» »

Zakaj ne odprete podjetja?

Zakaj ne odprete podjetja?

SmeskoSnezak ::

Nekateri ljudje tukaj gor imajo toliko znanja sodec po vseh odgovorih in tako dalje, tako me zanima, zakaj ne odprejo podjetja.
Invictus,
vostok,
Samel,
;-)

recimo.
In ker ni neke specificnega foruma za tehnicno izobrazbo, bom pac takole vprasala.
Zakaj ne odprete podjetja?
Seveda lahko vsak odgovori zase, vsi clani foruma. Delam eno anketo.

LP,
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

Zimonem ::

Meni ni bilo to nikoli jasno. Če si one Man band še nekako. Sicer pa nobene prednosti.

zztop ::

Boljše vprašanje je: zakaj ne odprejo zavoda?! 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

borut_p ::

Verjetno malo troll in pričakovan odgovor - zato ker je lažje jamrati in pljuvati čez delodajalca ker ne da višje plače

WizzardOfOZ ::

Zakaj bi odpiral podjetje, če pa se v sloveniji še vedno da dobiti službo z res res dobro plačo. Sicer delaš kake 2 do 3 ure več kot 8 ur vsak dan, ampak za 10k na mesec se splača.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pikachu004 ::

Jaz kdaj pa kdaj razmišljam, da bi šel na svoje. Ampak ko dam številke na papir me vse skupaj mine. Služba mi je ok, plača solidna, delam od doma. Če bi hotel iti na svoje, bi za enako plačo (z dodatki: dopustom, bolniška, regres, božičnica) mogel narediti cca 250€ na delovni dan. Tudi če pridem do teh prihodkov, so tukaj še vedno skrbi, ki jih podjetje/sp prinese s sabo. Tako sem ob 14.30 že na kolesu in ne razmišljam o službi do naslednjega dne :)

Jarno ::

Da odpreš podjetje, potrebuješ prehod iz neke kontinuitete, nekaterim se pogosto ne izplača in so zadovoljni z nižjim potencialnim zaslužkom.
#65W!

vostok_1 ::

Če je kakšen predstavnik millitary industrial complexa tu gor, za dovolj dobro ponudbo, odprem svetovalni S.P.
Šure, why not.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Samael ::

@Smeska, če si s Samel mislila mene - jaz verjetno zato ne, ker svoj prosti čas po svojem delu v katerega vložim ogromno energije in ki ga opravljam rad, pa ob katerem mi je še vseeno dovoljeno imeti hobije, ki so nekaterim tu na forumu kar dobro znani, raje ljudem posvečam ljudem brezplačno. Mislim, da bi bil preklemansko slab v vodenju posla.

Vprašaj svojega Smeškota, ki sem mu tudi v sklopu svojega prostega časa namenil nekaj svojih ur, naredil uslugo, dve in ga v sklopu tega enkrat, ko se je nahajal v Sloveniji, celo spoznal in srečal v živo.

Sicer pa, ko si ravno tu, kako se je pa vama izšlo biti podjetnik, kjer se bodo drugi žrtvovali in delali za vaju proti plačilu za drobtinice oz. brezplačno seveda?

Pomoc pri "najetju" ljudi :D

In kaj pravi zdaj tvoja "anketa"? Upam, da nam boš kot vprašancem povedala več, delila rezultate. Če boš pozabila te bom spomnil.

@Gagatronix, po nesreči sem pritisnil izbris - sorry, my bad.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mike_Rotch ::

Zimonem je izjavil:

Meni ni bilo to nikoli jasno. Če si one Man band še nekako. Sicer pa nobene prednosti.


Odvisno kaj je zate prednost. V lastni firmi lahko delaš veliko manj kot v službi. Potencial za zaslužek je neprimerno višji. Imaš več svobode pri izbiri dela in izbiri strank s katerimi delaš. Delo je lahko bolj raznoliko.

c3p0 ::

Ne vem zakaj ga ne bi. To sem se spraševal in ga odprl, pred kar nekaj leti.

;-) ::

Ni mi najbolj jasno zakaj sem tukaj omenjen, niti nevem čemu in zakaj bi odpiral podjetje, za lastno preživetje ne rabim ne svojega ne drugih podjetjih. Predvsem pa nimam časa za to, kdo pa bo delal potem dobro če se bom ukvarjal s podjetjem in podarjal brezplačne nasvete ljudem.

TheBlueOne ::

Problem pri lastnem podjetju je prvi stabilen posel. Praviloma imas znanje za podjetnistvo takrat, ko imas prve vecje obveznosti na osebnem nivoju. Dejansko moras najti neko "priloznost", da lahko preklopis. Tukaj pridejo prav razni krogi poznanstev, politicne veze itn.

Drug problem je, da ce imas znanje te zeli podjetje kjer delas maksimalno pokoristiti in te zna tudi nositi po rokah. Zaradi tega ti zmanjkuje casa, ker ce vzporedno delas podjetje imas dve sluzbi poleg teha pa moras vse narediti sam, kar je prej bil samo klic. Tu imam v smislih, da ti nekdo dostavi posto na mizo, HR stima vse okoli place, podjetje se ukvarja z morebitnimi tozbami itn.

Potem tretje je, da ko imas recimo bruto 60k€++ je realen strosek delodajalca bolj 100k€, ker je tukaj se cel strosek pri placi, bolniske, opema, support itn. To pomeni, da moras kot podjetje, samo zase, v tistih priblizno 200 delovnih dneh zasluzit vsaj 100k€, ce ne vec. In to samo da si financno na istem, kjer si resnicno na istem samo, ce imas garantiran posel, ker podjetje te ne sme kartako zradirati.

Slo-tech vrsta tehnika verjetno tezko obrne tiste 250k€/leto, da placa sebe, tajnico in opremo. Po drugi strani pa b.p., brez skrbi dela za drugega, mu tezi, mu jokca in vse to za dosti podoben denar.

Skratka, ce ne prodajas izdelka ampak prodajas kar si prodajal delodalcu, potem je podjetje tako tako. Ce pa naredis izdelek in ga znas prodajati, morda celo globalno, potem pa nimas kaj razmisljati. Ampak slednje je splosno in ni neka asociacija na delo, ki ga bo delal nek malo boljse situiran slo-techovec.

kuall ::

izdelki so fajn ja, so pa tudi storitve možne za dober zaslužek. lahko služiš s popravljanjem bugfixov in vzdrževanjem programov od drugih.

večina slo techovcev ni primernih za direktorja. značajske hibe. kdo bi hotel delat za njih? te vse mine.

A110 ::

V firmi oz na oddelku kjer sem par mesecev delal kot študent je bila "norma" na zaposlenega vsaj 10k prihodka na mesec. Kot celota (zelo draga in specifična storitev v ITju) sploh ni bilo problema dosegati tega. ampak vsak posameznik če bi hotel delati to zase pa ni šans. Že licence so bile predrage in niti nemoreš priti zraven če ne ponujaš te celote. Tako da ni vedno enako možno delati za podjetje in za sebe

kuall ::

itak, moč teamwork-a.
zdej pa je največja umetnost, da vsak zase ugotovi (no al pa drugi zanj), v katerem delu tega teama in v katerem teamu bi bil najbolj učinkovit. da se tega zaveda in da se potem ne sili delat, kar mu ne gre, da pa tisto kar mu gre čimveč dela.

Oberyn ::

Well, jaz sem one man band zdaj že četrt stoletja. Na začetku komanditna družba (z navideznim obveznim partnerjem), ker nisem imel za ustanovitveni kapital. Pozneje d.o.o. Nisem bogat in nisem reven. Sam sebe imenujem "svobodnjak". Vem, da se motim. Meni je v redu. Upam, da bo šlo do penzije.

shadeX ::

Oberyn je izjavil:

Well, jaz sem one man band zdaj že četrt stoletja. Na začetku komanditna družba (z navideznim obveznim partnerjem), ker nisem imel za ustanovitveni kapital. Pozneje d.o.o. Nisem bogat in nisem reven. Sam sebe imenujem "svobodnjak". Vem, da se motim. Meni je v redu. Upam, da bo šlo do penzije.


Pohvale, imaš pa moj +1 ker enako razmišljam.

Vem, da se motim.


Nop.. se ne. Nimaš nobenega ki bi ti "dirigiral", imaš svoj posel, in sam si razpolagaš s časom, pa tudi če pomeni da delaš kdaj več časa. Če uspešno delaš že 25 let, pomeni da veš kaj delaš.

Meni je v redu.


Kar največ šteje.

Upam, da bo šlo do penzije.


Držim pesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

chuck ::

Furati svojo firmo zahteva poseben nabor skilov in tisti, ki razmišljamo "digitalno", nismo najbolj primerni. Jst to počnem že več kot 20 let in verjetno edini razlog, da še vztrajam je, da se težko štekam z ljudmi. Pač firma omogoča "svobodo", ampak skrbeti za večje število zaposlenih pa prinaša velike odgovornosti, ker pač vsak človek razmišlja po svoje in ti ruši sistem.
Hkrati pa imaš cel kup stvari, ki me najmanj ne zanimajo in priletijo nenapovedno od davkov, inšpekcij, brezvezne papirologije, borbe s konkurenco, zateženimi strankami, policijo, izpolnjevati dokazila o izvoru denarja kadar polagaš blagajno, itd.
Prav tako če si hkrati gonilna sila in imaš v skupini partnerje, se vedno dogaja, da se nekdo fura zraven.

Moja sanjska služba: one man band s pomočjo AI in večino sredstev skrito v kriptovalutah.

c3p0 ::

Odvisno od področja, ponekod je nemogoče furat one-man-band (gradbeništvo ipd.), drugje zlahka (IT, kak servis).

luclucluc ::

chuck je izjavil:

Moja sanjska služba: one man band s pomočjo AI in večino sredstev skrito v kriptovalutah.

Ngmi

korenje3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Nekateri ljudje tukaj gor imajo toliko znanja sodec po vseh odgovorih in tako dalje, tako me zanima, zakaj ne odprejo podjetja.
Invictus,
vostok,
Samel,
;-)

recimo.
In ker ni neke specificnega foruma za tehnicno izobrazbo, bom pac takole vprasala.
Zakaj ne odprete podjetja?
Seveda lahko vsak odgovori zase, vsi clani foruma. Delam eno anketo.

LP,
Smeska


za podjetje rabiš kapital. tako da moraš čez fazo dela v drugih podjetjih, vsaj dokler ne prideš na 100k€ prihranka.
razen če ne podeduješ kaj...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

LeQuack ::

korenje3 je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Nekateri ljudje tukaj gor imajo toliko znanja sodec po vseh odgovorih in tako dalje, tako me zanima, zakaj ne odprejo podjetja.
Invictus,
vostok,
Samel,
;-)

recimo.
In ker ni neke specificnega foruma za tehnicno izobrazbo, bom pac takole vprasala.
Zakaj ne odprete podjetja?
Seveda lahko vsak odgovori zase, vsi clani foruma. Delam eno anketo.

LP,
Smeska


za podjetje rabiš kapital. tako da moraš čez fazo dela v drugih podjetjih, vsaj dokler ne prideš na 100k€ prihranka.
razen če ne podeduješ kaj...


Kakor vem banke rade dajajo podjetnikov posojila brez kritja.
Quack !

korenje3 ::

z 8% obrestne mere...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mike_Rotch ::

kuall je izjavil:

izdelki so fajn ja, so pa tudi storitve možne za dober zaslužek. lahko služiš s popravljanjem bugfixov in vzdrževanjem programov od drugih.


Pri storitvah je problem, ker je prihodek vezan neposredno na vložen čas. Če delaš sam, temu težko rečeš podjetje. Če najemaš delovno silo in jo prodajaš po višjih cenah pa so marže ponavadi relativno nizke.

Sicer se da tudi večino storitev lepo zapakirat v produkt. Ni zastonj na trgu poplava SaaSov.

za podjetje rabiš kapital. tako da moraš čez fazo dela v drugih podjetjih, vsaj dokler ne prideš na 100k€ prihranka.
razen če ne podeduješ kaj...


Čisto odvisno od panoge. V določenih primerih je dovolj star laptop in 20 eur za naročnino na internet. V drugih primerih je 100 jurjev pljunek v morje.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

V določenih primerih je dovolj star laptop in 20 eur za naročnino na internet.


In s tem neprimerljivo večja konkurenca.

chuck ::

Je pa dosti priložnosti za programerje za svoj posel sedaj, avtomatizacija delovnih procesov, v kombinaciji z spletnim marketingom (ads, fb), pol pa se odločiš kaj boš prodajal, ali izdelke preko drop shipping, kakšne vodiče, digitalne izdelke, itd...
Vključiš še bote za komunikacijo s strankami, kakšen OpenAI za opise...

Tukaj recimo praktično nimaš zgornje meje, z lahkoto lahko pošiljaš znotraj EU ali pa ostale stvari vsem.

Začetnega kapitala ne potrebuješ dosti, ti pa precej pomagajo izkušnje in poznavanje zakonodaje.

Če pa že koga zaposliš pa se je idealno zmenit, da je plačan na opravljeno delo. Naprimer 1€ na vsak poslan paket, itd...

Kasneje lahko tudi sam izdelat kakšen produkt in ga začneš tržit, seveda pričaj, da ga bodo kitajci skopirali tisti trenutek, ko jim boš naročil izdelavo.

Mike_Rotch ::

In s tem neprimerljivo večja konkurenca.


Ne nujno. Višina vložka ni direktno povezana s konkurenco. Če odpreš letalsko družbo boš imel ogromno močne konkurence in enormne vložke.

Not A Number ::

Sem pred leti v temi "Delavec vs podjetnik" opisal svojo pot iz redne službe v lastno podjetje, pa so me nekateri (po spominu predvsem Mato989) napadli "češ, kaj jamram za brezveze". Na proti argumente seveda niso odgovorili, tako da ja ... večinoma so vsi glasni kako je vse hudo, da bi pa sami kaj naredili je pa že preveč težko.

EDIT: Link, če koga zanima: https://slo-tech.com/forum/t737725/p618...

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Rispekt Aataqah! Sem se tudi sam našel v tem tvojem zapisu ( sicer kot one man band in v ITju). Trenutno mi gre odlično in problemi, ki jih imam so samo sladki, ampak na začetku sem tri leta praktično životaril, dopusta nisem videl, vikendi delovni, vsak mesec praskal denar za prispevke in preživetje, en mesec sem prodal monitor (in delal samo na laptopu), naslednji mesec še par drugih stvari, ampak sem imel pred sabo vizijo, v katero ni verjel nihče od bližnjih.

korenje3 ::

Not A Number je izjavil:

Sem pred leti v temi "Delavec vs podjetnik" opisal svojo pot iz redne službe v lastno podjetje, pa so me nekateri (po spominu predvsem Mato989) napadli "češ, kaj jamram za brezveze". Na proti argumente seveda niso odgovorili, tako da ja ... večinoma so vsi glasni kako je vse hudo, da bi pa sami kaj naredili je pa že preveč težko.

EDIT: Link, če koga zanima: https://slo-tech.com/forum/t737725/p618...


Kot podjetnik si delal sam namesto da bi zaposlil druge, da delajo zate. To je bistvo podjetništva. Da dobiš ovce, katere ti prinašajo dobiček. Od vsake neki pobereš.
Več kot jih maš, manj jim lahko pobereš da bodo bolj zadovoljne, sam ker jih imaš veliko tudi ti veliko dobiš.
Najboljše so pa take, ki delajo po 12 ur na dan za enako plačo s plačanimi prispevki za 6 ur dela na dan. Po možnosti se zmeniš še s kakšno, da bo dvigovala služben mobilni telefon čez cel dan... ji daš kakšnih 50EUR/mesec za to. Temu se reče prelaganje stresa na zaposlene.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

kuall ::

korenje3 ni razočaral s svojo balkansko mentaliteto. Tako razmišljajo slabi direktorji, ki ustvarijo strupeno vzdušje v firmi. Žal jih je preveč, verjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

spam321 ::

korenje3 je izjavil:

Not A Number je izjavil:

Sem pred leti v temi "Delavec vs podjetnik" opisal svojo pot iz redne službe v lastno podjetje, pa so me nekateri (po spominu predvsem Mato989) napadli "češ, kaj jamram za brezveze". Na proti argumente seveda niso odgovorili, tako da ja ... večinoma so vsi glasni kako je vse hudo, da bi pa sami kaj naredili je pa že preveč težko.

EDIT: Link, če koga zanima: https://slo-tech.com/forum/t737725/p618...


Kot podjetnik si delal sam namesto da bi zaposlil druge, da delajo zate. To je bistvo podjetništva. Da dobiš ovce, katere ti prinašajo dobiček. Od vsake neki pobereš.
Več kot jih maš, manj jim lahko pobereš da bodo bolj zadovoljne, sam ker jih imaš veliko tudi ti veliko dobiš.
Najboljše so pa take, ki delajo po 12 ur na dan za enako plačo s plačanimi prispevki za 6 ur dela na dan. Po možnosti se zmeniš še s kakšno, da bo dvigovala služben mobilni telefon čez cel dan... ji daš kakšnih 50EUR/mesec za to. Temu se reče prelaganje stresa na zaposlene.


Mentaliteta 90+% (slovenskih) podjetnikov... Najmanj. Sploh v IT. In nekateri tega niti ne skrivajo. Ti direkt v faco to povedo. Zato pa je diploma tako pomembna. Če že sam ne uspeš kot podjetnik med temi psihiči, vsaj psihiči ne bodo služili na tvoj račun. Javni sektor press.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

bbbbbb2015 ::

spam321 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Not A Number je izjavil:

Sem pred leti v temi "Delavec vs podjetnik" opisal svojo pot iz redne službe v lastno podjetje, pa so me nekateri (po spominu predvsem Mato989) napadli "češ, kaj jamram za brezveze". Na proti argumente seveda niso odgovorili, tako da ja ... večinoma so vsi glasni kako je vse hudo, da bi pa sami kaj naredili je pa že preveč težko.

EDIT: Link, če koga zanima: https://slo-tech.com/forum/t737725/p618...


Kot podjetnik si delal sam namesto da bi zaposlil druge, da delajo zate. To je bistvo podjetništva. Da dobiš ovce, katere ti prinašajo dobiček. Od vsake neki pobereš.
Več kot jih maš, manj jim lahko pobereš da bodo bolj zadovoljne, sam ker jih imaš veliko tudi ti veliko dobiš.
Najboljše so pa take, ki delajo po 12 ur na dan za enako plačo s plačanimi prispevki za 6 ur dela na dan. Po možnosti se zmeniš še s kakšno, da bo dvigovala služben mobilni telefon čez cel dan... ji daš kakšnih 50EUR/mesec za to. Temu se reče prelaganje stresa na zaposlene.


Mentaliteta 90+% (slovenskih) podjetnikov... Najmanj. Sploh v IT. In nekateri tega niti ne skrivajo. Ti direkt v faco to povedo. Zato pa je diploma tako pomembna. Če že sam ne uspeš kot podjetnik med temi psihiči, vsaj psihiči ne bodo služili na tvoj račun. Javni sektor press.


Že sami izrazi, ki jih uporabljate, psihiči, ovce, pobiranje dobička, delo 12 ur, za 6 ur kažejo na to, da podjetništva, poslovnega sveta ne poznate, niti nimate poslovnega bontona, osebno celo menim, da podjetnitvo prezirate in se najbolje počutite v slovenskem javnem sektorju. Domnevam, da sebe cenite zelo visoko, ter uporabljate tujke (evalvacija, ipd.), ko je potrebno pošteno povedati, kaj je efekt vašega lastnega dela, ki je praviloma majhen ali ničen.

korenje3 ::

No jaz sem samo pokazal sliko slovenskega podjetništva.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

zobnik ::

tak je blo tud v naš okolici, so eni hotel, da bodo pocen delovno silo dobil, oni pa lepo lagodno živel naprej, delavci bi bli pa tisti prevzel komplet breme.
Na koncu niti eden ni obdržal delavce, so moral kr sami začet delat, ampak počasi obupajo, za silo morajo delat da sebe preživijo

sorodnik je delal kot tesar in ve kako je blo to...odličen je v tem poklicu, ampak garanje za jurja neto...zdaj dobi toliko izven tesarstva pa dela bistveno manj fizično.
Sam menim da bi moral bit tesarstvo palčan od vsaj 1300 neto dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

Podjetja ne odprem ker ni denarja, pa tudi trenutno ni neke posebne ideje.. Se pa umi nekaj da bom sel na normiranca full time za it firmo in dobil celi bruto 2 in se 1/12 regresa pa malo zraven na trr pa placal raje minimalne prispevke..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

link_up ::

ja na zalost ne gre drugace, kot da drugi delajo zate. Potem se da kaj zasluzit.
In and Out

shadeX ::

martincek1 je izjavil:

Rispekt Aataqah! Sem se tudi sam našel v tem tvojem zapisu ( sicer kot one man band in v ITju). Trenutno mi gre odlično in problemi, ki jih imam so samo sladki, ampak na začetku sem tri leta praktično životaril, dopusta nisem videl, vikendi delovni, vsak mesec praskal denar za prispevke in preživetje, en mesec sem prodal monitor (in delal samo na laptopu), naslednji mesec še par drugih stvari, ampak sem imel pred sabo vizijo, v katero ni verjel nihče od bližnjih.


Zlo satisfying je prebrat success story. Keep it up! :)

zobnik ::

link_up je izjavil:

ja na zalost ne gre drugace, kot da drugi delajo zate. Potem se da kaj zasluzit.


jih boli, ker ne dobijo delavcev, medtem pa se šetajo po trgovinah za vikend pa po izletih hodjo

Invictus ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Nekateri ljudje tukaj gor imajo toliko znanja sodec po vseh odgovorih in tako dalje, tako me zanima, zakaj ne odprejo podjetja.
Invictus,
vostok,
Samel,

Kdo pravi, da ga nimamo ?!?!?!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Če ga pa nimamo, se pa nočemo ukvarjati z bedastim zaposlenimi, ki postajo tukaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Invictus kot direktor = komedija :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ustanovitev podjetja v Romuniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8114858 (12462) PrihajaNodi
»

Plača urednika

Oddelek: Programiranje
275796 (4038) Blinder
»

Watson študira medicino (spet) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6216484 (13786) KleBac
»

Odprtje podjetja v Sloveniji

Oddelek: Loža
275736 (4918) Boeing

Več podobnih tem