» »

DVD-RW Plextor PX-708A

DVD-RW Plextor PX-708A

Cloud_Strife ::

Pozdravljeni!!

Na tem forumu sem nov, nov :) in imam takoj eno vpr. za vas.
Se splača kupit PX-708A?? Najbolj me zanima glede delanja varnostnih kopij
DVD filmov :D Kolko je ta DVD-RW sposoben za tako snemanje.
Ali je dovolj da dam prazen medij dvd v snemalec in film v dvd-rom in pritisnem en gumb.
Priblizno kakor snemamo audio CDje! Ali obstajajo vecji problemi ipd. Hvala za odgovore.
Aja, cena PX je 298€ brez davka!
100% Otaku

MEDENA ::

očigledno imaš preveč denarja ...300 eurov...predrago

kupi LG4X ne bo ti žal

DanKick ::

Poglej malo pod Male oglase. Kar precej dobrih DVD pekačev se prodaja po nizkih cenah.
Kar se tiče presnemavanja DVD-jev - prvi problem, ki ga boš srečal je ta, da so prazni DVD-ji, na katere boš snemal, za polovico manjše kapacitete (4,7 GB) od tistih, na katerih so filmi. Pa ni panike. Veliko prostora zasedejo dodatni zvočni zapisi in razni dodatki (ala komentar režiserja, snemanje filma, ...). Te enostavno odstraniš in posnameš samo vob file s filmom, en zvočni zapis in en podnapis.
CloneDVD je npr. program, ki ti bo to delo znatno olajšal.

Cloud_Strife ::

Najlepsa hvala za odg.
Kaj pa programi a la DVD xCopy ki ti garantirajo kopijo 1:1? Kaj to pomeni?
Prazne DVDje z vecjo kapaciteto se da dobit? Kako je s tem?
Plextor je kvaliteten za snemanje ali ne?
Se enkrat hvala!

Cloud_Strife ::

MEDENA: zakaj bi mogel kupiti LG-ja? Kaj mi lahko nudi? Povej malo vec, prosim. Verjetno imas LGja doma! THX

asPeteR ::

->Se splača kupit PX-708A??

Ta pekac je dober. Ce se ti pa splaca moras pa sam vedet.

->prvi problem, ki ga boš srečal je ta, da so prazni DVD-ji, na katere boš snemal, za polovico manjše kapacitete (4,7 GB) od tistih, na katerih so filmi.

Kako to mislis? Ce mislis, da dvostranske DVDje je stvar ocitna ne ... :\ Drugace pa lahko komot "pritisnes en gumb" in se stvar skopira. Ali pa skoraj tako.

->Kaj pa programi a la DVD xCopy ki ti garantirajo kopijo 1:1? Kaj to pomeni?

To pomeni, da se natancno vsi prebrani biti iz zeljenega medija skopirajo na zapisani medij, kar pomeni vlkjucno z morebitnimi napakami ...(RAW write)

->zakaj bi mogel kupiti LG-ja? Kaj mi lahko nudi? Povej malo vec, prosim. Verjetno imas LGja doma! THX

Lej, ce ti rabis DVD rekonder, da si bos delal samo backupe fimov, potem ti bo cisto zadostoval najcenejsi DVD rekorder.

8-)
http://blog.stegnar.com

nsignific ::

hm.. aspeter... u bistvu.. Komu pa bi koristil DVD pekac, ki ni najcenejsi?

krneki ::

Prodajalcu:D

Sicer pa, ponavadi so filmi na enostranskih dvoslojnih DVDjih (DVD-9), navadno so DVDRji enostranski enoslojni (DVD-5). Obstajajo tudi dvostranski enoslojni (DVD-10), kar je isto kot dva zlimana DVDRja skupaj (osebno so mi nepraktični). Torej, če je film na DVD-5, potem ga enostavno zripaš in nazaj skopiraš. Če pa je na DVD-9 (ali celo DVD-18), moraš odstraniti/prekodirati DVD dodatke ali/in še prekodirati (transcoding) glavni film. Orodij za to je ogromno (dvd x copy, dvd2one, dvd instant copy, dvd shrink... ), večinoma komercialnih. Guide-i za vse to so pa na www.doom9.net.

asPeteR ::

->hm.. aspeter... u bistvu.. Komu pa bi koristil DVD pekac, ki ni najcenejsi?


Npr: Nek dolocen rekorder ima neko doloceno funkcijo, ki jo drugi nimajo. Zato bos kupil tega, neoziraje se na ceno. Pac to rabis.
http://blog.stegnar.com

MEDENA ::

da imam tegale LG4X doma in je superca za 49900..to je 220€ in peče vse standarde...

+R/-R
+RW/-RW
DVD-RAM obojeplastni 9.4

tako da je trenutno edini ki peče vse medije !!!

PRIPOROČAM....pa še lep je in ima veliko software-a zraven...pa 1 medij.

DanKick ::

Kje pa nabavljate prazne dvoslojne DVD-RW-je (9,7 GB)? Jaz jih nisem še zasledil.

krneki ::

Jih tudi ne boš, ker ne obstajajo.

Cloud_Strife ::

Hvala vsem za odg. sem si kar razcistil pojme. MEGA ste!!!

rap3r ::

@MEDENA: ker dvd+-rw uporablaš s 2x hitrostjo oz 2,4? Jz nobenga nism najdu s tako hitrostjo. Pa še to na kere medije je bolš pisat + al -?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Phantomas ::

Plextor je pekač ki zna pisati na DVD z 8x hitrostjo, na CD-je pa s 40x.

Se pravi da z nakupom 708-ke dobiš še CD-RW pečico in to plextorja.

Mene namreč moj Teac 52x CD-RW nekoliko zabava in bi mi bila taka 2 in 1 napravica dobrodošla.

Kaj veste kdaj začnejo s prodajo v sloveniji? Pa za kakšno ceno?

nicjasno ::

Jaz sem zaj pred enim tednom nabavu NEC 1300 DVD pekaca, 4x nega, ki pece vse standarde. Cudo je stalo 40k (170 evrov) in deluje fantasticno. Priporocam.

Lime ::

NEC peče samo DVD-R in DVD+R. DVD-RAM ne podpira.

[Eraser] ::

PX-708A/T3 ta plextor ma sedaj ceno niti 60000 sam v comtronovi trgovini ma oceno 1...
a je tako slab ali kaj ...???:\

McNato ::

Mogoče je ocena tako slaba ker je Comtron uvoznik za LG >:D Zanimiv zna biti tudi TEACov 4x +/- pekač, ki je v bistvu Pioneerjev. Resda ne podpira DVD-RAM, ki pa je praktično mrtev standard.
Upam do bodo do Božiča cene padle še za kakih 20%.

[Eraser] ::

ma saj prodajajo komponento , tako da dvomim da bi sami dali tako oceno zaradi zastopstva za LG :\

Lime ::

To so ocene, ki jih dajejo obiskovalci spletne strani, ne pa ljudje iz Comtrona.
Tako da te to naj ne moti.
Po mojem mnenju se je kdo delal norca in pritiskal na oceno nezadostno.
Morda pa je res kdo nezadovoljen z njim.

Matty ::

Zanimivo. Poglejte cenik na Comtron, za tega Plextorja...

Predvsem cena, ki je za cirka 15k sit visja kot prejsni teden KLIK . No ja... do naslednjic... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

MEDENA ::

kaj jim pa je kr 15000 višja cena?

BUUUUU COMTRON :D

Matty ::

Yep, sedaj je...

DVD RW*8 PLEXTOR PX-708A/T3
Redna prodaja: 74.900,00 SIT
Spletna trgovina: 71.904,38 SIT

Prejsni teden je bilo 57.900 SIT... Sem ga hotel kupiti v LJ, pa so imeli SAMO enega v skladiscu... no, potem ga nisem kupil... Je pa bila verjetno kolicina zelo omejena.

Wox ::

Kdo je uradni uvoznik za Plextor v Sloveniji?

boštjan ::

če se ne motim je to pchand

Wox ::

Zgleda da je. Hvala.

Brainstorm ::

Ma sem pa Srečko da sem učerej odnesu Comtronu še tazadniga po tasstari ceni 57600 sit bojda so se neki zaj***** v ceni ki nej bi bla nižja od nabavne zato je tok skoču nazaj. Po prih testih in prvem zapečenem dvju zaenkrat zlo zadovoln napram mojmu dosedanjemu teacu 4X ki je ene 4 lete peku ko v pravi pekarni pa še do dons ni spustu duše sam ka češ treba je it s cajtom naprej.

[Eraser] ::

:D
si pa res srečko :))
hmmm ja jaz sem pa kar odlasal in na koncu izvisel ..sedaj ostajat nec 1300 ali LG...
povejte tisti ki jih mate kako prebavljata smartbuy dvd+r ???
lp:\

Lime ::

Jaz uporabljam LG v kombinaciji s Traxdato in zadevo deluje brezhibno. Preizkusil z DVD filmi, PS2 igrami in podatki in zaenkrat zelo zadovoljen.

Brainstorm ::

Kje se da Traxtdata DVD-je najcenejš nabavt?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527215 (12974) GrimReaper
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912915 (8236) Caligula
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625545 (4332) TribesMan
»

A se Splača Dat 60K Za Plextorja?

Oddelek: Kaj kupiti
171583 (1295) Matty
»

Nov Plextorjev snemalnik DVDjev

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
232028 (2028) Matek

Več podobnih tem