» »

Kako pogosto izvajajo kontrolo prometa?

Kako pogosto izvajajo kontrolo prometa?

Temo vidijo: vsi

Jakob5345 ::

Kolikokrat se vam je že zgodilo, da vas je ustavil policaj na cesti za kontrolo prometa? A ustavljajo tudi podnevi, ali večinoma samo ponoči? In kako izgleda ta kontrola, a pregledajo tudi avto, a ti dajo za pihat?

strawman ::

Mene osebno so ene 6-7x. Večinoma zvečer na vpadnicah, ki grejo iz mesta. 3x pihal, 1x pregledali še avto in obvezno opremo. 1x so me ustavili čez dan, pregledali samo dokumente. Za dnevne kontrole imaš včasih tudi objavljeno kdaj in kje so na straneh policijske uprave.

Prometni policaji so po stotinah prometnih kontrol pomoje kar dobri v presoji karakterja in oseb v prometu. V sumljive skupine verjetno padejo kaki avti ki:
- Vsebujejo štiri 18-letnike s hoodie-ji, ki se pripeljejo iz gozda
- Jih vozi pobrit tip s srebrno verižico, ki nosi sončna očala ob 9 zvečer
- Kombi delavcev, ki pozno popoldne zavije iz gostilne

TheBlueOne ::

Zadnje 10 let nikoli zaradi kontrole, parkrat zaradi prehitre voznje.

Motion ::

V 15 letih me še nikoli niso ustavili. Delam cca 15k km na leto po AC in regionalkah.

noob96 ::

Ko sem se še pred leti ob "čudnih" urah vozil iz druženja, so me vedno ustavili. Bi rekel da v 5 primerih od 7. Je pa res, da sem se vozil čez mesto ob npr. 2h zjutri. Vedno takoj frulica, včasih še vprašanja "kje si bil", "kaj ste delal", "kam greš"... vedno 0,0 in clean.

Čez dan pa me v 15 letih še niso ustavili brez razloga..vedno je bilo nekaj: mobitel, hitrost, polna črta...

Da bi se policist sekiral kdaj mi poteče prva pomoč ali če imam vse žarnice pa se mi še ni zgodilo. Je pa res da pri novih avtih itak nima kaj veik preverjat, nimaš rezerve, nimaš žarnic, stekla tovarniško zatemnjne, neke "predelave" vozil niso več tako IN, kot so bile včasih. Danes mulci itak ne bi znal predelat avta, pa če bi ga hotl.

bambam20 ::

Jakob5345 je izjavil:

Kolikokrat se vam je že zgodilo, da vas je ustavil policaj na cesti za kontrolo prometa? A ustavljajo tudi podnevi, ali večinoma samo ponoči? In kako izgleda ta kontrola, a pregledajo tudi avto, a ti dajo za pihat?


Načeloma, če je kontrola prometa čez dan , policist želi:
- vozniško in prometno dovoljenje
- občasno želi videt obvezno opremo
- pihanja čez dan skoraj nikoli ni, razen, če imajo akcije proti alholiziraosti, daješ znake, da si vinjen

ponoči:

- vozniško in prometno dovoljenje
- občasno želi videt obvezno opramo
- načeloma boš pihal, ker se sklepa, da če se voziš naokoli zvečer, da si pil alkohol
- če te ustavijo v zelo poznih nočnih urah ( med 23 in 5 uro zjutraj ) boš pa zagotovo pihal

Policisti bolj izvajajo čez dan radarsko merjenje hitrosti kot naključne kontrole, kjer bi te ustavili, razen če bi policist opazil, da nisi pripet, da uporabljaš mobilni telefon med vožnjo.

zobnik ::

odvisno je tudi kje se voziš, koliko po regionalni, kdaj. Nekdo naredi 2000km po AC, nekdo po regionalni, spet tretji po mestih, ko razvažajo kaj.
Sam sem največ po zahodni, osrednji in severni Sloveniji, večina regionalna vožnja, nazadnje so me ustavli leta 2015, od takrat prevozil 100.000km.
Dosedaj so me 3x ustavli.
1x zjutraj v Kamniku (50km od doma), ob 6, 1x v Radovljici (60km od doma) tam med 22-23 uro sem tud pihal. pa enkrat v Podbrezje na stari cesti sredi dneva (50km od doma).
2x sem dobil kazen 1x nisem an Vrhniki označil čas prihoda in radar predlan naselje 40, peljal tik pred koncem naselja 55 peljal.

Brata so že večkrat ponoč, tud izgubil vozniško, pa so ga spet in spet bi ga lahko, kazni je tud splačal še pa še.....sam njemu in podobnimi nočnimi "pijančki" je klasika da vse drugo krivi samo sebe ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

LukiYo ::

To je začaran krog potem: odvzem vozniške, delat izpit po novem traja dlje (plus karantena), spet ustavijo in odvzem vozila, ne smeš opravljat N mesecev, nakup starih jajc, ponovi.

MIHAc27 ::

V 15. letih kar imam izpit... 1x kontrola, še pri belem dnevu. Po tem bi sklepal, da nič ne kontrolirajo.

Ko se gredo pa merjenje hitrosti.... ma polno radarjev, namerilcev...in itak kazni.

shadeX ::

Jakob5345 je izjavil:

Kolikokrat se vam je že zgodilo, da vas je ustavil policaj na cesti za kontrolo prometa? A ustavljajo tudi podnevi, ali večinoma samo ponoči? In kako izgleda ta kontrola, a pregledajo tudi avto, a ti dajo za pihat?


Mislim da me niso že 10 let, delam pa po 5k km letno, vozim večinoma podnevi. Ko sem še vozil po žurkah ljudi, so me ustavljali skoraj vsak vikend, redno sem pihal, enkrat so mi "odredili" vizualen pregled na droge. Danes ni nič drugače, le da se ne vozim več ponoči okol. Takrat je največja možnost da te ustavijo.

Miha 333 ::

V 20 letih vozniške kariere so me ustavili točno 4-krat. Vedno ponoči, vedno sem pihal, vedno 0.0, enkrat so gledali opremo (sem imel občutek, da iz dolgega časa), nikoli nobene kazni, niti parkirne.

;-) ::

3x letno me ustavi "kontrola prometa".

Comandante ::

35kkm na leto, ob vseh mogocih in nemogocih urah. V 16 letih so me ustavili 2x. Nikoli placal (razen par stacionarnih v tujini), nikoli dobil za pihat.

Mislim da je precej odvisno od avtomobila, kako vpadljiv je. Moj izgleda ni.

nirm ::

v 5 letih v sloveniji 2x, obakrat ponoči iz žurke, obakrat pihal 00

so me pa 3x ustavili v tujini (sosednje države), čeprav sem tam naredil manj kot 5% vseh kilometrov v življenju. enkrat pihanje, enkrat kontrola vozniške, enkrat pa pri makaronih sredi belega dne brez kakršnega koli razloga cela štala prekopali cel avto, dokumente skenirali ne vem kaj vse še danes mi ni jasno za kaj je šlo sploh :).

mancini ::

Ker živim nekaj km od državne meje, ker sem ko smo še žurali vedno bil voznik, so me vse skupaj ustavili vsaj 30 krat.
Če imaš normalen odnos, so tudi policisti normalno in je vse ok.

David4747 ::

nirm je izjavil:

v 5 letih v sloveniji 2x, obakrat ponoči iz žurke, obakrat pihal 00

so me pa 3x ustavili v tujini (sosednje države), čeprav sem tam naredil manj kot 5% vseh kilometrov v življenju. enkrat pihanje, enkrat kontrola vozniške, enkrat pa pri makaronih sredi belega dne brez kakršnega koli razloga cela štala prekopali cel avto, dokumente skenirali ne vem kaj vse še danes mi ni jasno za kaj je šlo sploh :).


Katero mesto v italiji, vpadljiv avto mogoče?..



mancini je izjavil:

Ker živim nekaj km od državne meje, ker sem ko smo še žurali vedno bil voznik, so me vse skupaj ustavili vsaj 30 krat.
Če imaš normalen odnos, so tudi policisti normalno in je vse ok.


Katera regija?

Je hitro zamrla tema vidim :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David4747 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pihanje 0,0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
769683 (7146) destroyer2k
»

Kontrola prometa, "pustite telefon v vozilu" (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9812179 (8960) St235
»

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35554200 (44472) tryhard
»

Policijske kontrole na cesti dandanes (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
617969 (5963) jype
»

Policija in kontrola prometa

Oddelek: Loža
234039 (3503) [D]emon

Več podobnih tem