» »

Če povzročiš prometno nesrečo

Če povzročiš prometno nesrečo

zobnik ::

Nisem še nikol povzročil nesreče, 2x pa so mi poškodoval avto.
Če si kriv, da izsiliš koga, kakšna je kazen, izgubiš 15% zavarovanja, 3 pre.razrede, še kaj....razen seveda da si moraš porihtat avto, če nimaš kaska.
  • spremenil: zobnik ()

Uizi ::

Povzročiš ne narediš. :))

AndrejS ::

Če imaš na polici odkup prve škode - nič ne izgubiš

Motion ::

Odvisno od resnosti prometne nesreče (vsi odnesejo lišo al koga odpelje rešilec (Policija zraven). Kje je bla povzročena (AC ali regionalka)

Jazon ::

Če poveš mami ti bo dala 1 teden hišnega pripora
Če poveš tatu ti bo za en teden prepovedal igrati Fortnite.
Če poveš nonotu ti bo pomagal pri stroških.
Če se pokliče policijo na mesto nesreče, bo le-ta napisala kazen povzročitelju.
Če pride do poškodb, je odvisno od tvoje zavarovalne vsote.

zobnik ::

Motion je izjavil:

Odvisno od resnosti prometne nesreče (vsi odnesejo lišo al koga odpelje rešilec (Policija zraven). Kje je bla povzročena (AC ali regionalka)


ah ne da so vsi celi sam pločevina ne

Tody ::

Če je vključena policija potem dobiš kazen, za prekršek, torej če se zaviješ komu v rit dobiš kazen za premalo varnostno razdaljo. Če se kdo v avtu poškoduje tvojem ali sosednjem, policaji razen da ti pokličejo rešilca nič ne rečejo. Oškodovanec pa mogoče. Če koga povozis te postavijo pred sodiščem in pol tam naprej mutis.

Zavarovalnica pa ima svoje pogoje.

Mare2 ::

zobnik je izjavil:

Nisem še nikol povzročil nesreče, 2x pa so mi poškodoval avto.
Če si kriv, da izsiliš koga, kakšna je kazen, izgubiš 15% zavarovanja, 3 pre.razrede, še kaj....razen seveda da si moraš porihtat avto, če nimaš kaska.


Idealno je, da oba izpolneta Evropsko poročilo in da se sporazumeta o krivdi. Če ne, je priporočljivo, da tisti, ki misli, da je nedolžen, pokliče policijo. Sledi še kazen, lahko zgolj zoper povzročitelja, lahko zoper oba. :)

Se zgodi tudi, da gre za t. im. deljeno krivdo.

Tako je, izgubiš 3 premijske razrede. Če greš v malus, je en premijski razred lahko več kot 5%. :)

Tako je na splošno, lahko imajo posamezne zavarovalnice drugačna pravila: npr. zamrznen bonus, preskok za 2 PR, odkup prve škode itd. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

Nisem še nikol povzročil nesreče, 2x pa so mi poškodoval avto.
Če si kriv, da izsiliš koga, kakšna je kazen, izgubiš 15% zavarovanja, 3 pre.razrede, še kaj....razen seveda da si moraš porihtat avto, če nimaš kaska.


Ni nujno. Jaz imam pri avtomobilskem zavarovanju dodatno zavarovano odkup prve škode, kjer ob povzročitvi enega nezgodnega primera ne izgubiš 3 premijskih razredov.

Mare2 je izjavil:



Tako je na splošno, lahko imajo posamezne zavarovalnice drugačna pravila: npr. zamrznen bonus, preskok za 2 PR, odkup prve škode itd. :)


Katera zavarovalnica danes omogoča to opcijo?

Včasih je imela to možnost Tilija.

kakšna je razlika med odkupom prve škode in zamrznjenim bonusom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

nirm ::

jaz imam zavarovanje pri hi3, nobenih razredov ni, zabij se kolkokrat hočeš.

je pa res da sem prve pol leta, ko sem dobil izpit in svoj avto kot prvič zavaroval pri klasični zavarovalnici, flopnil enega na parkingu. v titem momentu bi šel pri zavarovalnici iz 7ga na 9 razred in sem raje zamenjal na hi3, kjer so cene konstantno nekje na 3-5 razredu in se ne sekiram več.
je pa res da je od tega že 5 let in ga nisem več nikamor butnil od takrat :P

zobnik ::

Če izpolniš Evropsko poročilo in se oba avta odpelje al lahko povzorčitelj naknadno dobi kazen čeprav policije na kraju nesreče ni bilo.

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

Če izpolniš Evropsko poročilo in se oba avta odpelje al lahko povzorčitelj naknadno dobi kazen čeprav policije na kraju nesreče ni bilo.


Ne.

Kumbaja ::

Seveda lahko, ne zavajaj.

Policija lahko prometno nesrečo obravnava naknadno in seveda tudi sankcionira morebitne ugotovljene prekrške. Pogosto do take situacije pride, ko udeleženec doma posluša dobronamerne nasvete, kaj vse naj ga boli in kako bo lahko čim več iztržil iz naslova odškodnine. Podobno se zgodi kadar se dejansko pokaže, da je bil kdo od udeležencev bolj poškodovan kot je mislil. Ali pa preprosto nekdo ugotovi, da pravzaprav verjame, da ni bil nič kriv in naknadno pokliče policijo.

MIHAc27 ::

Tudi evropsko poročilo je bolj tako tako. Nekje smo debatirali, da tudi če ti povzročitelj napiše, da prizna krivdo, se to da izpodbijat (bil v šoku, itd).
Torej klicat policaje, če nisi kriv. Oni ugotovijo natančno krivdo in se potem ne da izgovarjat. Pa zavarovalnice tudi ne kaj dosti.

zobnik ::

Kakšna je pa kazen, približno

Kumbaja ::

Pri kaznih ni nič približnega ampak so za vsak prekršek točno predpisane. Torej poglej kakšen je bil prekršek in boš vedel kakšna je kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

zobnik ::

sem zgoraj napisal, če izsiliš nekoga

sbawe64 ::

40 EUR, izven ac.
2020 is new 1984
Corona World order

Kumbaja ::

To paše pod 56. ali 58. člen zakona o pravilih v cestnem proemtu. Kazen je 250 eur in 3 točke.

sbawe64 je izjavil:

40 EUR, izven ac.

?? o čem ti to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

APPluk ::

Če smo glih pri prometnih kako je prav, da se naredi, ko pride do (rahle) prometne: pustiti avto na mestu in poslikat, ter se umaknit, da ne zapiraš prometa ali pa do konca "obravnave" pustiti avta na miru, da izpolnita obrazec. Ker meni je prva izbira nekak bolj logiča, da nene delaš gužve, če kje zapreš oba pasova ali pa npr. v krožišču, samo se se zadnjč s kolegom pogovarjal pa je reko, da ni šans da premakne avto dokler nekdo ne prizna krivde.
Pa še nekaj, ali kličete na 113 ali na lokalno PP, če nekdo noče priznati krivde (ali da sumiš, da je vinjen) (sreči še nisem potreboval policije, ampak mi je malo čudno klicati 113, pri majhni nesreči)

Mare2 ::

APPluk je izjavil:

Če smo glih pri prometnih kako je prav, da se naredi, ko pride do (rahle) prometne: pustiti avto na mestu in poslikat, ter se umaknit, da ne zapiraš prometa ali pa do konca "obravnave" pustiti avta na miru, da izpolnita obrazec. Ker meni je prva izbira nekak bolj logiča, da nene delaš gužve, če kje zapreš oba pasova ali pa npr. v krožišču, samo se se zadnjč s kolegom pogovarjal pa je reko, da ni šans da premakne avto dokler nekdo ne prizna krivde.
Pa še nekaj, ali kličete na 113 ali na lokalno PP, če nekdo noče priznati krivde (ali da sumiš, da je vinjen) (sreči še nisem potreboval policije, ampak mi je malo čudno klicati 113, pri majhni nesreči)

Pri majhnih škoda te lahko policaj kaznuje, če oviraš promet. Kje je meja, bo odločil policaj. Vsekakor trikotnik, poslikat situacijo in če imaš kredo, zrišeš položaj vozil (vogale) v trenutku. In umaknete vozila. Ostalo sem že opisal zgoraj.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mancini ::

MIHAc27 je izjavil:

Tudi evropsko poročilo je bolj tako tako. Nekje smo debatirali, da tudi če ti povzročitelj napiše, da prizna krivdo, se to da izpodbijat (bil v šoku, itd).
Torej klicat policaje, če nisi kriv. Oni ugotovijo natančno krivdo in se potem ne da izgovarjat. Pa zavarovalnice tudi ne kaj dosti.


To glede klicanja policije ne drži, če je samo manjša gmotna škoda se ne kliče policije, saj verjetno niti ne bodo prišli, če se gre samo za zvit blatnik

Kumbaja ::

Ce se udelezenci ne morejo zmenit se seveda klice policijo in pridejo tudi zaradi zvitega blatnika.

borutz ::

MIHAc27 je izjavil:

Tudi evropsko poročilo je bolj tako tako. Nekje smo debatirali, da tudi če ti povzročitelj napiše, da prizna krivdo, se to da izpodbijat (bil v šoku, itd).
Torej klicat policaje, če nisi kriv. Oni ugotovijo natančno krivdo in se potem ne da izgovarjat. Pa zavarovalnice tudi ne kaj dosti.


je tako
izpolnjeno evropsko porocilo in podpisano se ne pomeni priznanje krivde.
Tvoja zavarovalnica, tebi, ki povzrocis nesreco poslje dopis na podlagi evropskega porocila kjer te poziva da priznas krivdo oz. poves tocnost podatkov.
ce v tem koraku napises, zanikas krivdo bo oskodovanec tezko upal na odskodnino od tvoje zavarovalnice

VEDNO klicat policaje, to je edino merodajno(policisko porocilo)

Aston_11 ::

borutz je izjavil:


ce v tem koraku napises, zanikas krivdo bo oskodovanec tezko upal na odskodnino od tvoje zavarovalnice

V resnici zavarovalnica presoja dejstva in če ugotovi, da si kriv ti, bo (lahko) plačala odškodnino,
čeprav boš zanikal krivdo.

Kumbaja ::

In obratno, lahko 100x nekdo prizna krivdo pa zavarovalnica ne rabi tega sprejet kot absolutno dejstvo. Videno 100x ko je folk poskušal uveljavljat zavarovanje, češ da je trčil s sosedovim traktorjem.

fikus_ ::

Če obstaja policijski zapisnik, se zavarovalnica odloča na osnovi tega. Če zapisnika ni, se morata udeleženca izjasnit o situaciji, zav. potem odloča na podlagi te izjave.

Kumbaja ::

fikus_ je izjavil:

Če obstaja policijski zapisnik, se zavarovalnica odloča na osnovi tega. Če zapisnika ni, se morata udeleženca izjasnit o situaciji, zav. potem odloča na podlagi te izjave.


Zavarovalnica odloča na podlagi dejstev in če ugotovi, da se le ta ne skladajo z izjavami lahko seveda izjave gladko ignorira.

fikus_ ::

Seveda.

Če se izjavi udeležencev ne ujamata, se zavarovalnica odloči po "svoji" presoji. Lahko določi tudi deljeno krivdo in glede na to obema udeležencema določi višino odškodnine glede na presojo.

Kumbaja ::

Zdelo se mi je pomembno to izpostavit, ker imajo ljudje ideje, da bo vsaka neumnost, ki jo napišejo na evropski obrazec pila vodo. Svoj čas je bilo ful popularno pisat, da je kao prišlo do nesreče s traktorjem, ko so razbili svoj avto in niso imeli kasko.

Tako, da tudi če se izjave ujemajo ima zavarovalnica vso pravico presodit drugače.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreča in (ne)priznavanje krivde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417891 (13750) BRBR
»

Evropsko poročilo o prometni nesreči in realna uporabna vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
698061 (6410) darkolord
»

Kaj storiti ob prometni nesreči - zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720980 (13552) ...:TOMI:...
»

Nesreča - kuponček

Oddelek: Na cesti
409463 (8335) GrimReaper
»

Očetova prometna nesreča (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7615557 (12986) St235

Več podobnih tem