» »

LG se zares odreka telefonom

LG se zares odreka telefonom

vir: CNet
CNet - LG, drugi največji južnokorejski proizvajalec elektronike, je dokončno obupal nad proizvodnjo pametnih telefonov. Novica ni presenečenje, saj oddelek že skoraj šest let ni pridelal dobička in govorice o opustitvi posla so vztrajale že od začetka leta.

Južnokorejski LG je Androidne telefone proizvajal dvanajst let in večina med nami je bodisi imela katerega bodisi ga je imel družinski član. Tako je bilo tudi še v zadnjem času, ko je imela znamka kljub očitnemu hiranju in zaostajanju za konkurenco še vedno zgledno mesto v spodnjem in srednjem cenovnem segmentu. Toda računica je neizprosna: LGjev oddelek za pametne telefone je bil nazadnje profitabilen v letu 2015 in je po tem nanizal kar 23 četrtletij z rdečimi številkami, s skupno izgubo v višini skoraj štirih in pol milijard dolarjev. Že več kot dve leti ga nismo našli med prvo deseterico na svetovni ravni. Posledično smo že v začetku leta slišali resne namige tudi iz samega podjetja, da se ukvarjanje s telefoni bliža koncu. Takrat so še skušali najti kupca, kar pa je očitno padlo v vodo.

LG bo dejavnost dokončno zaključil do 31. julija, izvzemši morebitne zaloge naprav. O odpuščanjih še ne govorijo in zaenkrat bodo skušali ljudi prerazporediti znotraj podjetja. Kaj se bo zgodilo s sveže najavljenimi zamislimi, kot je LG Rollable z zaslonom, ki se spodvije, sicer še ni povsem jasno, a najverjetneje gredo prav tako rakom žvižgat. Podjetje enostavno ni zmoglo najti prave kombinacije lastnosti svojih naprav, s katerimi bi dovolj izstopalo, da bi se prerinilo iz Samsungove sence. Ekscentričnosti, kot je vrtljivi LG Wing, so bile preveč za luno, v posnemanju vodilnih velikanov pa so Kitajci preprosto boljši.

53 komentarjev

«
1
2

svecka ::

Njihovi telefoni so itak zanič...prvi Nexus je imel serijski defekt z touch screenom in nikoli niso priznali.

war-dog ::

LG G3, LG G4, so bili zame čist solidni telefoni. Kamere so bile odlične.
Object reference not set to an instance of an object.

Terman ::

Njihova V serija je bila odlicna kombinacija med telefon in DAP-om. Budget Android + DAP od sedaj naprej :(

starfotr ::

Imel se Ericsson, Sagem, Acer, Siemens, Sony Ericsson, Nokia, LG... Vse to je danes samo še zgodovina. Simbian, Windows phone...

Sedaj imam Samsung. Ali bo tudi ta šel po gobe?

OK.d ::

Držali bi se V serije, ne pa tople vode izumljat.
LPOK.d

Rias Gremory ::

Terman je izjavil:

Njihova V serija je bila odlicna kombinacija med telefon in DAP-om. Budget Android + DAP od sedaj naprej :(

Kaj je DAP?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

filip007 ::

Bo pa več prostora za druge, lahko bi se TCL odločil za licenčno proizvodnjo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Er333 ::

Leta 2009 sem imel LG KP500 Cookie.
S tem telefonom se mi je LG zameril in to je bil moj prvi in zadnji LG.

Sheteentz ::

LG G8s je odličen telefon, škoda da jih več ne bodo proizvajali.

issak ::

Terman je izjavil:

Njihova V serija je bila odlicna kombinacija med telefon in DAP-om. Budget Android + DAP od sedaj naprej :(


Ali pa Fiio BTR5! Sem imel prej LG G6 in je imel res dober zvok, ampak zdaj imam G8s in je poden. Sem naročil Fiiota, tako da izgleda da bo tudi meni kmalu vseeno za DAC in izhod za slušalke.

Razen povprečnega zvoka na G8s je drugače soliden telefon, za ta denar nisi nikjer drugje dobil Snapdragon 855.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

VaeVictis ::

Another one bites the dust



Kdo bo naslednji?

Huawei, Samsung, Oppo, Apple, ...?
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

issak ::

Rias Gremory je izjavil:

Terman je izjavil:

Njihova V serija je bila odlicna kombinacija med telefon in DAP-om. Budget Android + DAP od sedaj naprej :(

Kaj je DAP?


Digital audio player - fancy ime za mp3 player. Ampak za razliko od "običajnih" predvajalnikov za 20eur imajo DAPi navadno zelo dober zvok "hi-res", veliko moči tudi za bolj zahtevne slušalke, balanced output ipd. Na primer FiiO M11 ali Sony Walkman NW-A105, Shanling M6, Q1...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

slott ::

RIP. Lg mi je zakon, že g6 mi je top za price/performans.

vnetidebater ::

Škoda da so vsako leto izumljali toplo vodo in dajali milijone v razvoj čudnih funkcionalnosti ki jih nihče ni želel kupiti.

Držali bi se LG G (ki bi ji lahko spremenili v nekakšen "medium range" in LG V serije (flagship) in bi lepo živeli.

Se spomnim časa LG G5 ko so izumljali modularni telefon. Takrat jim je prodaja telefonov brutalno padla ker se je identiteta firme popolnoma izgubila. G serija je bila po nepotrebnem mnogo dražja kot bi lahko bila, V serijo pa so vsi kupovali 2 do 3 mesece po začetku prodaje ko je bila cena le še 2/3 cene novega aparata.

Še 1 leto pred tem so bili še eni največjih carjev na trgu (LG G3, G4, V10).

Škoda, zakon so bli.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

A ni lg par mesecev pred applom predstavil touch screen phone?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

feryz ::

In the end, there can be only one.
Ok, dva. En z androidom in en z IOS.

Dr_M ::

Skoda. Najbojsli telefoni za svoj denar. Trenutno imam ze cetrti LG telefon zapored in me skrbi, kako bo za naprej, ker na trgu ni nic zanimivega, brez da bi moral prodat ledvico.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomas 33 ::

Ko so še Iskra ETA80 clone delal, so jih prodajal za med.

dild0idis ::

feryz je izjavil:

In the end, there can be only one.
Ok, dva. En z androidom in en z IOS.


Tole zna biti na koncu kar res.

Zato pa mora Samsung napraviti konkurenčen Tizen, Huawei HarmonyOS (ki ne bo skopiran Android) itd. drugače jih na dolgi rok ne bo več!

Google bo pa v prihodnosti tudi čedalje bolj zapiral svoj Android in ga bo poskušal približati iOS, samo vprašnje je, kdaj se bo resno vrgel tudi v svoj hardware!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Južnokorejski LG je Androidne telefone proizvajal dvanajst let in večina med nami je bodisi imela katerega bodisi ga je imel družinski član.


To ne, sem pa imel pred četrt stoletja Goldstarjev TV ...

Ali bodo za androide na koncu ostali samo kitajci?

vnetidebater ::

Zato se kupuje Samsung, da preživi vsaj eden.

Ko bo android postal kitajski bomo pač primorani it na iOS.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

vnetidebater je izjavil:

Zato se kupuje Samsung, da preživi vsaj eden.

Ko bo android postal kitajski bomo pač primorani it na iOS.

Saj bo kmalu postal kitajski. Pocakaj se par let.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

vnetidebater ::

true, true.

D3m ::

Jebemti.

Pa lih gledal sem, da bi vzel LG, ko bo Sony Xperia šla rakom žvižgat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bojsi ::

dild0idis je izjavil:

Google bo pa v prihodnosti tudi čedalje bolj zapiral svoj Android in ga bo poskušal približati iOS, samo vprašnje je, kdaj se bo resno vrgel tudi v svoj hardware!

Zgleda, da kar kmalu: It sounds like this custom Google SoC-powered Pixel is really going to happen....

LeQuack ::

Škoda, še manj konkurence. Kitajsko konkurenco pa itak Američani blokirajo z raznimi ukrepi. Tako da samo Apple in Samsung na koncu, začetne cene telefonov pa bodo šle na 1000€ in več.
Quack !

t-zonaz ::

Moj G2 še vedno dela super. Star že enih 7 let. Baterija zdrži pa ravno toliko kot sedanji samsung S10.
t-zonaz

jest10 ::

vnetidebater je izjavil:

Zato se kupuje Samsung, da preživi vsaj eden.

Ko bo android postal kitajski bomo pač primorani it na iOS.


Saj iOS naprave so kitajske

LeQuack ::

jest10 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Zato se kupuje Samsung, da preživi vsaj eden.

Ko bo android postal kitajski bomo pač primorani it na iOS.


Saj iOS naprave so kitajske


Res je, oziroma če Apple najde še cenejšo delovno silo za izkoristit, potem je lahko tudi iz Vietnama, Taiwana in podobno.
Quack !

vnetidebater ::

jest10 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Zato se kupuje Samsung, da preživi vsaj eden.

Ko bo android postal kitajski bomo pač primorani it na iOS.


Saj iOS naprave so kitajske


naprave ja, programska oprema (in s tem vohunjenje) je pa vseeno ameriško. Z američani smo vsaj relativno na isti strani. Vprašanje kako invazivni bodo kitajci.

Zgodovina sprememb…

Echbart ::

D3m je izjavil:

Jebemti.

Pa lih gledal sem, da bi vzel LG, ko bo Sony Xperia šla rakom žvižgat.


Sej ne bo šla!!! Ne sme...najboljpi telefoni brez software navlake!

klemenSLO ::

Mulček ima še vedno LG G2. Top shit za leto 2013 : FHD ekran, 3000 MaH baterija . Le kamera je bolj srednja žalost, ampak zaradi kamere ga nisem imel.
dabl tap to wake.. to je samsung izumljal 6 let za tem
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

blackbfm ::

Moj G2 še vedno dela super. Star že enih 7 let. Baterija zdrži pa ravno toliko kot sedanji samsung S10.


Na g2 sem imel 2-3h screen on time. S tem da so bile aplikacije ene 10x manj zahtevne kot danes. S10e zdrzi ~6ur, pa deluje tekoče, brez pregrevanja

Riff ::

škoda, mam LG K4 2017 pa sm čist zadovoljen

Zimonem ::

Najbolj jih je pokopala slaba kvaliteta izdelave in zanikanje le tega. Imel g4 sicer super telefon, če ni bil na servisu.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/LG_smar...

mtosev ::

Jaz sn mel Optimus f5 in je bil phone fail. Android ui je pogosto crashal, phone se je pogosto pregreval in mi je omejil svetilnost na max 30-40%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OldSkul ::

VaeVictis je izjavil:

Another one bites the dust



Kdo bo naslednji?

Huawei, Samsung, Oppo, Apple, ...?


Verjetno Sony

Melanholija ::

Jaz pa verjamem v Sony, da po nekem čudežu uspejo. Siver pa imaš nova podjetja. Recimo Volla je eden izmed. Alternative vedno bojo, če jih le hočeš poiskati. In ja, ne rabiš vedno telefona za 600+ eur ;)

bambam20 ::

Melanholija je izjavil:

Jaz pa verjamem v Sony, da po nekem čudežu uspejo.


SOny ne prodaj skoraj nič več telefonov in jim smao odžira denar. Samsung je uspel, ker je spoznal, da mora imeti telefon tudi privlačno obliko in ne, da je zgolj kvadraten ceglc, kot so bili LG-jevi in SOnyevi telefoni.

Appalovi teleofni se ne bi prodajali dobro, če ne bi bili med drugim tudi vizuleno všečni.

Sony je bil na višku slave v obdobju 2006-2009 .

At its peak in 2007, Sony Ericsson, Sony Mobile's predecessor, held a 9 percent global mobile phone market share[7] making it the fourth largest vendor at the time.[

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

shadeX ::

Appalovi teleofni se ne bi prodajali dobro, če ne bi bili med drugim tudi vizuleno všečni.


Jp. Če si pogledas kake videje od Jobsa, bos izvedel da je strmel k lepemu dizajnu in enostavnosti uporabe produkta.

Assass1n ::

Meni je g4 crknil in to dvakrat. Bootloop urejeno v garanciji. Imel g3, g4 in g6.
G6 še vedno doma ampak ne v uporabi. G3 sem takrat prodal, g4 pa podaril sodelavcu.
R.i.p. ni kej trg svoje pove.
Pišem na s8+ :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

PlayTheGame ::

Imel G2 skoraj 4 leta, zelo zadovoljen, na koncu padel v vodo in se žal pokvaril. Zamenjal za G7 Thinq, ki sem ga imel od sredine 2018 do pred kratkim oz. mi še vedno služi kot sekundarni telefon. Kar se tiče kvalitete zvoka iz slušalk je G7 zaradi quad DAC-a povsem primerljiv ali celo boljši od recimo aktualne Samsung S21 serije. Tudi kvaliteta izdelave je bila pri LG-jih vedno na visokem nivoju, še najbolj pa bom pogrešal čitalec prstnih odtisov, ki je bil na zame najbolj primernem mestu in to je na hrbtni strani (idealno za kazalec desne roke). Poleg tega je bil hitrejši od vseh teh današnjih fancy under screen izpeljank, vključno s supersonic čitalcem v S21.

Škoda, zame je bil LG eden top brandov s številnimi inovacijami, ki so danes samoumevne tako v androidih kot tudi v jabku (npr. širokokotna kamera itd.). Verjetno dobršno krivdo za rdeče številke in posledično ukinitev nosita predvsem slab marketing in poprodajna podpora.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

blackbfm ::

Kar se tiče kvalitete zvoka iz slušalk je G7 zaradi quad DAC-a povsem primerljiv ali celo boljši od recimo aktualne Samsung S21 serije


Ces bil v življenju kdaj na veselici da ti je piskal v usesih ali pa tam nekje po 30 letu je brezhibnost sluha ze pod vprasajem, tako da te specialni daci so bolj odkrivanje tople vode / marketing. Danes pretvorit digital zvok v analog res ni vec neka znanost

issak ::

blackbfm je izjavil:

Kar se tiče kvalitete zvoka iz slušalk je G7 zaradi quad DAC-a povsem primerljiv ali celo boljši od recimo aktualne Samsung S21 serije


Ces bil v življenju kdaj na veselici da ti je piskal v usesih ali pa tam nekje po 30 letu je brezhibnost sluha ze pod vprasajem, tako da te specialni daci so bolj odkrivanje tople vode / marketing. Danes pretvorit digital zvok v analog res ni vec neka znanost


Razlika je kar očitna, DA konverzija res ni neka znanost, ampak ostali proizvajalci šparajo pri tem. Pri G6 sem lahko vključil ali izključil QuadDAC in razlika se je očitno slišala, na G8s ga pa žal nimam, in je zvok očitno slabši kot prej.
Na priloženih slušalkah se razlika sicer bolj težko opazi, na malo boljših pa hitro. Res pa je da nisem veliko po veselicah in koncertih hodil, mogoče je to krivo.

Če bi bil LGjev QuadDAC samo marketing, ga ne bi tolilko ljudi hvalilo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

pivmik ::

Imel LG G6:

Kamera je bila za tiste cajte hardversko dobra, ampak software (camera app in postprocessing) je pa shitty! (počasna, zatikanje, neprijazna, nerodna). Wifi lovi podpovprečno, vsem kolegom z drugimi telefoni je isti wifi lovilo ok, meni z LGG6 pa prekinjalo.

Telefon je trpežen, ničkolikokrat z visokega padel na trda tla pa se ni razbil, le robne praske in vdolbine. Čitalec prstnih odtisov deluje odlično in hitro. Zaslon je ok, nič posebnega (pač ni SuperAMOLED).

Tudi njihov AndroidOS je shitty in njhovi appi shitty - počasni neodzivni, nepraktični. OS so le rekdo updejtali in prenehali izdajat updatee lani. In dodaten VELIK minus je to, da za moj (pod)model nočejo odklenit bootloaderja, da bi si sam naložil LineageOS.

Zaslužijo si telefonski propad!
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

A ni lg par mesecev pred applom predstavil touch screen phone?

nope, so pa bli prvi z kapacitivnim touchom
#brezpodpisa

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

mtosev je izjavil:

A ni lg par mesecev pred applom predstavil touch screen phone?

nope, so pa bli prvi z kapacitivnim touchom



To pomeni, da je zaslon odziven s posebnim pisalom?

blackbfm ::

Touch screen telefon smo imeli ze slabih 20 let nazaj, sony p800 / p900.. Da ne bo stevejobs pobiral vse zasluge

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

OK.d ::

Ne to pomeni, da so ostali takrat imeli resistivni zaslon.
LPOK.d
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG se zares odreka telefonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5310696 (7768) bambam20
»

Huawei predstavil Mate 30 Pro - brez Googlovih aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11227814 (21015) xmetallic
»

Američani in Korejci se bodejo okoli tega, kdo je prvi pognal mobilno omrežje 5G

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
255120 (3644) Scorpy84
»

Samsungov dobiček in tržni delež padla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5129261 (26845) zmaugy
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662120 (53727) Icematxyz

Več podobnih tem