» »

Nakup iPhone XR leta 2021

Nakup iPhone XR leta 2021

Korenje7 ::

Izbiram nov telefon in zanima me, ali je vredno kupiti iPhone XR cca 2.5 let po postavitvi tega modela na trg. Cena za novega, 128 GB je trenutno okoli 550 eur.
Želim si zanesljiv telefon, ki bi mi dobro služil tudi po vsaj 3eh letih uporabe - optimistično stremim k 4, 5 letom. Malo me skrbi, ker ne vem koliko časa ga bo Apple podpiral z novimi verzijami ios in ali bi se z nakupom tega malo starejšega modela zato uštela. Moj dvom pri XR je tudi kvaliteta kamere (ni nočnega načina, samo 1 kamera) - kakšne izkušnje s tem?
Model iPhone SE 2020 mi ni leži toliko zaradi manjšega ekrana in slabše baterije...
Dat 700 eur za 11ko ipd. mi je pa preveč.

Prihajam pa iz simple Huaweia P10 Lite, tako da so dobrodošli tudi kakšni Android predlogi v istem cenovnem rangu kot XR. Rada pa bi izkusila ios okolje. 🙄
Stari telefon me je pustil na cedilu med online izpitom na faksu zaradi pregrevanja (med pisanjem izpita se moramo snemat od strani s telefonom) 😅😅
  • spremenilo: Korenje7 ()

starfotr ::

IPhone @ Wikipedia

Tukaj imaš časovni okvir podpore.

Gejspodar ::

Nikar ne kupuj skoraj 3 leta starega modela. Razlika med 550€ in 700€ je 150 - če tega nočeš požreti, potem raje kupi vsako leto drugega Xiaomija za 200€, pa imaš vedno za vsaj eno leto mir.
S telefoni pri Jabolku je tako, da vzameš letošnji ali pa lanski model, nikakor pa predlanskega, saj zna ta že malce "bremzati." Osebno pri X/XR razen šepajoče baterije ne vidim nobenih pomanjkljivosti, a še vedno bi raje kupil 11/12.

kriptobog ::

Ne nakladaj. Moja ima 2 leti starega XR. Dela kot prvi dan. Nobenega bremzanja. Super telefon za ta denar.

Gejspodar ::

Za 550€? Realno predrag.

https://www.alza.at/iphone-11-64gb-schw... oziroma kjerkoli drugje - cene se gibljejo od 600-700 EUR

starfotr ::

Tvoj predlog je 64 Gb, kar je za leto 2021 premalo.

Gejspodar ::

>Tvoj predlog je 64 Gb, kar je za leto 2021 premalo.

Lepo te prosim, kako je premalo?
Kaj točno pa uporabniki hranijo na svojih iPhonih, da bi zasedli 64GB? Obstaja tudi iCloud offload, če gre že zares hude userje...

pegasus ::

Korenje7 je izjavil:

Želim si zanesljiv telefon, ki bi mi dobro služil tudi po vsaj 3eh letih uporabe - optimistično stremim k 4, 5 letom.
2016 kitajc za 140eur ustreza tem pogojem.

acookook ::

Daj ne nekega čunga lunga kitajca, v 2021. Če že, potem kakšen višji rang xiaomija za to ceno, sicer pa Pixel 5 prek nemških firm in posrednikov.
.

starfotr ::

Gejspodar je izjavil:

>Tvoj predlog je 64 Gb, kar je za leto 2021 premalo.

Lepo te prosim, kako je premalo?
Kaj točno pa uporabniki hranijo na svojih iPhonih, da bi zasedli 64GB? Obstaja tudi iCloud offload, če gre že zares hude userje...


Glej, 64 G je dovolj, če imaš še možnost spominske kartice. Drugače je pa v 2021 treba imet 128 G najmanj.

https://tehnozvezdje.si/nedeljski-nasve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

drvo ::

starfotr je izjavil:

Gejspodar je izjavil:

>Tvoj predlog je 64 Gb, kar je za leto 2021 premalo.

Lepo te prosim, kako je premalo?
Kaj točno pa uporabniki hranijo na svojih iPhonih, da bi zasedli 64GB? Obstaja tudi iCloud offload, če gre že zares hude userje...


Glej, 64 G je dovolj, če imaš še možnost spominske kartice. Drugače je pa v 2021 treba imet 128 G najmanj.

https://tehnozvezdje.si/nedeljski-nasve...


Vsak za sebe ve najbolje. Ne ocenjuj drugih po sebi. Sam imam 64gb več kot dovolj. Po dobrem letu imam prostega še 31gb. Višek, ki ga ni veliko, gre v oblak. Če nisi ravno navdušen fotograf in ne snemaš gore filmčkov je 64gb dovolj. Kar pa se telefona tiče. Iphone 6 je model iz 2013 in je do lani dobival vse nadgradnje. Šele z ios13 se več ne nadgrajuje na zadnje verzije, popravki pa še vedno prihajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

no comment ::

starfotr je izjavil:


Glej, 64 G je dovolj, če imaš še možnost spominske kartice. Drugače je pa v 2021 treba imet 128 G najmanj

Nekateri uporabljamo telefone, ki se jim free space ne skrči samo zaradi tega, ker se je zamenjala ena števka v letnici...

Korenje7 ::

Res je, stremim k 128 GB, ker imam pri 64 GB stalno probleme, da je spomin zafilan. Se mi zdi škoda, da če že daš toliko za telefon ne dodaš še tistih 50 eur za 128 gb spomina, pa ti prišpara kar nekaj živcev, če pač telefon veliko uporabljaš..

hojnikb ::

12mini 128gb je 740EUR. Stisni tistih +190e in maš proper telefon z oled displayom še za naslednjih 5 let.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

Korenje7 je izjavil:

Izbiram nov telefon in zanima me, ali je vredno kupiti iPhone XR cca 2.5 let po postavitvi tega modela na trg. Cena za novega, 128 GB je trenutno okoli 550 eur.
Želim si zanesljiv telefon, ki bi mi dobro služil tudi po vsaj 3eh letih uporabe - optimistično stremim k 4, 5 letom. Malo me skrbi, ker ne vem koliko časa ga bo Apple podpiral z novimi verzijami ios in ali bi se z nakupom tega malo starejšega modela zato uštela. Moj dvom pri XR je tudi kvaliteta kamere (ni nočnega načina, samo 1 kamera) - kakšne izkušnje s tem?
Model iPhone SE 2020 mi ni leži toliko zaradi manjšega ekrana in slabše baterije...
Dat 700 eur za 11ko ipd. mi je pa preveč.

Prihajam pa iz simple Huaweia P10 Lite, tako da so dobrodošli tudi kakšni Android predlogi v istem cenovnem rangu kot XR. Rada pa bi izkusila ios okolje. 🙄
Stari telefon me je pustil na cedilu med online izpitom na faksu zaradi pregrevanja (med pisanjem izpita se moramo snemat od strani s telefonom) 😅😅


Imam XR, 64GB verzijo že 2 leti in pol. Apple podpira telefone do nekje 5 let od izdaje. Popularne modele, kar XR definitivno je pa mogoče še celo dlje, ampak jemlji to kot bonus in ne kot pravilo. Se pravi ima še nekje 2-3 leta uradne podpore če ga kupiš sedaj. Definitivno ne gledat iPhone SE 2020. Je novejši model po letnici ampak je v vseh pogledih slabši od XR. Osnova za SE 2020 je iPhone 8, samo da so dali not novejši procesor A14 iz zadnjega modela. Ohišje, kamera, ekran, baterija, vse je iz iPhone 8.

Čez kamero XR nimam pritožb, za moje pojme dela tolk dobre fotke, da je vseeno kaj ponuja na papirju. Mogoče wide leča če rad zajemaš širše scene na majhnih razdaljah ampak za normalno uporabo živim čist ok tud brez. Za nočno slikanje pa imaš na App Storu NightCam (bivši NeuralCam), ki uporablja Neural Engine procesor za nočne slike. In moram rečt da dela noro svetle in čiste slike narejene skoraj v čisti temi. Ekran, čeprav LCD je vrhunski. Gostota pik je ravno prava za velikost, odlični vidni kot, točne barve in svetlost gre zelo visoko, tko da se dobro vidi tud na močnem soncu. Baterijo polnim samo do 80% in mi zdrži po dan in pol. Telefon je star po letnici ampak ogromno stvari opravlja super. Tolk super, da je to prvi telefon, ki ga imam namen imet še par let. Če bi imel Androida bi že razmišljal s katerim bi ga zamenjal...

hojnikb je izjavil:

12mini 128gb je 740EUR. Stisni tistih +190e in maš proper telefon z oled displayom še za naslednjih 5 let.


In mikroskopsko baterijo. Mini bi bil kul, če bi imel večjo baterijo. XR ima praktično 3000mAh in je ravno prav uporabna. 2200mAh je enostavno premalo, pa sicer ne pametujem okoli kapacitet baterij iPhonov kot to delajo vsi Android freaki, ki so obsedeni s specifikacijami na papirju. Mini bi moral imet 3000mAh baterijo in bi bil super žepna raketa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

XR ima precej večji LCD ekran in 2 generaciji starejši SoC. Bistven podatek. 12mini v dark modu nebi bil nič kaj hudo slabši, kar se tiče avtonomije kot XR. mAh ti pač ne pove celotne zgodbe. Če nisi power user, je to telefon z bp dan ali dva avtonomije.



praktično neck&neck, čeprav ma xr skoraj 50% večjo baterijo. S tem da bi v dark modu v kakšnem bolj real world tasku (kjer je dost temnih scen ala browser, mejl mesici) bil mini spredaj.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

profesjonalc ::

Mogoče če se ti ne fejst mudi počakaj do septembra, ko pride nova generacija iPhonov. Cene starejšim modelom bodo zagotovo padle...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 12 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
22931005 (10823) Djole
»

Nov telefon za 600-800€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587325 (4907) Vetrpiha
»

iphone se 2020? ja/ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12715063 (9187) billy
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32849958 (34681) MrStein
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42791638 (77506) MrStein

Več podobnih tem