» »

smartphone rezerva (kraja, izguba, okvara)

smartphone rezerva (kraja, izguba, okvara)

blink ::

Glede na to, da vedno vec pomembnih stvari pocnemo na pametnih telefonih (online bancnistvo, menjalnice, brokerji, avtentikacije...itd.) in jih prenasamo naokoli, kaksna je dobra praksa v primeru ce se s telefonom zgodi kaj nepredvidenega npr. okvara, kraja, izguba, prestar OS in nedelovanje aplikacije...
Recimo si v tujini in se ti lahko zgodi da sploh ne mores vec dostopati do online banke ali opraviti online nakupa, placati racuna...itd.

Ali je edina varijanta rezervni telefon?

GupeM ::

Pa še ta samo delno. Appe nekaterih bank lahko uporabljaš samo na enem telefonu naenkrat. Torej ti tudi rezervni telefon ne pomaga kaj dosti.

blink ::

GupeM je izjavil:

Pa še ta samo delno. Appe nekaterih bank lahko uporabljaš samo na enem telefonu naenkrat. Torej ti tudi rezervni telefon ne pomaga kaj dosti.


Recimo N26 ima tako, unpair telefona, ampak je mozno tudi preko web vmesnika narediti (torej brez appa) kakor sem gledal. Ne vem kako imajo druge banke. Na koncu ugotovis, da ni slabo tudi kaj gotovine nositi s sabo v denarnici.

GupeM ::

Ja, ravno N26 je tak. Pa M.stik od Sparkasse se mi zdi da tudi, ampak nisem prepričan.

Prek spletnega vmesnika se sicer da nekaj stvari narediti na N26, ampak za potrjevanje transakcije pa še vedno rabiš telefon.

Cveto ::

Imam telefon (apple). Backup je spravljen v oblaku. Če telefon izgubim/crkne itd... dobim nekje drug podoben telefon in naložim backup. To mi prenese vse, razen OTP-ja (morda še česa, pri meni se ni pojavilo). Za OTP rabim uporabniško ime, geslo in možnost brati sms-e na povezani številki. Grem na stran od banke, izberem prenos OTP na novo napravo, vpišem ime in geslo ter v naslednjem koraku po sms dobljeno številko in je to to.

Testirani pri ženi v praksi in je šlo vse gladko čez.

blink ::

Cveto je izjavil:

Imam telefon (apple). Backup je spravljen v oblaku. Če telefon izgubim/crkne itd... dobim nekje drug podoben telefon in naložim backup. To mi prenese vse, razen OTP-ja (morda še česa, pri meni se ni pojavilo). Za OTP rabim uporabniško ime, geslo in možnost brati sms-e na povezani številki. Grem na stran od banke, izberem prenos OTP na novo napravo, vpišem ime in geslo ter v naslednjem koraku po sms dobljeno številko in je to to.

Testirani pri ženi v praksi in je šlo vse gladko čez.


Koliko stane taka hrambo letno? Mogoce ves ali za androide obstaja kaj podobnega?

Cveto ::

Za apple je to iCloud. 5GB je zastonj, jaz plačujem 50GB 99centov (dolarskih) na mesec, torej cca 10 eur na leto.

Android ima pa kakor vem to v sklopu google drive. Nekaj je vedno zastonj, za kaj uporabnejšega se pa plača, a ne preveč.

Je pa fajn. Direktorju je padel telefon v morje (ga ni našel). Smo šli na A1 po novo SIM in telefon, prižgali, naložili backup (to je pol urce dela) in je bilo rešeno še isti dan. Ostane vse: sms-i, zgodovina klicev, imenik itak, nastavitve aplikacij, slike itd... Tam kjer je zraven biometrija (face id) je treba nastaviti še to, pa recimo kak viber aktivirati, sicer je pa to to.

Zdaj ko so so esim, se še kartice ne rabi in se lahko reši tudi če si v tujini (v praksi še nisme probal, a menda dobiš QR kodo, ki jo z telefonom poskeniraš in se ti nastavi na esim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft: ne uporabljajte večstopenjske avtentikacije s SMS ali telefonskimi klici

Oddelek: Novice / Varnost
479550 (1107) Mr.B
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141844 (5551) Machete
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697123460 (30469) WizzardOfOZ
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310288 (7509) SVGA
»

Debetna Visa - Izbira banke

Oddelek: Loža
213534 (2924) c0ck4m0u53

Več podobnih tem