» »

Plača urednika

Plača urednika

donski ::

Zdravo,

jaz bi vprašal kako se vrednoti oz. koliko je realna plača spletnega urednika, ki ima več let izkušenj in znanja:

Izdelava spletnih strani (načrtovanje, programiranje, dizajn, optimizacija); izdelava newsletterjev in veliko izkušenj na področju e-marketinga; izdelava bannerjev (statični in flash), oglasov, letakov, logotipov, vizitk, brošur ...

Programi: Photoshop, Illustrator, Flash, Indesign
Koda: html, css, uporaba jezikov (java, php, c++)
Cms: Wordpress, Joomla, Drupal

Hvala že v naprej za odgovor

kr?en ::

Kar ti opisujes je decek za vse.

V Sloveniji minimalno 3k neto + dodatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Roadkill ::

Glupo vprašanje - glup odgovor.

@OP: A tale wunderkid zna katero koli od teh stvari dobro? Al je to spisek stvari, katere je že nekoč uporabil?
Ü

sandmat ::

donski je izjavil:


Programi: Photoshop, Illustrator, Flash, Indesign
Koda: html, css, uporaba jezikov (java, php, c++)
Cms: Wordpress, Joomla, Drupal


a bo na fpgajih optimiziral parsanje css-a direktno iz PS fajlov?

Za tak job še nisem slišal, kjer bi te naštete kompetence bile hkrati rabljene. Razen v startupih v kombinaciji 3 ekonomisti in 1 računalničar (guess why? nekdo mora implementirat butaste ideje).

donski ::

Zdravo,

malo bolj podroben opis:

naredil sem nekaj celotnih spletnih strani (dizajn, ročno kodiranje, optimizacija), dnevno pa tudi izdelujem različne podstrani in samo dizajne. Naredil sem tudi več strani v wordpressu, nekaj v Joomli in tudi v Drupalu.

Imam precej izkušenj na področju e-marketniga in nasploh izdelavo templejtov (izdelava e-mailingov je na dnevni bazi)

Photoshop in Illustrator dnevno uporabljam, v indesignu pa sem delal parkrat.

Polek statičnih sem naredil tudi nekaj flash bannerjev, nisem pa uporabljal Action Script-a.

Izdelal sem celoten CGP, več logotipov, letakov in drugih grafičnih elementov.

Pri izdelavi spletnih strani in nasploh uporabljam tudi skripte.


Hvala vam za odgovor.

Blinder ::

tukaj jih prašaj :D verjetno minimalna + par sto € na roke

http://www.mojedelo.com/spletni-program...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

joze67 ::

Vrednoti se glede na tržno vrednost narejenega.

Te kompetence same po sebi niso vredne nič; so vstopnica (predpogoj, pogojno potrebni a ne zadostni) za ustrezno delovno mesto. Če spletna stran, ki jo urejaš, prinese z reklamami par 100€ prihodkov, ti nihče ne bo ponujal 1.500€ bruto. Vsaj ne dolgo.

Poglej na AJPES/iBON ali kamorkoli že, koliko ima podjetje prihodkov in oceni, koliko ima zaposlenih -> dobiš dodano vrednost na zaposlenega. 1/2 tega je zgornja meja za tvojo bruto plačo, ali drugo vrsto plačila. Potem še razmisli, ali je dejavnost podjetja odvisna od te spletne strani, ali je to nek dobrodošel dodatek. To menda vpliva na ceno. Če pa še veš, koliko boš povečal obsik (in pomembneje, prihodke) strani, si pa sploh na konju.

donski ::

Pogojno potrebni a ne zadostni? ..ne razumem najbolj tega, saj sem pri delu, ki bi ga opravljal lahko popolnoma samostojen. Seveda pa odvisno koliko podjetje zasluži čez mene in kakšno podjetje sploh je - ali živi od projektov oz. strani, ki sproti kapljajo ali pa služi preko spletne prodaje.

Utk ::

Koliko podjetje zasluži nima veze s tvojo plačo in te naj nič ne briga, s tem se naj ukvarjajo oni. Če ima to kakšno vezo, potem bom jaz odprl s.p., delal nekaj brezveznega, tebe pa plačal 50% od tega, pa če bo to 100 evrov na mesec. Seveda boš pa lepo 8 ur "delal".

donski ::

Odgovor se je nanašal na zgornjega, kjer je jože87 omenil, da nišče nebo plačal 1.500 EUR bruto, če stran prinese par 100 EUR prihodkov.

Utk ::

Sej razumem, ampak to ni tvoj problem. Morda pa bo plačal, če bo mislil, da mu boš dvignil promet. Ampak to ni tvoj problem. Zaposleni v NLB-ju tudi ne nosijo denarja nazaj v banko namesto da bi dobili plačo, ker so že trikrat propadli.

donski ::

Še vedno ne vem koliko je nekakšna realna plača na znanja in izkušnje:)

zee ::

donski je izjavil:

Še vedno ne vem koliko je nekakšna realna plača na znanja in izkušnje:)


Visina place je odvisna tvojih pogajalskih sposobnosti in portfelja, ki ga imas za pokazat, in tega, koliko se cenis.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mitja73 ::

donski je izjavil:

Še vedno ne vem koliko je nekakšna realna plača na znanja in izkušnje:)


Koliko RVC-ja lahko prineseš nekemu podjetju ? ~ do 50% tega lahko računaš da gre za bruto plače

MasterKiD ::

Realna plača takega dečka za vse bi bila cca. 2000€ neto na mesec.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Koliko podjetje zasluži nima veze s tvojo plačo in te naj nič ne briga, s tem se naj ukvarjajo oni. Če ima to kakšno vezo, potem bom jaz odprl s.p., delal nekaj brezveznega, tebe pa plačal 50% od tega, pa če bo to 100 evrov na mesec. Seveda boš pa lepo 8 ur "delal".

Seveda ima veze. Predvsem pri tem ali ti je podjetje sposobno plačo izplačat.

MasterKiD je izjavil:

Realna plača takega dečka za vse bi bila cca. 2000€ neto na mesec.

Če je polno zaposlen, definitivno.

Samo one-man band mojstrov je precej malo in so neuporabni za kake specialne zahteve. So pa lahko povsem dobri nadzorniki in delajo na bolj splošnih zadevah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

harmony ::

MasterKiD je izjavil:

Realna plača takega dečka za vse bi bila cca. 2000€ neto na mesec.

Poudarek na bi bila...

[D]emon ::

Vecina takihle one-man-bandov zna cel kup stvari, a nobene pretirano dobro. Talentov, ki zmorejo vse to naenkrat na visokem nivoju je pac malo.

Govorim nasplosno, da ne bos tega vzel kot osebni napad.

Kar se pa place tice, je bilo pa ze povedano: Odvisno od tvojih pogajalskih sposobnosti, portfelja, ter tega koliko se cenis.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

eric_cartman ::

harmony je izjavil:

MasterKiD je izjavil:

Realna plača takega dečka za vse bi bila cca. 2000€ neto na mesec.

Poudarek na bi bila...



Tako je..Bi bila, če bi bili normalna država..Sicer pa in your dreams baby.. Danes imajo programerji in grafični oblikovalci med 4-6,5 €/h v povprečju..

Se pravi pričakuj realno plačo na začetku med 700-900 € neto.

To vse znat kar pravi OP ni tako težko, ker gredo takšni programi ponavadi z roko v roki.. Tako da, če znaš Photoshop znaš ponavadi tudi Illustrator etc.

Jst na dnevni bazi uporabljam After Effecste za službene namene, pa mi brez Illustratorja in Photoshopa vseeno ne znese..

Seveda pa kdo čisto postrani potem naredi še kakšno spletno stran, ki verjetno ne bo na zelo profesionalnem nivoju, vsaj kar se tiče programiranja ne.. Že napisane skripte v kodo pobirat z neta pa zna že vsak danes..

Skratka če imaš res vse te izkušnje in dober portfolio, potem se raje zagrebi za tujino in pošlji kakšen CV v Nemčijo, Avstrijo, Anglijo etc. Te bodo tam veliko boljše nagradili, če res vse to obvladaš kar praviš.

m0LN4r ::

To tudi vse jaz delam za hobi pa kolege pa mi razen protiuslug še noben nč ni plačal...

Ma pa en frend minimalno za one-man-band.
Ostalo pa zasluži preko avtorskih in na roka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

videc ::

m0LN4r je izjavil:

To tudi vse jaz delam za hobi pa kolege pa mi razen protiuslug še noben nč ni plačal...

Ma pa en frend minimalno za one-man-band.
Ostalo pa zasluži preko avtorskih in na roka.
Saj zato pa je tako, ker se dela za hobi.
Če bi vsak zaračunal, tako kot zaračunajo npr. avtomehaniki, ne bi bilo težav dosegat normalnega plačila.
Seveda so pa potem tukaj še študentski servisi...

bleem ::

Programi: Photoshop, Illustrator, Flash, Indesign
Koda: html, css, uporaba jezikov (java, php, c++)
Cms: Wordpress, Joomla, Drupal

Glede na napisano si bolj dizajn in webpage majster. Koliko bos zasluzil je odvisno od tebe za koliko se bos prodal. Če si dober in imas dobre reference je najbolje da začneš delati sam. Ker firme ti bodo plačale bolj malo, razen če boš neprogrešljivi vir.

Invictus ::

In zakaj hudiča morate s takimi znanji delati samo v Sloveniji?

A ni zdaj svet globalen?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blazz ::

kr?en je izjavil:

Kar ti opisujes je decek za vse.

V Sloveniji minimalno 3k neto + dodatki.


Tole je pa zelo pretirano.

m0LN4r ::

videc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To tudi vse jaz delam za hobi pa kolege pa mi razen protiuslug še noben nč ni plačal...

Ma pa en frend minimalno za one-man-band.
Ostalo pa zasluži preko avtorskih in na roka.
Saj zato pa je tako, ker se dela za hobi.
Če bi vsak zaračunal, tako kot zaračunajo npr. avtomehaniki, ne bi bilo težav dosegat normalnega plačila.
Seveda so pa potem tukaj še študentski servisi...

Jebeš to, če nima noben dnara, vsak bi pa vse mel. Tudi če rečeš, da naj ti plača bo rajši prosil drugega.
- Vedno se najde vsaj en takšen, ki bo nardil zadevo zastonj oz. pa pijačo/kosilo/name it
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Isotropic ::

Izdelava spletnih strani (načrtovanje, programiranje, dizajn, optimizacija); izdelava newsletterjev in veliko izkušenj na področju e-marketinga; izdelava bannerjev (statični in flash), oglasov, letakov, logotipov, vizitk, brošur ...

1000 neto recimo, je pa zelo tezko reci tko cez palec.
pa e-marketing je zelo neučinkovit. bannerje ipd. ti pa načeloma lahko izdela vsak, ki ima mal žilice za design.

donski ::

Hvala vsem za približno sliko:)

LP

Blinder ::

tle lahko prašaš, 5€/h bruto
http://www.mojedelo.com/studentsko-delo...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževalec računalniške opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8415141 (11710) GummyBear
»

Pricakovano placilo - delo v tujini (NEM)

Oddelek: Loža
183842 (2847) harmony
»

Pogoji pri jemanju kredita

Oddelek: Loža
82648 (2296) Invictus
»

Avtoklepar plača 1400 evrov NETO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7719744 (17117) xteakwondox
»

pomoc pri izdelavi strani

Oddelek: Izdelava spletišč
403044 (2596) cyber_killer

Več podobnih tem