» »

ATI radeon 9200 problem...

ATI radeon 9200 problem...

nOneKnoWhoIam ::

Živjo 8-)

Imam naslednji problem. rebootal sm svoj računalnik in ko se je le ta ponovno zagnal je javilo napako

Od tega trenutka dalje mi grafična kartice ne deluje vec ;( Poskusil sem ze veliko npr. pobrisal driverje na novo nalozil itd... celo formatiral sm disk in poskusil vendar se vedno isto ! prosil bi da mi pomaga nekdo ki je ze imel isto tezavo ali ki se spozna na ta problem! hvala in lp
>8-)
  • zavaroval slike: Predator ()

jest10 ::

Probej če je grafična dobro vstavljena v agp prikluček, al pa da nimaš v biosu kej sklopleno

nOneKnoWhoIam ::

Sem resetiral BIOS in odprl masino ter ponovno vstavil grafično kartico vendar je stvar se vedno ista. ko sem malo razmisljal sem prise ldo moznosti da je mozno da moj chipset ne podpira.. ? imam pa plato VIA KT400 MOtherboard ? se komu sanja kje bi dubu najnovejsi chipset od te plate ? :\

boštjan ::

misliš driverje.ker veznega čipa ne boš dol spravo.
pa mislim da je ena tema dovolj za tvojo problem z grafiko.

morphling1 ::

A ti vidiš kaj ti piše na tistem opozorilu. Ti enostavno nimaš naloženi ATi gonilnikov, naložil si samo Ati control panel, ki sam po sebi ne more nič. Mislim kaj eni delate probleme iz popolnoma enostavnih zadev, kot je postavitev sistema in vseh gonilnikov.

Če si slučajno že totalno sesul sistem in nalagal bogvedi kake gonilnike ter na kak čuden način brisal zadeve, ti proporočam da greš lepo od začetka. Boot from winxp setup cd, quick format ntfs, copy windows, ko prideš v instalirane winse najprej naloži VIA 4in1 gonilnike, ter vse ostale potrebne gonilnike za osnovno ploščo kot so LAN in SB (raznih USB patchev in podobnih zadev ne dajaj gor)->restart. Nato potegni dol Directx 9(web install) ->restart, nato najprej ATi Cataliste 3.7 ali pa kar najnovejše Catalyste 3.8 install-> restart, nato pa še podobno s Catalyst 3.8 Control panel install-> restart. Po vsem tem bi ti moralo 100% vse delovati tako kot je treba, če si pa slučajno kaj šaril po biosu in ne veš kaj si premikal ti svetujem, da naložiš privzete optimizirane nastavitve. Aja na koncu si potegni še winxp service pack 1, ter vse potrebne posodobitve.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

kolko sem ga jaz razumel je nalagal driverje,iz sporočila pa bi se lahko sklepalo da nima naloženih driverjev.najbolj je da si naložiš catalyste3.7 ali 3.8, kjer je vse v paketu.

nOneKnoWhoIam ::

Morphing1 vse sm naredu po tvoji navodilih vendar se je ustavl pri nalaganju catalyst 2.7 s sledecim errorjem:



;(

boštjan ::

a sem te prav razumel,na 9200 hočeš catalyste 2.7 gor dat??? če je to res pol ti moram rečt da to ne bo šlo,ker takrat še 9200 ni blo.zato daj gor najnovejše catalyste3.8 al pa 3.7

nOneKnoWhoIam ::

Zivjo ! vse sm naredu tko k si reku morphling1...

format NTFSC quick... nalozu 4+1 rrja masino nato directX 9 nato rrjal nato se 2.8 kot si dal in se control panel in se vedno isto... :/

nevem kera funkcija v biosu bi bla pa lah spremenjena da bi nato vplival ker js po biosu nism nic saral. ;(

boštjan ::

pa kere driverje ti gor dajaš,catalyst 3.8 ali 2.8?sicer 2.8 se še niso imenovali catalyst

nOneKnoWhoIam ::

3.8 ravnal sm se po navodilih :]

KTr1sk ::

HALO imam enak problem pri enaki kartici na kolegovem računalniku. Z originalnim CDejem je to pisalo! Kaj še lahko naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

boštjan ::

nove catalyst 3.9 si dal gor?

vili ::

safe mode grafo na VGA nastimi odstrani vse driverje in nalozi nove
p.s. to je stara fora za Voodoo kartice mogoce bo tud teb pomagala pa vcasih se mors mal potrudit da se une ini-je potolces oz. da mu tocno dopoves in ga prisilis ker driver nej instala8-O

KTr1sk ::

Čudno ker kompleten računlnik je čisto nov (torej prej ni bilo druge grafične na plati)Ne vem zakaj ne bi delal z originalnim CDejem. Bo menda ga nazaj v trgovino pelal. Jaz pa mu ne bom dol vleku nove gonilnike (dial-up).

boštjan ::

poznaš koga ,ki ma hitro linijo pa naj jih dol potegne,pa ti jih speče.

Dead_Eye ::

ja ma čaki, zakaj so pa potem driverji priloženi na CD-ju? da ne delajo?.... ti nesi nazaj in jih vse lepo ok****j

prej seveda poglej če si instaliral kak agp driver, ker nekateri chipseti to rabijo,....
The one and only

boštjan ::

pol pa prideš na servis pa ti rečejo da si naj z neta dol potegneš najnovejše driverje.
ja ma čaki, zakaj so pa potem driverji priloženi na CD-ju? da ne delajo?

ne bi bilo prvič.na CD od radeon7000,ki sem ga mel tudi niso driverji delali oz.jih ni šlo naložit.a ko sem jih dol iz neta potegno so pa delali.saj isti hec ti je pri driverjih za plato,recimo pri nForce2.meni je prodajalec takoj reko,naj si jih iz neta dol potegnem ker na cd so stari.

KTr1sk ::

Via gonilnike sem nalože prej. Samo pa so nesposobneži (trgovci), da ne dajo pravi cd zraven. Nio nima veze važn da ste mi povedal kaj je bila napaka8-O

boštjan ::

trgovci nimajo nič s tem,krivi proizvajalca.lahko pa prosiš v trgovini,da ti dajo najnovejše gonilnike,ker pač nimaš neta doma

Dead_Eye ::

kakorkoli, če so driverji zraven morajo delat, lahko slabše kot novejši, samo delat mora....

drugače bi vsi kupovali OEM verzije ki so bolj poceni....
The one and only

boštjan ::

kakorkoli, če so driverji zraven morajo delat, lahko slabše kot novejši, samo delat mora....

morali bi,pa nena,vedno je nek issue.kaj misliš da sem jaz 7000 nazaj noso,ker pač niso driverji na CD primli.dol sem si potegno najnovejše in vola,delalo je BP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vivo na Radeon 9000

Oddelek: Zvok in slika
231497 (1283) polde66
»

Direct3D ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231334 (1112) Senitel
»

Catalyst 3.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
132591 (2591) pingo76
»

Random zmrz z ATI catalyst 3.6. Še kdo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533017 (2453) pingo76
»

Catalyst 3.7 izšli

Oddelek: Novice / Igre
152273 (2273) ferdo

Več podobnih tem