» »

Nakup novega avtomobila

Nakup novega avtomobila

«
1
2 3
...
5

booyah ::

Pozdravljeni.

Če povzamem na kratko, trenutno kopujem nov avtomobil. Delam približno 8000-10000 km in budget imam do 15000€. Oblika vozila, ki si jo želim je kombilimuzina. Avto pa menjam na interval 4-5 let. Vozim umirjeno, tako da ne potrebujem ne vem kako poskočnega motorja.

Skratka imam nagledane bencinske modele modele Megane TCe 115 (116 KM, letnik:2019), Golf 1.0 TSI (116 KM, letnik:2018), Astra Turbo 1.4 (125 KM, letnik:2019), i30 1.4 T-GDI (140 KM, letnik:2017) in 208ce 1.2 PureTech (101 KM, letnik:2020).

Zanima me pa kaj priporočate oz. kakšne izkušnje imate z omenjenimi modeli, če ste njihov lastnik. Prosim pa če se lahko res poda objektivno mnenje. Všeč so mi prav vsi omenjeni modeli avtomobilov. Največ kritik glede zaneslijovsti pa sem slišal na račun Megana, 208 in Astre, ampak meni se zdijo prav vsi super avtomobili.

Lp.
  • poskusilo klonirati: booyah ()

Blinder ::

Sam se odloci kaj ti je bolj vsec.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mr_chai ::

Sprobaj vse omenjene in izbereš tistega, ki ti je najbolj všeč po zunanjosti in občutku vožnje. Poglej si še kakega Tipota Npr tole https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

SaXsIm ::

Kupuješ nov ali "nov" (rabljen) avto?
SaXsIm

Isotropic ::

poglej še seat leon.
pa če je možno, ga ne kupuj od slo prodajalcev, ampak ga sam uvozi iz nemčije.
ti slo multibariči itak naredijo isto, mal operejo avto in je to to.

Utk ::

Če delaš 10,000 letno in ga imaš 5 let, se ne sekiraj za zanesljivost, ker z nobenim najbrž ne bo problema. Če imaš smolo, jo boš imel pa z vsakim.

booyah ::

SaXsIm je izjavil:

Kupuješ nov ali "nov" (rabljen) avto?


Kopujem "nov" rabljen. Bom popravil naslov.

Utk je izjavil:

Če delaš 10,000 letno in ga imaš 5 let, se ne sekiraj za zanesljivost, ker z nobenim najbrž ne bo problema. Če imaš smolo, jo boš imel pa z vsakim.


Hvala za tole. Vseeno pa je investicija in vsak verodostojen info pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: booyah ()

IL_DIAVOLO ::

Metanje denarja skozi okno, ne investicija.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

booyah ::

Isotropic je izjavil:

poglej še seat leon.
pa če je možno, ga ne kupuj od slo prodajalcev, ampak ga sam uvozi iz nemčije.
ti slo multibariči itak naredijo isto, mal operejo avto in je to to.


Najraje bi ga kupil od avtohiše s slovenskim poreklom.

Drugače pa sem tudi razmišljal v tej smeri, ampak sem do zdaj vedno malo cvikal.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Metanje denarja skozi okno, ne investicija.


To se pa strinjam. Ampak žal v mojem primeru ne morem biti brez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: booyah ()

SaXsIm ::

booyah je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Kupuješ nov ali "nov" (rabljen) avto?


Kopujem "nov" rabljen. Bom popravil naslov.

Utk je izjavil:

Če delaš 10,000 letno in ga imaš 5 let, se ne sekiraj za zanesljivost, ker z nobenim najbrž ne bo problema. Če imaš smolo, jo boš imel pa z vsakim.


Hvala za tole. Vseeno pa je investicija in vsak verodostojen info pride prav.


Za tak denar in ta rang vozil si poglej nova vozila. Npr. Renault Megane - 16kEUR, 5 let garancije.
SaXsIm

Ganon ::

booyah je izjavil:

To se pa strinjam. Ampak žal v mojem primeru ne morem biti brez.


Želel ti je povedati, da je nakup novega avtomobila in prodaja pri štirih ali petih letih, največja možna neumnost. Kot bi metal denar direktno v peč. Ampak, hej, samo da ti je v veselje.

borut_p ::

Ah dejte spet moralizirat. Kupuje leto, dve star avto, ki je bistven odbitek vrednosti ze dosegel.

IL_DIAVOLO ::

Prvo kot prvo 10k km niti približno ne opravici 15k avta, kjer boš v 5 letih pridelal min 5k minusa.

Drugo kot drugo, umirjen voznik ne rabi gdi-ja ali turba.

In se najbolj pomembno, novega avta se ne menja po 5 letih. To delajo nepismeni bedaki, ki mislijo da je menjavanje novega avta za 60% cene dober biznis. Ni, je samo velika luknja v denarnici.

Delas ocitno premalo km, da bi se ti to obrestovalo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Jaz bi na njegovem mestu kupil nekaj od tega novega in obdržal 12 do 15 let. Avto bi imel komaj 150,000 km, verjetno brez nekih problemov, izguba na ceni pa ziher manjša kot če 3 zamenja. Oprema očitno itak ni važna, če kupi danes rabljenega brez opreme, ga bo čez 5 let zelo slabo prodal, če novega drži 15 let je pa to nepomembno. Čez 5 let nihče ne bo hotel niti rabljenega avta brez radarjev, avtomatika itd.

borut_p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prvo kot prvo 10k km niti približno ne opravici 15k avta, kjer boš v 5 letih pridelal min 5k minusa.

Drugo kot drugo, umirjen voznik ne rabi gdi-ja ali turba.

In se najbolj pomembno, novega avta se ne menja po 5 letih. To delajo nepismeni bedaki, ki mislijo da je menjavanje novega avta za 60% cene dober biznis. Ni, je samo velika luknja v denarnici.

Delas ocitno premalo km, da bi se ti to obrestovalo.


A je kje napisal da kupuje nov avto? Kupuje rabljen avto do dve leti.
In koji si ti k... da moraliziras ljudem kam in kako bodo svoj denar porabili?
Noben avto, nobeno stanovanje, noben telefon itd ni racionalen nakup.

Utk je izjavil:

Jaz bi na njegovem mestu kupil nekaj od tega novega in obdržal 12 do 15 let. Avto bi imel komaj 150,000 km, verjetno brez nekih problemov, izguba na ceni pa ziher manjša kot če 3 zamenja. Oprema očitno itak ni važna, če kupi danes rabljenega brez opreme, ga bo čez 5 let zelo slabo prodal, če novega drži 15 let je pa to nepomembno. Čez 5 let nihče ne bo hotel niti rabljenega avta brez radarjev, avtomatika itd.


Zakaj pa samo 12-15 let? Zakaj pa ne 50?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Ganon ::

borut_p je izjavil:

In koji si ti k... da moraliziras ljudem kam in kako bodo svoj denar porabili?
Noben avto, nobeno stanovanje, noben telefon itd ni racionalen nakup.


Nobeno moraliziranje, povedal je čisto resnico, dal mu je nasvet. Nima pa nihče od nas nič manj, če bo on na koncu izbral drugo pot in bil v globokem minusu, to je njegova odločitev.

Da primerjaš nakup avtomobila in telefona s stanovanjem, pa pove, da je tudi tebi upravljanje z denarjem španska vas.

borut_p ::

Ganon je izjavil:

borut_p je izjavil:

In koji si ti k... da moraliziras ljudem kam in kako bodo svoj denar porabili?
Noben avto, nobeno stanovanje, noben telefon itd ni racionalen nakup.


Nobeno moraliziranje, povedal je čisto resnico, dal mu je nasvet. Nima pa nihče od nas nič manj, če bo on na koncu izbral drugo pot in bil v globokem minusu, to je njegova odločitev.

Da primerjaš nakup avtomobila in telefona s stanovanjem, pa pove, da je tudi tebi upravljanje z denarjem španska vas.


Res je nasvet, če človek vpraša kateri avto naj vzame - poda neka primerov; na koncu dobi nasvet da je smotan ker kupuje avto v nekem nizkem €€ razredu. In ja, res bo v globoookem minusu. Sej pravim, boljš da vzame golf MK2 in ga fura naslednjih 50let. bo najbolj čez prišel.

Jao jao.

IL_DIAVOLO ::

Nikoli ne jemlji nasveta od osebe, ki enači investicijo v nepremicnino kateri vrednost raste in "investicijo' v premičnino, kateri vrednost pada.

Kupi novega cliota ali dacio za 10k in ga furaj, dokler ti ne bo sel preveč na živce :)

https://www.google.com/amp/s/zurnal24.s...

;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

borut_p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nikoli ne jemlji nasveta od osebe, ki enači investicijo v nepremicnino kateri vrednost raste in "investicijo' v premičnino, kateri vrednost pada.

Kupi novega cliota ali dacio za 10k in ga furaj, dokler ti ne bo sel preveč na živce :)

https://www.google.com/amp/s/zurnal24.s...

;)


sam zakaj bi dal 10kEUR v Dacio, ce dobiš golfa mk2 za 500EUR? si že preračunal koliko EUREUR bo izgubil na dacii po 5letih? čisto neracionalen nakup

P.S. - jep, ker vsi Slovenici kupujejo stanovanja kot investicijo. jao jao

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

hojnikb ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nikoli ne jemlji nasveta od osebe, ki enači investicijo v nepremicnino kateri vrednost raste in "investicijo' v premičnino, kateri vrednost pada.

Kupi novega cliota ali dacio za 10k in ga furaj, dokler ti ne bo sel preveč na živce :)

https://www.google.com/amp/s/zurnal24.s...

;)

vrednost avtu pade samo če ga prodaš :)
Nič ni narobe z novim avtom. nekateri se pač nočejo hecat z rabljenimi zadevami. In vsi vemo kakšen je trg rabljenih avtov pr nas
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

A nisem zgoraj napisal da naj kupi novega za 10k in ga zvozi do konca?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hojnikb ::

ja predlagaš stripper model brez turba in GDI (for some reason). Zakaj bi to kupoval?
#brezpodpisa

m0LN4r ::


Zakaj pa samo 12-15 let? Zakaj pa ne 50?
Prvo je realnost, drugo pa skrajnost. #welcometoslotech
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Motion ::

Če prav ni sila odloži nakup avtomobila za kako leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

m0LN4r ::

Jaz vem za kr nekaj his, ki se prodajajo z izgubo in to ne malo. Ni vse Ljubljana in okolis.
Zmetali po 300-400k skozi leta v bajturino nekje za hribom, danes se prodaja za pol manj, pa se to noben noce. Takih primerov je se pa jos.

Vsi pa ne moremo investirati v isto parcelo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Ne živimo vsi v zahojenem prekmurju.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

PS:
V 15 letih menjas 5 rabljenih, na vsakem popusis jurja pa pol, pa zapravis se par tisocakov za "presenecenja" velike servise in to je to. win win.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne živimo vsi v zahojenem prekmurju.
Ruralni predeli posavja, podravske, koroske so na istem. Ce je na vasi, na bregu 40km od mesta je to to. Ce je preveliko in predrago, pa tudi nihce ne bo kupil itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Aston_11 ::

m0LN4r je izjavil:

PS:
V 15 letih menjas 5 rabljenih, na vsakem popusis jurja pa pol, pa zapravis se par tisocakov za "presenecenja" velike servise in to je to. win win.

Skratka, potem si na enenem novem vse to obdobje. Podobna kalkulacija.

borut_p ::

Samo imas 15let en in isti avto, ki se ga navelicas po parih letih. Jaz sem se recimo passata navelical po enem letu.

m0LN4r ::

Bingo. Ampak ves, rajsi star mercedes z radiom na kasete, kot nova dacia z bluetooth 4.0

borut_p je izjavil:

Samo imas 15let en in isti avto, ki se ga navelicas po parih letih. Jaz sem se recimo passata navelical po enem letu.
Passata se sigurno, ce je babyboomer avto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

booyah ::

Ganon je izjavil:

booyah je izjavil:

To se pa strinjam. Ampak žal v mojem primeru ne morem biti brez.


Želel ti je povedati, da je nakup novega avtomobila in prodaja pri štirih ali petih letih, največja možna neumnost. Kot bi metal denar direktno v peč. Ampak, hej, samo da ti je v veselje.


Vem ni optimalno... Drugače pa interval 4-5 let sem tudi podal bolj okvirno. Osebno pač imam malo drugačen pogled na vse skupaj glede avtomobilov, najbolj pomembno mi je pač to, da se normalno vozim s čim manj okvarami.

feryz ::

Spet sirote komentirajo investicije drugih?
Kaj se pa vam splača? Da crkneš z denarjem v štumfih? Zgleda že tako.
Eni pa raje uživamo življenje. Pa makar pušneš par deset k letno na plehu. Občutek je dober, tak topel.

Probaj in kupi kar ti paše. Prebral ne boš nič, ker ni med čim prebrati. Cenena jajca.
Jaz bi mogoče celo megana vzel. Opla ali pežoja ziher ne.

booyah ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prvo kot prvo 10k km niti približno ne opravici 15k avta, kjer boš v 5 letih pridelal min 5k minusa.

Drugo kot drugo, umirjen voznik ne rabi gdi-ja ali turba.

In se najbolj pomembno, novega avta se ne menja po 5 letih. To delajo nepismeni bedaki, ki mislijo da je menjavanje novega avta za 60% cene dober biznis. Ni, je samo velika luknja v denarnici.

Delas ocitno premalo km, da bi se ti to obrestovalo.


Biznis seveda ni avto je pač bitbucket za samo da za evre... Kot sem že povedal interval menjave sem podal bolj okvirno. Avto pač uporabljam kot prevozno sredstvo, torej točka A do B to pa želim čimbolj zanesljivo in varno. Če avto nagaja ali pa če se enostavno res ne rad vozim z njim ga menjam. Kar tako za brezveze ga tudi ne menjam v glavnem.

Vseeno pa hvala za nasvet, debata vedno prav pride... če ne kaj drugega vsaj za razmislek. :). Kakšen bi pa npr. potem bil "optimalen" nakup avtomobila po tvojem mnenju?

booyah ::

feryz je izjavil:

Spet sirote komentirajo investicije drugih?
Kaj se pa vam splača? Da crkneš z denarjem v štumfih? Zgleda že tako.
Eni pa raje uživamo življenje. Pa makar pušneš par deset k letno na plehu. Občutek je dober, tak topel.

Probaj in kupi kar ti paše. Prebral ne boš nič, ker ni med čim prebrati. Cenena jajca.
Jaz bi mogoče celo megana vzel. Opla ali pežoja ziher ne.


Pač osebno najraje kupim nek normalen avto, s katerim se ne obremenjujem in ne odloča o moji finančni usodi.:) Ko menjam pač menjam, kar tako za bv ga pa itak ne menjam.

Tudi jaz se najbolj nagibam k Meganu. Hvala za mnenje.

Utk je izjavil:

Jaz bi na njegovem mestu kupil nekaj od tega novega in obdržal 12 do 15 let. Avto bi imel komaj 150,000 km, verjetno brez nekih problemov, izguba na ceni pa ziher manjša kot če 3 zamenja. Oprema očitno itak ni važna, če kupi danes rabljenega brez opreme, ga bo čez 5 let zelo slabo prodal, če novega drži 15 let je pa to nepomembno. Čez 5 let nihče ne bo hotel niti rabljenega avta brez radarjev, avtomatika itd.


Pa mogoče niti dizlov, haha :)). Zanimivo mnenje hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: booyah ()

booyah ::

m0LN4r je izjavil:

Bingo. Ampak ves, rajsi star mercedes z radiom na kasete, kot nova dacia z bluetooth 4.0

borut_p je izjavil:

Samo imas 15let en in isti avto, ki se ga navelicas po parih letih. Jaz sem se recimo passata navelical po enem letu.
Passata se sigurno, ce je babyboomer avto.


Jaz sem narejen enako. Če avtomobila ne rad vozim, ga pač menjam. Ne menjam pa kar tako za bv. Rad tudi vidim, da avto ni ravno iz kamene dobe.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nikoli ne jemlji nasveta od osebe, ki enači investicijo v nepremicnino kateri vrednost raste in "investicijo' v premičnino, kateri vrednost pada.

Kupi novega cliota ali dacio za 10k in ga furaj, dokler ti ne bo sel preveč na živce :)

https://www.google.com/amp/s/zurnal24.s...

;)


Maš tudi point. Itak morem pa še vse skupaj malo prespati. Hvala za mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: booyah ()

booyah ::

Motion je izjavil:

Če prav ni sila odloži nakup avtomobila za kako leto.


Zakaj tako meniš ?

olnt ::

booyah je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Bingo. Ampak ves, rajsi star mercedes z radiom na kasete, kot nova dacia z bluetooth 4.0

borut_p je izjavil:

Samo imas 15let en in isti avto, ki se ga navelicas po parih letih. Jaz sem se recimo passata navelical po enem letu.
Passata se sigurno, ce je babyboomer avto.


Jaz sem narejen enako. Če avtomobila ne rad vozim, ga pač menjam. Ne menjam pa kar tako za bv. Rad tudi vidim, da avto ni ravno iz kamene dobe.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nikoli ne jemlji nasveta od osebe, ki enači investicijo v nepremicnino kateri vrednost raste in "investicijo' v premičnino, kateri vrednost pada.

Kupi novega cliota ali dacio za 10k in ga furaj, dokler ti ne bo sel preveč na živce :)

https://www.google.com/amp/s/zurnal24.s...

;)


Maš tudi point. Itak morem pa še vse skupaj malo prespati. Hvala za mnenje.


Kje lahko dobiš novega cliota za 10k?

m0LN4r ::

Avtocenter pusnik, TPV avto dobrih 10k ali pa ga gres z vlakom iskat v DE k TRI AG Automobile
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

Lahko gre do kateregakoli uvoznika rabljenih avtov in naroči to, kar si želi. Nobena umetnost.

VeganCyclist ::

...jst sm te stare male jajčke kupval cel živlene. Tud mislu, kva sem pršparal in ne vem kaj. Tacga avta si poj sit po pol leta. Pa skos si nesrečen in poj menaš pleh na 2let. To je šele stran metanje dnarja.

olnt ::

A je potem možno tudi novega twinga dobiti kje opazno ceneje kot pri renoju?

https://www.renault.si/kontaktirajte-na...

m0LN4r ::

Kok pa stane twingo pri skafarju?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

booyah - Pravilno razmišljaš, samo poglej 3,4,5 let stara vozila srednji višji razred, cene krepko pod polovico nabavne, večinoma dobro vzdrževani, vozil se boš kot gospod, se ne kvarijo in po 4-5ih letih, ob prodaji ne izgubiš več kot 20%.
Poišči kakega preprodajalca vozil (veliko bivših mehanikov to dela), se spoprijatelji z njim, tako da ti vsake 4-5 let zrihta vozilo po realni ceni. Ko kupujejo staro za novo, so ocene pod EVROTAX, ko pa se pojavijo na prodajnih straneh pa se jim stanje popravi za čudežnih 50+%-ov.

Tudi, če te košta kakšnega jurja ali dva za to, da dobiš ceni primeren avto, se splača. Je pa pleha v odličnem stanju pri avstrijskih in nemških trgovcih od 10-20k€ kolikor hočeš, so vozila s poreklom, prvega lastnika, vožena na daljših relacijah, ne po slovenskih luknjah, kjer ima avto po 50kkm izgled, kot v A in D tisti s 300kkm in več.

Nov avto je za reveže in to tisti od 15-20k€, ker se bojijo, da bojo na vozilu starem pet let in 200kkm za enako ceno, ob tem, da se je nabavna vrtela med 80-100k€, preveč denarja zmetali za servise, kar pa iz prve roke povem, da ni res. Je pa res potrebno pazit, da ne dobiš avta turško-balkanske predelave, ki ima realnih 500kkm in je spedenan, da izgleda kot nov, dokler ga ne dobi prvi dež.

Verjemi mi, da boš bolj užival v kakšni vožnji s pet let starim Lexus-om, Volvom, MB, Audi, Bmw,... kot pa z novo Dacio, Meganom,.....
Delo krepa človeka

hojnikb ::

folk v većinini ne kupuje avta da uziva v voznji, ampak mu je nujno zlo, da pride od a-b.

In tudi upoštevat je treba, da avto višjega ranga bo dražji za vzdrževat za naprej (kar bo treba, hočeš ali ne). Že pri gumah se pozna, kaj šele kaj druga.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

profii ::

Računaj še cajt, ki ga boš porabil da boš temu šverceju / mehaniku v rit lezel pa pir mu nosil. Poleg tega bo tam 10 konkurentov, k bodo isto hotel avto "skonto". Vrjetno ga bodo bolje podkupil s kakšnim gramom, kakor ti s 6 pekom laškega.

hojnikb ::

In kaj ustavlja, da te tut kot "kolega" ne nategne z kaksno razbito sestavljanko.
Nov avto gres v salon in vzames. Da je bil razbit, je precej precej slim sansa (but never zero).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Ce se ze isce budget voz, se ne kupuje rabljeno "visjega" ranga. Gledas, da ima najcenejse, najmanjse diske, zavore, najcenejse dimenzije gum, najmanjse felge, zadaj bobne, menjan auspuh, pa da lahko sam menjas olje in filtre, tudi brez posebnega orodja in delavnice. Cim manj opreme, ki se lahko kvari in to je to.

Avto visjega ranga, pa nima veze al je rabljen ali ne, tam so lahko taksne stvari takoj x2 ali x3.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Verjemi mi, da boš bolj užival v kakšni vožnji s pet let starim Lexus-om, Volvom, MB, Audi, Bmw,... kot pa z novo Dacio, Meganom,.....
To pa je stvar okusa!
Da nebomo mal tko na pamet, 5 let star A3 z 110KM 1.6 TDI mora imeti vsaj 200.000km, da bo cena enaka novi daciji. Pa za 9 jurjev takega z novimi diski, velikim servisom, novimi gumami, ne bos dobil. To so avti na katerih se dela 40.000-50.000km letno. 5 let lizing in se ti jebe, kaj bo znjim po tistem. Vem, ker sem v nekaj teh avto skupinah in na vsake tolko slisim take izjave. Pac, mam ga na lizing, se mi jebe itak ga po tem vrnem in zamenjam.

Pri 4-5 let pa se splaca preveriti, kateri je po modelu najnovejsi oz. sodobnejsi.
Lahko je 5 let star in je pred enim letom prisel ven nov model, ta je pa se iz 2010. Ali pa je 5 let star in je bil lansiran nov model pred 4 leti, potem kupis 4 leta starega, ne pa 5. Vedno novejsi model oz. da je novejsemu cim blizje. Ne glede na znamko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

olnt ::

m0LN4r je izjavil:

Kok pa stane twingo pri skafarju?


AVTO ŠKAFAR glede na podatke na njihovi strani nima nič drugačnih cen twinga kot drugi renojevi saloni...

m0LN4r ::

"na njihovi strani" - ce si tako ozkogleden, pa pac kupi po Renault MPC
Eni dilerji dajo vec popusta, drugi manj. Ampak, za to bos moral svojo rit premaknit v salon.
V regiji kjer so place boljse so popusti manjsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33350902 (13568) m0LN4r
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84081695 (44461) profii

Več podobnih tem