» »

Širitev omrežja

Širitev omrežja

MaliKekec ::

Živijo,
nisem poznavalec, zato vas prosim za nasvet ali je moja ideja realna.

V glavnem, doma imam malo firmo, ki jo širim v sosednje poslopje in bi želel tja razširiti tudi internet, ki mi je nekako nuja. Med objektoma je asfaltirana cesta, zato kakršno koli polaganje kablov pod cesto ne pride v poštev.

Trenutno stanje:
Imamo Telemach kot ponudnika telekomunikacijskih storitev. Na njihovem routerju imamo zasedena vsa štiri mesta za UTP kable (2xTV, enkrat sončna elektrarna in enkrat WIFI mesh da imamo signal po celi hiši)

Novo stanje:
V hiši želim obdržati trenutno stanje in v sosednje poslopje razširit obstoječ internet (nižanje stroškov), poleg tega pa je srednjeročna želja namestit IP kamere, saj je razdalja med objekti cca 50 m in ne bo vse pod nazorom, kot do sedaj.
Plan imam da bi na mesto, kjer imam utp kabel sončne elektrarne pripeljal kabel POE switcha. Na omenjen switch pa priklopil sončno in pa WiFi bridge. V sosednjem poslopju bi prav tako priklopil WiFi bridge na POE switch. na omenjen switch pa povezal prvo enak WiFi mesh kot v hiši oziroma ga razširil (da bi imel povsod enak dostop in pokritost kjerkoli bi se nahajal) in po možnosti še kako IP kamero oz. sestavljen sistem kot jih ponujajo.

Vprašanje:
- je moja ideja realna
- ima kdo kakšno enostavnejšo rešitev (brez polaganja kablov)
- moram biti na kakšno stvar posebej pozoren..

Hvala za odgovore, upam da sem dovolj razumljivo napisal kot nepoznavalec.

LP
M

mzakelj ::

Ubiquiti 2x antene na 5.8ghz pa switch na drugi strani pa imaš urejeno...

A_A ::

podboj pod cesto pa kabl notri. cca 500 eu pride podboj in imas za večno mir. pač ena ideja. Drugače pa antene..

floyd1 ::

Podboj ni poceni (6 let nazaj bi me prišel dobrega jurja), pri nas pa ga zaradi precej pomanjkljivih načrtov ostalih uličnih istalacij niti niso hoteli delat.

ToniT ::

mzakelj je izjavil:

Ubiquiti 2x antene na 5.8ghz pa switch na drugi strani pa imaš urejeno...


Se pridružujem predlogu...

starfotr ::

Če boš imel wifi link, ti bo nekdo z jammerjem za 20 eur onesposobil link in bodo tvoje kamere v temi. S tem si boš vso svojo investicijo v kamere izničil.

Za biznis se da kabel ne wifi linkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63351198469 (483) V-i-p
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549569 (400) d4vid
»

Kako pravilno urediti domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
495033 (3382) tiborrr
»

Kako se povezati na javni WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
213046 (1927) Racunalnik
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012888 (9239) starfotr

Več podobnih tem