» »

iPhone 12

iPhone 12

1 2
3
4 5

Horas ::

49106 je izjavil:

Karkoli, samo da ni treba vpisovati passcode ali dajat masko dol.


pa kje boš devu masko dol?? v bankah? trgovinah? zato da si boš skeniru faco? sej boš po vsej vrjetnosti doma al nekje kje ne rabiš mske
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

49106 ::

Logika, Haso, logika.

Horas ::

kaka logika no kolk appov pa maš da boš moral za vsako snet masko?

če ne pa namest face id naj dajo eye id
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

49106 ::

Horas je izjavil:

kaka logika no kolk appov pa maš da boš moral za vsako snet masko?



Haso, telefon je potrebno odklenit preden sploh lahko odprem aplikacijo, in nato še enkrat, če želim plačat z Wallet. Upam, da imaš zdaj nekaj več logike.

Pa tudi če želim koga poklicati,.... Skratka....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Furbo ::

49106 je izjavil:

Horas je izjavil:

kaka logika no kolk appov pa maš da boš moral za vsako snet masko?



Haso, telefon je potrebno odklenit preden sploh lahko odprem aplikacijo, in nato še enkrat, če želim plačat z Wallet. Upam, da imaš zdaj nekaj več logike.

Pa tudi če želim koga poklicati,.... Skratka....

Siri.
Rečeš ji 'call ______' in kliče, brez odklepanja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

harvey ::

Pa še neka fora je, da bodo novi iPhone 12 v škatli brez slušalk in polnilca, ker jih je itak že preveč in bo to prispevalo k ogljičnemu odtisu
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

49106 ::

Furbo je izjavil:

49106 je izjavil:

Horas je izjavil:

kaka logika no kolk appov pa maš da boš moral za vsako snet masko?



Haso, telefon je potrebno odklenit preden sploh lahko odprem aplikacijo, in nato še enkrat, če želim plačat z Wallet. Upam, da imaš zdaj nekaj več logike.

Pa tudi če želim koga poklicati,.... Skratka....

Siri.
Rečeš ji 'call ______' in kliče, brez odklepanja.


Ali lahko plačaš s siri? (ker je klicanje še najmanj pomembno)

P.S. SIRI JE DISABLED in vedno bo! (Enako velja za oblačne storitve)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Horas ::

49106 je izjavil:

Horas je izjavil:

kaka logika no kolk appov pa maš da boš moral za vsako snet masko?



Haso, telefon je potrebno odklenit preden sploh lahko odprem aplikacijo, in nato še enkrat, če želim plačat z Wallet. Upam, da imaš zdaj nekaj več logike.

Pa tudi če želim koga poklicati,.... Skratka....


js bism noben haso.

drgač pa koda se ne d nardit da maš z odklep samo podrsat al pa kodo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

49106 ::

Ti si res en Haso in to si zopet dokazal. Odreči se varnosti zaradi slabe zasnove, kljub temu, da so imeli več kot dovolj časa za primernejšo rešitev. Svašta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Horas ::

eh mujo brezveze paničariš z varnostjo :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

49106 ::

Če je tebi nepomembna, meni ni. Gordijski vozel sem presekal tako:

sirotka ::

Če ti ne paše faceID imaš SE2, ki je 11ka v 8 oblekci in je. Škoda se prerekat glede tega.

49106 ::

Sirotka, zakaj SE2, če že imam i8 in i11 Pro?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sirotka ::

Če ne maraš face idja drugih alternativ pač nimaš trenutno pri applu.

49106 ::

Straw mana ponavljaš. Premisa ni, da ne maram FaceID, ampak da je skoraj neuporaben v teh časih, pogosto vnašanje passcode pa nadležno.

FaceID mi paše, ampak v času epidemije mi še bolj paše Touch ID. Cajta za to (ali kaj tretjega) so imeli skoraj eno leto, zato tudi uporabljam i8 precej več kot i11 Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sirotka ::

Kakorkoli, alternative ni. Imaš Face ID ali touch id v SE2. Lahko se mečeš po trepalnicah, pa čudežno ne boš prišel do knofa v 12tki.

49106 ::

To vam tupim že cel čas, vi pa to opravičujete in iščete odvode.

MrStein ::

A ti bi en poseben "pandemic edition" imel? ;)

Hja, če si ti lani vedel, da bodo letos obvezne maske, ne vem, zakaj nisi na borzo šel s tem znanjem. Veš koliko bi lahko s futures zaslužil? Za 10 telefonov s finger print sensorjem!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

49106 ::

Kje sem to napisal, slamnati mož? A si res tako smotan, da si moraš izmislit premiso, da jo lahko potem napadeš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Furbo ::

49106 je izjavil:

Ali lahko plačaš s siri? (ker je klicanje še najmanj pomembno)

P.S. SIRI JE DISABLED in vedno bo! (Enako velja za oblačne storitve)

Pa plačuj s kartico, matr si trd.

Ja siri poslušanje 24/7 se izklopi, lahko jo pa ročno vklopiš s stiskom gumba na ohišju, tudi pri zaklenjenem telefonu
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sirotka ::

49106 je izjavil:

To vam tupim že cel čas, vi pa to opravičujete in iščete odvode.

Kje sem karkoli opravičeval? Pravim le, da je vzemi ali pusti...

Lonsarg ::

Reči slabi izbiri "vzemi ali pusti" JE opravičevanje slabe izbire.

sirotka ::

Lonsarg je izjavil:

Reči slabi izbiri "vzemi ali pusti" JE opravičevanje slabe izbire.


Slaba izbira je v tem primeru subjektivne narave in nikakor ni opravičevanje, le podajanje dejstev.

billy ::

ksz...

Končno je zgleda prišel telefon, ki je dovolj majhen, da ga lahko uporabljam v eni dlani. Torej iphone 12 mini.

Ker prihajam iz windows phone in android okolja, bi prosil za feedbacke, kaj se lahko pričakuje pri prehodu na ios?
In pa če je kdo že opazil kakšno bistveno pomanjkljivost 12 mini?

NoFear85 ::

12 mini se ni v prodaji, dvomim da je kdo tu kaj testiral in lahko iz prve roke pove

hojnikb ::

billy je izjavil:

ksz...

Končno je zgleda prišel telefon, ki je dovolj majhen, da ga lahko uporabljam v eni dlani. Torej iphone 12 mini.

Ker prihajam iz windows phone in android okolja, bi prosil za feedbacke, kaj se lahko pričakuje pri prehodu na ios?
In pa če je kdo že opazil kakšno bistveno pomanjkljivost 12 mini?

Odvisno za kaj boš potreboval. Če si tweaker in hočeš do potankosti dostop do OSa in vseh fičerjev, pol iOS ni za tebe.
#brezpodpisa

          ::

billy je izjavil:

Ker prihajam iz windows phone in android okolja, bi prosil za feedbacke, kaj se lahko pričakuje pri prehodu na ios?


Jaz sem bil po prehodi iz Androida najprej razočaran in precej slabe volje - zaradi tega, ker si že prej nisem omislil iPhona. Drugače pa, če si trenutno na androidu boš ob namestitvi novega iPhona dobil še app za androida, ki ti bo zmigriral večino zadev na novo napravo.

hojnikb je izjavil:

Če si tweaker in hočeš do potankosti dostop do OSa in vseh fičerjev


Na primer?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Na primer?

Nwm, nekateri imajo sindrom, da more bit telefon takoj rootan in gor custom rom, čeprav od tega nimajo nič. Ali dostop do filesystema (česar iphone načeloma nima). Ali pač kaksna funkcija, ki jo ios ne podpira.

Najbolje je telefon kupit preko spleta, ga uporablat 14 dni, pa ga vrnit, če ti ni kul :)
#brezpodpisa

billy ::

Ne, to me sploh ne zanima, rad bi samo da dela b.p., v bistvu manj ko se moram jebat, bolje mi je. Sem že star :)

Telekom ga baje dobi 13.11.

hojnikb ::

potem je iPhone 12 Mini to to...
#brezpodpisa

          ::

hojnikb je izjavil:

Na primer?

Nwm, nekateri imajo sindrom, da more bit telefon takoj rootan in gor custom rom, čeprav od tega nimajo nič. Ali dostop do filesystema (česar iphone načeloma nima). Ali pač kaksna funkcija, ki jo ios ne podpira.


Saj to me zanima, kaj bi bilo takega. Androide sem tudi jaz včasih rootal (takrat smo imeli še HTC-je, če se jih kdo spominja). Ko pa sem potem prestopil na iOS, nisem ničesar pogrešal. Prvi iPhone sem celo jailbreakal (najbrž zaradi navade iz preteklosti), vendar od tega ni bilo nobene koristi, zato tega pozneje nisem več počel. Veliko pa berem o omejenosti in zaklenjenosti iOS-a, zato bi rad izvedel kakšno bolj konkretno stvar.

bojsi ::

          je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Na primer?

Nwm, nekateri imajo sindrom, da more bit telefon takoj rootan in gor custom rom, čeprav od tega nimajo nič. Ali dostop do filesystema (česar iphone načeloma nima). Ali pač kaksna funkcija, ki jo ios ne podpira.


Saj to me zanima, kaj bi bilo takega. Androide sem tudi jaz včasih rootal (takrat smo imeli še HTC-je, če se jih kdo spominja). Ko pa sem potem prestopil na iOS, nisem ničesar pogrešal. Prvi iPhone sem celo jailbreakal (najbrž zaradi navade iz preteklosti), vendar od tega ni bilo nobene koristi, zato tega pozneje nisem več počel. Veliko pa berem o omejenosti in zaklenjenosti iOS-a, zato bi rad izvedel kakšno bolj konkretno stvar.

Npr. do pred iOS 14 nisi mogel nastaviti third-party default browserja ali e-mail klienta.

hipertija ::

Vsi novejši iphone imajo ios 14 in med seboj so praktično precej podobni glede samega sistema... seveda vsak telefon nove generacije ti kaj doda, spremeni, nenazadnje odvzame, ampak je to bolj hardware stvar. Manjka morda za koga slovenski jezik, pa siri podpora v jeziku itd.

Pričakuješ pa lahko na splošno zelo stabilen, odziven in dodelan sistem. Če uporabljaš za klice, sms, srfanje po netu, kak fb/ig, maili itd. vse dela bp, sploh se ne spomnim, kdaj mi je nazadnje freeznalo... iPhone 11, mam ok baterijo, zdrži dan pa pol ob kar zmerni uporabi (maili, sms, fb...).

Malo se morda zatakne pri glasbi, če si želiš gor dati custom muziko, moraš urejat preko itunesov ali kupiti, ampak če si malo malo computer man-a, boš tudi to z levo roko uredil.
Če si kupiš pa zato, da ga jailbreakaš, je pa res bv, potem ios ni zate... niti ni fore potem.

Nikakor ne grem iz appla.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

Na primer?

Nwm, nekateri imajo sindrom, da more bit telefon takoj rootan in gor custom rom, čeprav od tega nimajo nič. Ali dostop do filesystema (česar iphone načeloma nima). Ali pač kaksna funkcija, ki jo ios ne podpira.

Najbolje je telefon kupit preko spleta, ga uporablat 14 dni, pa ga vrnit, če ti ni kul :)


Ne bo šlo. Kot prvo ti bi vrnil že aktiviran telefon? Kot drugo, nikoli ne boš videl Appla, ki ni hermetično zaprt. Apple ne dovoli prodajat že odprtih škatel.

billy ::

Am, aja ja, kako so podprte m$ aplikacije v ios? Predvsem outlook podpora računu, koledar, onenote, mail klient če je "podoben" kot na windows phone, kaj pa onedrive, in google drive?

Furbo ::

Mah vse dela na ios še bolje, kot na natur sistemih :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hipertija ::

billy je izjavil:

Am, aja ja, kako so podprte m$ aplikacije v ios? Predvsem outlook podpora računu, koledar, onenote, mail klient če je "podoben" kot na windows phone, kaj pa onedrive, in google drive?

vse kar si napisal dela... meni je sicer bolj všeč ios mail... delajo pa tudi vsi google in microsoft programčki iz paketa office.

drvo ::

shadeX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Na primer?

Nwm, nekateri imajo sindrom, da more bit telefon takoj rootan in gor custom rom, čeprav od tega nimajo nič. Ali dostop do filesystema (česar iphone načeloma nima). Ali pač kaksna funkcija, ki jo ios ne podpira.

Najbolje je telefon kupit preko spleta, ga uporablat 14 dni, pa ga vrnit, če ti ni kul :)


Ne bo šlo. Kot prvo ti bi vrnil že aktiviran telefon? Kot drugo, nikoli ne boš videl Appla, ki ni hermetično zaprt. Apple ne dovoli prodajat že odprtih škatel.


Kaj dovoli Apple in kaj počnejo operaterji, oziroma njihove franšize pa je drugo. Nekaj let nazaj sem kupil iphone 6, pri katerem se mi je po nekaj mesecih pokvaril ekran in sem ga želel menjat. Vseeno mi je nekaj smrdelo in sem preveril zgodovino svojega telefona in ugotovil, da NI NOV in da je bil prvič uporabljen precej prej, ko sem ga jaz kupil za ceno novega. Prodali so mi torej verjetno refubrished telefon, česar mi nihče ni omenil.

Dober dan ::

Vsakega iPhona lahko preveriš tukaj. In vidiš točko, kdaj je bil aktiviran. Jaz koristim Office 365 Personal. Denajsko imam vse na MS računu. Cloud, kontakte, mail, beležke, slike.. vse. Iz prve roke ti lahko povem, da ko vneseš račun, dela vse kot po maslu. Apple ima eden in edini problem, za kterega pa mi v 4 letih uporabe iOS naprav ni uspelo naštudirati. Naj bo to Google photos, GDrive, Onedrive, Dropbox.. zadeva v ozadju sama ne nalaga slik v cloud, dokler ne odpreš aplikacije. Četudi imam vse nastavljeno da, aplikacija lahko dela v ozadju. Mogoče pa delam kaj narobe?

beethoven ::

Dober dan je izjavil:

Vsakega iPhona lahko preveriš tukaj. Iz prve roke ti lahko povem, da ko vneseš račun, dela vse kot po maslu. Apple ima eden in edini problem, za kterega pa mi v 4 letih uporabe iOS naprav ni uspelo naštudirati. Naj bo to Google photos, GDrive, Onedrive, Dropbox.. zadeva v ozadju sama ne nalaga slik v cloud, dokler ne odpreš aplikacije. Četudi imam vse nastavljeno da, aplikacija lahko dela v ozadju. Mogoče pa delam kaj narobe?


Ne delaš nič narobe, je treba pustiti third party aplikacije odprte da lahko uploadajo.

buttcrack ::

mnja, meni niti mail app ni syncal gmaila... še če je bil app odprt, ni dojel in sem ga zamenjal z gappsi

Brias ::

Mozno prednarocilo, dostava po 12.11.2020, cena z vezavo in enkratnim placilom od 675 eur.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

hipertija ::

Jaz počakam, da bo v prosti prodaji, da najprej vidim, kako mi ustreza, če se bom privadil, da je manjši in nato prodam iphone 11.

shadeX ::

Rofl dvomim da se splaca prodajat iphone 11, ker upgrejd vseeno ni tako velik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

billy ::

Ampak iphone 11 ni tako majhen, kot je mini, ali? kaj pa 5g?

jakan123 ::

Zaloge so pa zelo boge. So mi rekli, da dobivajo po en kos na poslovalnico. :/

shadeX ::

Hmm umetno višanje demanda? Naključje ali majo res težave z dobavo?

Rofl.

hojnikb ::

telemach bo dobil minija letos?
#brezpodpisa

Kekokekič ::

Po tistih testih, ki sm jih js gledu, imajo Miniji zelo slabo baterijo. Komaj en dan zdrži z neko normalno uporabo.

Pa a res nobenga ne mot, da niti polnilcev več ne dajejo zraven? :)) Apple je res mojster nategov ;((

hojnikb ::

avtonomija je pac taksna, kot se pricakuje za hiend telefon v mini ohisju. Nic kaj za hvalit, se vedno pa bolje kot konkurenca, ki sploh ne obstaja.
#brezpodpisa
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozdravljena, hitrost! Adijo polnilec in slušalke! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22834091 (12471) OK.d
»

Apple predstavil iPhone 13 in nove ipade ter ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5515098 (5437) buttcrack
»

Nov telefon za 600-800€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587191 (4773) Vetrpiha
»

prehod na iOS

Oddelek: Mobilne tehnologije
232486 (1965) hojnikb

Več podobnih tem