» »

Windows 10X bo zamudil, morda ga sploh ne bo

Windows 10X bo zamudil, morda ga sploh ne bo

Slo-Tech - Windows 10X, ki ga je Microsoft obljubljal za letos, bo še nekaj časa počakal ali pa ga sploh ne bo. Pred dvema letoma je Microsoft na novinarski konferenci o liniji Surface predstavil Surface Duo, Surface Neo in Windows 10X. Slednji bi moral biti povsem nova različica Oken, namenjena prepognjenim oziroma poklopnim napravam. Medtem ko je Surface Deo ugledal luč sveta, Surface Neo bolj na pol, je Windows 10 X sploh ni.

Microsoft se je odločil, da Windows 10X ne bo izšel letos in da ga ne bo v obliki, kakršno so napovedovali. Razvoj se je preusmeril nazaj v Windows 10. To postavlja vprašanja, ali bomo sploh kdaj dobili kaj poleg običajnih Windows. Poizkusov je bilo veliko, uspehov pa bolj malo. Windows RT, Windows 10S in sedaj Windows 10X so vsi končali svojo pot. Pričakovati je, da bo Microsoft kdaj v prihodnosti pripravil pravi Windows 10 za ARM, medtem ko okleščena verzija Windows 10X v bitki proti chromebookov ostaja obsojena na neuspeh. Bo pa Microsoft nekaj tehnologij, ki so bile namenjene za Windows 10X, vgradil v Windows 10 (prenova grafičnega vmesnika, kontejnerji za aplikacije itd.).

14 komentarjev

acookook ::

Windows RT, Windows 10S in sedaj Windows 10X so vsi končali svojo pot.
Windows Phone oz kasneje Mobile, pa taka katastrofa, da še avtor ne ve zanj.
.

opeter ::

Hmm ... izgleda, da Microsoft sledi Intelovim stopinjam. Malo so zaspali, drugi pa so jih do-, oziroma prehiteli.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

8====D~~ ::

Me zanima, koliko vsiljive telemetrije in nadležnih reklam jim bo tokrat uspelo vstaviti noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 8====D~~ ()

mtosev ::

Nisem niti pričakoval kaj dosti iz tega. Naj delajo na x86-64 windowsih pa bo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

filip007 ::

Prihodnost je integracija trgovine v sam vmesnik in obratno, kdaj bo kaj iz tega, pa še sosedova kura ne ve.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Glugy ::

od vsega skp mi je najbolj zanimiv tole "kontejnerji za aplikacije" ; to bo super! a to pomen da boš lahk bilokater program/igre poganjal v kontejnerjih? To je pol še dodatna zaščita pred nesnago.

kow ::

Prihodnost je, da znas racunalnik uporabljati. Realno delez tehnicnih uporabnikov mocno pada.

z0mbie ::

opeter je izjavil:

Hmm ... izgleda, da Microsoft sledi Intelovim stopinjam. Malo so zaspali, drugi pa so jih do-, oziroma prehiteli.


Oh, ko bi le zaspali. Pa so dejansko windowse unicili do te mere, da je zdaj linux realna alternativa. S tem, da je linux se vedno enako kaoticno sranje kot je bil vedno, samo so windowsi postali toliko slabsi in od linuxa skopirali vse tisto najslabse (primer bi bili recimo verzioniranje dllov s cimer so naredili celo stalo na sistemu, ali pa integriranje .neta globoko v sistem).

Lonsarg ::

Vsi neki kritizirajo, meni je pa dejansko všeč to, v katero smer gre Windows in to v katero smer gre linux. Oboje mi ratuje vedno bolj všeč in oboje uporabljam. Windows se mi je sploh priljubil z potezo rednih 6 mesečnih upgradov namesto velikih izdaj in to da so podprli ARM (Surface Pro X je zelo kul mimogrede), tudi pri Ui se sicer premikajo počasi ampak so koraki v pravo smer. Linux mi je pa všeč, da končno ratuje malo bolj standardiziran med različnimi distroti, veliko se dogaja na strani standardizacije v zadnjem desetletju.

There.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dild0idis ::

Lonsarg je izjavil:

Vsi neki kritizirajo, meni je pa dejansko všeč to, v katero smer gre Windows in to v katero smer gre linux. Oboje mi ratuje vedno bolj všeč in oboje uporabljam. Windows se mi je sploh priljubil z potezo rednih 6 mesečnih upgradov namesto velikih izdaj in to da so podprli ARM (Surface Pro X je zelo kul mimogrede), tudi pri Ui se sicer premikajo počasi ampak so koraki v pravo smer. Linux mi je pa všeč, da končno ratuje malo bolj standardiziran med različnimi distroti, veliko se dogaja na strani standardizacije v zadnjem desetletju.

There.


Beri, všeč mi je, da Windowsi postajajo Mac OS!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

z0mbie ::

dild0idis je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Vsi neki kritizirajo, meni je pa dejansko všeč to, v katero smer gre Windows in to v katero smer gre linux. Oboje mi ratuje vedno bolj všeč in oboje uporabljam. Windows se mi je sploh priljubil z potezo rednih 6 mesečnih upgradov namesto velikih izdaj in to da so podprli ARM (Surface Pro X je zelo kul mimogrede), tudi pri Ui se sicer premikajo počasi ampak so koraki v pravo smer. Linux mi je pa všeč, da končno ratuje malo bolj standardiziran med različnimi distroti, veliko se dogaja na strani standardizacije v zadnjem desetletju.

There.


Beri, všeč mi je, da Windowsi postajajo Mac OS!


A? Mac OS bazira na *nixih, Windowsi so cisto locen sistem, brez zgodovinske povezave na karkoli razen mogoce na VMS (in dos)? To je pribljizno kot ce bi rekel, da ti je vsec da banane postajajo krave.

Ce ne vidis dlje od izgleda (vecina ljudi, ki se vedno hvalijo windowse so se zataknili tam nekje - pri izgledu) si ga lahko pa ze od Windows 95/98 spimpas da izgleda enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

acookook ::

.

Lonsarg ::

Ma je kar pravilno da vse novosti in izboljšave vkorporirajo v eno in edino W10 verzijo, namesto ločene edicije.

Recimo Windows 10 S je postal S-mode. Low-level optimizacije iz X bodo oziroma so itak prišle v obično edicijo. Pod vprašajem je edino novi UI vmesnik od W10, ki seveda ne bo v celoti prišel, bodo pa najbrž črpali smernice pri spremembah UIa.

kixs ::

Je pa prisel ven 21H1 update.

https://docs.microsoft.com/en-us/window...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10X bo zamudil, morda ga sploh ne bo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
144896 (2478) kixs
»

Windows 10 ima milijardo uporabnikov, v pripravi prenova uporabniškega vmesnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6512881 (8380) Markoff
»

Microsoft predstavil osvežitve družine Surface, vključno z novimi slušalkami in Andro

Oddelek: Novice / Ostale najave
2411887 (9996) Mavrik
»

Microsoft predstavil Surface Laptop in Windows 10 S

Oddelek: Novice / Windows Mobile
187328 (1746) mtosev
»

Bo Windows za ARM dobil emulator x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7317402 (14060) hojnikb

Več podobnih tem