» »

Nadzorne kamere

Nadzorne kamere

«
1
2

slovenec_89 ::

Iščem komplet vsaj 4 nadzornih kamer.
Pregledal sem slovenske ponudnike; vsi ponujajo podobne prepakirane kitajske izdelke, kot se najdejo na aliexpressu, gearbestu, ebayu...
Zaželjeno je napajanje preko enthernet kabla (POE), 1080p, kontrola preko telefona, vsaj 4 kamere.
Če ima kdo kakšne izkušnje, ve za kakšen dober in ugoden komplet, po možnosti iz EU skladišča, lahko prilima link.

Hvala, LP :)

bf4ed ::

Reolink.com brezplačna dostava iz nemčije.

Invictus ::

Te IP camere pa niso nekaj poceni, če jih rabiš malo več..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

slovenec_89 ::

Komplet 4 kamer pride 380€.
Kaj cenejsega pa se vedno ok kvalitete se ne dobi?

bauci ::

Digitklik.si

slovenec_89 ::

Naročil sem tale komplet.
https://www.aliexpress.com/item/4000619...

Ko pride, stestiram in poročam.

Sindrom ::

Dahua in HikVision sta kakovostni znamki video-nadzorne opreme.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

c3p0 ::

In cel kup znamk je le rebrandan Hikvision, se da dobit ugodneje če veš kaj gledat.

sandmat ::

HikVision uporablja stari NPAPI protokol, tako da ni ravno stvar 21. stoletja. Web access je precej bogi, app access tudi. Reolink izgleda še kar ok, ubiquity tudi, ampak je (pre)drag.

Krik ::

Kakšno so pa te? Ali se to splača za domačo uporabo?

https://m.banggood.com/Hiseeu-4Pcs-POE-...

TOP ::

sandmat je izjavil:

HikVision uporablja stari NPAPI protokol, tako da ni ravno stvar 21. stoletja. Web access je precej bogi, app access tudi. Reolink izgleda še kar ok, ubiquity tudi, ampak je (pre)drag.

Seveda ne uporablja ne vem kako lep web access ampak,ko enkrat postaviš dela in pozabiš na vse skup,medtem ko nekatere druge poceni Kitajska jajčka ne morem reč.Preverjeno

Sindrom je izjavil:

Dahua in HikVision sta kakovostni znamki video-nadzorne opreme.

+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Nikonja ::

kako potem povežete te kamere, a jih pustite na domačem omrežju ali jih ločite tko da nimajo pristop domači mreži ampak samo navzven do spleta?

Sindrom ::

sandmat je izjavil:

HikVision uporablja stari NPAPI protokol, tako da ni ravno stvar 21. stoletja. Web access je precej bogi, app access tudi. Reolink izgleda še kar ok, ubiquity tudi, ampak je (pre)drag.

Pred kakim letom sem Hikvision spraševal ravno tole stvar, saj sem bil proti tistim java appletom, ki hih skoraj vsaka kamera uporablja za prikazovanje videa.
Proizvajalec mi je zagotovil, da imajo novejši modeli že kakšne sodobnejše rešitve, ki temeljijo na HTML5 tehnologiji.

lp
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

D4G4 ::

Nikonja je izjavil:

kako potem povežete te kamere, a jih pustite na domačem omrežju ali jih ločite tko da nimajo pristop domači mreži ampak samo navzven do spleta?


Segmentacija. Kamere in razne IoT zadeve so na svojem VLAN-u.

sandmat ::

Sindrom je izjavil:

sandmat je izjavil:

HikVision uporablja stari NPAPI protokol, tako da ni ravno stvar 21. stoletja. Web access je precej bogi, app access tudi. Reolink izgleda še kar ok, ubiquity tudi, ampak je (pre)drag.

Pred kakim letom sem Hikvision spraševal ravno tole stvar, saj sem bil proti tistim java appletom, ki hih skoraj vsaka kamera uporablja za prikazovanje videa.
Proizvajalec mi je zagotovil, da imajo novejši modeli že kakšne sodobnejše rešitve, ki temeljijo na HTML5 tehnologiji.

lp

mogoče veš kateri modeli? digitklik prodaja samo tastare modele, ki imajo definitivno NPAPI

Likalnik ::

bf4ed je izjavil:

Reolink.com brezplačna dostava iz nemčije.


Imam jaz Reolink 6 kamer...dobiš komplet 4-ih kamer skupaj z NVR in diskom..vse POE...deluje super...spremljam vse kar preko telefona oziroma računalnika...snema mi 24/7 za 7 dnj za nazaj...če dokupim večji disk oziroma če zmanjšam kvaliteto slike je lahko tudi za več dni.

komplet 4-ih kamer, disk+nvr+kabli...mislim da so cca 400€...pošiljajo iz DE...imajo pa vedno kakšne akcije.

Za domačo uporabo, da spremljaš kaj se ti okoli hiše dogaja je super....za kakšno bolj profi uporabo bo pa potrebno globje seči v žep

zasavc83 ::

Imam komplet 4 kamer s centralno nadzorno enoto (1TB), kamere imajo svoje WIFI omrežje, proizvajalec HISEEU, deluje odlično! Aliexpres, lager v Španiji.

Furbo ::

sandmat je izjavil:

Sindrom je izjavil:

sandmat je izjavil:

HikVision uporablja stari NPAPI protokol, tako da ni ravno stvar 21. stoletja. Web access je precej bogi, app access tudi. Reolink izgleda še kar ok, ubiquity tudi, ampak je (pre)drag.

Pred kakim letom sem Hikvision spraševal ravno tole stvar, saj sem bil proti tistim java appletom, ki hih skoraj vsaka kamera uporablja za prikazovanje videa.
Proizvajalec mi je zagotovil, da imajo novejši modeli že kakšne sodobnejše rešitve, ki temeljijo na HTML5 tehnologiji.

lp

mogoče veš kateri modeli? digitklik prodaja samo tastare modele, ki imajo definitivno NPAPI

Saj v praksi potem gledaš preko appa od snemalnika. Same kamere so lahko tudi bolj zabite.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sandmat ::

hm, zanimivo, jaz delam ravno obratno. Preko appa lahko direktno dostopam do kamer in jih gledam vec hkrati v appu, ne pa do NVRja. NVR je uporaben samo v IE zaradi NPAPIja. S katerim od milijon Hik/HiLook appov delas?

Furbo ::

DMSS, nvr imam od Dahua, kamere so pa digitklik, mislim, da so rebrandane dahua.
Samo poskeniraš kodo, vneseš geslo in imaš vse kamere v app.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sandmat ::

aja, sem mislil, da imaš HikVision NVR. Ta je posebno zabit :D

wompaone ::

Jaz imam 3x Dahua, različne modele iz Digitklik, napajanje in mreža preko LAN kabla. Prej sem imel različne no-name kitajske. Sicer so delale, ampak če si nastavil nazivno resolucijo so bile zelooo nestabilne. S slabšo resolucijo je še nekako šlo. Verjetno šparajo na procesorjih v kamerah.

Ostalih nisem imel, ko se videl da je Dahua stabilna sem pač tudi naprej kupoval od njih, se mi ne da eksperimentirat :) Če bi sedaj kupoval bi gledal da ima h265 kodiranje, čeprav bi uporabljal h264. Če zna h265 pomeni da ima dovolj močen procesor za kodiranje.

Furbo ::

A ima kdo idejo, kakšno kamero dati pred vhod, rad bi nekaj, da obiskovalca posname direkt v ksiht, pa brez fisheye efekta. Dal bi na višino cca 1.7m. Ker te kamere, ki se jih da malce višje, dostikrat ne zajamejo vsega, oziroma se jim s kako kapuco izogne.

Napajanje preko lana, da kar ruknem na obstoječi snemalnik in čao. Morda kaj bolj diskretnega, kot so običajne kamere.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Darko! ::

Če bo snemala proti svetlobi (v smeri sonca) moraš paziti, da ima kamera vgrajen BLC oz. back light compensation, drugače bo obraz lahko nerazpoznaven.

Furbo ::

Aha kul, to bo treba ja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Sindrom ::

sandmat je izjavil:

mogoče veš kateri modeli? digitklik prodaja samo tastare modele, ki imajo definitivno NPAPI

Živjo.

Na njihovi spletni strani imajo Product Selector: https://www.hikvision.com/en/products/p...
Tam poglej po modelih, kjer imajo tudi napisano ali zadeve podpirajo plugin-free predvajanje videa.

Na primer, za model: https://www.hikvision.com/en/products/I...
Web Browser
Plug-in required live view: IE 10+
Plug-in free live view: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+
Local service: Chrome 57.0+, Firefox 52.0+


lp
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

partylog ::

Zdravo,

Kaj bolj priporočate:

https://www.spyshop.si/ip-kamere/videon...

ali nekaj od REOLINK?

Rabim snemalnik do 4 kamere, za domačo uporabo, da snema brez problemov vsaj za 7 dni...
Hvala

partylog ::

partylog je izjavil:

Zdravo,

Kaj bolj priporočate:

https://www.spyshop.si/ip-kamere/videon...

ali nekaj od REOLINK?

Rabim snemalnik do 4 kamere, za domačo uporabo, da snema brez problemov vsaj za 7 dni...
Hvala


Od reolinka mogoče tole:

https://reolink.com/product/rlk8-420d4/

Wad@ ::

Pa te kamere/nvrji snemajo 24/7 vedno? A se da nastavit, da snema le ko se kaj premika. Pa da se lahko določen del slike (npr. cesto/drevje) odznači in tisti del ignorira?
Ali je za to potrebno kaj drugega nabavit?

Vuli ::

kar ti paša naštimš.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

slovenec_89 ::

https://www.aliexpress.com/item/4000619...

Dobil tale komplet, 4 kamere, 1tb disk.
Preizkusil vse kamere, delujejo dobro, tudi nočni način, brez vsake svetlobe deluje odlično. Vmestnik pregleden in uporaben.
Ko jih namontiram ven napišem obširnejše poročilo.

Zgodovina sprememb…

Sindrom ::

Prosim bodite previdni pri nakupu in montaži teh kamer z ebay-a in aliexpress-a. Še posebej, če jih nameravate priklopiti na internet! Nekateri proizvajalci imajo zadeve konfigurirane tako, da kamere snemajo in oddajajo sliko v živo na spletu v vpogled vsem.

Primer:
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Fsegula62 ::

Sindrom je izjavil:

Prosim bodite previdni pri nakupu in montaži teh kamer z ebay-a in aliexpress-a. Še posebej, če jih nameravate priklopiti na internet! Nekateri proizvajalci imajo zadeve konfigurirane tako, da kamere snemajo in oddajajo sliko v živo na spletu v vpogled vsem.

Primer:

In tudi kar v nekaj slovenskih domov imamo vstop
http://www.insecam.org/en/bycountry/SI/

partylog ::

https://digitklik.si/izdelek_DAHUA-NVR2...

https://digitklik.si/izdelek_POLICEtech...

Je že kdo povezal tole kamero s snemalnikom?

Wi-fi povezava deluje na telefonu in preko IE brskalnika, povezava s snemalnikom pa mi ne uspe.

sandmat ::

čungalunga dikitklik :) ročno nastavi nastavitve kamere in jo potem poskusi najt preko NVRja. Načeloma se vse te kamere postavijo na isti ip na začetku (.64), tako da delaj eno po eno kamero.

partylog ::

Najde kamero, potem pa namesto slike, tole sporočilo:

“Cannot find network host”

Bo to rešila ročna nastavitev?

sandmat ::

Carobna krogla mi ni sporocila tega odgovora ;) zihr resitev je prenehat nakupovat cungalunga kamere :D

Probaj in porocaj, ce dela.

Vuli ::

Sindrom je izjavil:

Prosim bodite previdni pri nakupu in montaži teh kamer z ebay-a in aliexpress-a. Še posebej, če jih nameravate priklopiti na internet! Nekateri proizvajalci imajo zadeve konfigurirane tako, da kamere snemajo in oddajajo sliko v živo na spletu v vpogled vsem.

Primer:


me prav zanima, če so si nastavili geslo za admin dostop, kar zelo dvomim.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Furbo ::

Pokliči v digitklik pa ti bodo pomagali
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

link_up ::

Kitajckom dajte gw na neobstojec, da ne bodo klicale domov in ul slik.
In and Out

slovenec_89 ::

Evo, kamere priklopil in preizkusil.

Zaenkrat je po prvih vtisih sistem dober. Nisem ga povezoval v internet, in ga tudi ne nameravam, ker želim kamere imeti le za pregled, če pride do kakšne neljube situacije.
Drugače delujejo dobro, resolucija (5mp) je čisto dovolj, nočno snemanje presenetljivo dobro. Programski vmestnik je ok, lahko bi sicer bil boljši - preglednejši, sploh ob prevrtavanju in iskanju posnetkov je malo okoren. Drugače pa, za ta denar top zadeva.
Je pa dotični komplet:


https://www.aliexpress.com/item/4000619...

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Kako dolge imaš pa POE linije?

mitjau ::

sandmat je izjavil:

čungalunga dikitklik :) ročno nastavi nastavitve kamere in jo potem poskusi najt preko NVRja. Načeloma se vse te kamere postavijo na isti ip na začetku (.64), tako da delaj eno po eno kamero.


Config tool od Dahue.... pa nastaviš in inicializiraš vse kamere naenkrat...
Lahko jih pa tudi direktno iz NVRja.
Če ti ne znaš, še ne pomeni da ne deluje.

Pa Dahua (in tudi njihov PoliceTech) sedaj delujeta tudi na novejših brskalnikih... sicer pa zakaj bi gledal kamere preko browserja, če ti v aplikaciji požere manj sistemskih resursov?

c3p0 ::

sandmat je izjavil:

HikVision uporablja stari NPAPI protokol, tako da ni ravno stvar 21. stoletja. Web access je precej bogi, app access tudi. Reolink izgleda še kar ok, ubiquity tudi, ampak je (pre)drag.


iVMS dela kar OK, uporabljam na MacOS, večinoma pa na Androidu. V browserju naredil le osnovni setup. Kamere sicer delajo že nekje 8 let, bp, vse vremenske razmere.

slovenec_89 ::

fikus_ je izjavil:

Kako dolge imaš pa POE linije?


30 metrov je kabla

Machete ::

Pozna kdo tole ali celo ima? https://www.ebay.de/itm/114825737434?ss...
Lahko kak predlog tudi, če obstaja v SLO kaj podobnega.
Iščem LED + kamero na senzor gibanja. Imam samo eletričn kabel na mestu.
Snema to preko wifija / routerja na PC disk? Ali kako te zadeve delujejo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

A je vseeno kakšno SD se vtakne notri v te kamere?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RedDrake ::

Če ni fake, potem so tu navodila:
LEDVANCE SMART+ camera
To snema samo na cloud ali SD kartico.
Sem imel nek tak D-LINK produkt, jajca od jajc.

A ti želiš da kamera snema samo ko se senzor proži?
Če želiš proper rešitev (in denar ni ovira) glej AXIS kamere ki imajo tudi IO pine. Tipično lahko potem zvežeš svoj senzor (kakršenkoli že, lahko PIR, lahko UZ, lahko mikrofon, ipd ...) in štimaš kaj naj kamera počne ko se senzor sproži. AXIS tudi omogoča snemanje direktno na mrežne lokacije (SMB,NFS,...) ali pa na kartice.
Je pa cena nekajkratnik teh kitajcev.

Machete ::

Ja thanks. Saj za test sem vzel nekaj drugega, sem opustil misel na LED. Mogoče jo dam zraven luč ločeno.. Sem bral amazon ocene in je dokaj jajc ta linkana. Vzel sem https://reolink.com/product/rlc-510wa/
da se malo poigram, potem pa razširim mrežo, če bom zadovoljen. Kartico sem vzel micro SD od Samsunga 256GB z Amazona. Proval bom doma narest server za ftp snemanje, clouda ta model ne podpira, snema pa evente na kartico.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sandmat ::

mitjau je izjavil:

sandmat je izjavil:

čungalunga dikitklik :) ročno nastavi nastavitve kamere in jo potem poskusi najt preko NVRja. Načeloma se vse te kamere postavijo na isti ip na začetku (.64), tako da delaj eno po eno kamero.


Config tool od Dahue.... pa nastaviš in inicializiraš vse kamere naenkrat...
Lahko jih pa tudi direktno iz NVRja.
Če ti ne znaš, še ne pomeni da ne deluje.

Pa Dahua (in tudi njihov PoliceTech) sedaj delujeta tudi na novejših brskalnikih... sicer pa zakaj bi gledal kamere preko browserja, če ti v aplikaciji požere manj sistemskih resursov?

Na hikvision nvrju sem danes poupdatal firmware na 4.30_005 in sedaj s pluginom deluje stream tudi na poljubnem brskalniku. Srečen, ker lahko končno upokojim IE :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorne kamere - non-chinese

Oddelek: Kaj kupiti
363647 (845) Likalnik
»

Video domofon + kamere

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82616 (1112) Simon22
»

Katero zunanjo IP kamero kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
134113 (3700) Buggy
»

Hikvision, 5MP IP kamera

Oddelek: Kaj kupiti
467677 (3198) b3D_950
»

Varnostne kamere

Oddelek: Kaj kupiti
162728 (819) jumpy

Več podobnih tem