» »

Nov telefon za 600-800€

Nov telefon za 600-800€

«
1
2

pikachu004 ::

Živjo,
kupujem nov telefon za 600-800€. Trenutno imam Sony Xperia XZ1. Z njim sem zadovoljen, je pa star že več kot tri leta in se vedno počasneje polni.

Pri novem telefonu mi je pomembno:
- hitrost delovanja (čim manj prednaloženih aplikacij in nesnage)
- vsaj dve leti posodobitev
- da ni prevelik (ne večji od sedanjega: 148 x 73.4)

Ne potrebujem:
- najboljše ločljivosti zaslona
- aparata

Igric ne igram.

Gledal sem :
- Apple iPhone 12
- Apple iPhone 12 mini
- Apple iPhone 11 (2020)
- Samsung Galaxy S20 FE 5G
- Samsung Galaxy S21 5G
- Xiaomi Mi 10T Pro 5G

Naj pogledam še kaj drugega? Kaj od tega bi bilo ok?

TheBlueOne ::

Jaz sem sel iz XZ2C na iPhone 12 mini. Format je super in nima konkurence, zato morda ne boli toliko, ko ga preplacas kaksne 500€ (jaz sem ga dobil od operaterja). Majhen je tudi v ovitku z zascitnim steklom. Moja ima Samsung S10€ in deluje bolj moderno kot iPhone, ceprav je generacijo starejsi.

smacker ::

Za te potrebe bo vsak telefon za 600eur ok, vzami tistega, ki ti je najbolj všeč. Lahko pa pogledaš še mid range, npr. Galaxy A52 5G se dobi za dober denar pri naših operaterjih.

Thunder wave ::

Jaz sem imel prej XZ1C, novembra sem pa presedlal na iphone 12 mini zaradi velikosti. Zelo zadovoljen, glede na (ne ravno nizko) ceno, bi tudi moral biti.
Tebi bi verjetno bila v redu tudi navadna 12ka, ki je podobnih mer kot XZ1.

pikachu004 ::

Super, hvala. Kako je s posodobitvami pri samsungih in ostalih Android telefonih? Moj Sony je dobil eno nadgradnjo, tako da je ostal na Android 9. To me ubistvu najbolj moti, da se naredi samo ena ali dve posodobitvi. Koliko je tega pri Iphonu?

Freezy ::

Za tak denar bi jaz vzel Pixla 5.

drvo ::

Jabolke dobivajo redne posodobitve več let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

stevemcq_ ::

Definitivno bi priporočal Iphone 12, pa si miren za par let.

Če se boš odoličil za apple-ov ekosistem, si izbral pravi čas že zaradi njihovega prehoda glede zasebnosti in varnosti podatkov, katerega glavni nasprotniki so Facebook in pa Google.

Link: https://developer.apple.com/news/?id=8h...

TheBlueOne ::

pikachu004 je izjavil:

To me ubistvu najbolj moti, da se naredi samo ena ali dve posodobitvi. Koliko je tega pri Iphonu?


Menda je Samsung podaljsal glavne posodobitve. Kar se tice iPhona ima tavelike dlje, ampak so tako majhne, da je skoraj bolj podobno tistim manjsim, ki jih Android dela priblizno enako dolgo. Se trenutno verzija, ki se je nekoliko uklonila pritisku silnega zaostanka deluje napram Android napravam "retro".

In pa se dva najvecja minusa kar se tice teh osnovnih zadev okoli vzdrzljivosti in okvar sta samo eno leto garancije in pa nezmoznost menjave casarkoli na iPhone 12, ce ne gres na uradni servis. Menda, ce recimo zamenjas baterijo ti ne kaze podatkov baterije in dela polprav. Ce bi jaz slednje vedel prej, ga verjetno ne bi vzel.

mahoni ::

Vzel sem presnji teden Xiaomi Mi 11 Ultra za 687€ s postnino brez placila carine, ker to ze pokrije podjetje.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

kow ::

- 3 leti posodobitev ima moj telefon za 120e.
- kupujes predrag telefon za navedene zahteve, recimo iphone se 2020 bos dobil za 400e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Andrej51 ::

Samsung pri novih telefonih obljublja 3 Android posodobitve in 4 leta varnostnih popravkov. Ravno pred kratkim se očetu vzel A52 iz španskega Amazona za 325e. Imaš tudi 5G verzijo z boljšim procesorjem in hitrejšim zaslonom za okrog 400 eur.

pikachu004 ::

Še to me zanima. Je 64GB pri Iphone-u dovolj? Koliko od tega je na voljo uporabniku? Vseh podatkov (slike, glasba,..) imam trenutno manj kot 15GB.

@kow, telefon kar veliko uporabljam, tekoče delovanje in zanesljivost sta mi zelo pomembna. In pa to, da ne mi telefon traja vsaj 2 leti, ker se mi ne da ukvarjati s prepogostimi menjavami, navajanji na nove telefone, ponovno nalaganje aplikacij..

kow ::

Ne vem, zakaj mi ne verjames, da ti tekoce delovanje, zanesljivost nudijo telefoni za 400e.

Ce podam analogijo, ti pravis, da rabis avto za 50-70k evrov, ker 30k ali 35k evrov dragi avtomobili niso zanesljivi.

pikachu004 ::

Punca ima nov Samsung Galaxy A51, in telefon ne deluje tako tekoče kot moj Sony. Glede hitrosti ne morem primerjati, ampak to premikanje po menijih je (meni) obupno.

;-) ::

iPhone, uporabljal sem jih do osmice nato sem si zacel metati pesek v oči. Po pocotu sem si jih nehal in zacel spet s iPhone11.

Imam vsaj zanesljivo stvar v zepu ki me ne pusti na cedilu, pa se ne mecem si vec peska v oci z ultra dobrimi spec.

kow ::

pikachu004 je izjavil:

Punca ima nov Samsung Galaxy A51, in telefon ne deluje tako tekoče kot moj Sony. Glede hitrosti ne morem primerjati, ampak to premikanje po menijih je (meni) obupno.


Njen telefon ima hitrejsi procesor, graficno ipd. Ce ne deluje tekoce, je to v vecji meri problem programske opreme. Nasploh so (vsaj tako sem slisal), Sony zelo dobri telefoni, pa ceprav se ne prodajajo v velikih stevilkah (kot Samsungovi). Imo je zate Apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheBlueOne ::

Ce jaz ne bi imel fetisa na majhne telefone sigurno ne bi imel iPhona. Tu ga primerjate s telefoni, ki so v drugih cenovnih razredih.

So verjetno vsi konkurenti v cenovnem razredu bolj zmogljivi, z daljso garancijo in moznostjo, da jih popravi kdo drug kot uradni servis.

In je morda edini, ki ima poleg POCO vgrajene oglase. Meni zeli ves cas prodati aplle storitve, recimo iCloud, ceprav imam tudi na njemu 1TB Onedrive. In to naredi rdeco zastavico na nastavitvah.

Potem sicer noviteta, da je default app tu in tam lahko kaj neiphonskega, ampak vecina je default vedno iPhone.

Skratka nic posebnega hardware, vse drago, malo garancije, oglasi v samem OSu itn.

pikachu004 ::

kow je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

Punca ima nov Samsung Galaxy A51, in telefon ne deluje tako tekoče kot moj Sony. Glede hitrosti ne morem primerjati, ampak to premikanje po menijih je (meni) obupno.


Njen telefon ima hitrejsi procesor, graficno ipd. Ce ne deluje tekoce, je to v vecji meri problem programske opreme. Nasploh so (vsaj tako sem slisal), Sony zelo dobri telefoni, pa ceprav se ne prodajajo v velikih stevilkah (kot Samsungovi). Imo je zate Apple.


Ja, glede na to da ima hitrejsi procesor, je potem težava v Samsungovem one ui? Se da to še kaj optimizirati?
Kako se vam zdi Sony Xperia 5 ii, v primerjavi z Iphone 12 mini?

TheBlueOne ::

Ogromen. :D

Morison ::

mahoni je izjavil:

Vzel sem presnji teden Xiaomi Mi 11 Ultra za 687€ s postnino brez placila carine, ker to ze pokrije podjetje.

Lahko poveš kje si ga vzel?

matobeli ::

BTW samsung ima Exynos 9611, XZ1 ima SD835, slednji je še vedno boljši čeprav malo starejši.

Ampak za počasnost je verjetno kriv kar Samsung, ker sem imel XZ1 in xiaomija z 835, pa sta oba zelo odzivna še danes.

Mogoče bi v konkurenco manjših telefonov prišel Xperia 5 II.
Se pa govori da bi lahko bil v '21 spet en compact. Ampak nič se še ne ve ali bo samo jdm al karkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

hojnikb ::

se en glas za 12mini, od majhnih usable telefonov nima konkurence.
#brezpodpisa

pikachu004 ::

hojnikb je izjavil:

se en glas za 12mini, od majhnih usable telefonov nima konkurence.


Super, grem pogledat. Še nekaj sem se spomnil :)

- Nujno potrebujem Android auto, ki pa še ni podprt pri nas, zato ga morem namestiti ročno. Apple carplay (z Google maps) deluje normalno pri nas? Imam Renault Talisman in R-link 2.
- Uporabljam aplikacijo Outlook od Microsofta. Je za Iphone?
- Google Authenticator?

TheBlueOne ::

Car play meni deluje (tudi googlovi zemljevidi, youtube music itn.).

Outlook deluje.

Google Authenticator je v storu, torej verjetno deluje.

hojnikb ::

carplay dela
outlook je
autheticator tut

Sam gas.
#brezpodpisa

ripmork ::

pikachu004 je izjavil:

Je 64GB pri Iphone-u dovolj? Koliko od tega je na voljo uporabniku? Vseh podatkov (slike, glasba,..) imam trenutno manj kot 15GB.

Sam sem šel iz 128GB na 64GB verzijo, pa čisto nič ne pogrešam, čeprav imam malo morje aplikacij :)
Še na manjšem bi se dalo živet... je pa res, da ne snemam veliko posnetkov - če bi jih, bi znala bit druga zgodba. Obstaja pa sicer tudi funkcija, da imaš HQ verzije slik in posnetkov shranjene v iCloud-u, na napravi pa low-quality verzije, ki zasedejo zelo malo prostora (uporabljam sicer to funkcijo le na Mac-u z zelo omejenim prostorom, pa se obnese - kadarkoli želim, seveda dol potegne HQ verzijo določenega posnetka, če tako hočem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

smacker ::

pikachu004 je izjavil:

Ja, glede na to da ima hitrejsi procesor, je potem težava v Samsungovem one ui? Se da to še kaj optimizirati?

Si preveril animation scale?

Galaxy ::

iPhone 7 Plus - kupil februarja 2017 za 576€.
Apple Carplay + Google Maps combo deluje odlično.
Deluje brezhibno.
Updates bodo verjetno še lep čas...

Ne nameravam menjat, dokler ne bo nov iPhone res "uau".

hojnikb ::

7ka dobi garantirano se iOS 15 + 1 leto security updejtov. Torej si do konca 2022 se dobr, lahko se kako leto zram, ce bo apple dal ios16 tut za A10 naprave.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeX ::

TheBlueOne je izjavil:

pikachu004 je izjavil:

To me ubistvu najbolj moti, da se naredi samo ena ali dve posodobitvi. Koliko je tega pri Iphonu?


Menda je Samsung podaljsal glavne posodobitve. Kar se tice iPhona ima tavelike dlje, ampak so tako majhne, da je skoraj bolj podobno tistim manjsim, ki jih Android dela priblizno enako dolgo. Se trenutno verzija, ki se je nekoliko uklonila pritisku silnega zaostanka deluje napram Android napravam "retro".

.


Huh? Vsi iphoni dobivajo najmanj 5 let velikih in malih posodobitev. Moj i7 star 4 leta tece na zadnjem OS-ju.

sm1x ::

Jaz bi definitivno priporočil Pixla, kateregakoli. Sam imam 3a XL pa po 2h letih dela BP, odziven, hiter, redne posodobitve itd. Pa sem takrat dal zanj 350€ ;) Dela bolje kot od bejbe Realme 6 pro, ki ga je kupila letos.

clio24v ::

Mogoče pa če te mika v smeri OnePlus 9 ali 9 Pro. Hiter delujoč os ter ostale stvari.Bila pa je tudi nekaj časa nazaj predstavitev.
Lexus Style

kow ::

OnePlus nima manjsih telefonov.

DeeCoy ::

kow je izjavil:

Ne vem, zakaj mi ne verjames, da ti tekoce delovanje, zanesljivost nudijo telefoni za 400e.

Ce podam analogijo, ti pravis, da rabis avto za 50-70k evrov, ker 30k ali 35k evrov dragi avtomobili niso zanesljivi.

Kake bučke. Koliko časa pa ti nudijo tekoče delovanje? Pojej še malo čokolinota.

kow ::

Eden zgoraj pravi, da 2 leti gotovo. A prodajas telefone? :))

DeeCoy ::

pikachu004 je izjavil:

Živjo,
kupujem nov telefon za 600-800€. Trenutno imam Sony Xperia XZ1. Z njim sem zadovoljen, je pa star že več kot tri leta in se vedno počasneje polni.

Pri novem telefonu mi je pomembno:
- hitrost delovanja (čim manj prednaloženih aplikacij in nesnage)
- vsaj dve leti posodobitev
- da ni prevelik (ne večji od sedanjega: 148 x 73.4)

Ne potrebujem:
- najboljše ločljivosti zaslona
- aparata

Igric ne igram.

Gledal sem :
- Apple iPhone 12
- Apple iPhone 12 mini
- Apple iPhone 11 (2020)
- Samsung Galaxy S20 FE 5G
- Samsung Galaxy S21 5G
- Xiaomi Mi 10T Pro 5G

Naj pogledam še kaj drugega? Kaj od tega bi bilo ok?

Nisem apple fan, sem jih pa že nekaj 100 prešraufal. Sploh zadnje generacije (od x naprej) so dokaj kompleksne in "zaprte" zadeve.
Priporočam pa nakup.
1. rezervni deli so poceni
2. da se rešit veliko več napak zaradi več "literature"
3. iPhone 7 (star skoraj 5 generacij) še vedno dela praktično tekoče in je na zadnjem iOSu.

kow ::

Ce potegnes crto, je dober telefon 100e na leto. In telefoni za 400e, ti bodo tekoce delovali 4 leta. Tako kot ti bodo telefoni za 600-800e tekoce delovali 6 let. Ce ga ne izgubis/razbijes ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

blink ::

pikachu004 je izjavil:

Super, hvala. Kako je s posodobitvami pri samsungih in ostalih Android telefonih? Moj Sony je dobil eno nadgradnjo, tako da je ostal na Android 9. To me ubistvu najbolj moti, da se naredi samo ena ali dve posodobitvi. Koliko je tega pri Iphonu?


Sam sem v podobni situaciji nakupa in razmišljam o iPhone. Recimo na iPhone 6s iz 2015 teče enaka verzija IOS kot na Iphone 12 kupljenem letos, posodobitve pa so na voljo takoj ko jih izdajo. Rabljeni tudi bolje držijo ceno (napram androidom) in customer support je na voljo v vsakem Apple centru.
https://www.statista.com/chart/5824/ios...

Vetrpiha ::

Če mislite stare Ajfone furat na novih verzijah sistema, potem jih ne kupujte. Raje kupite novejšega. Apple trpi za problemov, kjer posodobitve upočasnijo napravo samo, če je teh posodobitev več.
Se pravi: Iphone 8 kupljen ob izidu in posodobljen ničkolikokrat na najnovejšo izdajo sistema bi bil počasnejši kot Iphone 8, ki bi tovarniško prišel nameščen z najnovejšo izdajo sistema.

Bo pa v roku parih let to menda rešeno.
In ne, ni vezano na stanje baterije, ampak na sam način, kako se posodobitve izvedejo.
Nekaj podobnega, kot je na Windowsih in Androidu clean install/dirty install

pikachu004 ::

Vetrpiha je izjavil:

Če mislite stare Ajfone furat na novih verzijah sistema, potem jih ne kupujte. Raje kupite novejšega. Apple trpi za problemov, kjer posodobitve upočasnijo napravo samo, če je teh posodobitev več.
Se pravi: Iphone 8 kupljen ob izidu in posodobljen ničkolikokrat na najnovejšo izdajo sistema bi bil počasnejši kot Iphone 8, ki bi tovarniško prišel nameščen z najnovejšo izdajo sistema.

Bo pa v roku parih let to menda rešeno.
In ne, ni vezano na stanje baterije, ampak na sam način, kako se posodobitve izvedejo.
Nekaj podobnega, kot je na Windowsih in Androidu clean install/dirty install


Obstaja možnost da ti po nekaj letih na servisu recimo ponovno namestijo zadnji sistem, da bi bil torej kot nov, brez prejšnjih verzij?

Han ::

Stare japke imajo tudi manj osnovnega oziroma sistemskega spomina - 6s, 7 in 8 imajo le 2 GB.

Vetrpiha ::

pikachu004 je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Če mislite stare Ajfone furat na novih verzijah sistema, potem jih ne kupujte. Raje kupite novejšega. Apple trpi za problemov, kjer posodobitve upočasnijo napravo samo, če je teh posodobitev več.
Se pravi: Iphone 8 kupljen ob izidu in posodobljen ničkolikokrat na najnovejšo izdajo sistema bi bil počasnejši kot Iphone 8, ki bi tovarniško prišel nameščen z najnovejšo izdajo sistema.

Bo pa v roku parih let to menda rešeno.
In ne, ni vezano na stanje baterije, ampak na sam način, kako se posodobitve izvedejo.
Nekaj podobnega, kot je na Windowsih in Androidu clean install/dirty install


Obstaja možnost da ti po nekaj letih na servisu recimo ponovno namestijo zadnji sistem, da bi bil torej kot nov, brez prejšnjih verzij?

Ne.

drvo ::

Vetrpiha je izjavil:

Če mislite stare Ajfone furat na novih verzijah sistema, potem jih ne kupujte. Raje kupite novejšega. Apple trpi za problemov, kjer posodobitve upočasnijo napravo samo, če je teh posodobitev več.
Se pravi: Iphone 8 kupljen ob izidu in posodobljen ničkolikokrat na najnovejšo izdajo sistema bi bil počasnejši kot Iphone 8, ki bi tovarniško prišel nameščen z najnovejšo izdajo sistema.

Bo pa v roku parih let to menda rešeno.
In ne, ni vezano na stanje baterije, ampak na sam način, kako se posodobitve izvedejo.
Nekaj podobnega, kot je na Windowsih in Androidu clean install/dirty install



Foter ima staro šestico mati pa osmico, šestka se še nadgrajuje(sicer samo manjši popravki) osmica pa seveda na zadnje verzije. Oba telefona delata normalno hitro. Na šestki je bila pred dobrim letom menjana baterija.

Han je izjavil:

Stare japke imajo tudi manj osnovnega oziroma sistemskega spomina - 6s, 7 in 8 imajo le 2 GB.


Pri jabolkih te specifikacije niso tako pomembna stvar, kot na podobnih telefonih. Optimiranje sistema za nekaj modelov, da ti delujejo dobro je lažje, kot za androide.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Han ::

To načeloma drži, so pa ti trije modeli naslednji v vrsti, ki bodo obstali na starem iOS.

hojnikb ::

Ni nujno, 6S bo sedaj naslednji ko bo izgubil podporo, 7,8ka bota se dobila ios15+

Btw, 12ka, ki je nekak mid flagship pr applu, ima samo 4GB rama, pa leti bp :)
#brezpodpisa

Cveto ::

Po službeni dolžnosti uporabljam veliko različnih telefonov, v zadnjeh dveh letih recimo Huawei P20, iPhone Xs Max, Iphone 11, Galaxy S10e, Galaxy A10, trenutno iPhone 12 pro max in občasno Galaxy S21 (navaden).

Ko so novi so hitri vsi oziroma niti ne opaziš razlik. Kasneje pa je recimo nek Xs max opazno hitrejši od P20 ali recimo S10e. Ok, res je bil dražji, a tudi navadni Xs ali celo Xr sta enako hitra (hitrejša).

Glede uporabnosti mi je bližje iOS, saj ne da sistemu od Samsunga kaj manjka, samo ni mi všeč, zdi se mi bolj štorast, a to je seveda subjektivna ocena.

Tako da za cca 800 eur bi jaz priporočal navadnega iPhone 12, saj imajo od letos tudi "mainstream" modeli OLED in ni smisla iti višje. Od androida pa ne vem, morda OnePlus Nord.

Vetrpiha ::

Foter ima staro šestico mati pa osmico, šestka se še nadgrajuje(sicer samo manjši popravki) osmica pa seveda na zadnje verzije. Oba telefona delata normalno hitro. Na šestki je bila pred dobrim letom menjana baterija.

Znanost pove svoje, naš očke pa tudi niso ravno relevanten primer ustreznega merilnega orodja za merjenje hitrosti izpred 5 let v primerjavi z danes.

Sicer pa itak ni mogoče, da bi znal navadni uporabnik to izmeriti.

drvo ::

Vetrpiha je izjavil:

Foter ima staro šestico mati pa osmico, šestka se še nadgrajuje(sicer samo manjši popravki) osmica pa seveda na zadnje verzije. Oba telefona delata normalno hitro. Na šestki je bila pred dobrim letom menjana baterija.

Znanost pove svoje, naš očke pa tudi niso ravno relevanten primer ustreznega merilnega orodja za merjenje hitrosti izpred 5 let v primerjavi z danes.

Sicer pa itak ni mogoče, da bi znal navadni uporabnik to izmeriti.


Če ne opaziš razlike, tistih nekaj milisekund razlike v odzivnosti, potem težave praktično ni. Če pa ima tak telefon star človek, pa je hitrost šestke, ki je model iz 2013 še vedno svetlobna. :)

Vetrpiha ::

Pravim, da ne delata normalno hitro, ker glej moj komentar zgoraj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup iphone 8 - kdaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23730899 (24413) shadeX

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024488 (21303) Mavrik
»

Apple zaradi škandala pocenil zamenjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9920970 (15732) MrStein
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888204919 (169667) shadeX

Več podobnih tem