» »

Težava z motorno žago

Težava z motorno žago

Aramis ::

Pozdravljeni. Imam motorno žago stihl av 034. ŽAga je dolgo stala in sem jo hotel malo obnovit. Pred prenovo je imela težave iztekanje olja za verigo in druge malenkosti.
Najbolj pa me jezi to:
- vžge normalo po 3-4 potegih
- ko pritisnem na plin gre suvereno do konca kot treba

Težava se pojavi, ko držim gas en čas. Recimo da hočem prežagati hlod. Po 10-15 sec začne izgubljati moč in dobi tipičen zvok OOOOOoooooooooo, kot da jo duši. Spustim gas da pride k sebi in spet gre en čas, potem pa spet Ooooo..
Zamenjal sem svečko, sesalni koš, filter zraka, cevko za gorivo in nov uplinjač.

Razlike ni nobene. Znaki še vedno enaki... kaj še preostane? Cilinder in bat oz obročki?

rawwer ::

Provaj vprasat na fb skupini Gozdarji, tam nekateri spijo z motorko.
Mogoce filter goriva, batni obrocki?

espacious ::

Bo potrebno zamenjat membrane v karburatorju, kaksno svecko, cev goriva...semering... Tezko recem na pamet. Nesi na servis ce nisi vesc. Stare stilerce so super.

Poglej tudi kako se H, L ter prosti tek nastavi. Na ty imas tono videov.
LP, espacious

Zgodovina sprememb…

shmandi ::

Lahko ti cin špula prebija, ko se segreje

espacious ::

Bo potrebno zamenjat membrane v karburatorju, kaksno svecko, cev goriva...semering... Tezko recem na pamet. Nesi na servis ce nisi vesc. Stare stilerce so super.

Poglej tudi kako se H, L ter prosti tek nastavi. Na yt imas kup posnetkov kako se naredi. Tudi komplet teardown imas. Obrabijo se pa semeringi in mrezice v karburatorju... Se posebaj ce ima svoja leta.

Poglej tudi kako se H, L ter prosti tek nastavi. Na ty imas tono videov.
LP, espacious

borisk ::

Glede na to, da zalaufa vredu, čez petnajst sekund pa začne mukat, bi rekel da je prerevna mešanica pri WOT. Poglej na jutubu kako nastavit uplinjač (predvsem H) ampak glede na to da je to stara štilerca, lahko da ti vleče zrak pri tesnilih glavne gredi ali kje med uplinjačev in motorjem, običajno so težave tudi z elektriko (tuljava, kabl svečke, nastave za svečko, itd... v glavnem pri stari motorjni ni nikoli dolćas, lahko da boš žagal dva tovornjaka drv, lahko da boš cel dopoldan z šraufal motorko...

dxx ::

Nov uplinjač je tudi treba pravilno nastavit.

fikus_ ::

Verjetno potrebno nastavit uplinjač

https://www.manualslib.com/manual/96828...

Aramis ::

lahko da ti vleče zrak pri tesnilih glavne gred


Jap. to je bila težava. Hvala za info, žaga je že narazen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

Blinder ::

A tesnilom glavne gredi se rece tudi "semeringi"?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

ja, tem tesnilom za osi, gredi, osovine ipd se reče tudi semering. Mislim da je na isto foro kot gedore za nasadne ključe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Zimonem ::

Saj je že spraševal o tej žagi. Na koncu bo menjal še cilinder. Žaga bi še vedno STIHL ampak vse bo zamenjano z aftermarket deli, stihla bo ostalo bolj malo. Pa bolj za okras ko kaj drugega. Reva je oddelala tasvoje.

111111111111 ::

rawwer je izjavil:

Provaj vprasat na fb skupini Gozdarji, tam nekateri spijo z motorko.

V temi sem prišel samo do tegale posta. Samo hočem povedat, da me je res nasmejal. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos ne vžge (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13522833 (3376) hojnikb
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16539371 (10581) m3k
»

Piaggio Ciao ne vžge.

Oddelek: Na cesti
154794 (3876) heero
»

Močno izboljšana učinkovitost sodobnih motorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
559307 (6642) Azrael
»

Težave z motorjem kosilnice

Oddelek: Loža
2015216 (14757) šernk

Več podobnih tem