer dejansko manjše postave a sodi po genih med lovske pse (kokeršpanjel) kar pomeni, da potrebuje gibanje,
- v družini se je spremenila situacija (sin se je odselil) in s psom je ostala v bistvu le starejša oseba, ki pa ima kot razumem celo gibalne težave in se posledično "boji", da mu bo pes ušel

S tega stališča razumem da se je pes odzval, kot se je pač odzval in je glasen ter moteč za okolico...

Če je prej za psa skrbel sin, ki se je odselil, preostali lastnik pa ni sposoben skrbeti za psa, potem je oddaja takšnega psa drugemu lastniki edina prava in smiselna možnost za dolgoročno rešitev problema. Do takrat pa se morda lahko poskusi z omilitvijo problema tako, da psa na sprehod odpelje kdo drug, ki to zmore... Brez veze kritizirat psa, zadevo je kot kaže zakuhal prejšnji lastnik, ki se je odselil, psa pa prepustil svojim staršem. Videno že večkrat.

DimmniBurek ::

OK, predstavlji si da si starejši gospod, ki se še po bajti težko premika. Pes je pač na žalost tvoja zadnja skrb, ker maš "probleme s sabo". Pride sosedov fant in ti ponudi, da ti psa pele na sprehod, ker vidi da ga ti pač ne moreš in obviously pes trpi, če skoz nažiga.
Meni bi se zdelo fajn in bi se mu zahvalu in mu dal še 5€ za sladoled.
There Is No Stronger Drug Than Reality

wajdouc ::

Obujam temo, ker nam sosedov pes ne da miru in je situacija postala nevzdržna za nas in ostale sosede.

Situacija je taka: Lastniki so Finci, ki so se letos preselili v sosednjo hišo na vasi. Njihov pes, haski, zadnja 2 meseca tuli ko zmešan kadar gredo lastniki zjutraj od hiše ob 5.30. Jasno, da zbudi vse sosede in tuli tudi po 2 uri skupaj. Lastnikom sem na lep način omenil, da je tuljenje ekstremno moteče za vse nas. Njihov odgovor je bil zelo, zelo flegmatski: that's normal, that's how they are. S psom se nobeden od njih ne ukvarja. Tuli tudi podnevi, lastnikom visi dol za to. Policija ne more ukrepati, veterinarsko inšpekcijo sem obvestil ampak najbrž ne bodo ukrepali, ker je pes v pesjaku in ima kučico, hrano tudi. Pes utihne, če pridem zraven in se ustavi tuliti za nekaj časa, če ve, da ga bom polil z vodo.

Omenil jim bom še, da naj ga zaprejo, ko odidejo, ali naj ga dajo v zavetišče, če se ne mislijo ukvarjati z njim. Nabavil bom tudi pasjo piščalko. Primitivne metode utišanja psa odpadejo, nisem tak tip človeka. Kaj mi še legalno preostane, razen, da jim vsak dan govorim, kako moteče je za okolico? Selitve in novih oken si trenutno ne morem privoščiti.

D3m ::

Neopersen v vabi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Pes se mora zlaufat, drugace mu je dolgcas. Se boste ze mogli pobrigat, da ga kdo pelje na sprehod, ce ga lastniki nocejo.

styrian ::

wajdouc je izjavil:

Obujam temo, ker nam sosedov pes ne da miru in je situacija postala nevzdržna za nas in ostale sosede.

Situacija je taka: Lastniki so Finci, ki so se letos preselili v sosednjo hišo na vasi. Njihov pes, haski, zadnja 2 meseca tuli ko zmešan kadar gredo lastniki zjutraj od hiše ob 5.30. Jasno, da zbudi vse sosede in tuli tudi po 2 uri skupaj. Lastnikom sem na lep način omenil, da je tuljenje ekstremno moteče za vse nas. Njihov odgovor je bil zelo, zelo flegmatski: that's normal, that's how they are. S psom se nobeden od njih ne ukvarja. Tuli tudi podnevi, lastnikom visi dol za to. Policija ne more ukrepati, veterinarsko inšpekcijo sem obvestil ampak najbrž ne bodo ukrepali, ker je pes v pesjaku in ima kučico, hrano tudi. Pes utihne, če pridem zraven in se ustavi tuliti za nekaj časa, če ve, da ga bom polil z vodo.

Omenil jim bom še, da naj ga zaprejo, ko odidejo, ali naj ga dajo v zavetišče, če se ne mislijo ukvarjati z njim. Nabavil bom tudi pasjo piščalko. Primitivne metode utišanja psa odpadejo, nisem tak tip človeka. Kaj mi še legalno preostane, razen, da jim vsak dan govorim, kako moteče je za okolico? Selitve in novih oken si trenutno ne morem privoščiti.


Sosedje zberite denar za ovratnico s sprejem (če imate pomisleke glede elektrošoka) in se pogovorite z lastnikom. Pes se bo zelo hitro naučil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

styrian ::

DimmniBurek je izjavil:

Prvo kot prvo, tisti, k linkate razne elektrošok ovratnice in podobno, ste prizadeti. Me zanima kako otroke vzgajate.


Ti si prizadet. Pes se bo v 2 urah za celo življenje naučil, da mora dati mir. Sploh ni potreben elektrošok, ker obstaja ovratnica s sprejem.

globoko grlo ::

verjetn je že kdo predlagal, en šnicl + ampulca, pa je stvar rešena
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Kvinta ::

Pes utihne, če pridem zraven in se ustavi tuliti za nekaj časa


Začni se pogovarjat z njim traja kr nekaj cajta da se pes navadi pa bote meli mir....povej mu da lahko začne tulit šele ob 10....misliš ,da je on tak tup da ne razume :))
A.C.A.B

martincek1 ::

Isto je pri nas. S to razliko, da ko pes začne lajat, se iz njihove bajte (če je kdo doma) zasliši zbijanje po oknu ali vpitje 'tiho'. Eni ljudje so enostavno retardirani.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Ribič je izjavil:

Naš sosed ima čez cesto psa kokeršpanjela, ki je v ogradi na dvorišču zraven lastnikove hiše.
Ali obstaja kakšen pameten način, da bi se dalo psa utišati?

Pes tuli zato, ker je v zaporu. Prepričaj soseda, da naj psa spusti iz ograde pa bo mir.

Naš sosed je tudi včasih imel psa privezanega. Seveda se je pes drl kot zmešan. Brat je sosedu na vrata parkrat nalimal listek z napisom "pes mora biti prost". Sosed je nasvet upošteval. Pes je zdaj frej, zadovoljen z življenjem, včasih se nam poserje na plac ampak ker nismo psihoti nas ne moti.

Če ne bi bili ljudje taki retardiranci, ki se kregajo če je pes frej, bi bile živali frej in se ne bi mučile na ketnah ali v ogradah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

wajdouc ::

Epilog zgodbe je tak: lastnik se laže na polno, kao v torek pes ni bil zunaj ob uri, ko ga imam posnetega in se ga sliši v hišo. Zgleda, da je psihični bolnik, ker stalno nalaga, da njegov pes ne tuli. Grozit je začel tudi s finsko mafijo in jasno se mu je na obrazu videlo, da bi me rad fizično poškodoval, če mu ne bom verjel, kar reče. Cel čas sem bil miren in se izogibal konfliktu, na koncu sem popustil in mu rekel, da ima prav. Bolano...

D3m ::

na koncu sem popustil in mu rekel, da ima prav.


No vidiš. Ti nimaš prav.
|HP EliteBook|R5 6650U|

wajdouc ::

@D3m, kaj si hotel s tem povedat? Jaz sem pritrdil njegovim lažem, da ne bi eskaliral konflikta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

D3m ::

Da te je prepričal v to, da si pička.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagatronix ::

Haskiji ze nasplosno potrebujejo *veliko* fizicne aktivnosti in se jih nasplosno odsvetuje neizkusenim ljudem. Predlagam, da poklices DPMZ ali kaj podobnega.

Uizi ::

Ahh jaz mam še hujšo situacijo, 2 majhna psa pri sosedu, ki lajata na vsak avto ali osebo/žival in potem še soseda, ki se dere na njih kot budala iz okna 100m stran.

In pol poslušaš:
"HOWHOW BEVSK BEVSK!"
*sosed odpre okno*
"A BOŠ TIH JEBEMTI SUNCE!"
CEL FAKING DAN!

Nikoli jih ne pelje na sprehod, samo spusti na ograjen vrt 5x na dan, večkrat tudi udari, ko lajata. Debil od človeka, zraven pa še alkoholik in psiho. Enkrat sem ga videl, ko je "treniral" psa in to tako, da ga je zapel na povodec in dvignil v zrak, da se je dušil. To me je tako razpizdilo, da sem se zadrl čez okno "Kaj delaš s psom, a si normalen?" In tip zagrabi kamen in ga vrže proti meni, skoraj v okno... Mislm halo? Takega tudi nemislim prijavljat, ker pozna dosti policajev in se bojim kaj bo naredil, ker je nestabilen majmun, policija pa pride in jim je vse smešno.

Ljudje bi rabli delat izpit in psihični test, preden bi jim bilo dovoljeno imeti psa..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

PacificBlue ::

Prijava na veterinarsko inšpekcijo in policijo.
Po uradni dolžnosti so oni zadolženi..ne rabite se prepirat s sosedom, če nima haska.
Prijavite ob vsakem takem dogodku.
Če bo policaj ali inspektor dvakrat na dan tam, pa naj bo. So plačani za to. Naj se oni navelicajo, ne pa vi.

joze67 ::

Policija se bo, če bo neprestano klical, oglasila pri njemu.
Pasji lajež ni sankcioniran, vsaj sam po sebi ne, še posebej pa ne na vasi. Če ob 5:30 cerkev še ne zvoni, je potrebno govoriti z župnikom.

Gagatronix ::

Uizi je izjavil:


Ljudje bi rabli delat izpit in psihični test, preden bi jim bilo dovoljeno imeti psa..


Pa ne samo za psa. Za macka. Za otroka. Za se marsikaj.

Invictus ::

Za postanje na Slo-tech...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

w0mbat ::

Uizi je izjavil:

Ahh jaz mam še hujšo situacijo, 2 majhna psa pri sosedu, ki lajata na vsak avto ali osebo/žival in potem še soseda, ki se dere na njih kot budala iz okna 100m stran.

In pol poslušaš:
"HOWHOW BEVSK BEVSK!"
*sosed odpre okno*
"A BOŠ TIH JEBEMTI SUNCE!"
CEL FAKING DAN!

Nikoli jih ne pelje na sprehod, samo spusti na ograjen vrt 5x na dan, večkrat tudi udari, ko lajata. Debil od človeka, zraven pa še alkoholik in psiho. Enkrat sem ga videl, ko je "treniral" psa in to tako, da ga je zapel na povodec in dvignil v zrak, da se je dušil. To me je tako razpizdilo, da sem se zadrl čez okno "Kaj delaš s psom, a si normalen?" In tip zagrabi kamen in ga vrže proti meni, skoraj v okno... Mislm halo? Takega tudi nemislim prijavljat, ker pozna dosti policajev in se bojim kaj bo naredil, ker je nestabilen majmun, policija pa pride in jim je vse smešno.

Ljudje bi rabli delat izpit in psihični test, preden bi jim bilo dovoljeno imeti psa..

a kr kamenjal te je? what the fuck is this shit. Sliši se kot nočna mora. A smo res v Sloveniji tako.. žalostno. WTF NA POST!!!!

Uizi ::

Hja po vaseh srečaš marsikaj, sej će ne bi bil v 2 štuku, bi me še prišel fizično verjetno. Ko bi ga 2x zadel na gobec, bi pa jaz odgovarjal. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

zmaugy ::

Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

BRBR ::

Imel sem psa in retardiranega soseda. Pes je tulil ob vsakem bliskanju, začel je že pol ure prej, takorekoč vremenska napoved.
In se je sosedu zdelo fino, da si na vrata nabesi une utripajoče lučke za novega leta dan. Moj cucek se je parkiral 3 m stran in začel s svojo skladbo.
Pozvonim in sporočim, da bo koncert dokler bo utripanje, vredu je rekel in zaprl vrata. Vredu sem rekel in dostavil cucku polno šalco vode, ker od muziciranja te zažeja, kajne.

Da bi za to obstajala kaka zdravila al pa trening ne verjamem - mislim na cucka. Za soseda vem, da ni zdravil, ker zdržema, celo noč, je imel koncert.

Pasma nima veze, moj je bil nemški ovčar.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

GummyBear ::

Veš zakaj sem pogledal to temo? Ker sem ugibal, ali se gre za "zloglasno" ali "zelo glasno" mrcino. Karkoli je mišljeno, je v naslovu teme slovnična napaka :)

Gagatronix ::

Ne, ljubljanscina.

BRBR ::

Ljubljanščina nima slovničnih napak, po definiciji.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

bobiii16 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Policijo klices. Imas vso pravno podlago, saj je to motenje javnega miru.

pa kaj ti misliš da je policija bog tu v sloveniji al kaj, kot da državljani ne bi znali sami urediti težav.
a tudi če ne moreš na wc pokličeš policijo al kaj?

Lonsarg ::

Sestra je imela sicer lepo vzgojenega psa (ubogal na ukaz v sekundi in vse), ampak mu vseeno ni bilo všeč ko so ga imeli pozimi več mesecev notri in so ga poleti dali zunaj spat in je lajal.

So bili par dni striktni in ob vsakem lajanju šli ven z šprico vode (tretji dan je bilo že dovolj odpret vrata in v roki držat šprico) in se je lepo naučil in je še zdaj leta kasneje tiho ko poleti zunaj spi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

TheTrick ::

Imel podoben primer s sosedom. Psa nemškega ovčarja so imeli zaprtega na malem vrtu z njim se ni nihče ukvarjal in je tulil in lajal cele dneve. Nabijal po vec ur skupaj. Rekel sem mu lepo 1x 2x 3x. Predlagal opcije od treningov, ovratnic tudi da mu psa odkupim. Na koncu so mu se drugi sosedje zaceli grozilna pisma pisat in inspekcijo klicat, mene je pa prvic v zivljenju pripeljalo da sem nekomu zagrozil s tozbo.

In to je bistveno za to temo. Takega soseda namrec lahko tozis saj ti onemogoca bivanja v lastni nepremicnini po normalnih pogojih. 73 in 75 clen stvarnopravnega zakonika.

On je psa potem prodal. Ce ga nebi bi verjetno eden od sosedov poskrbel zanj na bolj surov nacin kar pa meni vsekakor ni bilo v interesu ker se mi je pes smilil.

joze67 ::

Tožiš lahko. Poznaš kakšen primer, ko je tožba uspela? Kaj sploh je uspeh? Odrejena prodaja ali odstrel psa?

Meizu ::

Policijo klices. Imas vso pravno podlago, saj je to motenje javnega miru.


Policisti se lahko samo userejo. Nič ne morejo nardit.

Gagatronix ::

Krsitve ZJRM se kaznujejo z denarno kaznijo.

Telbanc ::

Namontiraš nova troslojna okna, z debelimi šipami.

Pol pesa ne čuješ već. Tak mali pesek, to sploh ne laja, bolj cvili.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

wajdouc ::

Gagatronix je izjavil:

Krsitve ZJRM se kaznujejo z denarno kaznijo.

Če moti človek. Čim je žival motilec, ne moreš nič.

Gagatronix ::

Motis se.

joze67 ::

(vir)
Pasji lajež, ki ni posledica voljnega in namensko usmerjenega ravnanja lastnika psa, ki bi ponoči namensko (objestno) spodbujal psa k laježu z namenom povzročanja hrupa, ni prekršek zoper javni red in mir.
Nekaj podobnega je pred desetletjem spoznal takratni župan občine Log-Dragomer, ko je skušal "narediti red" na področju lajanja (in kikirikanja).

wajdouc ::

Gagatronix je izjavil:

Motis se.

Motiš še ti. Pokliči na policijo ali preberi zakonik in boš razsvetljen.

Gagatronix ::

Na, potem mi pa razlozi, zakaj je moj sosed iz pritlicja bil kaznovan, ker je njegov cucek kar naprej lajal.

Invictus ::

Pokličeš Duštvo Proti Mučenju živali, prijaviš, in pridejo zoprnemu lastniku srat na dom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

wajdouc ::

Gagatronix je izjavil:

Na, potem mi pa razlozi, zakaj je moj sosed iz pritlicja bil kaznovan, ker je njegov cucek kar naprej lajal.

Nimam kristalne kugle in volje, da tebi razlagam nekaj, o čemer nimam podatkov.

svecka ::

Gagatronix je izjavil:

Na, potem mi pa razlozi, zakaj je moj sosed iz pritlicja bil kaznovan, ker je njegov cucek kar naprej lajal.



Hišni red večstanovanjskega objekta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Gagatronix ::

Kar ne spada pod pristojnost MNZ. Kazen je prejel s strani Policije.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

:)):)):))

Če bi jaz imel neprilagojenega soseda, bi ga zasipal iz zunanjih zvočnikov s klasično glasbo! 8-)

Umirja počutje in dušo! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je odstranjevanje glasilk psu legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
687746 (5167) josipdare
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8710141 (7524) WizzardOfOZ
»

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9132681 (16518) Invictus
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614906 (9212) Vice
»

Lajanje psov - rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023404 (21645) joze67

Več podobnih tem