» »

iPhone 12

iPhone 12

«
1
2 3
...
5

hipertija ::

Zdravo,

je kdo gledal APPLE Event? Prvi komentarji za iPhone 12?

Pa prosil bi, da se drži tema neke rdeče niti - moderatorji upam, da bodo brisali hejterji vs. zagovorniki debate

hojnikb ::

Take my money, pls. 12 Mini bo insta buy, k bo navoljo.
Škoda sicer, ker bo treba čakat še kakšen mesec.
#brezpodpisa

endelin ::

12 mini je zadetek v polno.
Škoda ker ni čisti highend telefon ampak imo bo to nora uspešnica;)

Redesign iphonov izgleda res classy. Kombinacij X-a in iphone štirke.

Daleč najlepši smart phone na tržišču

Dumber ::

To bo res hit in gužva zanj

Zimonem ::

Dve leti zastarelo stanje po ceni premiuma. Zgolj za mazohiste.

hojnikb ::

Aja? Kaj točno je dve leti zastarelo?
#brezpodpisa

hurikhan ::

12MP kamera!!??

Zimonem ::

hojnikb je izjavil:

Aja? Kaj točno je dve leti zastarelo?

Zaslon , nepovezljvost, zaprtost... Vse skratka.

hojnikb ::

Nepovzeljivost, zaprtost? WTF? Argumentiraj.
#brezpodpisa

Kripto mesi ::

"Vrhunski" zastareli notch, podpovprečna baterija. Drugače pa vrhunski form factor, upam, da se tudi ostali proizvajalci zmigajo in začnejo zopet izdelovati flagshipe z zaslonom v velikosti 5.5" (pogojno do 6").

hipertija ::

Kolebam med 12 ali 12 mini... treba prijet v roke najprej :)

shadeX ::

iPhone 12 mini je najmanjši telefon na svetu, ki podpira 5G. Folk ki ne mara televizij si že mane roke, stal pa bo samo 699usd (ok v EU bo verjetno stotaka dražji).

Shut the fuck up and take my money.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

lonewolf_ ::

Sem rekel, da grem na iphone, če bo še kak pod 5.5", da ga lahko normalno spravim v žep. Očitno so me slišali. Sej vlki ekrani so vredu pa vse, ampak raje bi dostikrat kaj z eno roko pa je _oteženo_ .
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

hojnikb ::

Ne sam najmanjši 5g ready telefon, stvar je dejansko manjša od SEja (in by extension 7ke in 8ke). Amazing.
#brezpodpisa

shadeX ::

Jaz sicer še ne bom kupoval, ker se 7 še noče pokvarit, mi je pa škoda ker sem bratu pred dvemi meseci za R.D Kupil SE-ja (2020), ker tale mini so res bile mokre sanje še nedolgo nazaj. ;((

Dober dan ::

Moder iPhone 12 mini bo v mojem žepu takoj, ko pride k nam. Take my money, upam da ne bodo pri nas preveč zasoljene cene. Če je čas za upokojitev moje osmice, je to sedaj. Končno v ponudbi nekaj zmerne velikosti. Od izdaje osmice do danes na trgu še nisem zasledil telefona, ki bi me pritegnil v menjavo. Pa bo spet mir za nekaj let. Osmico sem že pošteno zgonil. Bo pa tole kar upgrade iz 4,7 na 5,5 in to v manjših dimenzijah. To je to, kar sem čakal, pa verjetno nisem edini.

endelin ::

Ta modra barva je sweet

Taip4n ::

Zimonem je izjavil:

Dve leti zastarelo stanje po ceni premiuma. Zgolj za mazohiste.

Samo še Erik39 in kakšen podoben manjka v tej temi in imamo bingo. Obvoz?

Mogoče 12 pro, 3 kamere, lidar (mogoče malo bolj future proof?), steel in 128GB. Me zanima kako se bo obnesla zaščita na ekranu. Naj bi bila 4x boljša od navadnih zaslonov.
V nasprotnem primeru pa ne vem, pomoje 12 mini. Bom pa počakal do decembra.

xxxul ::

ja, Lidar, wtf; konkurenca se bo začela po zobeh metat...

aja, za morebitne kupce, iphone 12 bo bojda brez polnilca in slušalk - ker skrbijo za okolje >:D

Kripto mesi ::

12 mini je v nemčiji 788€, s slovenskim DDV bo to preko 800€.

kanarin ::

Ne vem za ostale , ampak jaz telefon s tako velikim in grdim notchem ne bi vzel niti za 100 €. Pa je lahko vse ostalo perfektno. Kot opažam noben drug proizvajalec ne oponaša več takega dizajna, očitno to moti vse - razen zveste Apple fane.

hojnikb ::

dokler ni under display kamer, je kakrsn kol notch ali hole beden.
#brezpodpisa

shadeX ::

xxxul je izjavil:

ja, Lidar, wtf; konkurenca se bo začela po zobeh metat...

aja, za morebitne kupce, iphone 12 bo bojda brez polnilca in slušalk - ker skrbijo za okolje >:D



Se strinjam. Kabel itak bo v samem boxu priložen, adapterjev je pa itak milijon po hiši.

Hale Apple!

hojnikb ::

But but but, stvar nima 8k displaya, pa polnilca, slusalk, kablov za vzigat, resevalnega jopica, indijanca in box??? No buy

Nima 1000MP kamer, 16 core procesorja, 10000mAh baterije, OSa ki ga lahko do zanjega settinga nastavim sam? No buy


Nekako tako grejo argumenti shitbox android ownerjov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Horas ::

hurikhan je izjavil:

12MP kamera!!??


pa še zmeri slike ki se lahk kosajo z raznimi gnusmas 48mp kamerami

endelin je izjavil:

12 mini je zadetek v polno.
Škoda ker ni čisti highend telefon ampak imo bo to nora uspešnica;)

Redesign iphonov izgleda res classy. Kombinacij X-a in iphone štirke.

Daleč najlepši smart phone na tržišču


jaz imam 4 še danes od 2011 in dela lepo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

hojnikb ::

pa še zmeri slike ki se lahk kosajo z raznimi gnusmas 48mp kamerami

Itk. Pa tudi z tistim z 64, pa 108mpix. MP race je bil over ze leta nazaj, pa spet nekaj poskusajo androidasi. Itk konc photo pride ven z 12mpix.
#brezpodpisa

kanarin ::

Zato pa sem sam (konec lanskega leta) nabavil Xiaomi Mi9T Pro. Top telefon za razmeroma malo denarja (300 €). Nima notcha, punch hole oz podobnega motečega elemanta na ekranu.

Majhen punch hole je še pogojno prebavljiv, to kar (še vedno) vztraja Apple pa je res grozno za videt no...

hojnikb ::

se bolj grozna je robotizirana kamera, ki more za vsak selfi ven skocit. To je sele debilizem brez primere.
#brezpodpisa

kanarin ::

hojnikb je izjavil:

se bolj grozna je robotizirana kamera, ki more za vsak selfi ven skocit. To je sele debilizem brez primere.


Ne razumem zakaj je tako grozno, a imaš kakšne izkušnje iz prakse ali samo streljaš na pamet ? Poleg tega selfije menda ne delaš 1000x na dan - oz podobno itenzivno kot buljiš v sam ekran. Štekaš ?

hojnikb ::

edina resitev so under display kamere. robot je sam slab obliz na rano, tako kot notch. Ze sama kompleksnost tega mehanizma ne daje dobrga obcutka.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kanarin ::

Tu se strinjam, gre samo za vprašanje kateri kompromis je boljši oz kakšna rešitev je manj slaba.Koker za koga. Za moj tip uporabe tudi še nimam selfie funkcionalnosti (oz se ta mehanizem morebiti enkrat pokvari) jo ne bi preveč pogrešal. Bistven mi je (čist) ekran.

hojnikb ::

za mene je najboljsi kompromis enostavno met fon brez notcha in brez sprednje kamere.
#brezpodpisa

PlayTheGame ::

Se strinjam, 12 mini bi znal biti zadetek v polno. In upam, da se bodo potem prebudile tudi firme iz android tabora.

Sicer pa kaj manjka novemu iphonu? Mogoče edino 120 Hz zasloni. Ko se enkrat tega navadiš, je težko it nazaj na 60 Hz. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

shadeX ::

In upam, da se bodo potem prebudile tudi firme iz android tabora


Če se bo mini prodajal kot vroče žemljice, o tem skoraj ni dvoma. Poznam dost ljudi, ki so jim novi smartphoni preveliki in velikost minija je kot nalašč za take ljudi.

Alfa Dog ::

Jaz bom menjal svoj iphone 8 za 12 mini.
Še manjši in lažji, pa z večjim ekranom. What's not to like?
Ni pa za tiste ki onanirajo na megapiksle, to pa....

Jerry000 ::

Prvič v obstoju iPhone mi je 12 dejansko všeč. Samo sem toliko v Android sistemu da ne upam oziroma nočem menjat :D

zmaugy ::

Retro look starih iphonov. Lepo, ta dizajn iphona mi je bil vedno najbolj všeč. Morda takšnega celo ne bi skril v ovitek, kot sem oba do zdaj (6 Plus in 11 pro).
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

FlyingBee ::

Za žensko bo 12 ali mini idealen, thats what she said :)

Zakaj tako hitri SOC-i v prvih dveh, se ga bo dalo na TV povezat in imeti kot Mac-a?

Jerry000 je izjavil:

Prvič v obstoju iPhone mi je 12 dejansko všeč. Samo sem toliko v Android sistemu da ne upam oziroma nočem menjat :D

V tem je vsa lepota in zabava, zamenjati vsake toliko časa.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

edina resitev so under display kamere. robot je sam slab obliz na rano, tako kot notch. Ze sama kompleksnost tega mehanizma ne daje dobrga obcutka.

Glede na to, da je velikost front leče tam 1-2 mm, bi ga lahko komot* v obstoječi rob dali, brez teh fint z notch-i.

* ja, nekaj ur dela pa bi res bilo, če bo kdo dlakocepil
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ales ::

Ker okoli same leče in za njo ni nič, tako da to res ne bi bil problem. Enostavno vzameš list papirja in nanj narišeš krogec in že dela.

MrSteina za predsednika ZDA! On bi vse zrihtu, samo nekaj ur dela bi bilo!

:D

Egidij88 ::

800€ ne dam za telefon. Lepo, da so končno dobili 1080p LED. Telefonov je ko listja in trave, izbire ogromno.

shadeX ::

Samo marketing je pa next level. iPhone 11 me niti približno ni tako prepričal ampak vedno bolj razmišljam o 12. Zdej naj še mal reklam videvam (tnx slo-tech) sem pa tja in ga grem kupit. Ne vem če bom potrpel da se mi 7 pokvari ;((




35 sekunda - zgleda da so fotografije še vedno v 4:3 formatu. Fuck :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

sirotka ::

kanarin je izjavil:

Zato pa sem sam (konec lanskega leta) nabavil Xiaomi Mi9T Pro. Top telefon za razmeroma malo denarja (300 €). Nima notcha, punch hole oz podobnega motečega elemanta na ekranu.

Majhen punch hole je še pogojno prebavljiv, to kar (še vedno) vztraja Apple pa je res grozno za videt no...


Čemu potem drekaš v temi o novih iphonih?

shadeX ::

Sedaj ko večkrat gledam reklamo skoz vidim tudi en hint. Ne vem ali je to taktično ali "po pomoti". Telefoni z manjšim zaslonom ponavadi niso namenjeni večjim prstom, Apple pa je v reklami ko predstavi iPhone 12 Mini, dal ravno človeka z večjimi prsti.

Sedaj a Apple sporoča da je mini dovolj dober tudi za tiste z bolj okornimi prsti ali je pa to samo "fora" za povečanje prodaje tem ciljnim skupinam in bodo tile ljudje ugotavljali da tako majhen telefon ni za njih? Ker roko na srce, če maš ti velike prste kako boš tapkal po tistih majhnih črkah na tipkovnici. To je večen problem "večjih" ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

RedDrake ::

Edina "dobra" stvar tu je ta "mini".
To bo, upam, podžgalo tudi androidarje, da spacajo kaj lažjega od 200g in manjšega od 7" zaslona (malce karikiram, a point je jasen).

Drugače pa "same old". Čakam apple foldable ali njihove kamere pod zasloni. Ampak verjetno bo tako kot z vsemi drugimi fičri zadnjih nekaj let stvar najprej pri kitajcih, potem pri Sammyu in končno še pri jabku.

borisk ::

Dizajn mi je res všeč, prav tako mini izvedba, ampak če bi vsaj tiste uhlje porezal, tisti konec zaslona za en mini noht res ne pomaha, mislim da IOS tudi ne naredi nekaj res revolucionarnega glede izkoriščanja tega dela zaslona. kar se tiče formata slik, 3:2 je "pravi" format, se pravi je 4:3 še vedno bližje kot 16:9

shadeX ::

Čakam apple foldable


Verjetno naslednje leto, ko Samsung izpili to tehnologijo :)

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

Samo marketing je pa next level. iPhone 11 me niti približno ni tako prepričal ampak vedno bolj razmišljam o 12. Zdej naj še mal reklam videvam (tnx slo-tech) sem pa tja in ga grem kupit. Ne vem če bom potrpel da se mi 7 pokvari ;((




35 sekunda - zgleda da so fotografije še vedno v 4:3 formatu. Fuck :))

Sam gas po novga. Js bom tut svojo 7ko zamenjal, sam je že na koncu (ne dela mi več lighting port za slušalke, pa letos mi je še crkno proximity senzor). Sem ga mislu še obdržat kakšno leto (dal novo baterijo not) ampak očitno ne :)
#brezpodpisa

Dumber ::

borisk je izjavil:

Dizajn mi je res všeč, prav tako mini izvedba, ampak če bi vsaj tiste uhlje porezal, tisti konec zaslona za en mini noht res ne pomaha, mislim da IOS tudi ne naredi nekaj res revolucionarnega glede izkoriščanja tega dela zaslona. kar se tiče formata slik, 3:2 je "pravi" format, se pravi je 4:3 še vedno bližje kot 16:9


res je 16:9 je najbolj gnil format za fotograf, ki so ga uvedli zaradi mobilnih telefonov.

49106 ::

shadeX je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Čakam apple foldable ali njihove kamere pod zasloni. Ampak verjetno bo tako kot z vsemi drugimi fičri zadnjih nekaj let stvar najprej pri kitajcih, potem pri Sammyu in končno še pri jabku.



Verjetno naslednje leto, ko Samsung izpili to tehnologijo :)


Legenda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozdravljena, hitrost! Adijo polnilec in slušalke! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22834064 (12444) OK.d
»

Apple predstavil iPhone 13 in nove ipade ter ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5515097 (5436) buttcrack
»

Nov telefon za 600-800€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587191 (4773) Vetrpiha
»

prehod na iOS

Oddelek: Mobilne tehnologije
232486 (1965) hojnikb

Več podobnih tem