» »

DELO NA DOMU - NADOMESTILO

DELO NA DOMU - NADOMESTILO

«
1
2

medosg ::

Pozdravljeni,

vsled dela na domu bi me zanimalo kako bi najlažje izračunal dnevno in posledično tedensko porabo energije računalnika.

Potrebujem zaradi določitve nadomestila za uporabo lastnih sredstev pri delu na domu.

Ni potrebno, da je ekstremno natančno, pač nek približek.

Hvala naprej in ostanite zdravi.

LP, Sebastjan

Goran's Blog ::

Google ?
https://energyusecalculator.com/electri...

Vpišeš ceno elektrike, koliko ur na dan itd...
In ti ta približek...

Invictus ::

Ena slovenska firma je naračunala 9 centov na dan... Za elektriko...

Internet očitno ni pomemben...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

150 w x 8 ur x 5 dni. Dost približno.
6 kWh oz. okrog 0,8 evra. Ne bo glih bogatija.
Daj še amortizacijo zraven, bo vsaj za kavo.

IL_DIAVOLO ::

Najlažje recimo, da pogledas kaksen napajalnik imas in kako obremenjen je. Verjetno nic osebnega in je okoli 200W.

Kar je mesečno 5 evrov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Kako pa pogledaš, kako obremenjen je napajalnik? Ima skalo gor?

prowb ::

Pa saj strošek dela od doma ni samo elektrika...

če bi hoteli, da je res poštimano, bi morali obračunat najmanj še:

internet
telefon
amortizacijo opreme - računalnik, telefon, miza, stol
ogrevanje/hlajenje prostora

Večino tega imajo ljudje doma in se prehitro pozabi na kako malenkost - ampak, če nebi imeli, bi pa bilo to vse potrebno kupit/najet za čas dela!

Buggy ::

Nam da firma 1€ na dan, nimajo pa z mano stroskov, ko grem srat v sihtu al pa ko v cajni kuhni naredim kavo ali caj. Ce mene vprasas so tole delodajalci zavohali kot dobro priloznost in kmalu ne bo vec pisarn v klasicnem smislu, zgolj par miz z dockingi in monitorjem, pa predhodno se bos moral najavit.
HP in MS imajo baje tako ustiman ze nekaj casa.

Zimonem ::

Imaš kup pametnih vtičnic , ki merijo porabo. Sicer pa primerjaš položnice.

buttcrack ::

Buggy je izjavil:

Nam da firma 1€ na dan, nimajo pa z mano stroskov, ko grem srat v sihtu al pa ko v cajni kuhni naredim kavo ali caj. Ce mene vprasas so tole delodajalci zavohali kot dobro priloznost in kmalu ne bo vec pisarn v klasicnem smislu, zgolj par miz z dockingi in monitorjem, pa predhodno se bos moral najavit.
HP in MS imajo baje tako ustiman ze nekaj casa.

Pri nas podobno, le da je na dan 2.5€.

feryz ::

A zato ker ne greš enkrat dnevno srat in na kofe v službi, bo gazda kupu novo mečko? Jej, jej.
Doma pa na slo tech-u visite. Še to poračunajte.

Goran's Blog ::

feryz je izjavil:

A zato ker ne greš enkrat dnevno srat in na kofe v službi, bo gazda kupu novo mečko? Jej, jej.
Doma pa na slo tech-u visite. Še to poračunajte.

Sej smo tudi v službi na slo techu :)
In kaj tebe mar če smo...
Glavno, da je delo opravljeno do roka in kvalitetno potem smo lahko cel na na slo techu.

KAVINSKY ::

Buggy je izjavil:

Ce mene vprasas so tole delodajalci zavohali kot dobro priloznost in kmalu ne bo vec pisarn v klasicnem smislu


Delodajalec ti ni dolžan nuditi čajne kuhinje, malico lahko poješ za mizo. WC pavze pa se tudi ponekod že beleži.

Buggy ::

feryz je izjavil:

A zato ker ne greš enkrat dnevno srat in na kofe v službi, bo gazda kupu novo mečko? Jej, jej.
Doma pa na slo tech-u visite. Še to poračunajte.

zarad mojga sranja ne, ker pa ne bo rabil imeti najetih prostorov za vec 100 delavcev ampak samo se za 50, bo pa komot padla na leto kaksna "zafira".
Racunat moras da bo s tem tudi potrebnega manj kadra od cistilnega servisa, vzdrevalcem bajte, pa nenazadnje tudi IT bo lahko kej skrcil. Upostevaj se, da ne izplacuje vec potnih stroskov pa imava prihranka pri toliko ljudeh, ne sam za mecko...
Jaz sem strogo iz financnega stalisca na slabsem, ker vec ogrevam pa avto tud registriram, ceprav ga skoraj ne koristim. Se pa ne pritozujem, ker mi cas odtehta svoje. Aja pa se na voljo smo jim prakticno kadarkoli brez vecjih organizacijskih zapletov ;)

prowb ::

Buggy je izjavil:

feryz je izjavil:

A zato ker ne greš enkrat dnevno srat in na kofe v službi, bo gazda kupu novo mečko? Jej, jej.
Doma pa na slo tech-u visite. Še to poračunajte.

zarad mojga sranja ne, ker pa ne bo rabil imeti najetih prostorov za vec 100 delavcev ampak samo se za 50, bo pa komot padla na leto kaksna "zafira".
Racunat moras da bo s tem tudi potrebnega manj kadra od cistilnega servisa, vzdrevalcem bajte, pa nenazadnje tudi IT bo lahko kej skrcil. Upostevaj se, da ne izplacuje vec potnih stroskov pa imava prihranka pri toliko ljudeh, ne sam za mecko...
Jaz sem strogo iz financnega stalisca na slabsem, ker vec ogrevam pa avto tud registriram, ceprav ga skoraj ne koristim. Se pa ne pritozujem, ker mi cas odtehta svoje. Aja pa se na voljo smo jim prakticno kadarkoli brez vecjih organizacijskih zapletov ;)


Js sem že od nekdaj tudi "freelancer" in mi koncept dela od doma nekaj normalnega - ampak vsem pač ni.
In kakorkoli obrneš - če se dela od doma, je to za delavca več stroškov, za delodajalca pa manj.
Čeprav jaz osebno imam raje dnevno uro več prostega časa, ki bi ga sicer dnevno porabil za migracijo do pisarne, kot tistih 100€ potnih stroškov mesečno.

</head> ::

No, koliko pa bi bilo po vaše "pošteno" nadomestilo? Brez klasičnega slo-tech pretiravanja.

;-) ::

Mi dobimo 60€ na mesec dodatka, na zacetku dela od doma smo dobili 400 ali 600 pozabil sem za uredit prostor.

feryz ::

Nič ni cenejše. Razen če gre za izključno individualna delovna mesta, ki niso soodvisna. Drugače je težka pušiona, usklajevanje vsega skupaj.

Razen če so ljudje nadzemeljski, kot piše zgoraj in štirih urah naredijo za osem (po njihovih normativih, seveda). Ostale štiri potem preležijo, čeprav so plačani za osem in bi lahko naredili še en šiht v teh preležanih štirih.

Invictus ::

feryz je izjavil:

Drugače je težka pušiona, usklajevanje vsega skupaj.

Ponavadi je šef pušiona, ker po slovensko ne zna biti šef...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

</head> je izjavil:

No, koliko pa bi bilo po vaše "pošteno" nadomestilo? Brez klasičnega slo-tech pretiravanja.


Za moje pojme bi bilo pravo nadomestilo tam okrog 3€ (neto) sicer naša firma da tako:

1€/dan dela od doma
1€/dan če uporabljaš svoj laptop
0,5€/dan če uporabljaš svoj mobitel

Dejansko je glede na o da drugače dobiš služben laptop in telefon nadomestilo za tel in laptop prenizko... kajti če pogledava da je letno kaj? 240 delovnih dni od oka, to pomeni da dobiš v 1 letu 240€ nadomestila za laptop, ampak če hočeš efektivno delat in imet več podatkovnih baz odprtih pa selenium laufat kdaj itd... je fajn met laptop vsaj za 1.000€, to pa pomeni da se amortizira "komaj" v 4 letih (namesto 2 kot je normalno)

Po drugi strani če uporabljaš telefon samo za klice je 0,5€ 120€/leto kar pomeni da če vzameš nek telefon za 250€ to amortiziraš v 2 letih, je pa res da je še naročnina...

Ampak jaz se ne bunim, mi čas prihranjen na poti vsak dan to odtehta
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Konlov ::

Treba dat tistim ki se morajo proti svoji volji izpostavljati na terenu, ne pa tem, ki so skriti v svojem gnezdu...

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


1€/dan dela od doma

To je neka fer cifra... Za elektriko in internet...

Mato989 je izjavil:


1€/dan če uporabljaš svoj laptop

To je slaba amortizacija, razen če firma ljubi cheapshit laptope...

Mato989 je izjavil:


0,5€/dan če uporabljaš svoj mobitel

Privat mobitela se ne daje firmi... Če te rabijo, naj dajo službenega. Čeprav cifra sploh ni slaba... Že v enem letu pokriješ naročnino in e cheap shit android...

BTW. ti nadomestki gredo tako kot malica in potni stroški med neobdavčljive zadeve, ali bo potrebno od njih plačati dohodnino? Tega še nisem nikjer zasledil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


1€/dan dela od doma

To je neka fer cifra... Za elektriko in internet...

Mato989 je izjavil:


1€/dan če uporabljaš svoj laptop

To je slaba amortizacija, razen če firma ljubi cheapshit laptope...

Mato989 je izjavil:


0,5€/dan če uporabljaš svoj mobitel

Privat mobitela se ne daje firmi... Če te rabijo, naj dajo službenega. Čeprav cifra sploh ni slaba... Že v enem letu pokriješ naročnino in e cheap shit android...


Hja, jaz mam kar nekaj privat mobitelov ker sem več let delal na servisu in sem si jih skup sestavljal =)

Drugače pa ja, 1€/delovni dan za laptop tvoj je slabo

BTW. ti nadomestki gredo tako kot malica in potni stroški med neobdavčljive zadeve, ali bo potrebno od njih plačati dohodnino? Tega še nisem nikjer zasledil...


Gredo v neobdavčeno kot malica in potni... ampak max je mislim da nekih 5% tvoje bruto plače na mesec... če se prav spomnim, tu nekje je.

našel:
pod pogojem, da je delodajalec določil navedeno nadomestilo na podlagi izračuna realnih stroškov in zato le-ta predstavlja utemeljen in razumen znesek – do višine 5% mesečne plače delojemalca, vendar ne več kot do višine 5% povprečne mesečne plače zaposlenih v Sloveniji.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jshadlsa232 ::

Lol koga boli kurac za teh par EUR, kot da nebi mel elektrike in neta, ce ne bi delal od doma. Kaj je vas cas res tak malo vreden, da se vam splaca ga zapravljat in drkat s studiranjem kalkulacij z nekimi par EUR?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

jshadlsa232 je izjavil:

Lol koga boli kurac za teh par EUR, kot da nebi mel elektrike in neta, ce ne bi delal od doma. Kaj je vas cas res tak malo vreden, da se vam splaca ga zapravljat in drkat s studiranjem kalkulacij z nekimi par EUR?


Pol pa mi daj vsak mesec 40€ ti če ti je to nepomembno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

jshadlsa232 je izjavil:

Lol koga boli kurac za teh par EUR, kot da nebi mel elektrike in neta, ce ne bi delal od doma. Kaj je vas cas res tak malo vreden, da se vam splaca ga zapravljat in drkat s studiranjem kalkulacij z nekimi par EUR?

Saj to ne delajo delavci ampak podjetja...

Že to da sploh razmišljaš in kalkuliraš to porabo, je izguba cajta.

Butneš 1 EUR/dan, pa si zmagal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

prowb ::

Kot rečeno - meni je dost več vreden tist cajt, ko bi gra drugače zgubil na vožnji.

Ampak realno rečeno - če uporabljam svojo opremo, želim nadomestilo - butast primer: kaj če med službenim delom crkne moj računalnik? Kdo bo to plačal?

Invictus ::

Butast zaposlen - zakaj za službo uporablja privat računalnik ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gregor ::

meni firma plčuje 30 eur dodatka za delo od doma
ni veliko, nekaj pa je ;)

vnetidebater ::

Invictus je izjavil:

Butast zaposlen - zakaj za službo uporablja privat računalnik ?!?!?!


najbrž v službi nima prenosnika, hoče pa delat od doma ker je trenutno butasto delat na podjetju, če je delo enako dobro možno opraviti od doma.

prowb je izjavil:

Kot rečeno - meni je dost več vreden tist cajt, ko bi gra drugače zgubil na vožnji.

Ampak realno rečeno - če uporabljam svojo opremo, želim nadomestilo - butast primer: kaj če med službenim delom crkne moj računalnik? Kdo bo to plačal?


ti boš plačal, saj je tvoj računalnik.

gregor je izjavil:

meni firma plčuje 30 eur dodatka za delo od doma
ni veliko, nekaj pa je ;)


kako pa ste uredili dleo od doma če dobite "dodatek" za delo od doma? Slišal sem smešne primere kako so se firme vtaknile v pisalne mize in stole zaposlenih.

Vem za neko prijateljico ki ni smela delat od doma dokler si ni kupila dovolj velike delavne mize in pisarniškega stola. (dela v javni upravi). Pred tem je želela delat na neki ubogi mizi in nekem zelo starem šolskem stolu (še iz časa jugoslavije najbrž).


Nam naprimer nihče ne teži kako delamo od doma. Pač imamo služben prenosnik in je popolnoma vseeno ali delamo na svoji pisalni mizi, sredi travnika, na kavču ali na vrhu Mangarta. Rabimo zgolj internetno povezavo za sestanke. Dodatka za delo od doma ne dobimo, se pa to pokompenzira drugače.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

" Slišal sem smešne primere kako so se firme vtaknile v pisalne mize in stole zaposlenih. "

Zakonodaja še ni čisto dorečena. V bistvu gre za ergonomijo delovnega mesta. Delodajalec mora zagotoviti primerno delovno mesto/okolje v svojih prostorih, analogno je za delo od doma.

Alien123 ::

fikus_ je izjavil:

" Slišal sem smešne primere kako so se firme vtaknile v pisalne mize in stole zaposlenih. "

Zakonodaja še ni čisto dorečena. V bistvu gre za ergonomijo delovnega mesta. Delodajalec mora zagotoviti primerno delovno mesto/okolje v svojih prostorih, analogno je za delo od doma.


Komot, samo naj pol firma meni kupi stol in mizo? Če pa še je kdo v garsonjeri, pa naj firma kupi delavcu stanovanje, ker nima kam dat mizo. Al pa dvigne plačo, da si bo lahko delavec kupil večje stanovanje.

feryz ::

Tam enih devetdeset procentov delovnih mest "od doma" je itak nepotrebnih. Zaposlovanje žlahte da sedi na kavču.

Mike_Rotch ::

</head> je izjavil:

No, koliko pa bi bilo po vaše "pošteno" nadomestilo? Brez klasičnega slo-tech pretiravanja.


Moje izkušnje ("full time" pogodbeno delo za tuja podjetja):

Primer 1 - Nizozemsko podjetje:
- 120 eur nadomestilo za najem pisarne/coworking prostora in stroške.
- 80 eur za dodatne športne aktivnosti (spodbujanje zdravega načina življenja).
- Po potrebi računalnik v vrednosti do 1000 eur.
- druga oprema za delo od doma (slušalke, stol...) po dogovoru.

Primer 2 - USA podjetje:
- Nadomestilo za najem pisarne/coworking prostora in stroške po dogovoru, odvisno od lokacije. Tisti iz Londona dobijo več kot tisti iz Tirane. Jaz jim zaračunam 110 eur na mesec.
- Računalnik priskrbijo oni, po njihovih specifikacijah.

Primer 3 - USA podjetje:
- nič. Brez bolniških, brez dopusta, brez ugodnosti za delo od doma... Samo osnovna plača, kako si jo razporediš je tvoja stvar.

</head> ::

Mike: Govorimo na mesec. Razen če ti tole nizozemsko podjetje daje 1500€ na mesec.

Mike_Rotch ::

ok, mogoče je res malo nerodno napisano. "Najemnina" in dodatki so na mesec. Računalnik seveda ne.

jshadlsa232 ::

Mato989 je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Lol koga boli kurac za teh par EUR, kot da nebi mel elektrike in neta, ce ne bi delal od doma. Kaj je vas cas res tak malo vreden, da se vam splaca ga zapravljat in drkat s studiranjem kalkulacij z nekimi par EUR?


Pol pa mi daj vsak mesec 40€ ti če ti je to nepomembno

Ne, dal ti jih nebom, se pa ne sprenevedam, da so mi s tem narejeni bilokaki stroški, ker plačujem štrom ter internet točno enako kot pred chinkflujem.

Na koncu boste še pizdili, ko vas bodo s temi dodatki zjebali pri davkih.

Mato989 ::

jshadlsa232 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Lol koga boli kurac za teh par EUR, kot da nebi mel elektrike in neta, ce ne bi delal od doma. Kaj je vas cas res tak malo vreden, da se vam splaca ga zapravljat in drkat s studiranjem kalkulacij z nekimi par EUR?


Pol pa mi daj vsak mesec 40€ ti če ti je to nepomembno

Ne, dal ti jih nebom, se pa ne sprenevedam, da so mi s tem narejeni bilokaki stroški, ker plačujem štrom ter internet točno enako kot pred chinkflujem.

Na koncu boste še pizdili, ko vas bodo s temi dodatki zjebali pri davkih.


Kako ti niso narejeni stroški? A torej če cel dan doma laufa moj PC, namesto da bi laufal na službenem a to ni DODATEN STROŠEK? A če uničujem službeni stol 8ur na dan namesto svojega doma ki se prej obrabi a to ni DODATEN STROŠEK (ker je hitrejša menjava) a če doma rabim WC papir in potegnem vodo večkrat dnevno dol namesto na šihtu a to ni DODATEN STROŠEK ker porabim več papirja in vode? A če v službi pogrejem malico a ni to doma DODATEN STROŠEK zaradi več porabljenih KWh???



Drugače pa dodatki so neobdavčeni ne morjo te zajebat z davki...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vnetidebater ::

Odkar z ženo delava od doma se nama je poraba vode in elektrike drastično zvišala.

Da ne omenim koliko zdaj doma kuhava k sva prej itak hodila v restavracije na malice med službenim časom. Štedilnik imava na plin tako da zdaj plinsko bombulo menjava na 2-3 mesece, prej sva jo na 1 leto.
Tu pride zraven tudi obraba LED žarnic, obraba pisarniških stolov, obraba domačih zaslonov (prenosniki so službeni ampak kdo bo delal na mini zaslonu prenosnika). Mehanske tipkovnice recimo da se ne obrabljajo.

Tako da ne me jebat da se stroški doma ne dvignejo. Ta dvig stroškov neposredno pomeni v bistvu znižanje plače.

Fajn je da se te reči pokompenzirajo. Ali z nadomestilom ali pa z malenkost višjo letno nagrado/regresom/stimulacijo.

Mesečno nadomestilo ponavadi pomeni da začne firma komplciirat o tvojem delovnem okolju (lahko zahteva da imaš dovolj veliko mizo, ustrezen stol, ponekod ljudem dejansko merijo da delajo 8 ur na dan in podobno).
Alternativne kompenzacije ponavadi pomenijo da delaj kakor ti paše, važno da je delo narejeno.
Običajno se ne da s firmo določiti kako ti bodo kompenzirali...firma se odloči kakor se odloči in ti si lahko vesel da v teh časih lahko delaš od doma in si varen.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Čakaj koliko časa sploh delaš v službi če poješ tam še malico in kosilo?

vnetidebater ::

v 8 urah rabiš kosilo.

Za zajtrk itak paše zgolj kak prepečenec.
Če človek poje normalno kosilo, ne rabi velike večerje (kak smoothie ali omleta je top).

V kolikor si ne moreš privoščiti normalnega kosila (ješ neko brezvezno malic) zaradi časovnih ovir ali pa ker v bližini ni restavracije pa seveda rabiš bogato večerjo ja, razumljivo.


ergo: ko delaš v službi doma praktično ne rabiš kuhinje med delavnikom (razen jutranje kave in omlete za večerjo).
Ko delaš doma pa kuhinjo rabiš nonstop.


Štekam da študent tega ne vidi ker itak nonstop kornflekse usuva na krožnik. :)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Kakorkoli obrnemo je DEJSTVO da je delo od doma višji strošek zaradi večje porabe elektirke, opreme itd...

Seveda je na drugi strani manjša obraba avta in poraba časa za vožnjo.

Bistvo je seveda sedaj samo vprašanje, ali je nekomu fer da delodajalec to pokrije, logika reče da ja, KER če ti plača da prideš v službo delat na njegove stole itd, zakaj bi bilo potem narobe da ti plača amortizacijo vsega tega doma =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Kakorkoli obrnemo je DEJSTVO da je delo od doma višji strošek zaradi večje porabe elektirke, opreme itd...


Seveda so stroški elektrike višji. Višina sicer verjetno ne presega cene 6-packa in je pri večini bistveno nižja od zneska, ki ga prihraniš pri vožnji v službo.

Bolj pomembno vprašanje je koliko je smiselno zabijati čas za takšne malenkosti, iz obeh strani. Če se z delodajalcem ne moreš normalno dogovoriti o pogojih dela od doma, imaš bistveno večje probleme kot par 10 eur dodatka.

Buggy ::


Seveda so stroški elektrike višji. Višina sicer verjetno ne presega cene 6-packa in je pri večini bistveno nižja od zneska, ki ga prihraniš pri vožnji v službo.


ce se v kleti, kamor si se umaknil od drugih druzinskih clanov, ogrevas s kaloriferjem je kar kaksen plato ne samo 6-pack :P

...kot sem rekel, meni odtehta cas, ki ga prihranim z voznjo ter samorazporeditev nalog, da so opravljene tekom dneva, kot sam zelim in ne strogo v tistih 8-ih urah, ko sem on-site. Se ne pritozujem osebno, sem pa navrgel pomisleh na splosno, da se bo marsikateremu delodajalcu splacalo, da nas spremenijo v neformalne SP-jevce, kjer bo pa placa ostala ista ;)

Zimonem ::

To itak. Če tako pogledaš je samo parkir plac na šiht cca 100e, malica + prevoz ranga 100e. Pisarna pa od 200e naprej. Na okroglo je hitro 500e.
Za golo eksistenco. Pustimo še kaka izobraževanja ...

Groot ::

Vprašanje za tiste, ki pravite da je smešno zahtevati primerno nadomestilo za uporabo lastnih delovnih sredstev, a vazelin kupite tudi sami, ko očitno tako radi vidite da vas delodajalec jebe od zadaj? Res smešno da se je potrebno o tem sploh pogovarjat in očitno ne tako redkim ni samoumevno

Zimonem ::

Ne ker se ne pikamo. Ampak bombetk plina in obrabo stola... Pa tudi ne obračunavajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

feryz ::

Vprašanje za tiste, ki mislite, da je to treba brezpogojno zahtevati.
A ko delate v službi, vidite sebe le kot strošek plače, ali se zavedate, da mora za vas nekdo še zemljo kupiti, stavbo zgraditi, pohištvo nabaviti, ogrevati .... Ko daš vse to na kup, ugotoviš, da delavec niti pod razno ni poceni. In, zanimivo, amortizacija laufa če sedite tam ali ne.

Sicer pa ni problem to ali pripada, ampak koliko pripada. Nekateri se malo previsoko cenijo. Ali ovrednotijo svoj stol iz JYSK-a. V končni fazi delodajalca prav malo briga, če vi stoje tipkate ali na kavču ležite.

V bistvu je tukaj en drug problem bolj zanimiv. Med delovnim časom za vas odgovarja delodajalec. Kako se bo končalo, če boste vi doma cepnili po stopnicah, ker se vam ni dalo ograje še zmontirati, "med delovnim časom, na delovnem mestu"? Ki ne izpolnjuje pogojev iz varstva pri delu, nima ocene tveganja in podobno. Bolj varno, za delodajalca, bi bilo vse zmetati na sp.

Zimonem ::

Radi bi delali od doma , nimajo pa pogojev... Omeniš delodajalcu pa je. Ali te da na čakanje ali pa hodiš potem v pisarno.

Buggy ::

Vprašanje za tiste, ki mislite, da je to treba brezpogojno zahtevati.
A ko delate v službi, vidite sebe le kot strošek plače, ali se zavedate, da mora za vas nekdo še zemljo kupiti, stavbo zgraditi, pohištvo nabaviti, ogrevati .... Ko daš vse to na kup, ugotoviš, da delavec niti pod razno ni poceni. In, zanimivo, amortizacija laufa če sedite tam ali ne.


Vprasanje za delodajalce. Se vi zavedate, da vam delavec prinasa dobicek in posel in da vase stavbe so zgolj mrtev kapital a so se vedno vase, kar pomeni da z njimi razpolagate prosto. Tudi to da je fiksne stroske potrebno vkalkulirati v poslovni plan, preden se gres te igrice? Zakonodaja (zaenkrat) se sciti delavca ravno zato, ker je v podrejenem polozaju. Delodajlci ga smatrajo kot nekaj samoumevnega, dokler jim ta ne zbezi drugam in procas za nekaj casa zastane. Ce gre to za neko panogo, kjer najdete takoj novega majmuna se ne sekirate, v poklicih z vecjo dodano vrednostjo, pa take delavce cenijo in jih ne zelijo izgubiti - s tem jim nudijo pa tudi dolocene ugodnosti, ki so sedaj izzvenele.
To da vi dobcke kleplete na zaslugah zaposlenih, kar je ponavadi tako iskanje poslov kot implementacija le-teh, ste pa podedovali ali pa zapeljali neko firmo z dolocenim kapitalom, mogoce celo idejo, vas ne postavlja apriori v nek superiorni polozaj, ker je to vseeno igra z dvema igralcema...in igra se jo fer!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma - stroški na delavcu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9911002 (6826) GupeM
»

Delo od doma in nadomestilo za uporabo lastnih sredstev

Oddelek: Loža
322794 (1434) WizzardOfOZ
»

Koronavirus poskrbel za velik eksperiment: delo od doma

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
388474 (4682) jype
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711765 (9225) antonija
»

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5324306 (20615) rokj

Več podobnih tem