» »

Poglasbimo forum. Pardon, ložo

Poglasbimo forum. Pardon, ložo

«
1
2

Sodom ::

Ja tudi glasba je dandanes sestavni del računalnika. Audio CDjem lahko pogledamo še skoz prste, mp3ji so pa že itak celi računalniški...


Kaj za glasbe poslušate?
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Avenger ::

He?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

JurijTurnsek ::

what are you trying to say??:P
http://www.slatnaskejta.com

Tomi ::

Saj je jasno, kaj želi povedati..
Katero oziroma kakšno glasbo poslušate?
metrodusa.blogspot.com

Huey P ::

Poslušam predvsem nekomercialno glasbo (Britney Spears, Christina Agiulera), včasih pa tudi kaj komercialnega (Rage Against The Machine):D

...samo tolko, da malo popestrim tole temo...

..::DOOM III: The Legacy::..

JurijTurnsek ::

ja itak britney rula, sm so KoRn dosti boljši, pa čeprav te ne zrajcajo...:D
http://www.slatnaskejta.com

tha_man ::

Jan Plestenjak rules!!! :P


Občasno pa poslušam še Cypress Hill, Dr. Dre, Ice T in podobne 'čvekače' :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Huey P ::

tha_man;
Kaj bi rekel, če bi ti povedal da imam doma Ice T-jev poster z ORIGINALNIM podpisom...

..::DOOM III: The Legacy::..

tejo ::

Na MTV glejte "Hitlist Germany", pa boste ugotovili kaj poslušam. :D

Aja, na tej lestvici so tudi nekateri, ki jih ne maram. Če jih nekaj naštejem:
- Robbie Williams
- Uncle Kracker
- Britney Spears <--- na srečo je izpadla iz lestvice
- Christina Agiulera <--- na srečo je izpadla iz lestvice

tha_man ::

Huey P, ostal bi brez besed :D

Btw., ti to resno?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Huey P ::

Jap, resno..

En tip mi ga je iz ZDA (!) poslal - niti mi ni bilo treba plačat za poštnino... ker sem dobil to kot nagrado na enem forumu...

..::DOOM III: The Legacy::..

tha_man ::

Zakon! :))

Ice T je prava legenda rapa, ne pa neki Wu Tang Clan (WTC :D) pa 2pac :\.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

undefined ::

Try this for size (odprite z WinAmp-om). :D

tejo ::

A se da tole dol potegnt? Zdajle mi vse skupaj dela ene par sekund, potem pa se kašne 4 sekunde nalaga, potem pa spet par sekund dela, pa spet nalaga. :(

undefined ::

Evo, za različne hitrosti:

128 kbps (16 KB/s)
56 kbps (7 KB/s)
40 kbps (5 KB/s)
24 kbps (3 KB/s)

Sam kvaliteta pod 128 kbps je zame nesprejemljiva. Gotta love broadband. :D

undefined ::

Pomaga tudi, če v WinAmp-u klikneš CTRl+P > Plug-ins > Output > Configure:
Buffer lenght: 1000 ms
Priority: Highest
Maximum blocks: 32
Max block size: 10 kB
Min block size: 1 kB

tejo ::

Zdej mi dela! Res da pri 24 kbps, ampak dela!

Lahko rečem, da je tole zelo uredu muska.

Dej mi povejte, kakšnega "izvajalca", da bom vedel, kaj naj iščem. Če take stvari sploh izdajajo na cd-jih...

Sodom ::

Tomi je edini, ki me je razumel do zdaj
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Avenger ::

Tomi, nič ni jasno kaj je želel povedati, oziroma je, če ignoriraš uvodni del in upoštevaš le vprašanje.

Dobro, mjuzik... jaz mam kar širok spekter muzke, preveč dobro pa NE prebavljam rejva, rapa, razen če ni res dober, Riki Raki Martina, Britni Spirs in ostalih legend, sploh pa naše slovenske Britni (Sebastjan), praktično naše cele scene ne, razen Smolarja, všeč mi je pa techno oziroma trance, del komerciale - popa, potem pa.. hm.. neki v stilu modernega Jazza al kako bi reku - Kruder&Dorfmeister, pa kaj se še.. Prodigy, Faithless, Enya, Moby, Morcheeba...... Sovražm pa ex-spajsice... brrr.... Geri Halliwel, če se ne motim, je čist zmasakrirala in pospajsala It's raining men. Na splošno mam raje od priredb originale, Don McLeanov American Pie še zmer 100x bolj rulz od Madonnine predelave (oklestitve - pol besedila enostavno ni).8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tomi ::

Avenger, kot pravnik bi pa ja moral vedeti, da je dobro, če se sklicuješ na dele besedila ali izjav, da o zakonih in podzakonskih aktih sploh ne gorovim:D
Sicer pa, ker vidim, da se nikomur ne da kaj preveč pisati, in ker imam res preveč časa pa še pogoje dobre ( ena huda povezava, ki vleče 210kB/s8-O pa 19", škoda samo da ni računalo moje, ali pa vsaj linija ):;
Torej, poslušam:
Bon Jovija, Bryana Adamsa, REM, Bee Gees, The Corrs, Cardiganse, pa še kaj bi se našlo. Od slovenskih pa Orleke.Ostalo pa po razpoloženju..
metrodusa.blogspot.com

BC3 ::

Meallica, Queen, Freddie Mercury, Iron maiden, Body count, Niet, Guns n´ roses, Sex pistols, Nirvana, Zmelkoow...

chucki ::

Poslušam vse kar se tiče: house,techno,trance,dance!!!! 8-) Dave Clark je zakon!!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

undefined ::

Tejo, izvajalcev se dnevno izmenja na tem radiu OGROMNO! Jim zelo redko sledim, razen če kašn komad res seka. :)
Evo, samo nekaj izvajalcev, ki mi trenutno padejo na pamet: Dune, Milk Inc., Solid Base, 4 Tune Fairytales, Critical Mass, Loona, Sonique, Robert Miles, etc...

Skratka, ogromno jih je, sekajo pa po večini vsi. 24/7 pure fun and joy! :D

tha_man ::

No, da še jaz napišem z malo manj šale. Poslušam predvsem rap, trance, electro, 80's synth pop pa še kak metal se najde vmes. V zadnjem času predvsem Nightwish. Kakšna zvrst so pravzaprav oni?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Elemen_T ::

Stari rock (Hendrix, Santana, Who, Country Joe Mcdonald, Joan Baez,Richie Havens,Ten Years After, Floyd, Dylan,...)
Redko tudi Drumm and Bass (Adam F,Easy Rollers,Planet V)

lp

undefined ::

Poslušam (kot ste lahko ugotovili že od zgoraj): eurodance - se pravi: rave, trance, techno, dance, etc..

Ne poslušam: (c)rap, hip-hop, trash metal (bruhanje po domače).

Prenesem: po večini vse ostale zvrsti, ki še niso zgoraj naštete. :D

Sodom ::

Se pravi da black metal bi prebavil? ;>
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

undefined ::

Še za Tejo-ta in ostale s počasnimi modemi... pod 56 kbps se bolje obnesejo WMA kot MP3, zato podajam še naslednje streame v WMA verziji:

56 kbps (WMA)
28.8 kbps (WMA)

Enjoy! :D

Huey P ::

Pa da še jaz dam "resen" odgovor;

Poslušam (večinoma) rap (Public Enemy,...) in pa (v zadnjem času) metal (Slipknot).

Ne poslušam pa vse kar se lahko naredi doma na 486ki - se pravi (k)rave, techno, dance in druga oslarija...

BTW; Nisem velik metal fan zato me zanima, če kdo ve kakšen metal igrajo Slipknoti (Death, Speed,...).

..::DOOM III: The Legacy::..

undefined ::

Immortal, kot sem rekel: "po večini vse ostale zvrsti", kar še ne pomeni avtomatsko vse. :D
Toda, če zvrst ne vsebuje 'bruhanja', potem je tu še možnost, da jo prenesem. Mi je pa običajno bolj všeč običajen metal, kot pa kak 'heavy' stuff. :)

undefined ::

Huey, dokler ne poslušaš Sepulture (bruhanja), še nisi na tako slabi poti. You can still change. :D

Aja, btw... daj mi razloži, kako se lahko rave songi (kot so od izvajalca Dune), in trance songi (kot so od izvajalcev Milk Inc. in Solid Base)... naredijo doma na 486-ki. Namreč, kako lahko PC nadomesti človeško pevko (ali pevca)? To me prav resno zanima. >:D

Huey P ::

IceMan;

To je bilo mišljeno kot, da so te pesmi tak simpl narejene (če npr. primerjam z Iron Maiden), da so večinoma narejene na kompu potem pa še samo malo zmiksajo pa dodajo glas.. Voila!

..::DOOM III: The Legacy::..

undefined ::

Huey, face it, trance/rave are the genres of the bright future, you can't stop it. Physical instruments are becoming a thing of dark past. :D

Še za vse Space Sim in trance fane, check this out: http://www.parsec.org/download.html (scrollajte dol pod "AUDIO DOWNLOADS").

Enjoy! 8-)

McWolf ::

Blink 182, Green Day, Goldfinger>:D>:D
Go tell it on the mountains!

JurijTurnsek ::

Iceman: ti nimaš pojma kej je umetnost: to ni neko udrihanje po tipkah, ampak nategavanje strun jebo te...:\:\:\
http://www.slatnaskejta.com

undefined ::

KoRnholio8, umetnost? Če bi že hotel poslušat "umetnost", bi poslušal Klasično glasbo (Beethoven, Bach, Mozart, etc.). Ne mi tle mutit, da so metal in rock "umetnost"! Otrok. :\

Avenger ::

Hm. Prosm popravte me če se motim, ampak a ni pri glasbi mogoče bistveno to, kako se sliši? Al je bolj važno to, na kakšen način je bila narejena glasba?? Tkole bom reku, če mi je muzka všeč, me prov boli kurac, al se jo je spomnu kompjuterček DeepBlue, človek s 486ko, ali pa orkester podivjanih v ritmu prdečih svinj bradavičark s spremljavo zvokov, ki jih spuščata dva afriška nosoroga ob parjenju, važno da se dobr sliš. Toliko o reproducirani muziki, oziroma o muziki, kjer si človek pomaga z raznimi pripomočki ki jih žene elektrika. Seveda je nekaj drugega it v opero (al pa kej podobnega), kjer ni nič zvočnikov, ojačevanja in podobnega, samo dobra stara akustika. Pa ne zdej reč, uuuuuuu s kje s pa ti padu, kjepaživiš, opera je pa ja čist aut. No ja... Nekaj drugega je pač.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

undefined ::

Avenger, točno tako! Jaz se čist 100% strinjam s tabo. Samo stvar tu je še, da imajo vsaka ušesa svojega 'glasbenika' (kot imajo vsake oči svojega malarja, or something). :D

tha_man ::

OK folk, ne spet te brezvezne debate kako je rave lahko delat metal/rock/whatever pa ful težko in je zato boljši. Kakovost komada se ne meri po tem kako se je glasbenik matral da ga je skoval skupaj. Mnogo več pomeni dobra ideja in *talent*, ne glede na zvrst glasbe. Sicer pa tisti ki se ukvarjamo s komponiranjem elektronske glasbe vemo da je z zadevo kvečjemu več posla kot s klasičnimi zvrstmi (kitare + bobni + vokal). Še enkrat pa, to *ni* pogoj za kvaliteto pesmi ali celo določene zvrsti nasploh!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

JurijTurnsek ::

Iceman: ne ti meni otrok---
http://www.slatnaskejta.com

undefined ::

Lepo povedano, tha_man, in čisto res. :)

Sodom ::

Hej ta thread ni bil odprt z namenom, da bi začeli prepir... jebemo
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

undefined ::

No, pa rečte še kakšno... komu so všeč moji prispevani linki zgoraj? :D

Naj jih podam še enkrat vse na en kup:

  • 128 kbps (MP3, 16 kB/s)
  • 56 kbps (WMA, 7 kB/s)
  • 28,8 kbps (WMA, 3,6 kB/s)

    Enjoy! 8-)
  • BC3 ::

    (IceMan)
    Huey, face it, trance/rave are the genres of the bright future, you can't stop it. Physical instruments are becoming a thing of dark past.

    HA

    tha_man ::

    IceMan, ravno Don't Stop od Scooterja je igralo ko sem probal tvoj link. Kul :D. Sem namreč Scooter fan - vem da je to za raperja nekoliko (oz. zelo) nenavadno, ampak je res :P. Sicer imam pa na splošno iz te scene raje malce bolj nekomercialen trance (recimo Astral Projection, katerih sem tudi fan).
    (c) 1982 Sinclair Research Ltd

    undefined ::

    Hehe, tud jaz sem bil včasih večji fan Scooterja... tud dons ga še rad slišim, ampak mi pa bolj sedejo songi kot so od izvajalcev Dune, Solid Base... na splošno take bolj na easy, s female singers. Evo, tak komad kot je ta zdaj... 'DJ-Vertigo - Oxygene', r0x0r. :D

    tha_man ::

    Oxygene, ta komad si totalno spet želim slišat, pa ga nikjer ni ;(. Pa sem ga spet zamudu :\. Sicer original imam (Jarre, tud zakon).
    (c) 1982 Sinclair Research Ltd

    sketch ::

    Okej.. najprej par besed o mojem glasbenem okusu...
    Rad imam acid jazz house (St. Germain/ludovic navarre , Dmitri, Basti&Ali, Terry Francis, Trailermen...), nato pa sledijo breakbeat (kosheen, dillinja...), kakšen dober techno pa melodični trens, kaj HCja (NoFX, Bad Religion...), speed metala (Hamerfall, Blind Guardian, ManOWar), pa kakšnega hiphopa, pa jazz (zadnje cajte ful Yoko Kanno - ena japonska skladateljica)...
    Tistim ki se pritožujejo nad elektronsko musko - moje osebno mnenje (pa brez zamere) je, da je veliko težje narest nekaj minimalnega brez da bi zvenelo dolgočasno, kot pa napraviti polno skladbo s kitarami in vsem.
    Itak pa - če ste kdaj opazovali kakšnega dobrega vinyl DJja pri delu, bi videli, da je tudi v DJanju prekleto veliko umetnosti :>

    lp
    s.
    Adapt and overcome.

    undefined ::

    'Alanta Dante - They say it's gonna rain' ...double r0x0r! :D:D

    Res, če predolgo poslušaš ta radio, postaneš od njega odvisen... dobesedno. :D

    McWolf ::

    PUNK IS NOT DEAD! resno!
    Go tell it on the mountains!
    «
    1
    2


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Kaj poslušaš? (strani: 1 2 )

    Oddelek: Sedem umetnosti
    625525 (3787) ShowDown
    »

    Kaj poslušate? (strani: 1 2 )

    Oddelek: Sedem umetnosti
    876784 (4243) Slamca
    »

    Kero Muzko Poslušate??? (strani: 1 2 3 )

    Oddelek: Loža
    1098980 (7448) OmegaM
    »

    Ali sta rock in metal v zatonu?

    Oddelek: Sedem umetnosti
    453471 (2604) drevo
    »

    the best BANND*s (strani: 1 2 )

    Oddelek: Loža
    596165 (5479) webcreator

    Več podobnih tem