» »

Kateri avto - bmw, mercedes

Kateri avto - bmw, mercedes

«
1
2 3
...
5

korenje3 ::

Torej odločam se za nakup novega:
Mercedes-Benz E 300 4 Matic Prestige
BMW 530d xDrive oz. BMW 530 iG30 xDrive

Je kdo vozil oba in kateri je bolje zvočno izoliran? Kateri je bolj udoben. Kateri nudi več za manj?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

TheBlueOne ::

Jaz bi Mercedes, ker imam z BMWji slabe izkusnje sam, kako tudi vecina, ki jih poznam. Moras tocno vedeti kateri motorji so OK.

Bi pa pogledal se Audi A6. Se mi zdi, da so vedno boljsi.

Sicer pa bi jaz vzel, kjer bi mi ponudili najvec za isti denar. Verjetno ni nekih hudih prednosti med enim in drugim.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Sam imam izkušnje z mercedesom, sam ne vem kaj naj pričakujem pri bmwju. Meni je nekako lepši. Mercedesov design zadnje čase preseneča negativno.
Vem recimo da je mercedesov motor zelo tiho do neke mere. V mirovanju pa avto nič ne trese. Velja to enako za bmw?
Hrup gum pri vožnji po avtocesti? Katerega se manj sliši ali pa je bolj prijeten?

Audijev bi se pa rad izogibal, ker se lomijo menjalniki. Vsaj take izkušnje imajo kolegi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Anney ::

Mečka je mečka, CLS (odličen), E-coupe AMG (nedeljske vožnje). Pa še Volvo xc60 (tehnično ja, izvršenost pa se ne more primerjati, nov letošnji). Skoraj ne razmišlaj, odločitev je pa tvoja. Vse je automatic. Žal BMW nisem vozil nikoli, tudi ne bom.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

HotBurek ::

Jst sem imel bmw-ja 316d z čip tuningom na 120 konjev, črne barve, črne šipe, super alu 16 col, in seveda tablice z velenjskim grbom gor, ter priklop. Avto je fanj potegnal, šel je tudi 200 enkrat po cesti. Muska pa šopa na polno.

Ko sem avto parkiral med pasate in mercedese, so me vsi neki gledal. Tak frajerski občutek, ful te naredi pomembnega, pa še črno jakno sem dosti nosil. Čeprav tud brez avta si pomemben, ane. 8-)

Priporočam B-M-W.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Kripto mesi ::

Uuu 120 konjski bmw, to je pa verjetno trgalo asfalt, pa vsi so bili nevoščljivi nad tako makino. Kaki bureki hodijo po svetu, in to v črni jakni...

c3p0 ::

Jaz bi vzel merca, ampak sem pristranski, ker imam sam E. Notranji dizajn bemfl mi ne sede (ex 520i, X5 user), pa pogrešal bi žmigavce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

duque ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi Mercedes, ker imam z BMWji slabe izkusnje sam, kako tudi vecina, ki jih poznam. Moras tocno vedeti kateri motorji so OK.



BMW-jev šestak (530d-B57) je zanesljiv in preverjen. Drugo je, če folk kupuje poceni in zgonjen klump, čez 3 mesece pa joka da se balkan začne na Munchenski železniški postaji.

TheBlueOne ::

korenje3 je izjavil:

Sam imam izkušnje z mercedesom, sam ne vem kaj naj pričakujem pri bmwju. Meni je nekako lepši. Mercedesov design zadnje čase preseneča negativno.


Pri meni je podobna dilema. Ampak na koncu samo guram trenutnega MBja, ker se ne morem odlocit in skesirat. Meni je pa nov design MB kakor da sem v neki moderni katedrali. :D Sej je lep, samo ne morem mimo, da mi deluje staracki.

Ampak ti kupujes nov avto, jaz vedno vzamem kvazi testno. Pac pojdi do BMW, MB in Audija, morda se Lexus in poglej kaj ti nudijo za tvoj denar. Itak kupujes novo, tako da negih groznih problemov ne bi smelo biti. Oprema meni naredi ogromno razliko, potem imas akcije itn. Mi kupimo novo, ce je majhen avto in na koncu vzamemo kjer je sik in dajo najvec. Ce te tu prepricamo in se recimo zapiknes v BMW in gres v salon, verjemi, da to zavohajo. Ce pa bos sel recimo pogledat Lexus in bodo videli da samo cekiras konkurenco pa zna biti ponudba cisto kaj drugega.

duque je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi Mercedes, ker imam z BMWji slabe izkusnje sam, kako tudi vecina, ki jih poznam. Moras tocno vedeti kateri motorji so OK.



BMW-jev šestak (530d-B57) je zanesljiv in preverjen. Drugo je, če folk kupuje poceni in zgonjen klump, čez 3 mesece pa joka da se balkan začne na Munchenski železniški postaji.


To mi gre na jetra, da moras tocno vedeti kateri motor. Meni je malo sramota, da potem moras iskati recimo tocno B57. Ce je dizel pride se BMW paranoja, ko ves cas poslusas kako prede motor, da slucajno ne kje kaj opleta.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Pri meni je pogoj 4 kolesni pogon, zadnji pogon nikoli več. Sem že večkrat slišal "vreče cementa v prtljažnik".
Vsaj 160kW (sem se navadil na hiter avto).

Pri mercedesu je potrebno pazit da je 9gang in ne 7gang, ker je baje 9gang boljši in hitrejši.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

c3p0 ::

S traction control zadnji pogon ni nek issue, ob normalni vožnji seveda.

7G še sploh v novem dobiš kje?

Novega ne bi nikoli kupil, 1-letnika z garancijo, kot nov, nekje 30% ceneje.

endelin ::

korenje:
tako BMW kot Mercedes mata faceliftane modele. BMW je notri že malo "zastarel", saj je nova BMW 1, 3, 4, X5 že z novejšo filozofijo notranjosti (iz 8ice). Meni aktualna petica ni potegnila (facelift je sedaj lepša), medtem ko mi je trojka daleč najlepši avto v razredu, skoraj klasika.

Oba avta sta itak odlična in verjetno tam tam glede na ceno.

Audi je izmed treh najnovejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

;-) ::

HotBurek je izjavil:

Jst sem imel bmw-ja 316d z čip tuningom na 120 konjev, črne barve, črne šipe, super alu 16 col, in seveda tablice z velenjskim grbom gor, ter priklop. Avto je fanj potegnal, šel je tudi 200 enkrat po cesti. Muska pa šopa na polno.

Ko sem avto parkiral med pasate in mercedese, so me vsi neki gledal. Tak frajerski občutek, ful te naredi pomembnega, pa še črno jakno sem dosti nosil. Čeprav tud brez avta si pomemben, ane. 8-)

Priporočam B-M-W.

Vrjetno si star 19 let :)

Imam e60 530d s 440.000km prve šobe noter in večina delov prvih, suh motor. Ampak na podlagi tega nemorem nobenemu priporočat nove 530 ker nima prav nobene veze, vsak od teh ki boš kupil bo naredil pol milijona km brez težjih okvar to je sigurno ker so ti avti narejeni za vsaj milijon kilometrov.

Jaz bi izbral mercedesa z avtomatskim menjalnikom, ker je boljši kot bmwjev.

korenje3 je izjavil:

Pri meni je pogoj 4 kolesni pogon, zadnji pogon nikoli več. Sem že večkrat slišal "vreče cementa v prtljažnik".
Vsaj 160kW (sem se navadil na hiter avto).

Pri mercedesu je potrebno pazit da je 9gang in ne 7gang, ker je baje 9gang boljši in hitrejši.

To o vrečah cementa si slišal nekje v vrtcu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Isotropic ::

korenje kaj si imel pa do sedaj?
sicer bi pa jaz E 300 ali 350 (ali 400; raje zadnja dva) z zračnim vzmetenjem, če hočeš udobje. je pa problem z vzdrževanjem takega vzmetenja po npr. 10 letih (jurja ali dva na vogal za menjavo).
a6 je tudi zelo primerljiv, bo pa kmalu zunaj FL.

endelin je izjavil:

Audi je izmed treh najnovejši.

ravno obratno, ker sta bmw in mercedes ravnokar predstavila FL, audi ga bo pa šele naslednje leto.
zvočno izoliraš lahko avto tudi naknadno, v kakšnih car audio centrih.

Zgodovina sprememb…

endelin ::

ravno obratno, ker sta bmw in mercedes ravnokar predstavila FL, audi ga bo pa šele naslednje leto.

Audi je od vseh treh najnovejši. Ne govorim o faceliftih ampak generacijsko je najnovejši.

m0LN4r ::

korenje3 je izjavil:

Torej odločam se za nakup novega:
Mercedes-Benz E 300 4 Matic Prestige
BMW 530d xDrive oz. BMW 530 iG30 xDrive

Je kdo vozil oba in kateri je bolje zvočno izoliran? Kateri je bolj udoben. Kateri nudi več za manj?
Nocem biti napadalen ali vsiljevati svoje mnenje ali karkoli.
IMHO pise se leto 2021 in proizvajalci tocno vedo koliko so njihove stvari vredne. Res je da drazje ne pomeni nujno boljse, ampak kaj je boljse je relativno.

Recimo jaz mercedesa, ki je omenjen ne bi vozil ze samo zaradi tega, ker je po izgledu dolgocasen, kot nek penzionist.
Ne recem, da je BMW dosti boljsi, ampak...

Zanesljivost v tem razredu ni vprasanje, niso to 10k dacie in neresne firme ala KIA, Hyundai.

Mene sicer bolj zanima, zakaj taksen karavan in zakaj tocno ta dva? Rabis toliko prostora?

Samo predstavljam drugacno perspektivo na izbiro. Koliko si star? Tolko denarja in koliko od tega bo za duso?
Recimo, ce sem jaz vsaj 20-200 minut na cesti, mi za ta denar, polek udobja tudi pomemben uzitek teh 200 minut.
Kavc imam pred televizijo, zato nekako kavca na stirih kolesih ne pogresam prevec. Kosilnice na nitko pa tudi ne vozim naokoli.

Zakaj ne Tesla M3 ? ID4 ? Kaj drugega? Ljubezen na prvi pogled.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

masevc ::

Tudi sam gledam med to trojico.

A6 mi je od zacetka zgledal super (sploh vsi displaji noter), vendar me vedno bolj odvraca ta tehnika. Enako se ne predstavljam sebe v E klasi z vsemi displaji.

Tako sem zadnjic vzel testno petico 30d FL, s prakticno vso opremo. Avto je vrhunski. Notranjost super, infotainment najnovejsi, upravljanje pa se preko gumbov, sicer lahko tudi touch, ampak ni potrebe.

V kombinaciji z avtomatiko in xdrive pogonom se pelje res vrhunsko, podvozje pa nadpovprecno kompenzira neravnine in ostale luknje na slovenskih cestah.

Bo pa verjetno uvoz v roku pol leta. V DE je tak avto (do 1 leta star) s primerljivo opremo, kar zajetno cenejsi.

endelin ::

Meni je tisti idrive dosti boljši od touch predrkavanja po ekranu. Lepo počiva roka in krmari. Audi gre tole ven umikat LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Isotropic ::

endelin je izjavil:

ravno obratno, ker sta bmw in mercedes ravnokar predstavila FL, audi ga bo pa šele naslednje leto.

Audi je od vseh treh najnovejši. Ne govorim o faceliftih ampak generacijsko je najnovejši.

kakšno leto, kar ne pomeni veliko.

solatko ::

m0LN4r - O temle se da kr konkretno pogovarjat

https://www.caranddriver.com/kia/stinger
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

@solatko mene to internet sranje sploh ne gane, lahko se pogovorim z lastnikom stingerja in sam sem nasedel celemu i30n hypu, ko pa dejansko presaltas iz kvalitete na to te azijske priblizke in ce si dovolj objektiven, bos nehal brati tega sranja na internetu.
Tuning scena, mehaniki, podpora, drek od dreka. Fanboyi so 10x hujsi kot v VAG grupah, v VAG grupah vsaj dobis resitev, pomoc instantno, pri teh te pa dissajo, ce imas probleme in vcasih se avtohisa, nima pojma kaj dela, ker imajo enostavno premalo dela s tem, ker so navajeni na "obicne" avteke.

Potem, da sploh ne omenjam clankov kot zgoraj, kjer ze od dalec vidis kako kricijo zveneca imena in je se dela hype, se preden se 100.000 komadov sploh vozi X-let na cesti.
Za i30N ti povem en lep citat bivsega lastnika, ce bi bil avto res tak dober, nebi placali vse youtuberje, da govorijo isto. O seznamu tezav N-Cars foruma, pa zacuda noben youtuber ne govori.

Isto velja za Stinerja, razlike so v podrobnostih, kot je rekel lastnik: "zadeva je dalec od RS3" je blizu, ampak dosti stvari ni to to, da bo to to, bodo morali se narediti vsaj 3 iteracije in malo dvigniti budget.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

solatko je izjavil:

m0LN4r - O temle se da kr konkretno pogovarjat

https://www.caranddriver.com/kia/stinger
Dober avto ne rabi reklame, na vsakem vogalu in da vsi kricijo, pa ponavljajo tistih 5 eno in istih vrstic. Dober avto ala Golf R, RS3 se prodajata v veliko vecjih stevilkah, brez tega napumpanega hypa.
Za moje pritozbe menjalnika in dihtung na vratih, avtohisa vec sploh noce slisat. So rekl, naj se sprijaznim al pa kupim nemca. To ti rece lastnik KIA/Hyundai avtohise, ko zacnes reklamirati bolj obcutljive zadeve.
Ce hoces vec, pa ti se skopiram cele chate iz forumov, kaki gnili fanboyi in sminkerji so to. Pa glede na to, kako malo jih prodajo, ne bos verjel koliko novih oglasov se na teden objavlja v skupinah, da se ga hocejo znebit in iti nazaj na nemca.

PS: So pa v enem dobri kitajci, da te prevarajo. Se opravicujem, korejci. Glede Honde in Toyote nimam pripomb, so ze 20 let nazaj znali narediti epic avto in ga se vedno znajo. Korejci pa so s tem sele zaceli, ampak jim se manjka veliko. Lahko si pa poskusni zajcek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

solatko ::

m0LN4r - Ker OP trola,sem dodal svoj piskrček. Lastniki MB, BMW ali AUDI-jev, ne sprašujejo na S-T, kateri avto naj kupijo. Tako kot ne za druge prestižnejše avtomobile.

Sem videl, da lepo futrate trola in sem dodal svoje.
Res je, Korejci se v področje, kjer vladajo Porshe & drugi, do sedaj še niso vtikali, tudi Japonci ne prav z veliko izdelki, izjema je Nisan, vsekakor pa je za ta denar, kar solidna igrača (sem jo imel lani priložnost tudi malo peljat in moram reč, da kar zadovoljuje).
Delo krepa človeka

endelin ::

Predvidevam, da OP rabi prtljažnik zato, da bo še kdaj šel v Iran po perzijske preproge:D

Utk ::

Op vsako leto odpre temo kater avto za 50 jurjev kupit, razen tisto leto, ko se je čudil kako je clio drag. V vseh teh letih pa še ni uspel it niti na par testnih voženj, da bi vedel whats what. In ziher bo nekdo kupil avto za 50 jurjev, ker je nekdo na forumu nekaj napisal. Tak avto se kupi, ker hočeš tak avto. Če ti je vseeno ali je bmw, audi ali mercedes, ti je najbrž vseeno tudi če je kia. No, razen zarad sosedov...
Poglejte si feryz...če se že trola, se to dela v stilu.

Isotropic ::

afaik ima op že eno mečko oz. en konkreten avto...

Utk ::

Glede na odprte teme ima vsaj 3.

gddr85 ::

damn kakšne ladje, to se vzame en m4 (cs/gts/lci), pogojno kak m2 comp. al pa gt63, da imaš sploh kej užitka, ostalo je potem vse isto sranje :P

HotBurek ::

To je odvisno, kako želiš sebe prezentirat?

Če hočeš bit v družbi viden kot zanimiv, strokoven, resen, izobražen človek oz. je takšna tvoja družba, potem je tale avto temu tudi primeren:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

S tem avtom boš obnovil prijatelske vezi, spoznal nove ljudi (iz avtovleke, mehanike, dobava "dragih" rezervnih delov itn.)... A glavno je, da boš od sebe dal jasen statement. Ženske se bodo greble za tebe. Slovenske ceste bodo za odtenek lepše in ušesom prijaznejše. Za trenutek se bo ustavil nori eco-boost co2 terorizem, mogoče pride celo do preobrata in ponvnega razcveta klasične mehanike. Who knows, mogoče ponovno zaživi tudi F1 in group b.


Če pa želiš izpadit iz avijona kot potrošniška ofca z slamo v glavi, je pa že zgoraj nekaj predlogov... Tam gelj, da bo avto imel infotejment vsaj 2m širok, pa da bo motor imel max 4 cilinder (ter fake v8 sound v kabini), in obvezno eco nalepko.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

korenje3 ::

Kupujem v bistvu 2-3 leta star avto. (1/2 cene).
Odločil sem se za BMW ker je to v bistvu še zmeraj zadnji model. Pa reviewi dobro kažejo.
Sam sem imel mercedes clk 320, bmw X5 (300 kw motor).
Audi sta imela dva koelga. Oba probleme z menjalnikom (zobnike pojedlo).
Mercedes zadnji model ima pa touch panel, kar je največja bedarija.

Utk je izjavil:

Op vsako leto odpre temo kater avto za 50 jurjev kupit, razen tisto leto, ko se je čudil kako je clio drag. V vseh teh letih pa še ni uspel it niti na par testnih voženj, da bi vedel whats what. In ziher bo nekdo kupil avto za 50 jurjev, ker je nekdo na forumu nekaj napisal. Tak avto se kupi, ker hočeš tak avto. Če ti je vseeno ali je bmw, audi ali mercedes, ti je najbrž vseeno tudi če je kia. No, razen zarad sosedov...
Poglejte si feryz...če se že trola, se to dela v stilu.


Vsako leto planiram kupit avto, pa se potem odločim podaljšat uporabo starega.
Karkoli že, ko se enkrat navadiš na tak avto ne greš na kio ipd.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

m0LN4r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Torej odločam se za nakup novega:
Mercedes-Benz E 300 4 Matic Prestige
BMW 530d xDrive oz. BMW 530 iG30 xDrive

Je kdo vozil oba in kateri je bolje zvočno izoliran? Kateri je bolj udoben. Kateri nudi več za manj?
Nocem biti napadalen ali vsiljevati svoje mnenje ali karkoli.
IMHO pise se leto 2021 in proizvajalci tocno vedo koliko so njihove stvari vredne. Res je da drazje ne pomeni nujno boljse, ampak kaj je boljse je relativno.

Recimo jaz mercedesa, ki je omenjen ne bi vozil ze samo zaradi tega, ker je po izgledu dolgocasen, kot nek penzionist.
Ne recem, da je BMW dosti boljsi, ampak...

Zanesljivost v tem razredu ni vprasanje, niso to 10k dacie in neresne firme ala KIA, Hyundai.

Mene sicer bolj zanima, zakaj taksen karavan in zakaj tocno ta dva? Rabis toliko prostora?

Samo predstavljam drugacno perspektivo na izbiro. Koliko si star? Tolko denarja in koliko od tega bo za duso?
Recimo, ce sem jaz vsaj 20-200 minut na cesti, mi za ta denar, polek udobja tudi pomemben uzitek teh 200 minut.
Kavc imam pred televizijo, zato nekako kavca na stirih kolesih ne pogresam prevec. Kosilnice na nitko pa tudi ne vozim naokoli.

Zakaj ne Tesla M3 ? ID4 ? Kaj drugega? Ljubezen na prvi pogled.


Torej xdrive obvezno, ker mercedesi imajo ponavadi zadnji pogon in to se je izkazalo za katarstrofo po snegu.
Moč motorja tudi +160kw, ker si več ne predstavljam slabšega motorja. Zame močnejši motor pomeni večjo varnost, zaradi prehitevanja ipd.
Tesla je sranje, plastik fantastik. Se je enkrat zaletela tesla v moj avto in ji je polomilo blatnik. Si nisem predstavljal da bodo delali američani blatnike iz 0,5mm debele plastike. V glavnem samo pove način gradnje takega avta.
bmw ali mercedes zato ker so zanesljivi. Plan je tak da ga prvih 5 let vozim z vzdrževanjem, potem pa brez vzdrževanja, kot sem to delal do sedaj.
Sem ciljal najprej na mercedes C300 coupe, pa sem potem gledal mercedes C navaden, pa sem potem videl da so mercedesi E ista cena (2 leti stari). Potem sem malo gledal bmwje... dobiš več za isto ceno. Pa še všeč mi je prednji del pri bmwju. Taka je bila moja pot izbire.

Dejstvo je da sem si pred izbiro avta zastavil nek finančni limit (% delež od prihrankov). To je bila v bistvo nuja, ker če ne bi začel gledat porscheje...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Raptor F16 ::

Pa zemi si Audi A7 in je mir. Glavni jebač kamorkol se boš zapeljal.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

c3p0 ::

> Torej odločam se za nakup novega

> Kupujem v bistvu 2-3 leta star avto. (1/2 cene).

What will it be then?

DamijanD ::

mogoče je treba kot "novi" razumeti - kupujem nov avto zame, torej drug, kot ga imam sedaj.

Utk ::

Nič od tega. Od avta za 80 jurjev je v par letih prišel do rabljenega C. Če bi res nameraval kaj kupit, ne bi tega spraševal na internetu. Pri vseh kolegih, od katerih noben nima avta za pod 50 jurjev, gre vprašat na internet.

peky ::

Si morda gledal 530e PHEV? Sam sem ga uvozil iz Nemčije 14 dni nazaj in zaenkrat deluje odlično. Sploh, če delaš relativno kratke razdalje lahko na elektriko narediš nekje 25km.

Jaz sem ga dobil za 30,5k z vsemi stroški uvoza, l. 2017 (star dobra 3 leta), 55k km. Poleg tega se lahko kvalificiraš za eko kredit z nizko obr. mero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: peky ()

jshadlsa232 ::

HotBurek je izjavil:

To je odvisno, kako želiš sebe prezentirat?

Če hočeš bit v družbi viden kot zanimiv, strokoven, resen, izobražen človek oz. je takšna tvoja družba, potem je tale avto temu tudi primeren:

Če rabiš avto za to, si že izgubil.

Čapac™ thread

m0LN4r ::

Favsarija pa taka, kdo kaj dela, kaj ima, kaj nima.
Bajturina, vikend, deca, smrt. Se vedno standard.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

Nek vmes morš še folcvagna dat.

Balkan dreams :))

m0LN4r ::

Kokr vem je to druzinski karavan ali rabljen crni bmw/taximercedes.
So se pa casi spremenili in je zdaj to boljkone SUV Kadjar ipd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

VAG in Renault group imata pri nas 50% trga.
Da imata vsak po ravno tri različno velike modele pa tud ni skrivnost.

Folk bo začel še električne kupovat, ker zdaj je pravi čas, ker je to folcvagen!

Vsaka retja reklama na TV za folcvagn alpa lidl :))

m0LN4r ::

Se nebi strinjal, ker ko sem bil pr zlahti na dopustu za en teden, se je v roku treh ur na TV ponovljala reklama za renault, dacion in skodo.

To ti dam prav, da sta VAG in Reno zelo razsirjena po Sloveniji, ampak recimo Kranj in Celje se s tem podatkom nikakor ne ujemata, ko se peljes po ulicah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

korenje pač ima keš in vsako leto kupi nov avto višjega ranga.

no, potem pove da bo to 2-3 leta star.

na koncu pa vedno prizna, da še vedno vozi stare gare...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Tako je. In potem smo vsi drugi krivi, razen trol OP. Meni je vseeno kolk ima. Lahko ima tudi 100 mio zarad mene. Ampak avta za 50 jurjev se tako ne kupuje. Greš sprobat par modelov in vzameš kater ti najbolj odgovarja. A bi resno nekdo kupil mercedesa namesto bmwja, če mu je ta všeč, ker mu je nekdo na forumu napisal, da se bmw kvari? In to nov bmw za 50 jurjev. Ne me jebat...to deluje pri dilemah med kio in renojem, pa še tam ne zmeraj, ne pa pri teh avtih.
Dokler ga tako kupuje, ga ne bo kupil. Ko bo sprobal enega in takoj vedel, da je to to, ga bo pa kupil. Brez teme na slotechu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Aston_11 ::

korenje3 je izjavil:

ko se enkrat navadiš na tak avto ne greš na kio ipd.
Word!
Edino molnarja je hype zajebal in bo verjetno v kratkem menjal.

Gambino ::

Mercedes je avto, vse ostalo je prevozno sredstvo! In ne primerjat BMW z MBjem, ker je slednji v vsem boljši, z razlogom seveda!

korenje3 ::

m0LN4r je izjavil:

Favsarija pa taka, kdo kaj dela, kaj ima, kaj nima.
Bajturina, vikend, deca, smrt. Se vedno standard.


jap veliko je tega po forumu. avto za 30-50k€ in cela panika - "kaj to sprašuje po forumu", "čapci", ...
kva je folku danes, kot da vsi delajo za 1500€ na mesec.

peky je izjavil:

Si morda gledal 530e PHEV? Sam sem ga uvozil iz Nemčije 14 dni nazaj in zaenkrat deluje odlično. Sploh, če delaš relativno kratke razdalje lahko na elektriko narediš nekje 25km.

Jaz sem ga dobil za 30,5k z vsemi stroški uvoza, l. 2017 (star dobra 3 leta), 55k km. Poleg tega se lahko kvalificiraš za eko kredit z nizko obr. mero.


Nisem. To je bil dober nakup. Ima 4 kolesni pogon?
Sicer ne vem zakaj hibrid, ker 530d kuri zlo malo baje.

Me pa skrbi sklopka za razporeditev navora po kolesih pri 4 kolesnem pogonu pri bmwjih. Je ta sklopka za stalno ali je treba vzdrževati?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

matobeli ::

Zanimiva vaša logika, mercedes je avto ker najbolje opravlja delo prevoznega sredstva.

Zame obstaja avto in prevozno sredstvo. Ampak v avtu ni udobno in tiho kot v prevoznem sredstvu.

Ko vam bodo v mercedese vgradili AI in zaklenili volan biste končno dojeli da imate ultimativno prevozno sredstvo. Nimate pa avta.

korenje3 ::

gruntfürmich je izjavil:

korenje pač ima keš in vsako leto kupi nov avto višjega ranga.

no, potem pove da bo to 2-3 leta star.

na koncu pa vedno prizna, da še vedno vozi stare gare...


CLK je star 20 let, bmw 10 let. in zdej kupujem novega.
Ko kupuješ novega je tvoj obstoječi avto "stare gare". ne?
A ti kupuješ novega ko nimaš starih gar?

Utk je izjavil:

Tako je. In potem smo vsi drugi krivi, razen trol OP. Meni je vseeno kolk ima. Lahko ima tudi 100 mio zarad mene. Ampak avta za 50 jurjev se tako ne kupuje. Greš sprobat par modelov in vzameš kater ti najbolj odgovarja. A bi resno nekdo kupil mercedesa namesto bmwja, če mu je ta všeč, ker mu je nekdo na forumu napisal, da se bmw kvari? In to nov bmw za 50 jurjev. Ne me jebat...to deluje pri dilemah med kio in renojem, pa še tam ne zmeraj, ne pa pri teh avtih.
Dokler ga tako kupuje, ga ne bo kupil. Ko bo sprobal enega in takoj vedel, da je to to, ga bo pa kupil. Brez teme na slotechu.


Predlagam da se umakneš iz te teme, ker tukaj si edini trol. Serješ po vsaki moji temi o avtih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

JC Denton ::

korenje3 je izjavil:

Pri meni je pogoj 4 kolesni pogon, zadnji pogon nikoli več. Sem že večkrat slišal "vreče cementa v prtljažnik".
Vsaj 160kW (sem se navadil na hiter avto).

Pri mercedesu je potrebno pazit da je 9gang in ne 7gang, ker je baje 9gang boljši in hitrejši.


Hočeš avto s 160 kW ampak ne zadnji pogon, ker ne znaš furat? Najboljše kak Audi, ki je super ko gre za vožnjo naravnost in po AC.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se vaš avto pelje v snegu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24527303 (14518) simnov
»

Bmw X1 ali VW Tiguan (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7614999 (10293) m0LN4r
»

Vožnja v snežnih razmerah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16029295 (26312) PrimozR
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9138437 (35035) chucki

Več podobnih tem