» »

Kater lajfstajl bi izbrali (in zakaj)?

Kater lajfstajl bi izbrali (in zakaj)?

HotBurek ::

Dobro jutro.


Zanima me, če bi (lahko) planirali svoj lajf (podjetje iz področja programiranja) in bi imeli na razpolago tri različne opcije, katero bi izbrali in zakaj.

1. Enoosebno podjetje, kjer si sam svoj šef. Vse delaš sam. Nikoli se ne širiš.
2. Podjetje v sloveniji z nekaj zaposlenimi, vsebina dela pa je vezana in skoncentrirana na vsebino iz slovenije.
3. Mednarodno (evropsko) podjetje, kjer je vsebina dela vezana na cel svet.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window
  • spremenilo: HotBurek ()

Raptor F16 ::

Sam to ti povem. Ko firma enkrat preseže mejo 15 zaposlenih boš neizbežno rabil mikromanagarje - torej vodje oddelkov. Več kot boš imel ljudi pod sabo, manj boš "šefa" ker bodo firmo drugi peljali namesto tebe. Ti boš na koncu samo še usmerjal kurz firme in delil pogačo. Dela boš mel dost, ljudi ki so v firmi pa povečini ne boš poznal.

Aja, pa več ljudi pomeni več odgovornosti.

Sweet spot je met čim manj zaposlenih pa bit tog agilen in konkurenčen da pobereš kakšne srednjeročne projekte od katerih lahko dobro živiš.

Hočeš nočeš delavci so strošek. In to VELIK. Če se le da čim več avtomatiziraj da boš rabil čim manj ljudi pa magari tiste bolje plačaš da ti vsaj delajo dobro.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

d3m1g0d ::

Bodisi prvo (freelance) ali drugo opcijo. Velika podjetja imajo preveč middle managementa, sesajo dušo in so velikokrat politično motivirana tako ali drugače. Koliko to komu pomeni, pa odvisno od osebe do osebe.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

8====D~~ ::

1. opcija s tem da outsourcam večino dela v Moldavijo oz. katerokoli tretjo državo sveta

kuall ::

zame bi bilo 1, drgač če si extrovetriran pa med 2 in 3 (50-100 zaposlenih). poznaš vse zaposlene, ne zaposliš jih sicer, jih pa spoznaš ob polletnem srečanju, če ne prej.
imet eno megakorporacijo si pa ne predstavljam kako je,samo po moje je precej brezosebno. lahko pa delaš res zanimive stvari, kot elon musk.

jaz bi izbral za vsako desetletje življenja drugo opcijo, toliko, da ni dolgčas.

D4G4 ::

1, ker nisem tip človeka za managiranje drugih.

Bi pa še dodal, da 1 ne pomeni, da se ne moreš širiti. Ko projekt presega zmožnosti in/ali znanje enega človeka, določene stvari outsourcaš drugim freelancerjem. Sčasoma se lahko na ta način izoblikuje majhna stalna ekipa freelancerjev, ki potem skupaj pridobivajo projekte in delajo na njih. Pogoj je odkrita komunikacija med člani ekipe in zaupanje.

Na ta način si bistveno bolj fleksibilen, kot če zaposliš ljudi, hkrati pa odpade ves shit z vodenjem podjetja, managiranjem itd.

Magic1 ::

Haha, šef freelancerjev. :)) in potem ti freelancerji dobijo kak svoj posel pa te odpikajo, ali računajo x-kratnik.
Magic

c3p0 ::

1. sem izbral pred leti, laufa še vedno kot nek pasivni dohodek z nekaj malega dela, a je skozi leta postal dolgčas, upad motivacije. Nisem želel zaposlovat, ker se mi ne da motivirat, managerirat in gledat kdaj bo kdo skušal/a pokrast stranke in it na svoje

3. zaradi točke 1, novi izzivi, a zdaj iz malega startupa precej hitro raste in ni več fun, vedno več nekih "motiviranih" managerjev in mešalcev megle, tako da vprašanje kako naprej, morda spet kak nov izziv

Raptor F16 ::

c3p0 je izjavil:

3. zaradi točke 1, novi izzivi, a zdaj iz malega startupa precej hitro raste in ni več fun, vedno več nekih "motiviranih" managerjev in mešalcev megle, tako da vprašanje kako naprej, morda spet kak nov izziv


To si dobro povedal. "Motivirani managerji" :P

Ljudje s filozofijo da delajo za druge, ne pa zase. Še svojo mamo bi prodali za pohvalo pri šefu in neka pozicija v firmi dobesedno definira njihov socialni status. Čeprav so nitko i ništa bodo na ostale zaposlede gledali z viška in posledično delajo slabo klimo. To so nastavljeni uporabni idioti ki pa jih moraš žal stalno "motivirat" in marsikaj preslišat.

Magic1 je izjavil:

Haha, šef freelancerjev. :)) in potem ti freelancerji dobijo kak svoj posel pa te odpikajo, ali računajo x-kratnik.


Če se že greš outsource razdeliš delo tako da noben ne ve kaj dela in zakaj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

HotBurek je izjavil:

Dobro jutro.


Zanima me, če bi (lahko) planirali svoj lajf (podjetje iz področja programiranja) in bi imeli na razpolago tri različne opcije, katero bi izbrali in zakaj.

1. Enoosebno podjetje, kjer si sam svoj šef. Vse delaš sam. Nikoli se ne širiš.
2. Podjetje v sloveniji z nekaj zaposlenimi, vsebina dela pa je vezana in skoncentrirana na vsebino iz slovenije.
3. Mednarodno (evropsko) podjetje, kjer je vsebina dela vezana na cel svet.
Jaz 3. in zena tudi 3. - 1. in 2. se slisi prevec dolgocasno in bi se v roku 1-2 leta navelical.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NIL: ponudba za delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10525889 (8089) dreknapalci
»

Freelance how-to-get-work

Oddelek: Loža
376988 (5310) chacha
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624911 (13203) Steinkauz
»

Yahoojeva ukinitev dela od doma nujna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5517818 (14069) driver_x
»

Zaposlitev freelancerja

Oddelek: Loža
111817 (1484) IceIceBaby

Več podobnih tem