» »

Pokojninski steber kako preprečiti njegov zlom ?

Pokojninski steber kako preprečiti njegov zlom ?

«
1
2 3

Levica ::

Rešitev za prihodnost in zagotovljeno pokojnino.

Leta 2050 več kot 50% državljanov bo starih več kot 60 let denarja za pokojnine bo zmanjkalo kaj pa potem ?

Rešitev so migracije.

Migracije so pomebne za Slovenijo in tudi rešitev za POKOJNINSKI STEBER, da se ne zlomi.



Slovenija mora narediti več, da se te ljudi zadrži v Sloveniji saj smo starajoča družba in bomo potrebovali delovno silo.

Potrebno jim je ponuditi pogoje da bodo tukaj tudi ostali. Dokler se ne integrirajo državno stanovanje in žepnina 700 eur kot v Avstriji za 3 leta.

Če tega ne storimo se boš naš pokojninski steber zlomil.

Če jim damo priložnost bodo delali in polnili državno blagajno z davki.

Slovenija bi morala letno sprejeti okoli 11000 prebežnikov delovnih migrantov ali beguncev, da bi do leta 2050 rešili problem pokojninskega kolapsa

Begunci in migranti so realnost in je brezveze, da se te realnosti otepamo in so celo koristni za nacionalno prihodnost.


Migrante bomo še krvavo potrebovali
Tujci ne bodo prihajali, če bodo obsojeni na sovraštvo in pekel političnega populizma. A zavedati se moramo, da se prebivalstvo Evrope stara, število delovno aktivnih ljudi upada. Po nekaterih projekcijah bomo ob zdajšnjih trendih leta 2050 potrebovali 85 milijonov migrantov, zgolj zato da bomo lahko vzdrževali ekonomsko dinamiko na primerljivi ravni, opozarja sogovornik. Migranti ustvarjajo delovna mesta in novo dodano vrednost . Nihče ne bo začel peči potico, ker to znajo Slovenci sami. Delali bodo tisto, česar v Sloveniji še ni.


Prioriteta pa mora biti sedaj Bosna kjer je nujno potrebno te prebežnike porazdeliti po celotni uniji kajti Bosna ne zmore več mi v Slvoeniji pa imamo kapacitete in voljo,d a jih sprejmemo.
  • predlagal izbris: connel ()

redtech ::

1. Sistem iz rok v usta (ni naložbeni), zato čas upokojitve ne sme biti faktor za višino odmernega procenta. Višina odmernega procenta bi morala biti enaka za vse v tekočem letu!
2. Davčne olajšave (omejeno navzgor) za naložbeno varčevanje, tudi izven 2. in 3. stebra, kjer so stroški za varčevalca najvišji, donosnost med nižjimi.

Migracije

Avstralija je dober vzor za migracije, vendar Slovenija razen visoke obdavčitve težko kaj ponudi visoko izobraženim.
Prebežnike bi jemal na socialo, davkov od njih bo zelo malo, enako od minimalcev...? Samo še večji problemi.
Industrija se vedno bolj avtomatizira / digitalizira, vedno manj bo takih delovnih mest na katere boš lahko postavil "migranta" iz nule?

Malo več narodne zavesti in iščimo rešitve doma.

Problem je, da mladi ne dobijo dobrih priložnosti (stalne zaposlitve / stanovanje) in posledično imajo kasneje družine z manj otroki.

Švedi so lep primer neuspeha z migracijami, če si to želiš. V Nemčiji rasejo geta..

ubermensch ::

Kakšen glup predlog, ne morem verjet. Rešitev ni še večja odvisnost od sistema in zanašanje na migrante, ki prihajajo še bolj izkoriščati socialni sistem.

Rešitev je spodbujanje ljudi k neodvisnosti, da vlagajo v delnice in pokojninske sklade in ne računajo na pomoč države, kajti vsak je in mora biti zadosti sposoben, da poskrbi za svojo prihodnost. Zanašati se na druge je pa otročja lastnost in vodi v izkoriščanje s strani tistega na katerega se zanaš (naj si bo to država ali posameznik).

LeQuack ::

Rešitev je da preidemo na sistem kjer vsak plačuje sam zase v svoj sklad.
Quack !

zobnik ::

Ja oni ti bodo delal in filal blagajno, pozabi, ravno obratno bo, nekaj časa delal pol pa probal živet od trasferjev in malo fuša, malo po pogodbi.

Reycis ::

Tudi ti "migranti delavci" se bodo nekoč upokojili in kaj potem? Temeljni problem pokojninskega sistema je, da je bil narejen v času ko se je število prebivalstva vsake par desetletij podvojila in je bil prilagojen temu. Tak čist iskreno Slovenija glede na naravne danosti težko zagotovi dostojno življenje za kaj več kot par stotisoč ljudi. Če pa hočeš da živimo kot amiši pa lahko penzionistom že danes damo penzijo na pol in takisto ne potrebujemo uvožene davčne baze.

P.S. v desetletju, dveh bodo verjetno vse zahodne države odrekle gostoljubje začasno uvoženi delovni sili.
Diversity is our greatest strength

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Rešitev je da preidemo na sistem kjer vsak plačuje sam zase v svoj sklad.


Točno to...

To kar danes plačujemo individualno v dodatni pokojninski steber, tisti ki je neobdavčen in običajno dajo nekaj delavci nekaj delodajalec bi moral postat DEFAULT steber... dobiš račun, delodajalec not vplača VSE kar je do zdaj vplačal v pokojninskega... ČE UMREŠ dobi STEBER (Ne denar) tvoj naslednik... (ne pa ta nateg zdaj z izplačilom in obdavčitvijo)

Pogoj za črpanje ven, mora bit 60 let in vsaj 240.000€ vprivarčevanega (kar je 1.000€ na mesec za 20 let ali do 80tega leta)
Ali pa vsaj starost 68 let...

Tisti ki pa so danes preko 65 dobijo socialno namesto penzije (kaj več njihova vplačila dinarjev itak niso vredna)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Slovenistan bo ze leta 2030 4ta siptarska drzava. Resitev za pokojninski sistem? Delete.

mailer ::

Levica, ne vem ali si opran ali naiven bi pa s svojo potezo sesul pokojninsko blagajno še vsaj 10 let prej. Migranti z vzhoda niso prišli delat ampak tebi to ni jasno. Poglej podatke iz ostalih držav pa mi povej koliko % je zaposlenih in koliko % je privleklo sem ostale člane družine in se priklopilo na socialo. Ampak sociala jim ni dovolj, furajo še postranske dejavnosti, ki s tvojo pokojnino nimajo nič.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

vostok_1 ::

Z vsakim letom, bo bolj jasno, to kar sem napovedal skoraj desetletje nazaj.

GenX in Marsikateri milenijec enostavno je preveč zaseden z bulšitom consumer vsakdanjika, da bi opazil kako jim egzistenca, ki so jo smatrali kot večno...izmika pod nogami.

2040 bo precej interesantno desetletje. GenX-erji bodo pred pokojem. Milenijci že konkretno začeli poganjati sive lase.
GenZ na išku moči ostal s tičem v roki na vetru.

You'll see. Tam 2040-2050.

mailer je izjavil:

Levica, ne vem ali si opran ali naiven bi pa s svojo potezo sesul pokojninsko blagajno še vsaj 10 let prej. Migranti z vzhoda niso prišli delat ampak tebi to ni jasno. Poglej podatke iz ostalih držav pa mi povej koliko % je zaposlenih in koliko % je privleklo sem ostale člane družine in se priklopilo na socialo. Ampak sociala jim ni dovolj, furajo še postranske dejavnosti, ki s tvojo pokojnino nimajo nič.


Uporabnik levica je kripto SDS trol, ki uporablja double agent type taktike za svojo propagando.
Ne jemlji preveč resno vse skup.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Blinder ::

Jaz bi raje obratno naredil, spucal slovenijo; ostal nas bi samo miljon, ampak bi se kljub temu zivelo bolje
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zobnik ::

Na kmetih se dela do konca, so eni hodil delat oz. so si vplačeval za penzijo tako kot ostali, pa še danes pri 75 letih skačejo z motorno žago okol, pa traktrje furajo in ostalo.

vostok_1 ::

Blinder je izjavil:

Jaz bi raje obratno naredil, spucal slovenijo; ostal nas bi samo miljon, ampak bi se kljub temu zivelo bolje


To govorimo o gas chamberjih ali kaj?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Valvoline ::


Gospa lepo razlaga kako so islamske horde prisle v lebanon delat in poskrbet za pokojnine avtohtonih domacinov.

Resitev za pokojninski sistem, proracun in druzbo nasploh je rezanje 3/4 iz 300.000 javnosektorasev/monopolistov, 200.000 novih neto vplacnikov v proracun.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Rešitev je da preidemo na sistem kjer vsak plačuje sam zase v svoj sklad.


Točno to...

To kar danes plačujemo individualno v dodatni pokojninski steber, tisti ki je neobdavčen in običajno dajo nekaj delavci nekaj delodajalec bi moral postat DEFAULT steber... dobiš račun, delodajalec not vplača VSE kar je do zdaj vplačal v pokojninskega... ČE UMREŠ dobi STEBER (Ne denar) tvoj naslednik... (ne pa ta nateg zdaj z izplačilom in obdavčitvijo)

Pogoj za črpanje ven, mora bit 60 let in vsaj 240.000€ vprivarčevanega (kar je 1.000€ na mesec za 20 let ali do 80tega leta)
Ali pa vsaj starost 68 let...

Tisti ki pa so danes preko 65 dobijo socialno namesto penzije (kaj več njihova vplačila dinarjev itak niso vredna)

Dej mi povej, kako bo placeval oseba na minimalcu. Sam vprasam ta izracun.

vostok_1 je izjavil:

Z vsakim letom, bo bolj jasno, to kar sem napovedal skoraj desetletje nazaj.

GenX in Marsikateri milenijec enostavno je preveč zaseden z bulšitom consumer vsakdanjika, da bi opazil kako jim egzistenca, ki so jo smatrali kot večno...izmika pod nogami.

2040 bo precej interesantno desetletje. GenX-erji bodo pred pokojem. Milenijci že konkretno začeli poganjati sive lase.
GenZ na išku moči ostal s tičem v roki na vetru.

You'll see. Tam 2040-2050.

mailer je izjavil:

Levica, ne vem ali si opran ali naiven bi pa s svojo potezo sesul pokojninsko blagajno še vsaj 10 let prej. Migranti z vzhoda niso prišli delat ampak tebi to ni jasno. Poglej podatke iz ostalih držav pa mi povej koliko % je zaposlenih in koliko % je privleklo sem ostale člane družine in se priklopilo na socialo. Ampak sociala jim ni dovolj, furajo še postranske dejavnosti, ki s tvojo pokojnino nimajo nič.


Uporabnik levica je kripto SDS trol, ki uporablja double agent type taktike za svojo propagando.
Ne jemlji preveč resno vse skup.

O vem ti to ? dodatna pokojninska zavarovanja obstajajo se pred razpadom juge. Poizkusi se 1x, da ne bos tako posploseval.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

dronyx ::

Levica je izjavil:

Rešitev so migracije.

Kot sem že večkrat napisal je organizirana združba, ki je to državo vodila po osamosvojitvi storila vse, res čisto vse, da je Slovenijo naredilo neprivlačno za Slovence, zlasti pa mlajše in izobražene ter jo naredila privlačno za ekonomske migrante iz Balkana, zlasti iz Bosne in Kosova. Posledice te politike so vidne že sedaj, še bolj pa bodo vidne v par naslednjih desetletjih.

starfotr ::

Sploh ne vem, zakaj bi se trudili preprečiti zlom. Nevzdržne stvari slej ko prej propadejo. Prej propadejo, prej lahko začnemo na novo in manjše zlo je, če prej propade, kot pa da se vlečejo v nedogled.

Kaj smo pridobili, ko smo v NLB zmetali kup denarja? Kaj so pridobili na Islandiji, kjer niso zmetali kupov denarja v banke?

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Rešitev je da preidemo na sistem kjer vsak plačuje sam zase v svoj sklad.


Točno to...

To kar danes plačujemo individualno v dodatni pokojninski steber, tisti ki je neobdavčen in običajno dajo nekaj delavci nekaj delodajalec bi moral postat DEFAULT steber... dobiš račun, delodajalec not vplača VSE kar je do zdaj vplačal v pokojninskega... ČE UMREŠ dobi STEBER (Ne denar) tvoj naslednik... (ne pa ta nateg zdaj z izplačilom in obdavčitvijo)

Pogoj za črpanje ven, mora bit 60 let in vsaj 240.000€ vprivarčevanega (kar je 1.000€ na mesec za 20 let ali do 80tega leta)
Ali pa vsaj starost 68 let...

Tisti ki pa so danes preko 65 dobijo socialno namesto penzije (kaj več njihova vplačila dinarjev itak niso vredna)

Dej mi povej, kako bo placeval oseba na minimalcu. Sam vprasam ta izracun.

vostok_1 je izjavil:

Z vsakim letom, bo bolj jasno, to kar sem napovedal skoraj desetletje nazaj.

GenX in Marsikateri milenijec enostavno je preveč zaseden z bulšitom consumer vsakdanjika, da bi opazil kako jim egzistenca, ki so jo smatrali kot večno...izmika pod nogami.

2040 bo precej interesantno desetletje. GenX-erji bodo pred pokojem. Milenijci že konkretno začeli poganjati sive lase.
GenZ na išku moči ostal s tičem v roki na vetru.

You'll see. Tam 2040-2050.

mailer je izjavil:

Levica, ne vem ali si opran ali naiven bi pa s svojo potezo sesul pokojninsko blagajno še vsaj 10 let prej. Migranti z vzhoda niso prišli delat ampak tebi to ni jasno. Poglej podatke iz ostalih držav pa mi povej koliko % je zaposlenih in koliko % je privleklo sem ostale člane družine in se priklopilo na socialo. Ampak sociala jim ni dovolj, furajo še postranske dejavnosti, ki s tvojo pokojnino nimajo nič.


Uporabnik levica je kripto SDS trol, ki uporablja double agent type taktike za svojo propagando.
Ne jemlji preveč resno vse skup.

O vem ti to ? dodatna pokojninska zavarovanja obstajajo se pred razpadom juge. Poizkusi se 1x, da ne bos tako posploseval.



Kako pa placuje oseba na minimalcu zdaj??? Enako bo samo nabralo se bo tolko manj kesa da bo dalj casa delal ali pa imel REALNO pokojnino glede na vplacila
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bobby ::

Da bo pa vsak posameznik zase skrbel bo pa potrebno začet že v osnovnih šolah na letnem intervalu začet poučevat finančno pismenost in to ne pomeni samo eno leto ampak kot slovenščino, težit z njo iz leta v leto vsako leto posebaj,.. in uganite kaj bo pol. Nič. Že tako polovico ljudstva ni funkcionalno pismenega po končani najmanj srednji šoli.
Poleg tega, če imajo vse države EU isti problem, le na kateri osnovi bi laghko Slovenija manjko prirastka kompenzirala z migracijam in migrante dejansko zadržala na osnovi dobrih plač, če lahko migrantje zategnejo par 100km naprej za faktor 3x večji income pa po možnosti s pol manj dela.
Trenutno in dolgoročno je manj minusov za obstoj tu, kot potegnit naprej. Edini večji plus je, da gre lahko za vikend nazaj v rodni kraj (naprimer Bosno,katero je nekdo izpostavil), ker smo bližje,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Mato989 ::

bobby je izjavil:

Da bo pa vsak posameznik zase skrbel bo pa potrebno začet že v osnovnih šolah na letnem intervalu začet poučevat finančno pismenost in to ne pomeni samo eno leto ampak kot slovenščino, težit z njo iz leta v leto vsako leto posebaj,.. in uganite kaj bo pol. Nič. Že tako polovico ljudstva ni funkcionalno pismenega po končani najmanj srednji šoli.
Poleg tega, če imajo vse države EU isti problem, le na kateri osnovi bi laghko Slovenija manjko prirastka kompenzirala z migracijam in migrante dejansko zadržala na osnovi dobrih plač, če lahko migrantje zategnejo par 100km naprej za faktor 3x večji income pa po možnosti s pol manj dela.
Trenutno in dolgoročno je manj minusov za obstoj tu, kot potegnit naprej. Edini večji plus je, da gre lahko za vikend nazaj v rodni kraj (naprimer Bosno,katero je nekdo izpostavil), ker smo bližje,...


Saj drugače se ljudje to naučijo, samo ena generacija bo pa zjebana... ker je navajena na nanny state, pol pa se vsak nekaj nauči od generacije pred njim ko vidi kako niso bili pametni in nič dali na stran.

Pa saj ne bi ukinli vplačila, samo spremenli bi da bi vplačila se štela IZKLJUČNO individualno in bi se dedovala v 1. redu brez davka...

Torej če imaš ti minimalca in vplačaš 200EUR na mesec (ti in delodajalec skupaj) gre to direkt na tvoj TRR varčevalni... po 40 letih maš recimo 100.000EUR + obresti ene par jurijev in si daš izračunat da je to za 10 let za 800EUR na mesec samo in ker nimaš dovolj ker nisi nič sam prihranil ni kriva država ampak TI in delaš pač še 10 let dalj da prihraniš višjp cifro s tem pa tudi manj časa prejemaš pokojnino, če zmes UMREŠ dobi vsa tvoja vplačial tvoj potomec ali najbližji sorodnik ki bo tako imel lepšo penzijo.

Zato pa pogoj da črpaš lahko komaj po 60tem in če imaš vsaj 240.000EUR ali pa po 68tem "regardless" od zneska, vendar si sam odgovoren če ti zmanjka...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

bobby ::

govoriš o številkah valute in me zanima, na katero časovno obdobje so definirane te številke? današnjih 100k ali 100k čez 40 let (po teoriji 2% inflacije je to takratnih 201k) da imaš približno isto kupno moč.

Pa se ti res zdi, da je sistem tako postavljen? Meni definitivno ne pa naj smo definirana socialna država (to je še ena točka iz ustave, ki bi se lahko vezala na zgornje neumnosti), ker so penzionisti privzeto breme državne mašine in ni interesa države, da bi živeli od točke upokojitve naprej čim dlje.
Še malo pa po uzakonjeno, kot je v ameriki, ker vse poti vodijo tja, da po določenem letu boš moral začet razprodajat imovino in bo dedovanje v prvi rod za smrtnike navzgoraj omejeno. Me zanima, če bo to razveselilo vse naše upokojence, ki so cegle skup metal potem bli pa obvezani razprodajat, to bi bilo šele "zabavno" gledat.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Smurf ::

Prav predstavljam si enega Zana Mahnica za tem "Levica" accountom. Ne hranite SDS trola.

Mato989 ::

bobby je izjavil:

govoriš o številkah valute in me zanima, na katero časovno obdobje so definirane te številke? današnjih 100k ali 100k čez 40 let (po teoriji 2% inflacije je to takratnih 201k) da imaš približno isto kupno moč.

Pa se ti res zdi, da je sistem tako postavljen? Meni definitivno ne pa naj smo definirana socialna država (to je še ena točka iz ustave, ki bi se lahko vezala na zgornje neumnosti), ker so penzionisti privzeto breme državne mašine in ni interesa države, da bi živeli od točke upokojitve naprej čim dlje.
Še malo pa po uzakonjeno, kot je v ameriki, ker vse poti vodijo tja, da po določenem letu boš moral začet razprodajat imovino in bo dedovanje v prvi rod za smrtnike navzgoraj omejeno. Me zanima, če bo to razveselilo vse naše upokojence, ki so cegle skup metal potem bli pa obvezani razprodajat, to bi bilo šele "zabavno" gledat.


Zato pa glih, s tem bodo končno ljudje videli da denar ne pade z drevesa za njihove "PRENIZKE" penzije kot danes vsak dan jamrajo ko imamo "nanny state" ki je krivda njihove mizerije (po njihovo) ampak so krivi sami ker premalo šparajo za starost..

Tako končno ne bo mogel noben rečt da je neka DRŽAVA kriva za njegovo penzijo ampak bomo lahko vsi pokazali nazaj na njega in rekli NE TI SI KRIV, kaj pa nisi prihranil več... to bo bolje tudi za konzumiranje nepotrebnih artiklov ki jih dejansko ne rabiš.

Če bo pa tale steber to smiselno vlagal boš pa lahko dobil po 40 letih več kot 201k nazaj... v tem je point... samo je potrebno vlagat glih malo nad inflacijo da pokriješ in 1% zraven, ne pa pol it v balkanske sklade ipd... to pa res ne.

To da pa zdaj VSI skrbimo za VSE in se najbolj pizdijo RAVNO tisti ki itak dobijo VEČ kot so vplačali

PRIMER: Moja babica je šla v penzijo s 53 leti kot trgovka v mercatorju, danes je stara 88 let... kar pomeni da je delala cca 35 let v penziji pa je DALJ časa... in vsi lahko z gotovostjo trdimo da si to ni zaslužila... ker toliko ni vplačala in pol še ona omeni kako ima nizko penzijo SAMO ubogih 370€...

Vidiš takih primerov pol več ne bo, šla je prehitro v penzijo, zato je manj zgarana dolčakala več let na račun vseh nas... klasično leechanje drugih sodržavljanov zaradi SOCIALNE DRŽAVE...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

OP je sicer troll... Ekonomski migranti (vsaj niso več vsi označeni za begunce, en čas so bili), kot jih poznamo zadnja leta, večinoma nič ne vplačujejo, ampak bolj jemljejo ven. Nekvalificiranega kadra se že zdaj rabi zelo malo in se ga bo vedno manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Invictus ::

Rešitev za pokojninsko blagajno je preprost, mladina naj več fuka in naredi več otrok. Tako bo čez 20 let več delavcev, ki bodo vplačevali v pokojninsko blagajno.

Drugače jih bodo migranti. Ki ponavadi več fukajo in imajo več otrok... In privlečejo sem svojo, nekompatibilno kulturo.

Treba je pa spremeniti tudi sistem, ki bi končno uvedel lastno varčevanje za penzijo (kot npr. v Švici) namesto Hindenburgovega sistema (zaposleni plačujejo penzije za trenutno upokojene).

Ali pa še kaka korona (recimo grosuplejski sev), ki bi pobil vse nad 70 let...,
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miki N ::

OP je v resnici "kopriva" - to je stara Mata Hari finta.

Invictus ::

Ekonomski migranti niso rešitev, ker večinoma delajo preko firme v lastni domovini, tako da se davki plačujejo tam.

Je bil zadnjih par let sledeči trend na zahodu kar se tiče zaposlitvenih možnosti:
- redna zaposlitev v državi dela
- ustanovitev podjetja v državi dela

Ampak očitno to ne laufa preveč dobo, ker redno zaposleni naredijo precej manj in slabše kot freelancerji. Tako da je ta trg spet v povratku, vsaj malo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Rešitev za pokojninsko blagajno je preprost, mladina naj več fuka in naredi več otrok. Tako bo čez 20 let več delavcev, ki bodo vplačevali v pokojninsko blagajno.

Drugače jih bodo migranti. Ki ponavadi več fukajo in imajo več otrok... In privlečejo sem svojo, nekompatibilno kulturo.

Treba je pa spremeniti tudi sistem, ki bi končno uvedel lastno varčevanje za penzijo (kot npr. v Švici) namesto Hindenburgovega sistema (zaposleni plačujejo penzije za trenutno upokojene).

Ali pa še kaka korona (recimo grosuplejski sev), ki bi pobil vse nad 70 let...,


Eksponentna rast prebivalstva ni rešitev... to je ravno težava vsega... mi bi morali ciljat na zmanjšanje prebivalstva in varčnost države... problem je ker država oz. vodilni niso sposobni tega uredit, nihče pa ne upa povedat tega da je penzijonist dvojno breme držav in vsakdo ki predolgo živi čisti minus blagajni.

Zato je toliko bolj smešno gledat kako zdaj Janšo skrbi za uboge upokojenke ki imajo 350e penzije... ko pa so jamrale nad 350e pa to ni nobenga tako hudo skrbelo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Točka preloma za to piramidno shemo je vedno ko prideš do tega, da en delavec plačuje za enga penzića - takrat celo manj bistrim kapne, da je mogoče učinkovitejše, če je to ista oseba v različnih časih kot dve različni v istem času (investicija vs. transfer).

Levica ::

Zanemarjate dejstvo, da se bo populacija po Evropi skrčila medtem, ko se bo drugje po svetu povečala. Kako bo Evropa sploh lahko še gospodarsko konkurenčna z tako starim prebivalstvom ?
Edina rešitev za starajočo Evropo so migracije.

Mato989 ::

Levica je izjavil:

Zanemarjate dejstvo, da se bo populacija po Evropi skrčila medtem, ko se bo drugje po svetu povečala. Kako bo Evropa sploh lahko še gospodarsko konkurenčna z tako starim prebivalstvom ?
Edina rešitev za starajočo Evropo so migracije.


Neumnost... torej hočeš rečt da je vsak človek enako produktiven... ob pravilni tehnologiji lahko 1 človek proizvede več kot 100.000 v Afriki
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Saj to da druge države nimajo problema starajočega prebivalstva je tudi en tak mit - nič ti ne pomaga razmerje, če aktivno prebivalstvo nima kaj delati - starajo se in dalj živijo pa tudi drugje.

To je v bistvu spet en tak evrocentričen pogled na svet, kjer je ostali svet neke vrste Unicefova razglednica z samimi nasmejanimi črnčki. Ja. Samo ta črnček ne more skrbeti za svojo babico, ker še zase nima.

Oziroma kot je nekdo enkrat omenil: če je mlada demografija tako očitna rešitev... zakaj drugje ne deluje in zakaj bi delovala v Evropi? Ker so "uni tam" glupi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

zobnik ::

problem so nizke plače, min. 1100 neto pa se bo marsikdo odločil da raje dela kot živi od penzije, socialnih transferjev.

Furbo ::

Levica je izjavil:

Migracije so pomebne za Slovenijo in tudi rešitev za POKOJNINSKI STEBER, da se ne zlomi.

Migracije sure, ampak iz držav, kjer je narod z istimi vrednotami, kot jih imamo mi.

Bi imel rad pokojnino? Ustvari kaj.

Morda zveni pregrešno ampak delaj, kupi nepremičnino in jo oddajaj/prodaj na stara leta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gruntfürmich ::

ni prvič, ko predstavniki levice ne znajo računat in dojet, da ne rabimo nobenih novih prišlekov za vse bolj avtomatizirano delo. še manj za pokojnino.
vedno bolj opažam, da so predstavniki levice najbolj retardirana populacija v sloveniji.

pokojnino mora vsak sam varčevati, pa se nobeden ne bo več spraševal okoli stebrov in stolpov zakaj, kako, čemu, od kot...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jshadlsa232 ::

Levica je izjavil:

Rešitev za prihodnost in zagotovljeno pokojnino.

Leta 2050 več kot 50% državljanov bo starih več kot 60 let denarja za pokojnine bo zmanjkalo kaj pa potem ?

Rešitev so migracije.

Migracije so pomebne za Slovenijo in tudi rešitev za POKOJNINSKI STEBER, da se ne zlomi.

Resitev so ljudi, ki bodo iz proracuna vzeli vec ko vanj dali?

Kdo vas retarde sploh lahko jemlje resno, nima predstave o financah.

Prav tako, ce bi vas skrbela nataliteta, bi se zacelo vlagat v lastni narod, ne placevat tujcev. Zidovski programming o white replacementu vas tu prevec izdaja.

Miki N ::

Zanimiva je tudi ideja, da se fantje migrantje pa kar ne starajo. V bistvu so že tisti izpred 5 let kar dosti blizu penzije, nekih familij pa si niso ustvarjal. Mogoče se pa demografske slike le ne da popraviti z uvozom kupa tipov?

gruntfürmich ::

jah, morda pa bi levičarji stare potem kar v gulage furali; to dobro obvladajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

stara mama ::

Furbo je izjavil:


Bi imel rad pokojnino? Ustvari kaj.

Morda zveni pregrešno ampak delaj, kupi nepremičnino in jo oddajaj/prodaj na stara leta.

To je tist, kar levičarjem ne gre in ne gre v glavo....
Če hočeš nekaj imet, je potrebno za to nekaj naredit. Državna blagajna ni neomejena.

Kriminal je samo to, da se zdaj nekomu jemlje brez garancije, da bo to kdaj sploh dobil nazaj.
Levičarska ideja iz prejšnje države, zaradi katere zdaj sploh smo v riti.

jshadlsa232 ::

stara mama je izjavil:

Furbo je izjavil:


Bi imel rad pokojnino? Ustvari kaj.

Morda zveni pregrešno ampak delaj, kupi nepremičnino in jo oddajaj/prodaj na stara leta.

To je tist, kar levičarjem ne gre in ne gre v glavo....
Če hočeš nekaj imet, je potrebno za to nekaj naredit. Državna blagajna ni neomejena.

Kriminal je samo to, da se zdaj nekomu jemlje brez garancije, da bo to kdaj sploh dobil nazaj.
Levičarska ideja iz prejšnje države, zaradi katere zdaj sploh smo v riti.

Njim to ne rabi bit jasno, ker jim tisti, ki jim take sanje vcepljajo v glavo v isti sapi nudijo kredite za zadolzevanje lastnega naroda (ne njih). (((IMF))).

klemenSLO ::

Migracija je rešitev... za tistega ki pride iz svoje države brez socialne politike v državo kjer nekaj dobi , kjer ni vojne ipd.
Kako pa je to fino za lastne državljane je pokazala Merklova :8)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

RedDrake ::

Rešitev je preprosta.
Razlastimo Cerkev vsega premoženja, to prodamo na dražbi in iz tega financiramo 1k EUR pokojnine za naslednjih nekaj deset let.
Ko ta denar poide, nacionaliziramo vse premoženje posameznikov nad 10000 EUR in imamo za penzije do smrti vseh trenutnih prebivalcev.

Mato989 ::

RedDrake je izjavil:

Rešitev je preprosta.
Razlastimo Cerkev vsega premoženja, to prodamo na dražbi in iz tega financiramo 1k EUR pokojnine za naslednjih nekaj deset let.
Ko ta denar poide, nacionaliziramo vse premoženje posameznikov nad 10000 EUR in imamo za penzije do smrti vseh trenutnih prebivalcev.


Bolje je naredit samo prvi korak, hkrati pa preit na individualne račune...

Ne pozabite:

"Nobody spends someone elses money as carefully as he spends his own"

To je ŽEBLJIČEK NA GLAVICO... samo s svojim denarjem si MAX varčen, z tujim si že samo še na 3/4 =) ali 95% nikoli pa ne enako.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

kako bodo nekateri varčeval, če še za položnice/hrano zmanjka, kako bodo tisti z par 100 evrov nad min.plačo varčeval, če imajo kredit....nekaeri morajo doplačevat dom za svoje starše, so od 1000 evrov dalje, nekateri imajo najemnino in ne morejo varčevat.

Mato989 ::

zobnik je izjavil:

kako bodo nekateri varčeval, če še za položnice/hrano zmanjka, kako bodo tisti z par 100 evrov nad min.plačo varčeval, če imajo kredit....nekaeri morajo doplačevat dom za svoje starše, so od 1000 evrov dalje, nekateri imajo najemnino in ne morejo varčevat.


To je njihov problem, pač ne bodo šli v penzijo bodo delali do smrti...

Saj od plače bi pa šlo enako kot do zdaj samo direkt na njihov VARČEVALNI RAČUN namesto v neko skupno malho...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

RedDrake je izjavil:

Rešitev je preprosta.
Razlastimo Cerkev vsega premoženja, to prodamo na dražbi in iz tega financiramo 1k EUR pokojnine za naslednjih nekaj deset let.
Ko ta denar poide, nacionaliziramo vse premoženje posameznikov nad 10000 EUR in imamo za penzije do smrti vseh trenutnih prebivalcev.

Hmm, to preprosto rešitev so uporabili že komunajzarji po WW2.
Kako se je končalo, vemo vsi. No ja, skoraj vsi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

Levica je izjavil:

Rešitev so migracije.

Kot sem že večkrat napisal je organizirana združba, ki je to državo vodila po osamosvojitvi storila vse, res čisto vse, da je Slovenijo naredilo neprivlačno za Slovence, zlasti pa mlajše in izobražene ter jo naredila privlačno za ekonomske migrante iz Balkana, zlasti iz Bosne in Kosova. Posledice te politike so vidne že sedaj, še bolj pa bodo vidne v par naslednjih desetletjih.

Te deljo v Avstriji, nemčiji, te so rabili samo vizo za delo ... Move on...

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Rešitev je da preidemo na sistem kjer vsak plačuje sam zase v svoj sklad.


Točno to...

To kar danes plačujemo individualno v dodatni pokojninski steber, tisti ki je neobdavčen in običajno dajo nekaj delavci nekaj delodajalec bi moral postat DEFAULT steber... dobiš račun, delodajalec not vplača VSE kar je do zdaj vplačal v pokojninskega... ČE UMREŠ dobi STEBER (Ne denar) tvoj naslednik... (ne pa ta nateg zdaj z izplačilom in obdavčitvijo)

Pogoj za črpanje ven, mora bit 60 let in vsaj 240.000€ vprivarčevanega (kar je 1.000€ na mesec za 20 let ali do 80tega leta)
Ali pa vsaj starost 68 let...

Tisti ki pa so danes preko 65 dobijo socialno namesto penzije (kaj več njihova vplačila dinarjev itak niso vredna)

Dej mi povej, kako bo placeval oseba na minimalcu. Sam vprasam ta izracun.

vostok_1 je izjavil:

Z vsakim letom, bo bolj jasno, to kar sem napovedal skoraj desetletje nazaj.

GenX in Marsikateri milenijec enostavno je preveč zaseden z bulšitom consumer vsakdanjika, da bi opazil kako jim egzistenca, ki so jo smatrali kot večno...izmika pod nogami.

2040 bo precej interesantno desetletje. GenX-erji bodo pred pokojem. Milenijci že konkretno začeli poganjati sive lase.
GenZ na išku moči ostal s tičem v roki na vetru.

You'll see. Tam 2040-2050.

mailer je izjavil:

Levica, ne vem ali si opran ali naiven bi pa s svojo potezo sesul pokojninsko blagajno še vsaj 10 let prej. Migranti z vzhoda niso prišli delat ampak tebi to ni jasno. Poglej podatke iz ostalih držav pa mi povej koliko % je zaposlenih in koliko % je privleklo sem ostale člane družine in se priklopilo na socialo. Ampak sociala jim ni dovolj, furajo še postranske dejavnosti, ki s tvojo pokojnino nimajo nič.


Uporabnik levica je kripto SDS trol, ki uporablja double agent type taktike za svojo propagando.
Ne jemlji preveč resno vse skup.

O vem ti to ? dodatna pokojninska zavarovanja obstajajo se pred razpadom juge. Poizkusi se 1x, da ne bos tako posploseval.



Kako pa placuje oseba na minimalcu zdaj??? Enako bo samo nabralo se bo tolko manj kesa da bo dalj casa delal ali pa imel REALNO pokojnino glede na vplacila

Da Da, torej, ko jih jebe te na minimlacu.
Ostali bodo pa tako uspešni kot v Ameriki, tam si tud sami plačujejo. No tam kjer plačujejo, pa kupujejo Ameriški "lastni" dolg. Jako odgovorno, drugače itd .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

c3p0 ::

zobnik je izjavil:

kako bodo nekateri varčeval, če še za položnice/hrano zmanjka, kako bodo tisti z par 100 evrov nad min.plačo varčeval, če imajo kredit....nekaeri morajo doplačevat dom za svoje starše, so od 1000 evrov dalje, nekateri imajo najemnino in ne morejo varčevat.


Tent city.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

bobby je izjavil:

govoriš o številkah valute in me zanima, na katero časovno obdobje so definirane te številke? današnjih 100k ali 100k čez 40 let (po teoriji 2% inflacije je to takratnih 201k) da imaš približno isto kupno moč.

Pa se ti res zdi, da je sistem tako postavljen? Meni definitivno ne pa naj smo definirana socialna država (to je še ena točka iz ustave, ki bi se lahko vezala na zgornje neumnosti), ker so penzionisti privzeto breme državne mašine in ni interesa države, da bi živeli od točke upokojitve naprej čim dlje.
Še malo pa po uzakonjeno, kot je v ameriki, ker vse poti vodijo tja, da po določenem letu boš moral začet razprodajat imovino in bo dedovanje v prvi rod za smrtnike navzgoraj omejeno. Me zanima, če bo to razveselilo vse naše upokojence, ki so cegle skup metal potem bli pa obvezani razprodajat, to bi bilo šele "zabavno" gledat.


Zato pa glih, s tem bodo končno ljudje videli da denar ne pade z drevesa za njihove "PRENIZKE" penzije kot danes vsak dan jamrajo ko imamo "nanny state" ki je krivda njihove mizerije (po njihovo) ampak so krivi sami ker premalo šparajo za starost..

Tako končno ne bo mogel noben rečt da je neka DRŽAVA kriva za njegovo penzijo ampak bomo lahko vsi pokazali nazaj na njega in rekli NE TI SI KRIV, kaj pa nisi prihranil več... to bo bolje tudi za konzumiranje nepotrebnih artiklov ki jih dejansko ne rabiš.

Če bo pa tale steber to smiselno vlagal boš pa lahko dobil po 40 letih več kot 201k nazaj... v tem je point... samo je potrebno vlagat glih malo nad inflacijo da pokriješ in 1% zraven, ne pa pol it v balkanske sklade ipd... to pa res ne.

To da pa zdaj VSI skrbimo za VSE in se najbolj pizdijo RAVNO tisti ki itak dobijo VEČ kot so vplačali

PRIMER: Moja babica je šla v penzijo s 53 leti kot trgovka v mercatorju, danes je stara 88 let... kar pomeni da je delala cca 35 let v penziji pa je DALJ časa... in vsi lahko z gotovostjo trdimo da si to ni zaslužila... ker toliko ni vplačala in pol še ona omeni kako ima nizko penzijo SAMO ubogih 370€...

Vidiš takih primerov pol več ne bo, šla je prehitro v penzijo, zato je manj zgarana dolčakala več let na račun vseh nas... klasično leechanje drugih sodržavljanov zaradi SOCIALNE DRŽAVE...

Ne samo vsak mesec poleg plačilne liste dobijo tudi obvestilo, kolikšna bo njihova pokojnina glede na vplačilo. ČE je podatke za mesec ali dva nazaj je čisto nepom,embno, če je pred tabo 40 let. Ostalo napisano ne deluje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Ne samo vsak mesec poleg plačilne liste dobijo tudi obvestilo, kolikšna bo njihova pokojnina glede na vplačilo. ČE je podatke za mesec ali dva nazaj je čisto nepom,embno, če je pred tabo 40 let. Ostalo napisano ne deluje.


To si kar naj sami računajo... samo TRR gor metat vse prispevke, pa da vidimo kdo bo prišparal za lastno penzijo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nižanje pokojnin najstarejši populaciji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15512760 (8483) solatko
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811754 (10292) jalovec09
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914686 (13232) solatko
»

Državna pokojnina-netrajnostni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12319807 (17445) lexios

Več podobnih tem