» »

Kateri avto - bmw, mercedes

Kateri avto - bmw, mercedes

1 2
3
4 5

Raptor F16 ::

TheBlueOne je izjavil:


Nop, ne cuknejo razlicno zaradi obdelave ampak ker menjalnik deluje popolnoma drugace.


7G ki ga hvališ je prav tako DCT torej isti šmorn kot DSG

Toliko o tvojem poznavanju.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Kaj ce sem imel prav, glede vrste menjalnika, potem imam prav o vsem?

Ima 7G-Tronic 722.9, ne 7G-DCT 724.

In seveda sem imel prav okoli razlike med planetarnimi in DSG. Kakor tudi, da nima smisla dajati v N.

Raptor F16 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj ce sem imel prav, glede vrste menjalnika, potem imam prav o vsem?

Ima 7G-Tronic 722.9, ne 7G-DCT 724.

In seveda sem imel prav okoli razlike med planetarnimi in DSG. Kakor tudi, da nima smisla dajati v N.


Ja ja, je že dobro. Baba zoprna
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

korenje3 ::

ok sem tracku bmwja na tole podjetje:
http://www.autolakovnachynov.cz

lol. Dobr da imajo vin kode. Me zanima če mi bodo lahko poslali slike.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

TheBlueOne ::

Poglej se na onlinecars.at. Dosti znancev je kupilo tam.

korenje3 ::

Thks.
Sicer sem že v nemčiji našel bmw 540i. V bistvu je največ kar dobiš za ta denar.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

Sam na tej internetni strani imajo vsi avti neki zlo malo km. Zagotavljajo da niso previti?
edit: aja cene so še brez davka... ok je drago.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

rok_p ::

Pišem za BMW:
- Rabiš 4x4? Pri xdrivu potem moraš menjati vedno vse 4 pnevmatike na enkrat, ne vem kako je pri mercedesu. Jaz več nebi vzel 4x4 pogona, razen takšnega ki ga lahko sam vklopiš.
- Volan je trd, ga moraš nonstop držati. Mene to moti po vožnji na avtocesti, ti kar precej utrudi roko.
- Sedenje za volanom je odlično, ergonomija prav tako.
- Lega na cesti odlična, narejen za ovinke, avto je raketa. Ampak zdaj, ko so zadaj otroci, je avto definitivno pretrd, pa so gor trenutno zimske 17colne pnevmatike.
- avto na zunaj gromozanski. Interier je pa za moje pojma premajhen, ni pravih odlagalnih površin, prtljažnik definitivno premajhen.

Če pi sedaj kupoval BMWja potem bi vzel: komfortne sedeže, brez xdrive in pa 3,0 motor.
Trenutno mi je mercedesov dizajn lepši, vendar je to stvar okusa.
rok

rok_p ::

TheBlueOne je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



Dober šofer stisne sklopko ali avtomatika fukne v N in pusti da vztrajnostna masa lahko zaradi prostovrtečih koles zravna avtomobil.

Če boš kaj preveč sral z dodajanjem plina lahko napovem samo spektakularen dunajski valček in ogromno slabe volje ko se bo tako dobremu šoferju vsak rogal kako butast je.


Uf ti pa si se ustavil nekje v letu 1990. Vsi avti iz te teme imajo vec kot dovolj elektronike, da te dosti bolj sufisticirano in hitro poravnajo.

Kar se tice roganja okoli tega kako butast si, pa moram verjeti tvojim izkusnjam. Morda pa samo nisi talent za voznjo. :)


Včasih elektronika ne pomaga...ob zadnjem snegu, slabih 10cm na cestišču po majhnem klancu desno navzdol je šča stara laguna letnik 2000? lepo po cesti naprej v ovinek, moj bmw xdrive pa kar ravno. Elektronika se sploh ni vklopila:)) dobro da je bila široka cesta. Gume so pa nove. Ja...teža naredi svoje.
rok

DamijanD ::

A nima xdrive (vsaj) ene 3 načine delovanja oz. koliko da spredaj/zadaj navora?

TheBlueOne ::

korenje3 je izjavil:

Sam na tej internetni strani imajo vsi avti neki zlo malo km. Zagotavljajo da niso previti?
edit: aja cene so še brez davka... ok je drago.


Cene niso brez davka, imas pa se Export ceno.

korenje3 ::

Ja sej predvidevam da je export cena brez davka. Kar pa ne velja za slovenijo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

m0LN4r ::

24% na prednarocila na ceno iz konfiguratorja: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

korenje3 ::

Ok avto kupljen. Na koncu kupil 530i.

 https://shrani.si/f/3Q/lg/26XSfigd/bmw-1.jpg

https://shrani.si/f/3Q/lg/26XSfigd/bmw-1.jpg


 https://shrani.si/f/a/Dc/3aBIP2tI/bmw-2.jpg

https://shrani.si/f/a/Dc/3aBIP2tI/bmw-2.jpg



Treba vedno pogledat pod haubo... da avto slučajno ni bil udeležen v "desert storm", kot naprimer ta:
 https://shrani.si/f/1N/3U/1ML3PVHQ/bmw-3-umazan.jpg

https://shrani.si/f/1N/3U/1ML3PVHQ/bmw-3-umazan.jpg

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Raptor F16 ::

korenje3 je izjavil:



Treba vedno pogledat pod haubo... da avto slučajno ni bil udeležen v "desert storm", kot naprimer ta:
 https://shrani.si/f/1N/3U/1ML3PVHQ/bmw-3-umazan.jpg

https://shrani.si/f/1N/3U/1ML3PVHQ/bmw-3-umazan.jpg



Brez zamere ampak običajno se te stvari čisti, ko hoče kdo kaj skrivat :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Map ::

Jaz enkrat ali dvakrat na leto pobrišem/sčistim plastike pod havbo, pa ne zato, da bi kaj skrival, ampak najprej zato, ker rad vidim spucan avto, sem spada tudi motorni prostor, drugič pa zato, da se ne umažes takoj, ko moraš kaj pogledat/dotočit vitreks. Verjamem pa, da bi to lahko koga zmotilo, mogoče bi tudi sam kdaj podvomil pri nakupu avta. Je pa recimo tako, da če je cel avto spucan/spoliran, ni tako čudno, kot pa če je spucan samo motorni prostor.

Raptor F16 ::

Map je izjavil:

Jaz enkrat ali dvakrat na leto pobrišem/sčistim plastike pod havbo, pa ne zato, da bi kaj skrival, ampak najprej zato, ker rad vidim spucan avto, sem spada tudi motorni prostor, drugič pa zato, da se ne umažes takoj, ko moraš kaj pogledat/dotočit vitreks. Verjamem pa, da bi to lahko koga zmotilo, mogoče bi tudi sam kdaj podvomil pri nakupu avta. Je pa recimo tako, da če je cel avto spucan/spoliran, ni tako čudno, kot pa če je spucan samo motorni prostor.


Kakorkoli. Ne vem kaj naj bi potem pomenil prašen motorni prostor ? Da je bil avto slabše vzdrževan ? :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

A je bil slucajno spucan frisno pred ogledom? Pa se ogret motor?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

korenje3 ::

Ta avto niso nč pucal. Motor je čist. V avtu pa prag črn od čevljev, ker je komplet bež barva vključno s predpražniki.
Sem jim pa naročil, da ga morajo profesionalno očistit preden ga pobirajo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

endelin ::

Meni se motor ne zdi čist ampak spolirano čist>:D

Lep avto valda. Srečno se vozi!

m0LN4r ::

Kako pa si opravil nakup oz. uvoz? Si ga sel osebno gledat gor v Nemcijo pa se nisi oglasil na kavi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

korenje3 ::

m0LN4r je izjavil:

Kako pa si opravil nakup oz. uvoz? Si ga sel osebno gledat gor v Nemcijo pa se nisi oglasil na kavi?


Ne, sam prek interneta. Rečeš za slike, video, VIN, vprašaš za poškodbe.

Avto ni bil drag, tako da bv nabijat stroške, pa še vrtat bi mi moral po nosu.
Transport je 400EUR. Ostalo dokumentacijo se uredi pa v sloveniji.

V nemčiji je bil 27kEUR z DMV in prevozom. Pri nas se podobni prodajajo za >35kEUR.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

Pa ta firma ka prodaja te rabljene avte ima vse BMW premium selection 360° vehicle check.

Tako da dobiš brezhiben avto - kot nov.
Preverijo tudi kilometre, poškodbe in servise.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

m0LN4r ::

Ja razumem, leasing avti kot tisti preko Weltauto. Verjamem, da si dobro izbral.
V nemciji take avte kupujejo ljudje, ki niso divjaki in jih ne matrajo na NBringu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Map ::

Raptor F16 je izjavil:

Map je izjavil:

Jaz enkrat ali dvakrat na leto pobrišem/sčistim plastike pod havbo, pa ne zato, da bi kaj skrival, ampak najprej zato, ker rad vidim spucan avto, sem spada tudi motorni prostor, drugič pa zato, da se ne umažes takoj, ko moraš kaj pogledat/dotočit vitreks. Verjamem pa, da bi to lahko koga zmotilo, mogoče bi tudi sam kdaj podvomil pri nakupu avta. Je pa recimo tako, da če je cel avto spucan/spoliran, ni tako čudno, kot pa če je spucan samo motorni prostor.


Kakorkoli. Ne vem kaj naj bi potem pomenil prašen motorni prostor ? Da je bil avto slabše vzdrževan ? :)


Niti priblizno. Rekel sem samo, da je lahko spucan motorni prostor za marsikoga sumljiv in znak prikrivanja cesa.

c3p0 ::

Žmigavce boš sam zmontiral in dal homologirat? Dajo zraven kot kit komplet?

Raptor F16 ::

Map je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Map je izjavil:

Jaz enkrat ali dvakrat na leto pobrišem/sčistim plastike pod havbo, pa ne zato, da bi kaj skrival, ampak najprej zato, ker rad vidim spucan avto, sem spada tudi motorni prostor, drugič pa zato, da se ne umažes takoj, ko moraš kaj pogledat/dotočit vitreks. Verjamem pa, da bi to lahko koga zmotilo, mogoče bi tudi sam kdaj podvomil pri nakupu avta. Je pa recimo tako, da če je cel avto spucan/spoliran, ni tako čudno, kot pa če je spucan samo motorni prostor.


Kakorkoli. Ne vem kaj naj bi potem pomenil prašen motorni prostor ? Da je bil avto slabše vzdrževan ? :)


Niti priblizno. Rekel sem samo, da je lahko spucan motorni prostor za marsikoga sumljiv in znak prikrivanja cesa.


Mišljeno bolj kot vprašanje za OP-a, ker je sam kritiziral prisotnost prahu. Sem upal da bo gledal na sledi kakšnih fuš varov ali podobnih Red-Flagov za popravljene karambolirane avtomobile a najbolj ga je skrbel prah. :)

Bere se kot nek resen kriterij pri nakupu avtomobila.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Buggy ::

Velike nemske hise se takih balkanskih rabotov ne grejo. Ce v oglasu ali kasneje pri poizvedbi in pogodbi ni bilo omenjeno, da je bil avto popravljen si lahko preprican, da je temu tudi tako. So kazni in ugled, ki ga imajo za izgubiti bolj vazne, kot pa nategnit kupca za jurja ali dva.

Bi rekel da gre za tega prodajalca zato mislim da je bojazen odvec.

@OP: cestitke za nakup, zakaj si se pa premislil in vzel samo zadnji pogon?

feryz ::

Zato, ker upa, da ne bo več zim na tem svetu.
Ali pa avta ne rabi.

Ker je v snegu neuporaben brez xdrive. Z njim pa raketa.

zmaugy ::

rok_p je izjavil:

Pišem za BMW:
- Rabiš 4x4? Pri xdrivu potem moraš menjati vedno vse 4 pnevmatike na enkrat, ne vem kako je pri mercedesu. Jaz več nebi vzel 4x4 pogona, razen takšnega ki ga lahko sam vklopiš.


Daj pojasni tole, lepo prosim. Nočem prehitro sklepati...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Raptor F16 ::

zmaugy je izjavil:

rok_p je izjavil:

Pišem za BMW:
- Rabiš 4x4? Pri xdrivu potem moraš menjati vedno vse 4 pnevmatike na enkrat, ne vem kako je pri mercedesu. Jaz več nebi vzel 4x4 pogona, razen takšnega ki ga lahko sam vklopiš.


Daj pojasni tole, lepo prosim. Nočem prehitro sklepati...


Pri vsakem avtomobilu s 4x4 je zakonsko določeno da moraš imet na obeh oseh enake pnevmatike. Če imaš pri avtomobilih ki imajo 4x2 torej pogon na eno os je pogoj samo ta, da morajo biti na isti osi iste pnevmatike, lahko pa so na različnih oseh različne. Pri 4x4 moraš kupit komplet štirih tudi če si samo eno sfukal.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Ok. Nisem vedel (imam sicer 4x4), pred tem vedno samo prednji pogon in sem imel samo enkrat težave s pnevmatiko - takrat sem menjal obe na tisti osi.
Na 4x4 še nisem imel takšnih težav.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Raptor F16 ::

zmaugy je izjavil:

Ok. Nisem vedel (imam sicer 4x4), pred tem vedno samo prednji pogon in sem imel samo enkrat težave s pnevmatiko - takrat sem menjal obe na tisti osi.
Na 4x4 še nisem imel takšnih težav.


OPOMBA:
To v praksi velja samo za stalni vsekolesni pogon. Fora pa je v tem da je tako zapisano v homologaciji vozila in posledično se nanaša tudi na zakon.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Raptor F16 je izjavil:


Pri vsakem avtomobilu s 4x4 je zakonsko določeno da moraš imet na obeh oseh enake pnevmatike. Če imaš pri avtomobilih ki imajo 4x2 torej pogon na eno os je pogoj samo ta, da morajo biti na isti osi iste pnevmatike, lahko pa so na različnih oseh različne. Pri 4x4 moraš kupit komplet štirih tudi če si samo eno sfukal.


Kaj nimajo vsaj BMW X razlicne spredaj in zadaj?

Raptor F16 ::

TheBlueOne je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Pri vsakem avtomobilu s 4x4 je zakonsko določeno da moraš imet na obeh oseh enake pnevmatike. Če imaš pri avtomobilih ki imajo 4x2 torej pogon na eno os je pogoj samo ta, da morajo biti na isti osi iste pnevmatike, lahko pa so na različnih oseh različne. Pri 4x4 moraš kupit komplet štirih tudi če si samo eno sfukal.


Kaj nimajo vsaj BMW X razlicne spredaj in zadaj?


To je posplošena razlaga, ker je za vozila s stalnik 4x4 tako zapisano v homologaciji posledično se nanaša na zakon ki se najprej sklicuje na homologacijo v splošnem pa pravi da je pomembno, zagotoviti kriteriju enaka guma na enaki osi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Buggy ::

lahko pls ta zakon linkas, kjer je 4x4 izrecno izpostavljen in se s tem razlikuje od splosnega pravilnika ki pravi:

(2) Na vozilih z največjo dovoljeno maso do vključno 3.500 kg in, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, vse pnevmatike enake velikosti (če izdelovalec vozila ni predvidel različnih pnevmatik na različnih oseh), vrste (poletne, zimske, terenske) in zgradbe (radialne, diagonalne), na isti osi pa tudi iste nosilnosti, hitrostnega razreda ter istega proizvajalca in dezena (vzorec tekalne površine).


Probleme z 4x4 elektroniko so imeli doloceni avtomobili, ko so kekci z rezervno gumo vozili in jim je avto preventivno ugasnilo.
Ce imas na istih oseh enake gume z ne preveliko razliko v izrabljenem profilu (spredaj - zadaj) ni z elektroniko nobenih tezav (opozorilne lucke) pa tudi na dolgi rok ne s sklopko/diferencialom....tako da je to bolj kot ne mit iz nekih prezivetih casov.
Ce se bos pa spredaj vozil z 2mm profila, zadaj pa 8mm se je pa prej za vprasat o tem, kako skrbis za svojo varnost.

Raptor F16 ::

Buggy je izjavil:

lahko pls ta zakon linkas, kjer je 4x4 izrecno izpostavljen in se s tem razlikuje od splosnega pravilnika ki pravi:

(2) Na vozilih z največjo dovoljeno maso do vključno 3.500 kg in, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, vse pnevmatike enake velikosti (če izdelovalec vozila ni predvidel različnih pnevmatik na različnih oseh), vrste (poletne, zimske, terenske) in zgradbe (radialne, diagonalne), na isti osi pa tudi iste nosilnosti, hitrostnega razreda ter istega proizvajalca in dezena (vzorec tekalne površine).


Probleme z 4x4 elektroniko so imeli doloceni avtomobili, ko so kekci z rezervno gumo vozili in jim je avto preventivno ugasnilo.
Ce imas na istih oseh enake gume z ne preveliko razliko v izrabljenem profilu (spredaj - zadaj) ni z elektroniko nobenih tezav (opozorilne lucke) pa tudi na dolgi rok ne s sklopko/diferencialom....tako da je to bolj kot ne mit iz nekih prezivetih casov.
Ce se bos pa spredaj vozil z 2mm profila, zadaj pa 8mm se je pa prej za vprasat o tem, kako skrbis za svojo varnost.


Sklic na homologacijo. Ker ima večina vozil s stalnim 4x4 predvidene enake pnevmatike na vse 4 kolesa. Če je v homologaciji določeno da so po velikosti različne kot je dodano v tem členu je pač tudi to možno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

feryz ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj nimajo vsaj BMW X razlicne spredaj in zadaj?
Odvisno od velikosti felten. Manjše, za siromake, imajo enake vse 4 gume, dražje pa različne.
To je zato, da raja lahko prestavlja gume spredaj zadaj.

Sicer pa je tako, obraba po oseh je različna, če imaš dvokolesni pogon, pri štirikolesnem se gume obrabljajo praktično enako na obeh oseh. Ko jih zližeš spredaj, so tudi zadaj fuč.

Buggy ::

enake pnevmatike (dimenzija, nosilnost in hitrostni razred) ima dolocene vecina avtomobilov in 4x4 avtomobili niso nobena izjema. Jaz do sedaj se nisem imel avta z razlicnimi dimenzijami spredaj ali zadaj pa to vkljucuje od katrce in twingota naprej. Tezav ze na drugem 4x4 avtu pa tudi se nisem imel, pa imam razlicne pnevmatike spredaj zadaj...res pa da ponavadi isto obrabljene, morda malenkost bolj spredaj.
Razni BMW-ji in se kaksni bolj eksoti, ki niso 4x4 imajo v homologaciji zadaj predvidene drugacne kot spredaj in to moras vsekakor upostevati, pa ne zaradi skrbi za podvozje ampak zaradi policaja ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

stara mama ::

;-) je izjavil:


Imam e60 530d s 440.000km prve šobe noter in večina delov prvih, suh motor.

To, da voziš E60 te ZELO dobro opiše kot voznika in tudi kot človeka :))

Sem imel enkrat predkupno možnost nabavit zelo dobro vzdrževano in všečno E60 530d, pa se raj nisem odločil. Preveč čudna klientela.
V seriji 3 je populacija že bolj splošna in težko tako natančno profiliraš voznika.

In ja, profiliranje je zelo pomembno pri cestnih kontrolah in kako te bodo plavi iz štarta obravnavali :)

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Evo moje homologacije, ni da ni kombinacij.

KAVINSKY ::

Ni kaj, zafira rabi ves grip katerega lahko dobi.

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:



Sicer pa je tako, obraba po oseh je različna, če imaš dvokolesni pogon, pri štirikolesnem se gume obrabljajo praktično enako na obeh oseh. Ko jih zližeš spredaj, so tudi zadaj fuč.


Baje, da ne. Za X3 in X5 se menda na eni osi prej, samo ne spomnem se na kateri. Imata pa oba, ki sta mi to razlagala razlicne spredaj in zadaj.

feryz ::

Ok, jaz pišem o xdrive, ti o x modelih. Za traktorje ne vem, kako se obnašajo, to ni moje področje.

TheBlueOne ::

Kul se obnasajo. Presenetijo... :D

Jerry000 ::

Jaz bi Mercedeza...ker ko pride zima so BMW vozniki opleli, vsi furajo 20 na uro če ne jih pa postrani nese :D

stara mama ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz bi Mercedeza...ker ko pride zima so BMW vozniki opleli, vsi furajo 20 na uro če ne jih pa postrani nese :D

Tako razmišljanje imata še samo moj stari ata in tast. Nihče od nju pa nikoli bil lastnik zadnjega pogona.

korenje3 ::

Buggy je izjavil:

Velike nemske hise se takih balkanskih rabotov ne grejo. Ce v oglasu ali kasneje pri poizvedbi in pogodbi ni bilo omenjeno, da je bil avto popravljen si lahko preprican, da je temu tudi tako. So kazni in ugled, ki ga imajo za izgubiti bolj vazne, kot pa nategnit kupca za jurja ali dva.

Bi rekel da gre za tega prodajalca zato mislim da je bojazen odvec.

@OP: cestitke za nakup, zakaj si se pa premislil in vzel samo zadnji pogon?


Cena. Drugi 4-kolesni pogoni so bili shojeni ali pa močno zaleteni. Tako da bi moral dat kakšnih 35k€ če bi hotel normalen avto.

feryz je izjavil:

Zato, ker upa, da ne bo več zim na tem svetu.
Ali pa avta ne rabi.

Ker je v snegu neuporaben brez xdrive. Z njim pa raketa.

Sedaj imam zadnji pogon na mercedesu. Tako da nekako vem kaj pričakujem.
Z zimskimi gumami ni problem. Je pa tako, da zaradi varnosti je bolje imeti samo zadnji pogon, ker približno lahko oceniš kdaj se bo avto ustavil.

Raptor F16 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

rok_p je izjavil:

Pišem za BMW:
- Rabiš 4x4? Pri xdrivu potem moraš menjati vedno vse 4 pnevmatike na enkrat, ne vem kako je pri mercedesu. Jaz več nebi vzel 4x4 pogona, razen takšnega ki ga lahko sam vklopiš.


Daj pojasni tole, lepo prosim. Nočem prehitro sklepati...


Pri vsakem avtomobilu s 4x4 je zakonsko določeno da moraš imet na obeh oseh enake pnevmatike. Če imaš pri avtomobilih ki imajo 4x2 torej pogon na eno os je pogoj samo ta, da morajo biti na isti osi iste pnevmatike, lahko pa so na različnih oseh različne. Pri 4x4 moraš kupit komplet štirih tudi če si samo eno sfukal.


Baje pri BMWju zjebe elektroniko, oz. sistem ne dela tako kot bi moral, če so gume različnih premerov. Je pa res da se 4 kolesni pogon izklopi pri neki določeni hitrosti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

c3p0 je izjavil:

Žmigavce boš sam zmontiral in dal homologirat? Dajo zraven kot kit komplet?


?
Ma nemški avto drugačne žmigavce?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bbbbbb2015 ::

korenje3 je izjavil:


Baje pri BMWju zjebe elektroniko, oz. sistem ne dela tako kot bi moral, če so gume različnih premerov. Je pa res da se 4 kolesni pogon izklopi pri neki določeni hitrosti.


Ne govori nekaj, za kar ne veš, za kaj se sploh gre. Oziroma, komentiraj samo tisto, na kar se spoznaš, za ostalo pa ne zamudi prilike, da si povsem tiho.

BMW ima štirikolsni pogon realiziran s pomočjo VTG:
BMW xDrive @ Wikipedia

Na sliki je to ta reč, na koncu menjalnika, ki je spodaj levo podprta z vzmetno gumico rdeče barve.

Ta štirikolesni pogon ni stalen, t.j. po potrebi se izklopi, ter se moč prenaša samo na prednji ali zadnji par koles.

Elektronika zaznava, kdaj bi se VTG moral vklopiti po zdrsavanju individualnih koles, oz. celotnega kolesnega para spredaj ali zadaj.

Tovarniško pridejo avti bodisi z gumami enakih dimenzij, nekateri imajo staggered gume, Sport M, M modeli, torej zadnje gume širše kot sprednje. Ne glede na to, pa je obseg gum enak.

V vsakem primeru je dovoljeno odstopanje obsegov gum max. 4%, toliko je toleranca elektronike, da dopušča, da se gume vrtijo različno hitro. Kar pomeni recimo, da če se iz nekega razloga prednji par gum obrabi hitreje in razlika gre nad 4%, je treba gume menjati, po možnosti vse štiri.

Da bi se natur par gum obrabil hitreje, to še jaz nisem srečal. Se pa zgodi, da brezvestni balkanski trgovci zmontirajo par izrabljenih gum na sicer lep avto, folk ne ve, da je nastala razlika v obsegu.

Druga stvar, kar X pogon naredi dražji, je izbor gum. Praviloma so gume za X pogon top gume, ki imajo aramidni ovoj, namesto navadnega najlona. To pa zato, ker pri visokih hitrostih (>200 km/h) obstaja TENDENCA da se guma začne spreminjati po obsegu, zaradi centrifugalne sile.

Tu in edino tu pride do problema.
Čim elektronika zazna da se gume vrtijo različno hitro, se VTG vklopi. Pogosto zmanjšaš hitrost, razlika pade pod 4% in se VTG izklopi.

Tako vklapljanje/izklapljanje uniči VTG, ki ga je treba dati na obnovo, da zamenjajo ležaje in neko plastiko.

Če avto normalno vzdržuješ, če veš, da so strošene gume na enem kolesnem paru resen problem in nenazadnje se vklapljanje VTG sliši. Potem greš na servis, kjer urediš ali gume ali VTG.

Preden pa VTG crkne, začne trepetati, še posebej se to opazi, če imaš ZF8 avtomatski menjalnik. Če ti to ni signal, da je z avtom nekaj narobe, potem pa pač ti mora bog pomagati, ker ti mehaniki ne morejo.

Mimogrede, Mercedez ima podoben sistem, Audi po novem tudi (nima več Haldex sklopke, vsaj ne ti običajni avti), niti nimajo več stalnega Thorsen diferenciala.

Tam se ti zgodi natanko enako.

Vse to je zaradi tega, ker avti s stalnim štirikolesnim pogonom trošijo cca 13% več goriva, kot pač taki, ki imajo nestalni pogon na vse štiri.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se vaš avto pelje v snegu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24527454 (14669) simnov
»

Bmw X1 ali VW Tiguan (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7615115 (10409) m0LN4r
»

Vožnja v snežnih razmerah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16029428 (26445) PrimozR
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9138566 (35164) chucki

Več podobnih tem